Çicek bakımından anlayan arkadaşlar bakabilir mı?

defne1453

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1.505
1.641
Selam güzellikler,
Eşim 9 ay önce bonzai ağacı almıştı . Ancak, bakımından çok anlayamadigim için ağacı öldürdüm sanırım. Bütün yaprakları döküldü, normalde odada az ışıkta bir yere koyuyorum. Bugün az güneş alsın diye dışarı koydum, arada verip, ilacla besliyorum ama kendine gelmeyecek sanırım, siz ne dersiniz ?
Fotoğrafını ekte koydum

Eklentiler

• IMG_20170514_121750.jpg
    IMG_20170514_121750.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 102
Bunu bilmiyordum netten baktım çok da güzelmiş ama sizinki kurumuş sanırım:KK43:
O dallar iyice kuruysa tekrar yeşrmez ama sadece yaprakları döküldüyse vitamin ve düzgün bakımla tekrar yeşerebilir

Ben böyle durumlarda alıp cicekciye götürüyorum. Onlar çok iyi bakiyor.

Dalı kurumadiysa yeşerir tekrar.

Bunu bilmiyordum netten baktım çok da güzelmiş ama sizinki kurumuş sanırım:KK43:
O dallar iyice kuruysa tekrar yeşrmez ama sadece yaprakları döküldüyse vitamin ve düzgün bakımla tekrar yeşerebilir
Evet çok güzeldi ve çokta pahalıya almisti:hasta::KK43: Dalları kurumuş gibi ama kırmaya çalışınca da kirilmiyor

Bendede var bu agactan. Annem yapiyo bakimini ama hihi. Annem bunun yapraklarina hergun su sikiyor. Bildigim bu kadar . Annem olmasa butun ciceklerim ölürdü :KK12: herkesin anneler günü kutlu olsuuun

Selam güzellikler,
Eşim 9 ay önce bonzai ağacı almıştı . Ancak, bakımından çok anlayamadigim için ağacı öldürdüm sanırım. Bütün yaprakları döküldü, normalde odada az ışıkta bir yere koyuyorum. Bugün az güneş alsın diye dışarı koydum, arada verip, ilacla besliyorum ama kendine gelmeyecek sanırım, siz ne dersiniz ?
Fotoğrafını ekte koydum
gölge de kalsın bir süre hafta da bir su verin başka ilaç falan vermeyin. birde sürekli onu sevdiğinizi söyleyin

X