Chetan'ın Diyet Günlüğü

CHETAN

Guru
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
273
75
ben 19 yaşında 1,68 boyunda 95 kilo bir genç kızım.. adım Zehra...

gecen sene 1 sene boyunda spora gidip 84 kiloya düşmüştüm ama bu sene gene kilo aldım kilo almamın sebebi dershaneye gidip bütün sene oturmam bu sene ygs-lys sınavına girdim ve allah izin verirse seneye üniversiteli olucam ama bu kilolarla üniversiteye gitmek istemiyorum acil zayıflamam gerek ne yapıyım bana yardım edin ne olur

canım benim sana tavsiyem sıkılmadan zayıflamak istiyorsan kalori yöntemiyle kilo verenler olan foruma bir bak derim

Merhaba, ben de benzer sorunu yaşamıştım/yaşıyorum.
Her şeyden belli miktarda yiyip spor yapmanı öneriyorum. Madem ki hayat biçimi haline getirmek lazım, sürekli uygulayabileceğin bir beslenme tarzı olmalı bence. Yoksa yine geri alırsın, sonuç hüsran olur. Ben bu şekilde geçen yıl kilo verdim. Kendini sıkma. Sıkınca daha da zorlaşıyor. Çabuk verme gibi bir çaban da olmasın. Hiçbir işe yaramaz geri alırsın.

günde 10 bardak dan fazla içiyorum su ama bizim bardaklar baya büyük yani.

spora vaktim de yok artık ramazanda geldi napcam bilmiyorum tşk ederim herkeze tekrardan..

cnm durumnu cok ıı anladım sana tek tavsıyem dıyetısyene gtmen ama dıyetısyenı ıı arstr elıne dıyet lıstesı verp gndermesın. konus oldukca sorunnu anlt tahlılerın ypılsın ole gıt aynı yastayz. yardmcı olr tum forumdakı arkdslr ama dıyetısyen daha farklı bnm bı tanıdıgım var 110 kılo flndı dıyetısyene gttı snr spor vs da yaptı smdı bızden fıt 51 kıloymus dun konustumm . vucudu da cok sıkı ayrıca ama bu uzun bı yolculuk sncta.

üniversite yıllarında benimde kilo problemim vardı ve diyetlerle değil diyetisyenin önerileriyle ve kontrolunde zayıflamıştım 3ayda istediğim kiloya kavuşmuştum.

Sana tavsiyem her denileni yaparak vucudun kimyasını bozma bir diyetisyene görün. Ve zayıflamak sadece boğazı tutarakda olmaz kavitasyon, velashape gibi bölgesel incelme cihazlarıyla kombine çalışan bir diyetisyen ile inan çok daha hızlı sonuç alabilirsin.

birde asla mucize bekleme metobolizmanın çalışma sistemi farklıdır mesela 90 kg den 80 e düşersin diyet yaparken sonra tekrar 82 olur bu kilo aldığın anlamına gelmez metobolizma yeni kiloya alışmaya çalışıyordur hemen 90kg den 70 e düşmez böyle birşey bekleme zamana yayıp azimle sıkılmadan çalışırsan hızlı sonuç alırsın.

sağlığını ihmal etme olurmu

öncelikle beni önemsediğiniz için tşk ederim hepinize annem bile benim zayıflayabiliceğime inanmıyor... buda beni üzüyor ve sürekli yeme isteği geliyor. diyetisyene gittim ve bir sürü tahlil yaptırdım bişeyin yok dedi ama bana 2.hafta azar attı sadece yarım kilo verdiğim için :S korkuyorum gene aynısı olucak diye..

öncelikle beni önemsediğiniz için tşk ederim hepinize annem bile benim zayıflayabiliceğime inanmıyor... buda beni üzüyor ve sürekli yeme isteği geliyor. diyetisyene gittim ve bir sürü tahlil yaptırdım bişeyin yok dedi ama bana 2.hafta azar attı sadece yarım kilo verdiğim için :S korkuyorum gene aynısı olucak diye..

annelerimiz aynı kafadanmış malesef :KK5: Bence diyetisyen falan yalan bunu 5 diyetisyen değiştirmiş biri olarak söylüyorum.Sana sürekli 6 öğünlü bi programı değiştire değiştire verir.Diyetisyene vericeğin parayla bir spor salonuna yazılman haftada 5 gün spor yapman daha mantıklı.Şahsen ben böyle yapıyorum ve diyetisyenden daha fazla yararını gördüm.İnsan kendini diyete şartlayınca daha fazla yemek yiyesi geliyor.Onun için ben kimseye diyetteyim demiyorum sağlıklı besleniyorum diyorum.Başarılar :KK71:

zehra ya aynıymış senle bende üniversiteye gitcem 1.68 boy 80 kiloyum bi 10 kilo versem oda idare eder. RAmazanda geldi yürüyüşede gidemem. napcam bilmiyoruum

