Çıkmazda olan evliliğimi nasıl toplayabilirim?

denizakay34

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2022
29
-38
36
Selam arkadaslar benim bir sorunum var ve ben etrafımdaki kimseyle paylasamiyorum bu sorunu paylassamda çok anlayan kimse yok.Bende bu forumu gördüm acaba burdan bir fikir alabilirmiyim diye bende yazmak istedim.Konuyu şöyle ozetleyebilirim ben 11 yıl önce bir adamla evlendim ve bir çok sebepten dolayı ayrılmak zorunda kaldım karşı tarafın baskıları yüzünden ama yıllar geçti tam 1.5 yıl önce yeniden çıktı karşıma bütün sorunlarının duzeldigini herşeyin güzel olucagini söyleyip beni kendine inandır hoş bende isteyerek ayrilammistim neyse şuan o adamla evliyim ve 2 ayı geçen bir zamandır da hamileyim ama ben bu zamanda anladimki eski evliliğimden değişen birşey yok kaldığı yerden hatta daha fazla zorlanip devam ediyorum hayatıma en basit bir olay anlatıyım size ben hamileyim diye eşim annende az dinlen mide bulantimdan yemek yapamıyorum ee ramazanda ben az anneme giderim azda yanına gelirim diye beni ailemin evine gönderdi ben ordayken tek birşey istedim eşimden oda kayınvalideme bir evcil köpek var bende evde köpek beslemeyi sevmiyorum he bu koepk sevmediğim anlamına gelmiyor tabiki seviyorum ama bir dönem bizde kaldığında evin içini çok kirletti ve bende hoşlanmadım bu durumdan esimdende istediğim annesinin evinde köpeği sevmesiydi yani bizim evimize sokmasını istemedim.Esimde ben yokken bana telefonda annemi az cagirsam dedi yemek yapar hem bana dedi danışmanı hoşuma gitti tabiki bende ona anneni tabiki cagirabilirsin ama rica ediyorum köpeğini getirmesin ben hamile halimle koltuk silmek istemiyorum dedim çünkü nezaman gelse koltuğunda sarı sarı idrar lekesi birakiyor bu durumda midemi bulandiriyor benim hani siz seviyorsaniz benim evin dışında sevin diye rica ettim.Oda tamam dedi ama tabiki dinlermi köpeği o dakka eve getirmis beni 1 haftanın sonunda almaya geldiğinde evde koltuğun üzerinde lekeleri görünce anladım herşeyi sordum eşime bana yalan dedi yoğurt döktüm filan diye kovirdi dolapta yemek vardı yine sordum annenmi geldi diye yine yalan dedi arkadaşım yaptı diye bir üçüncü sefer daha sordum yastığını kılıfından ayırıp başka yastık takmıştı sen dedim yastığını değiştin evet dedim ama sabaha karşı uykusundan uyandı yastiktan rahatsız olunca tamam dedim sabah uyandım bu lafı söyledim eşim hala yalan peşinde ben bu adama ufacık bir konuda bile güvenemiyorum artık boşanmak istesem ailem zaten ikinciye evlenmemi istemedi biz demistikdenilicek birde bu sefer kucağımda çocuk olucak evliliğimi düzeltmek istiyorum bozulsun çocuğumu babasız bırakmak istemiyorum ama bana köpeği istemiyorum diyince ettiği hakaretler ve her kavgada kapı orda deyip beni kovmasi canımı çok acıtıyor ben bu adama tekrar güvenip nasıl devam edebilirim çocuğumuda ayrılmış bir aile ortamında yetiştirmek istemiyorum ama artık eşimin aile sorunları ve o taraftan gelen problemlerle uğraşmaktan sıkıldım benim ailem evime bile 1.5 yılda 3 4 sefer anca gelmişlerdir.Ama eşimin ailesi ben ne zaman bir isim olsaevde uzak ailemde kalmak gerekse hemen köpeğiyle yardımcı kuvvet gibi koşturuyor hani ben varım madem evlendin annesinden ütü yapmasini ve evi temizlenmesini istemesi gerekmiyor gelsin beni alsın zaten kendi gönderdi az dinlen diye eşimin ailesi her konuda yardıma kosunca eşim dönüp sen kimsin diyo bana her kavgada nasıl olsa her işimi yaptirdigim var der gibi bu durum benim çok ağrıma gidiyor böyle bir evliligide nasıl toplarım bilmiyorum ondan lütfen empati yapıp sert şekilde eleştirmeden önce bana az fikir verirseniz çok sevinirim.Biliyorim herkes boşan der böyle durumda ama çocuğum var bu sefer konu olarak ona göre fikir verirseniz de çok sevinirim.

