Çıkmazda olan evliliğimi nasıl toplayabilirim?

Bende tam tersine kendi ailemde hep alt üstlü oturduk aile apartmaniydi ve hiç kimsenin özeli yoktu ondan ben evlenmeden önce dilediğim evlikten beklentim eşimle bir evimiz olsun o evin sorumluluğu kökten bize ait olsun dışardan kimse ne etliye ne sütlüye karışmasın ben Anneme bile gel bana yardım et diyemem çünkü ben evlendim ve bu naneyi yemeği dusunduysem eşim içinde bu geçerli tabi ozaman her iki tarafta sorumluluğunu bilmeli ben böyle bir evlilik hayal ettim çünkü çevremde gördüğüm evliliklerde böyleydi ben zaten ailede ne olsa herkesin bildiği bir ortam geliyorum varsın bizimde ozelimiz olsun afedersin benim yatak odamda eşyalarının nerde olduğunu bilmeyi versin cokmi zor zaten ben aylarca biryere gitmemişimki kaldiki bir isim olsa önemli şehir dışında ailemle ilgili eşimde gelemicek durumda olsa hemen anasını yardımina koşması gerekiyor onunda eli var yemekmi yapamiyo dışardan şöyle yada ara sor şu yemek nasıl yapılıyor hiç yoksa internet cagindayiz aç bak ben sanki anamın karnındaki öğrendim herşeyi beyninmi yok yani herşey bahane kısaca ben şunu anladım oğluyla oturup beraber oturak diye diretiyor bence eşimin durumada suan ye i bir işe geçti sıkışık kayinvalidemde kirada ama Mayıs gibi başka yere taşınması lazım ev sahibi yüzünden maksatları beraber oturalım bana baskı yapmak amaçları kardeşide evli ayrı evde oturuyor hatta eltimde istiyor beraber aynı yerde durmayı onlar yaşasın beraber ama yok benim eşim saolsun herşeyi kendi yapicak kardeşine o iş ayarlicak para kazanmasını saglicak annesine köpeğine varana kadar o bakicak keza ben varım yolda cocugumuz var kusura bakmasın kimsede bu adamda evli bütçesi belli diyen yok herkes binmiş üstüne ozaman evlenmeseydin diyorum madem öyle yaşasaydı annesiyle ama ondada ben annemle yapamadım oluyor yani atsan atamiyon satsan satamiyon ayrı ev olsun diyorum ordada ben kötü oluyorum daha napabilirim bilmiyorum.
Allah rızası için nokta kullan. Bende cok dikkat etmem ama bu sekilde de hiç anlasılmıyo ki🙈

Şu yazdklarınızdan anladıgım sizin sorununuz aslında daha derin bsey ama siz bu konuda patlamışsınız.. kesnlkle baska sıkntılar var.. eşiniz sizi ihmal mi ediyor?
İhmalde var kendi yeni ise geçtim diye saolsun hoş evlendigim ilk dk beri PC başında iş yapan biri onun bir odası var orda iş yapar ben salonda yalnız otururum evde konusucak kimse yok iki kelam konusucak olsam başı ağrır hemen saçma salak konularda uzun uzun konuşur ama ne bileyim hamileyim mesela gelip ay bebeğimi ekliyim dur karnını oksiyin yok sanki bebek yok gibi yaşıyor am köpek olunca canavarlasiyor hemen savunmaya geçiyor yani ne anlatiyomki annesi eskiden bu kadar kilit noktada değilken şuan birden bire evliliğimin ortasında uzaktan olsa bile oğluna fikir veriyorum edesiyla karışıyor dışardan bakarsan iyi ama kayinvaldelik yapmıyor ne bileyim ama baba tarafida böyleydi bakarsan kayinpederlik yapmiyodu ama oda ilk evlendigimde tam annesi gibiydi tam ortasındaydi evliliğimin işte ben ilk başlarda anasinida tanisaydim ikinciye ihtimalleri katardim olmaz derdim ama düşünemedim o kadar derin.

