Cicibebek'in Diyet Günlüğü

cicibebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2009
83
2
Merhaba sevgili arkadaşlarım ben de uzun zamandır kilo vermeye çalışıyorum KK de diyet günlükleri yöntemleri başarı öyküleri okudukça mutlu oluyorum ama gel gör ki bende kilo vermek adına hiç bir faliyet yok.sadece mutsuz diyet programları ve sinir bozucu bir açlık sonrası yeme krizi ile biten diyetlerim. :KK43: kendimden bahsedeyim 26 yaşındayım 22 aylık bir bebeğim var 3,5 yıllık evliyim. hamile kalana kdr kilom gayet iyiydi 54-55 kilo 167cm boy yediklerime çok dikkat ederdim çünkü hızlı bir metabolizmam yok yemeği kaçırsam hemen kilo alır sıkı bir diyetle de hemen verirdim.şeker kullanmam, kola vs gazlı içecek tüketmem ekmek yemem bunlar benim iyi alışkanlıklarım. ancak! hamile olduğumu öğrendiğim gün o yediklerime karşı koyduğum sınır kalktı ve merhaba dilediğince yemek yiyebilmenin verdiği rahatlık!!! doğuma kadar 25 kilo aldım doğumdan 1 ay sonra 70 kiloya düşmüştüm ama nerde 55 nerde 70 :KK43: lohusayım ilk defa bir canlıya süt veriyorum büyük sorumluluk ya sütüm azalır besleyemezsem korkusu bana durmadan yediriyor hamur işi şekerli meyve suları pirinç ıvır zıvır neyseki kilo almıyorum ama veremiyorum da.. sütüm azalıp bebeğime ilave devam sütü vermeye başlayınca ben de yediklerime dikkat ettim biraz da sporla doğumdan 12 ay sonra 60 kiloya düşebildim. Oturarak çalıştığım için ve hamileliğimde başlayan yeme özgürlüğünden vazgeçemediğim için 60 tan aşağı bir türlü inemedim :KK43: ve son 1 ayda kilo verememe eski kıyafetleri giyememe abur cubura kayıtsız kalamama stresinden 5 kilo daha aldım şu an 65 kilo ve inanılmaz mutsuz bi insanım.öncelikle tatlıya karşı koyamıyorum en kötü zaafım! gece kalkıp çikolata arıyorum resmen gözüm dönüyor şu dukan diyetine başlamak istiyorum hatta bir kaç gün denedim ama sebzesiz yapamıyorum etle de aram çok iyi değil ve şekerim düşünce kaçamak yapmak zorunda kalıyorum. kızlar sizden gerçekten yardım bekliyorum dukan diyetinden ümitliyim ama sanırım biraz destek gerekiyor. diğer bir unsur da eşimin hiç destek olmaması. çocuğum olduğu için mutlaka çorba sebzeli yemek pilav makarna pişiyor hergün evde onlara yemek hazırlarken daha bi kötü oluyorum ben de özgürce yemek istiyorum ama bu durumda kilo veremiyorum.cocuk zaten pilimi bitiriyor spor dahi yapamıyorum yasadığım semtte spor a.ş. uygun fitness programları var ama cocukla gitmek mümkün değil. yürüyüşe çıkamıyorum çocugu bırakacak kimse yok cocukla tempolu bir yürüyüş nasıl yapılır bilmiyorum. bu yüzden burada bir günlük tutmaya başlıyorum. vermek istediğim 10 kilo var.bana destek olun ve şans dileyin değerli arkadaşlar :KK66:

Bugun Kahvaltı da Nestle Nesfit yedim bir kase ve bir bardak yeşil çay yanında.Öğlen sadece yumurta ve yoğurt yemek istiyorum. Bugünden itibaren tatlı özellikle çikolata yasak. Akşama da 3 kaşık tavuk sote.
Yasak Listem
Pilav
Makarna
Ekmek ve diğer unlu mamuller
Kola ve diğer gazlı şekerli içecekler
Çikolata ve Şerbetli Tatlılar ( 1 hafta sonra kilo vermiş olursam biraz sütlü tatli yiyebilirim)
Dukan diyeti yapmaya çalışacağım için meyve ve sebze ilk 1 hafta yasak

İnşallah en kısa sürede veririm kiloları :KK8:

bende kendimce dukan diyeti uygulamaya çalışıyorum protein ağırlıklı besleniyorum ama evde çocuklarda olunca dukana sadık kalamıyorsun kaçamak mahiyetinde tadımlıkta olsa diğer yiyeceklerden yiyorsun ama kesin uyarsan harika sonuçlar alıyorsun dün mesela ben sabahtan akşama kadar dukana uydum ve bu sabah 400gr eksiyle karşılaştım pek bir sevindirik oldum ve devam edicem kesinlikle sende ümitsiz olma ben bu kaçamaklı dukan diyetimle 65 le başladığım yolculukta bu sabah 59.600 ü görmüş bulunuyorum benimde hedefim 55 56 olmak bakalım artık ulaşabilirmiyim o kiloya bilmiyorum ama bildiğim tek şey yediklerime dikkat edeceğim sanada başarılar dilerim...

önemli olan karar vermek sen önemli olan tarafını halletmişsin bile bizde burda elimizden geleni yaparız ama kaçamak yapmamaya dikkat etmelisin ilk bir hafta zorlanırsın zaten daha sonra alışmış olursun miden de küçülmüş olur istesen de yiyemezsin aklına bile gelmez başarılar diliyorum cnm :KK1::nazar:

günlüğün hayırlı olsun canım ..bende bugün günlük açtım kendime umarım isteyen herkes kilo verir :) bende 10 kilo kadar vermek istiyorum ama ben dukan diyetini uygulayamam gibi geliyor çünkü eti sevmiyorum..elimden geldiğince günlüğüne uğrar yorum yazarım..başarılar diliyorum ..

destekleriniz için çook teşekkürler arkadaşlarım ama ben bi türlü boğazımı tutamıyorum :KK50: yani sabah herşey güzel başlıyor sonra çocuga kahvaltı yaptır ara yedir uyut derken strese giriyorum sanırım neyse tutuyorum kendimi ama diyetle de enerjim düşüyor spor egzersiz yapmaya gücüm kalmıyor ama buraya yazınca biraz rahatlıyorum iyi ki varsınız...
inşallah sizlerde bir an önce fazla! kilolardan kurtulursunuz kilo vermeyi hızlandıran bir yol yöntem bişeyler bulursanız lütfen paylaşın lütfeeennn :KK69:
bugun sabah
nestle nesfit
ara bir paket eti form yulaflı
öğlen yoğurt ve haslanmış tavuk
akşam az yogurt
gece 12.00 de 3 parça bitter çikolata yarım paket susamlı cubuk kraker :KK14:
kendimi abur cuburdan alamıyorum diyet yapmaya calıssam da :63:
ama karar verdim günlük planlarımı saat saat yazıp buz dolabına asıcam bu beni biraz daha kararlı yapabilir
sabah kalkınca aç karnına 1 bardak ballı elma sirkeli ılık su
yagsız yumurta
ara 1 bardak süt
öğle (kırmızı et yiyemiyorum ya light ton balık ya da yagsız tavuk )
ara 1 bardak sekersiz sütlü nescafe
aksam sadece yogurt
gün içinde enerji almak için yarım tk bal tüketmekte sakınca görmüyorum
yapabilirsem de egzersiz yapmaya calısacagım ve en önemlisi bool su......
yapabilirim yapacağım yapabilirm yapacağım yapabilirim yapacağım :KK66:

X