arkadaşlar kilo vermek için aç-tok mantığı çok önemli.eskiden bende sebzeden nefret eden nerede hazır gıda,fast food ve özellikle et ürünlerini çok severdim.ama o kadar kilo almıştım ki erkek çocuğu gibiydim.bayan kıyafetleri resmen yakışmıyordu üzerime.birde çevremi görseniz çıtı pıtı hep arkadaşlarım.karar verdim zayıflıcam dedim.
normalde kabaktan nefret ederdim.çavdar tam buğday ekmek tatsız tuzsuz gelirdi.yemek yerdim daha doğrusu dışarda fast food yerdim sonra gelir yurttan yemek yerdim sonra arkadaşlarla çıkıp pasta tatlı alırdık kendimize o derece.

zayıflamak istiyorsanız mantığınızı değiştirmeniz lazım! nasıl mı?

-önceden masaya en geniş veya en çukur hangi tabaksa onu koyardım kendime.ama artık tabağımın boyutunu küçülttüm.mesela evde akşam için çorba,pilav veya makarna birde et ürünü olsun.insanız hepsinden yemek istersiniz elbette.ama hepsini küçük kaselere azar azar koydum.ilk başlarda doymamış gibi hissedebilirsiniz.ama öyle yavaş yiyin ki o yemeği bırakın çorbanız soğusun.bırakın masadakiler yemeğini bitirip kalksınlar.ciddiyim bu konuda abarttın lokmalarınızı çiğneyebildiğiniz kadar çiğneyin.
-yemekten hemen önce ve yemekten hemen sonra kesinlikle su içmeyin.çünkü midenizi genişletmekten başka hiçbir işe yaramaz.bunu şöyle düşünün bir balona su koyduğunuz hacmi genişledi artık o balon daha fazla yemek alabilir ve genişledikçe daha çok boş hissedersiniz.yedikçe yiyesiniz gelir.zaten asitli,hazır meyvesularını söylemiyorum bile bunları biliyorsunuzdur.tek dostunuz soda ayran arkadaşlar!
-masadan kalkarken beyninize iletilmesi için kendi kendinize "off ne çok yedim.karnımda çok tok valla" gibisinden sözler söyleyin.ben ilk başta küçük porsiyonlarla doymuyordum.ama çok yedim üstüne daha birşey yiyemem artık.acayip doydum hayatta yiyemem gibisinden cümlelerle "tok" anlayışınızı değiştiriyorsunuz.
-mesela arkadaşlarım dışarda hani şurda bir döner yiyelim hani bir çiğköfte hadi bir menü derlerdi.inat ettim alışveriş merkezine giderim onlar menü yer ben dışarıda ya salata yerim yada çorba içerim.arkadaşlarım menü yedikleri için off keşke bende alsaydım çorba demeye başladılar zamanla! =)
-kızartma kesinlikle yemeyin.dedim ya kabak sevmem diye o kabağı fırında çok çok az yağ ile pişiririm sonra üzerine yoğurt! acayip doyurucu ve lezzetli olur deneyin.

diğer konuya geliyim spor! arkadaşlar sporu zayıflamak için değil sevdiğiniz için yapın hobinizmiş gibi.mesela ben tekno müzik çok severim.özellikle yüksek sesle! =) insanı ritme sokar hareket etmenizi canlanmanızı kolaylaştırır.açardım yüksek sesle tekno müziği başlardım mekik çekmeye ama böyle yorulana kadar değil.parça parça bölün hareketleri.10 tane mekik sonra 10 tane basen egzersizi arada molalar falan.bu durumda eğlenceli vakit geçiriyorum hem müzik dinliyorum hemde hareket edip canlanıyorum.yürüyüşünüz bile değişiyor inanın.

şuan aklıma gelenler bunlar.umarım uzun yazıp sıkmadım sizi.tek isteğim kendinize acı çektirmeyin zayıflamam lazım çok az yicem olmamalı mantık.sağlıklısı ve doğru olan bu o yüzden böyle yemeliyim diyeceksiniz

tşk ederim yazdıklarınız için ramazanda kilo daha fazla almamak için elimden geleni yapıcm hatta iftardan sonra yürüyüşe gitmeyi düşünüyorum allah izin verirse yanıma birini bulabilirsem tabi.

gün içinde yediklerime dikkat etmeye calışıorum karnım acıktığında yada azıma bişey atmak istediğimde su içiyorum bazen tutamıyorum kendimi ama inş hayırlısı olur çok istiyorum yapamazsın diyenlere gününü göstermek ve bu akşamdan itibaren evde yarım saat bisiklet ve mekik cekicek karın hareketleri yapıcam ve koşu bandımız var ama bozuldu ya tamir ettiricem yada yenisini aldırıcm cünkü bn babama cekmişim biraz oda kilolu onunda sağlığı için zayıflaması gerek :S

Canım Leslie Sansone diye bir kadın var bilmiyorum videolarını izledin mi evde koşu bandında yürümüş kadar oluyosun.Forumda var istiyosan bi araştır ben onu yapıyorum günlük 56 dakika yanılmıyosam.Ama yarım saatliği yada 5 dakikalığı da var...