İhmalde var kendi yeni ise geçtim diye saolsun hoş evlendigim ilk dk beri PC başında iş yapan biri onun bir odası var orda iş yapar ben salonda yalnız otururum evde konusucak kimse yok iki kelam konusucak olsam başı ağrır hemen saçma salak konularda uzun uzun konuşur ama ne bileyim hamileyim mesela gelip ay bebeğimi ekliyim dur karnını oksiyin yok sanki bebek yok gibi yaşıyor am köpek olunca canavarlasiyor hemen savunmaya geçiyor yani ne anlatiyomki annesi eskiden bu kadar kilit noktada değilken şuan birden bire evliliğimin ortasında uzaktan olsa bile oğluna fikir veriyorum edesiyla karışıyor dışardan bakarsan iyi ama kayinvaldelik yapmıyor ne bileyim ama baba tarafida böyleydi bakarsan kayinpederlik yapmiyodu ama oda ilk evlendigimde tam annesi gibiydi tam ortasındaydi evliliğimin işte ben ilk başlarda anasinida tanisaydim ikinciye ihtimalleri katardim olmaz derdim ama düşünemedim o kadar derin.
Allah askına kayınvaliden sana ne dedi. Sen hep dedin ki burda, kocam cagırınca kendin yap desin, kocam cagırmasın, kocam desin ki o ev gelinin evi onun düzeni var ben karısmam.. kadın bisey dememiş yapmamıs.. sanki sana evin pislik içinde ben temzledim demiş, yemeğini bile ben yapıom demiş. Cıkıp gidiyosun kocanı başıma atıyosun demiş…zebani gbi bahsediyon ben yıldım … sorun ne köpek ne kaynana.. sorun kocanın sana kendini özel hissettirmemesi..

Yo isterse kayınvalidem evde tek bırakabiliyor istese oğluda kalabilir yaaninda zaten benim evimi temizlenmesine gerek yokki 1 hafta sonra beni alicagi koşuluyla kendi bıraktı ailemin yanina hani ağrın var madem hamilesin git azcik dinlendirsin orda ben de kendi annemde kalırım sonrada seni almaya gelirim diye gönderdi yani garip olan oğlunun her yetiş anne diyince köpeğiyle beraber peşinde koşması ben bilmiyorum bu olay biryerde patlicakta nerde bilmiyorum...

Köpek haric ona annelik denir. Yakinda sizde yasayacaksiniz anneligi. Annelerin neden kostugunu daha iyi anlarsiniz. Kayinvalide bir kac gün icin geliyorsa hayvani tek birakamaz.

Kişisel problemimiz yoktu babasından dolayı ayrıldık demişsiniz ama Önceki konunuz da aldatıldığınız dan bahsetmişsiniz. Bu kişisel Bi sorun değil mi. Farketmediniz sanırım yanlışlıkla ilk üyeliğinizden yazmaya devam ettiniz İki üyelikle birden konuya yazmak yasak diye biliyorum.

Hala anlattıklarınızda bir şey yok.

Yeni iş değiştirsem, eşim benim de yüzümü göremez. En az 6 ay, günde 18 saat çalışacağıma eminim. Çünkü ilk intiba çok önemlidir. Geleceğinizi belirler.

Karın sevme filan, bunlar filmlerde olan şeyler. Erkeğin bebeği anlamak için görmesi, kollaması, kucağına alması lazım. Ona rağmen sahiplenmesi bile zamanla oluyor.

Eşiniz sizi düşünmüş, annenize yollamamış. O da annesinden yardım almış. Gayet sıradan. Ne olacak köpek gelse. Dersiniz, ben gelmeden temizle, temizler belki. Temizlemezse, tek günlük yardımcı çağırırsınız. İletişim yolu, köpek geldi kavga çıkartim olmamalı. Eğer eşiniz böyle basit bir konuda kavga çıkacağınızı biliyorsa, yalan söyler. Çünkü kendi bunda bir hata görmüyor (ki bende görmüyorum). Yani hep o yapsın, ben kendi isteklerimden ödün vermeyim olmuyor.

Eşinizin hatası hemen kapıyı gösterecek kadar yükselmesi. Ha ben bunu için koca boşar mıyım, boşarım.

