CGH ile tüp bebek tedavisi

Merhaba Ebru,bu konu'da ben de seninle birşey paylaşmak istiyorum.Bana da transfer gününü 1 gün ertelediler,sanırım tüp bebek'te embriyonun uygun zamanda rahme konulması gerekiyormuş.Bir doktorun röportajında embriyonun yanlış zamanda rahime konulması ile tutmama oranı %25 miş.
Rana peki senin cgh transferin negatif olan varmi

Birsey sorucam peki doktor hic bagisiklilik sistemiyle ilgili tedavi uyguladimi bazi vucut embriyoYu yabinci goruyormus disari atiyormus suan benim 3 donmusum var dr kortizonla bagisikliligi baskilayip bide boyle deneyelim olmazsa artik chg diyor
Esma hanim kullandiginiz kortizonun adi nedir bana deltacortril verdi

Canim merhaba daha oncede yazmistimsana erbil beyde cgh yapildi 2 embriyo iyi geldi ama tutmadi tek embriyom kaldi simdi tekrar tutmazsa diye korkuyorum seni bayiltarakmi yapti transferini birde bana bir gun once koycaz dedi sana yine ayni gunmu transfer edildi cevaplarsa cok sevinirim
Mrh canim benimde 2 tane saglikli gelmisti ilki benimde tutmadi simdi 9 haftalik hamileyim sukur son denememde bayiltmamisti canim climare forte bant kullaniyosun canim rahim belli bi kalinliga gelince erbil bey ayarliyo zaten su gun koyacagiz diyor

Merhaba arkadaşlar benimde 6dusugum 1erken dogumum var. Son kürtaj genetiğe gitti ve 69kromozom triploidi çıktı sanrm babada cgh yapılacak hangi merkezde ve size ne için önerildi cgh bana yardımcı olurmusunuz

Merhaba arkadaşlar benimde 6dusugum 1erken dogumum var. Son kürtaj genetiğe gitti ve 69kromozom triploidi çıktı sanrm babada cgh yapılacak hangi merkezde ve size ne için önerildi cgh bana yardımcı olurmusunuz

Canım bizim ilk denememiz negatif sonuçlanınca ben ve eşimden genetik test istedi doktorumuz tutunmaya engel geentik olabilir mi diye kontrol için. Test sonucu bende polimorfizm diye birşey çıktı. Polimorfizm tutunmaya engel ve ayrıca düşüğe sebep olabiliyormuş.Bunun üzerine embriyoların cgh'ye gitmesini istedi. Ben acıbadem maslakta tedavi görüyorum.

Selam arkadaşlar bu chg tekrarlayan dusuklerede uygulanıyor mu ben bir kaç yıl önce kromozom testi yaptırdım düşen bebeğe temiz çıktı ama bebek boş kese olduğu için kesin sonuç değil dedi doktor bu chg farklı bir yöntem mi

Selam arkadaşlar bu chg tekrarlayan dusuklerede uygulanıyor mu ben bir kaç yıl önce kromozom testi yaptırdım düşen bebeğe temiz çıktı ama bebek boş kese olduğu için kesin sonuç değil dedi doktor bu chg farklı bir yöntem mi

Tekrarlayan düşüklerde ve 3 kereden fazla tüp bebek denemesinde negatif sonuç alanlarda cgh yöntemi uygulanıyor. Bu yöntem ile embriyonun bütün kromozomlarına bakılıyor ve 23 kromozomu da temiz olan embriyo transfer ediliyor. Düşüklere de embriyodaki kromozom bozukluğu neden oluyor olabilir.

Canım bizim ilk denememiz negatif sonuçlanınca ben ve eşimden genetik test istedi doktorumuz tutunmaya engel geentik olabilir mi diye kontrol için. Test sonucu bende polimorfizm diye birşey çıktı. Polimorfizm tutunmaya engel ve ayrıca düşüğe sebep olabiliyormuş.Bunun üzerine embriyoların cgh'ye gitmesini istedi. Ben acıbadem maslakta tedavi görüyorum.
Bülent beydemi canm o kaça yapio bu işlemle gerçekten basarili olanlar varmı ya bende Semra hanıma randevu aldm

X