Dışarda yürümeye gelince olur da yanına birini bulamazsan bu mazaretin olmasın bence tak kulaklığını müzik dinleye dinleye yürü.(Ben böyle yaptım çevremde benimle yürüyecek kimse yoktu)

ya arkadaşlar acaba şöyle ramazan için yürüyüş grubu falan mı kursak? olur mu bilmem ama? herkes yazsa şu ilin şurasındayım vb. mesela bende yürüyüş için arkadaş arıyorum.yani yok mudur forumda aynı düşüncede olup yalnız kalanlar?

Canım Leslie Sansone diye bir kadın var bilmiyorum videolarını izledin mi evde koşu bandında yürümüş kadar oluyosun.Forumda var istiyosan bi araştır ben onu yapıyorum günlük 56 dakika yanılmıyosam.Ama yarım saatliği yada 5 dakikalığı da var...

Dışarda yürümeye gelince olur da yanına birini bulamazsan bu mazaretin olmasın bence tak kulaklığını müzik dinleye dinleye yürü.(Ben böyle yaptım çevremde benimle yürüyecek kimse yoktu)

saol tatlım ilk defa duydum araştırıcam.. yürüyüşe gelincede gece olduğu için sorun yaşamak istemıyorum aslında gec saat oluyor iftarda ama denicem cıkmayı saol tekrar

ya arkadaşlar acaba şöyle ramazan için yürüyüş grubu falan mı kursak? olur mu bilmem ama? herkes yazsa şu ilin şurasındayım vb. mesela bende yürüyüş için arkadaş arıyorum.yani yok mudur forumda aynı düşüncede olup yalnız kalanlar?

süper fikir tatlım (= ben varım istanbul bağcılar (=

Kızlar ben de yediklerime dikkat etmediğim an kilo alanlardanım, hani yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyenlere gıcık oluyorum, imreniyorum da içten içe:63: 5 kilo kadar zayıfladım, 3 kilo daha verip kilomu hayatımda ilk kez 4 ile başlayan sayılara ulaştırayım istiyorum, kaldı ki o 5 kiloyu verene kadar da canım çıktı desem yalan olmaz. Her gün 2 saat yürüyüş yaptım ama diyet yapmadım hiç, sadece aşırı yağlılardan, hamur işinden ve abur cuburdan uzak durmaya çalıştım elimden geldiğince. Şimdi yürüyüş yapamıyorum artık, bazı kişisel sorunlar var inşallah bir ara yeniden başları. Benim isteğim şu, okulumu dondurmuştum, şubat ayında tekrar gideceğim üniversiteye. Beni de aranıza alıp desteklerseniz süper olur, tekrar kilo almak istemiyorum almamam da lazım sağlık açısından, pco hastasıyım çünkü:KK59: İstanbullu değilim nickimden de anlaşılacağı üzere, ama siz istanbul'da yürüyüş yaparsınız ben de yapabilirsem burda yaparım:KK53: İnşallah hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşırız:KK71:

Son düzenleme:
Kızlar ben de yediklerime dikkat etmediğim an kilo alanlardanım, hani yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyenlere gıcık oluyorum, imreniyorum da içten içe:63: 5 kilo kadar zayıfladım, 3 kilo daha verip kilomu hayatımda ilk kez 4 ile başlayan sayılara ulaştırayım istiyorum, kaldı ki o 5 kiloyu verene kadar da canım çıktı desem yalan olmaz. Her gün 2 saat yürüyüş yaptım ama diyet yapmadım hiç, sadece aşırı yağlılardan, hamur işinden ve abur cuburdan uzak durmaya çalıştım elimden geldiğince. Şimdi yürüyüş yapamıyorum artık, bazı kişisel sorunlar var inşallah bir ara yeniden başları. Benim isteğim şu, okulumu dondurmuştum, şubat ayında tekrar gideceğim üniversiteye. Beni de aranıza alıp desteklerseniz süper olur, tekrar kilo almak istemiyorum almamam da lazım sağlık açısından, pco hastasıyım çünkü:KK59: İstanbullu değilim nickimden de anlaşılacağı üzere, ama siz istanbul'da yürüyüş yaparsınız ben de yapabilirsem burda yaparım:KK53: İnşallah hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşırız:KK71:

tatlım belki kızıcksın ama ben 4lü 5li 6lı rakamları unutalı çok oldu (= ben bi 79 a insem gerisi gelicek de bi 7 li rakamları görsem (= tabikide desteğimiz üzerinde sen hep burda ol ben hep burdayım (=

X