“Yuvam için savaşan kadınım” mı? :KK48:

Ya basbaya kendini ezdiren ve bir köşeye sinmiş bir kadınsınız. Üstelik adam sizi önce aldatmış, sonra boşamış (siz onu değil o sizi boşadı gayet aşikar), sonra adam belli ki o evliliğinde de bir haltlar yedi ki yeni eşi sizin eski kocaya tekmeyi basmış, sonra adam kimseyi bulamayınca mecburen size dönmüş, siz de dünden razı olduğunuz için hemen atlamışsınız bu fikre, şimdi evlisiniz ama adam yüzünüze bakmıyor sizi fiziksel olarak da karakter olarak da beğenmiyor, sizinle herhangi bir sosyal platformda bile görülmek istemiyor, azıcık ses çıkarsanız boşarım seni diye tehdit ediyor, çok yüksek ihtimalle de halen sizi aldatıyor başkalarıyla… Ve siz gelmişsiniz burda diyorsunuz ki ben savaşçı biriyim yuvamı kurtarmaya çalışıyorum. PARDON DA ORTADA YUVA MI VAR SİZCE? SİZ ADAMIN KÜRKÇÜ DÜKKANI OLMUŞSUNUZ, SİZ ONUN SON ÇARE İSTEMEYE İSTEMEYE GİTTİĞİ YERSİNİZ. BUNLAR HİÇ Mİ GURURUNUZA DOKUNMUYOR YAHU?
Konu böyle arkadaşlar. Konu köpeğe gelene kadar. Bence 2. Kere boşan tek Bi hayat hakkını bu gereksiz adamda yeterince harcamışsın.

Adamı ikinciye almışsınız, artık yapacak bir şey yok, oturup çekeceksiniz maalesef

Var.Günlükte,aylıkta anlaşabiliyorsunuz.Geçen sene 1 aylığına 3 bin tl vermişti arkadaşım.

Selam arkadaslar benim bir sorunum var ve ben etrafımdaki kimseyle paylasamiyorum bu sorunu paylassamda çok anlayan kimse yok.Bende bu forumu gördüm acaba burdan bir fikir alabilirmiyim diye bende yazmak istedim.Konuyu şöyle ozetleyebilirim ben 11 yıl önce bir adamla evlendim ve bir çok sebepten dolayı ayrılmak zorunda kaldım karşı tarafın baskıları yüzünden ama yıllar geçti tam 1.5 yıl önce yeniden çıktı karşıma bütün sorunlarının duzeldigini herşeyin güzel olucagini söyleyip beni kendine inandır hoş bende isteyerek ayrilammistim neyse şuan o adamla evliyim ve 2 ayı geçen bir zamandır da hamileyim ama ben bu zamanda anladimki eski evliliğimden değişen birşey yok kaldığı yerden hatta daha fazla zorlanip devam ediyorum hayatıma en basit bir olay anlatıyım size ben hamileyim diye eşim annende az dinlen mide bulantimdan yemek yapamıyorum ee ramazanda ben az anneme giderim azda yanına gelirim diye beni ailemin evine gönderdi ben ordayken tek birşey istedim eşimden oda kayınvalideme bir evcil köpek var bende evde köpek beslemeyi sevmiyorum he bu koepk sevmediğim anlamına gelmiyor tabiki seviyorum ama bir dönem bizde kaldığında evin içini çok kirletti ve bende hoşlanmadım bu durumdan esimdende istediğim annesinin evinde köpeği sevmesiydi yani bizim evimize sokmasını istemedim.Esimde ben yokken bana telefonda annemi az cagirsam dedi yemek yapar hem bana dedi danışmanı hoşuma gitti tabiki bende ona anneni tabiki cagirabilirsin ama rica ediyorum köpeğini getirmesin ben hamile halimle koltuk silmek istemiyorum dedim çünkü nezaman gelse koltuğunda sarı sarı idrar lekesi birakiyor bu durumda midemi bulandiriyor benim hani siz seviyorsaniz benim evin dışında sevin diye rica ettim.Oda tamam dedi ama tabiki dinlermi köpeği o dakka eve getirmis beni 1 haftanın sonunda almaya geldiğinde evde koltuğun üzerinde lekeleri görünce anladım herşeyi sordum eşime bana yalan dedi yoğurt döktüm filan diye kovirdi dolapta yemek vardı yine sordum annenmi geldi diye yine yalan dedi arkadaşım yaptı diye bir üçüncü sefer daha sordum yastığını kılıfından ayırıp başka yastık takmıştı sen dedim yastığını değiştin evet dedim ama sabaha karşı uykusundan uyandı yastiktan rahatsız olunca tamam dedim sabah uyandım bu lafı söyledim eşim hala yalan peşinde ben bu adama ufacık bir konuda bile güvenemiyorum artık boşanmak istesem ailem zaten ikinciye evlenmemi istemedi biz demistikdenilicek birde bu sefer kucağımda çocuk olucak evliliğimi düzeltmek istiyorum bozulsun çocuğumu babasız bırakmak istemiyorum ama bana köpeği istemiyorum diyince ettiği hakaretler ve her kavgada kapı orda deyip beni kovmasi canımı çok acıtıyor ben bu adama tekrar güvenip nasıl devam edebilirim çocuğumuda ayrılmış bir aile ortamında yetiştirmek istemiyorum ama artık eşimin aile sorunları ve o taraftan gelen problemlerle uğraşmaktan sıkıldım benim ailem evime bile 1.5 yılda 3 4 sefer anca gelmişlerdir.Ama eşimin ailesi ben ne zaman bir isim olsaevde uzak ailemde kalmak gerekse hemen köpeğiyle yardımcı kuvvet gibi koşturuyor hani ben varım madem evlendin annesinden ütü yapmasini ve evi temizlenmesini istemesi gerekmiyor gelsin beni alsın zaten kendi gönderdi az dinlen diye eşimin ailesi her konuda yardıma kosunca eşim dönüp sen kimsin diyo bana her kavgada nasıl olsa her işimi yaptirdigim var der gibi bu durum benim çok ağrıma gidiyor böyle bir evliligide nasıl toplarım bilmiyorum ondan lütfen empati yapıp sert şekilde eleştirmeden önce bana az fikir verirseniz çok sevinirim.Biliyorim herkes boşan der böyle durumda ama çocuğum var bu sefer konu olarak ona göre fikir verirseniz de çok sevinirim.
Amaan bosvwrin bu kadar da anlam yüklemeyin olmuyosa olmuyo napcan huzursuz evde mi büyüsün çocuk Allah verdiyse nasibide vardır ayrı da büyütürsün keşke çocuk anneden babadan ayrı büyümese ama böylesi daha zor

Allah sizi bir kere kurtarmış, siz yıllar sonra tekrar evlenmişsiniz.Uzerine bir de hemen hamile kalmışsınız.2 aydan fazla demişsiniz hamilelik için.Ben asla kürtaj taraftari olmadim, "Allah in verdiğini yalniz Allah alır" diye düşündüm ve inandim.Ama o bebeği doğurup boşansaniz da o adamla ve ailesiyle hayat boyu akraba olacaksiniz ve aranızda ki bağ kopmayacak.Caninizi o eve o aileye göndereceksiniz. 1 yıl olacak ben bosanali, konularimi okuyun lütfen , kızım 8 yaşında ve boşanmak değil , kızımla ilgili süreç beni mahvetti.Asla o adamin çocuğunu doğurmazdim yerinizde olsam. Allah yardımcınız olsun.

Eşinizin saygısız tavırları var. Biraz daha net olmanız lazım. Boşanmak istemiyorsunuz tamam ama böyle de nereye kadar gider değil mi? Eşinizin yumuşak karnını bulmanız lazım. Kimi insan iyilikten anlar kimisi aksinden. Denemeniz gerekiyor. Eşinize bundan rahatsız olduğunuzu, tekrarlanırsa annesiyle konuşacağınızı söyleyin. Kapı orada derse evet orada diyerek siz de yol verin. Olmadı az daha bekleyin bebek doğduğunda benim bebeğim var evimde böyle şeyler istemiyorum da diyebilirsiniz. Yani iş sizde bitiyor. Biraz sert çıkmak lazım. Boşanın demiyorum ama cesur olun.

Toparlamayın ya bir kere de toparlamayın. İyice dağıtın, dağıldığı yerden kopsun. Belki böylesi sizin için daha iyidir?

1-Köpek konusunda takıntılısınız yardım alın
2-Eşiniz sizi hizmetçi gibi kullanıyor
3-Eşiniz sizi ailesine karşı ezdiriyor

Köpek konusunda sizi aşırı haksız buldum. Başka evde bile köpeği sevme demeye hakkınız yok. Sen kimsin derdim ben ve böyle biriyle de asla evlenmezdim. Siz insanların karakterlerine ve davranışlarına sahip olmuyorsunuz evlenince. Bazı eşlerde var ya ev hayvanın ya ben diyor. Ben öyle bir durumda eşime/partnerime kapıyı gösteririm çok net. Zaten bu durumlar evlenmeden önce ortaya çıkar baktınız mı uymuyor evlenmemeniz gerekir.

Eşiniz ise yalan konusunda ve sizi hizmetçi kullanma konusunda haksız.

Ama birini defalarca sıkarsanız karakterinden ödün vermesini isterseniz kendinden ödün veremediği için yalan söyler. 1 1 daha ikidir.

Sizi hizmetçi olarak kullanması ise tam rezalet. Sen beni eş hayat arkadaşı olarak mı aldın, dötünü toplamam için mi aldın? Bu ne rezalet. Böyle bir durumda asıl ben boşanırım. Dayanamam. Boşanma nedeniniz köpek vs değil bu olmalı. Eğer boşanırsanız.

Kişisel problemimiz yoktu babasından dolayı ayrıldık demişsiniz ama Önceki konunuz da aldatıldığınız dan bahsetmişsiniz. Bu kişisel Bi sorun değil mi. Farketmediniz sanırım yanlışlıkla ilk üyeliğinizden yazmaya devam ettiniz İki üyelikle birden konuya yazmak yasak diye biliyorum.
Sizin derdiniz köpek falan değil- bu adamla 2. kez evlenmeniz. Yazık çok yazık.

Selam arkadaslar benim bir sorunum var ve ben etrafımdaki kimseyle paylasamiyorum bu sorunu paylassamda çok anlayan kimse yok.Bende bu forumu gördüm acaba burdan bir fikir alabilirmiyim diye bende yazmak istedim.Konuyu şöyle ozetleyebilirim ben 11 yıl önce bir adamla evlendim ve bir çok sebepten dolayı ayrılmak zorunda kaldım karşı tarafın baskıları yüzünden ama yıllar geçti tam 1.5 yıl önce yeniden çıktı karşıma bütün sorunlarının duzeldigini herşeyin güzel olucagini söyleyip beni kendine inandır hoş bende isteyerek ayrilammistim neyse şuan o adamla evliyim ve 2 ayı geçen bir zamandır da hamileyim ama ben bu zamanda anladimki eski evliliğimden değişen birşey yok kaldığı yerden hatta daha fazla zorlanip devam ediyorum hayatıma en basit bir olay anlatıyım size ben hamileyim diye eşim annende az dinlen mide bulantimdan yemek yapamıyorum ee ramazanda ben az anneme giderim azda yanına gelirim diye beni ailemin evine gönderdi ben ordayken tek birşey istedim eşimden oda kayınvalideme bir evcil köpek var bende evde köpek beslemeyi sevmiyorum he bu koepk sevmediğim anlamına gelmiyor tabiki seviyorum ama bir dönem bizde kaldığında evin içini çok kirletti ve bende hoşlanmadım bu durumdan esimdende istediğim annesinin evinde köpeği sevmesiydi yani bizim evimize sokmasını istemedim.Esimde ben yokken bana telefonda annemi az cagirsam dedi yemek yapar hem bana dedi danışmanı hoşuma gitti tabiki bende ona anneni tabiki cagirabilirsin ama rica ediyorum köpeğini getirmesin ben hamile halimle koltuk silmek istemiyorum dedim çünkü nezaman gelse koltuğunda sarı sarı idrar lekesi birakiyor bu durumda midemi bulandiriyor benim hani siz seviyorsaniz benim evin dışında sevin diye rica ettim.Oda tamam dedi ama tabiki dinlermi köpeği o dakka eve getirmis beni 1 haftanın sonunda almaya geldiğinde evde koltuğun üzerinde lekeleri görünce anladım herşeyi sordum eşime bana yalan dedi yoğurt döktüm filan diye kovirdi dolapta yemek vardı yine sordum annenmi geldi diye yine yalan dedi arkadaşım yaptı diye bir üçüncü sefer daha sordum yastığını kılıfından ayırıp başka yastık takmıştı sen dedim yastığını değiştin evet dedim ama sabaha karşı uykusundan uyandı yastiktan rahatsız olunca tamam dedim sabah uyandım bu lafı söyledim eşim hala yalan peşinde ben bu adama ufacık bir konuda bile güvenemiyorum artık boşanmak istesem ailem zaten ikinciye evlenmemi istemedi biz demistikdenilicek birde bu sefer kucağımda çocuk olucak evliliğimi düzeltmek istiyorum bozulsun çocuğumu babasız bırakmak istemiyorum ama bana köpeği istemiyorum diyince ettiği hakaretler ve her kavgada kapı orda deyip beni kovmasi canımı çok acıtıyor ben bu adama tekrar güvenip nasıl devam edebilirim çocuğumuda ayrılmış bir aile ortamında yetiştirmek istemiyorum ama artık eşimin aile sorunları ve o taraftan gelen problemlerle uğraşmaktan sıkıldım benim ailem evime bile 1.5 yılda 3 4 sefer anca gelmişlerdir.Ama eşimin ailesi ben ne zaman bir isim olsaevde uzak ailemde kalmak gerekse hemen köpeğiyle yardımcı kuvvet gibi koşturuyor hani ben varım madem evlendin annesinden ütü yapmasini ve evi temizlenmesini istemesi gerekmiyor gelsin beni alsın zaten kendi gönderdi az dinlen diye eşimin ailesi her konuda yardıma kosunca eşim dönüp sen kimsin diyo bana her kavgada nasıl olsa her işimi yaptirdigim var der gibi bu durum benim çok ağrıma gidiyor böyle bir evliligide nasıl toplarım bilmiyorum ondan lütfen empati yapıp sert şekilde eleştirmeden önce bana az fikir verirseniz çok sevinirim.Biliyorim herkes boşan der böyle durumda ama çocuğum var bu sefer konu olarak ona göre fikir verirseniz de çok sevinirim.
Baştan sona okudum sen haklısın bacım. Bu tip anacı erkekler çok zor.seni düşünmüş sağolsun o ayrı ama bu annecilikleri köpeği eve sokmaları falan insanı bitiriyor. Hele ki ev apartmansa daha fena ben hayvanseverdim müstakildi evimiz hepsi rahat oluyordu hayvan dışarda da kalıyordu çünkü kedim vardı eve bikez pislediğini bilmem bahçeye çıkar yapar gelirdi hayvan miyavlar kapının önünde sinyal verirdi neyse evlendim apartmanda oturuyorum kedisi olan arkadaşa gittim işi bi hayli zor ben şahsen büyük konuşmayım ama apartmanda kuş dışında hayvan bakamam herhalde kuşum var bi tane zararsız duruyor köşede. Kaynanan alışmış köpeği evinde top koşturmaya senin evine de yaptırıyor aynısını belli. Evde köpek besleyenlere hiç ılımlı bakmıyorum şimdi besleyenlet ısırmaya başlar beni ama umrumda değil benim düşüncem bu şekilde köpek dışarı bahçe hayvanı. Sana tavsiyem boşan diyemem karnında bebek var psikolojin zaten duman hormonların etkisiyle perişansındır şuan Allah ferahlık versin. Bende hemen hemen aynısını yaşadım ondan duygularına tercümanlık yapabiliyorum. Sana tavsiyem titizliği bırak kenara kendin yapma eşine ben çok kötüyüm iyice mide bulantılarım arttı falan diye iyi bi nazlan. Annen gelse biraz yardımcı olsa da evi birlikte temizlesek zorlanıyorum moduna gir sonra onay verirse annesi gelince bi güzel sildir koltuklarını kendi nasıl işetp gittiyse rahat rahat temizlesin kendi köpeğinin pisliğini bi zahmet. Ama sallama boşver bugünün tadını çıkarmaya bak kötüsünü düşün içini rahatlat.geleceğin iyi şeyler getireceği kesin net değil çünkü.Şimdi 2. Dönüşün olduğu için boşan desem ailen onay vermeyecek karnındaki bebeğe kulp takacaklar istemeyecekler v.s gördüm böyle aileler olağana bırak susmaya çalış annene gönderdiyse o götürene kadar geleym artık deme oluruna brak elbet gelip alacak küs gitmedin ya. Ama sen temizleme annesi olmazsa eşine temizlet ben sildim çıkmadı leke çamaşır suyuyla silinmesi lazım oda bebeğime zararlı dokunamam soluyamam sana zahmet de yapıştır gitsin eline mesela silmedin ama silmiş gibi yaptın bırak öyle sansınlar. Ama çektir acısını yoksa alışmış bunlar batırıp senin temizlemene kaynanan da eşin de belli. Nazlan ya kısaca pisse rahat edemesen de et sal bırak yoksa bakıyorum şöyle hep kendimize ediyoruz adamların dağına kar yağmıyor.

X