Denenmişi denemek bence en büyük hatanız. İnsanlar kendi iradelerinin dışında değişmez hanımefendi en fazla kendi törpüler. Yeniden evlendikten sonra değişip değişmediğini görmeden hemen de çocuk yapmışsınız. Bile bile lades olmuşsunuz ne denir ki?
Ayrılmayacaksanız bunları çekeceksiniz bu adam böyle belli ki değişmek de istemiyor. Mecbur katlanacaksınız.

Adam ben belanın ta kendisiyim diye bağırmış, siz de koşarak gitmişsiniz geri. Sizi ve annesini çok amaçlı mutfak robotu olarak gören bir adamın nesini toparlayacaksınız tam olarak? Şimdi size boşanın, çocuğu da aldırın desem burda linç yerim. Seçimlerinizin sonuçlarına katlanacaksınız mecbur.

annesinden ütü yapmasini ve evi temizlenmesini istemesi gerekmiyor gelsin beni alsın zaten kendi gönderdi az dinlen diye eşimin ailesi her konuda yardıma kosunca eşim dönüp sen kimsin diyo bana her kavgada nasıl olsa her işimi yaptirdigim var der gibi

Evlilikte kendinizi koydugunuz yer zaten kiymetsiz, bu kafayla 10 evlilik olsa yine boyle olur.
Bir adam utu temizlik yapabilir. Benim eşim ben evdeyken olsam da ütülerini kendi yapar, temiz yapar.
Devamli annesi ya da siz bu adamin peşinde olmak zorunda degilsiniz utu icin beni gelip alsin ne. 😁

Adamin sizi o evde tutma nedeni işlerini gormeniz olacaksa bu evlilige benzemiyor hic. Ev işi denilen şeyi para verip yaptirabilir, annesi gelip yapar herkes yapabilir yani. Sizi diger kişilerden ayiracak, saygi ve sevgi gostermesini saglayacak sey sizden baska işini gordurecek birini bulamamasi olmamali.

Yok boşan demem.
Siz boşanmayın.
Devam edin böyle, sonuçta o günahsız yavruyu bir adliye bir nikah salonu gezdirmeyin yazık çocuğa.
Çok saolun bende sizin gibi düşünüyorum ama ins birsekilde su akar yolunu bulur diye dua ediyorum.Burayada belki bir fikir bir öneri olabilir yada en fazla içimi dökerim diye yazmak istemiştim zaten çünkü bir kiside eleştirmeden önce empati kurup cevap veremiyor zaten bu hayatta da tek kötü şey bu adama inanmak oldu her koşulda düşünceniz için çok teşekkürler...

Evlilikte kendinizi koydugunuz yer zaten kiymetsiz, bu kafayla 10 evlilik olsa yine boyle olur.
Bir adam utu temizlik yapabilir. Benim eşim ben evdeyken olsam da ütülerini kendi yapar, temiz yapar.
Devamli annesi ya da siz bu adamin peşinde olmak zorunda degilsiniz utu icin beni gelip alsin ne. 😁

Adamin sizi o evde tutma nedeni işlerini gormeniz olacaksa bu evlilige benzemiyor hic. Ev işi denilen şeyi para verip yaptirabilir, annesi gelip yapar herkes yapabilir yani. Sizi diger kişilerden ayiracak, saygi ve sevgi gostermesini saglayacak sey sizden baska işini gordurecek birini bulamamasi olmamali.
Yalnız siz konuyu tam anlamıyla yanlış anlamisiniz konu zaten tam sizin dediğiniz olay bende bunu savunuyorum erkek tabiki yapar üstüne üstlük ben evlenmeden önce elinde süpürge mop gezen adam bunu yapan adam ben demiyorum ki bana şu durumda hamileyim midem ağrıyor yardım edermisin dedim he elinden sadece yemek işi gelmiyor onu çok iyi biliyorum ama istese zaten yapar onuda biliyorum bende sizin gibi düşünüyorum benim olayım ütü temizlik annesini çağırması değil benim olayım istemediğim üstüne basarak söylediğim rica ettiğim şeyi onemesemeyip üstüne benim anlamama rağmen yalan demesi yani siz konuya başka yerden bakmisiniz.

Çok saolun bende sizin gibi düşünüyorum ama ins birsekilde su akar yolunu bulur diye dua ediyorum.Burayada belki bir fikir bir öneri olabilir yada en fazla içimi dökerim diye yazmak istemiştim zaten çünkü bir kiside eleştirmeden önce empati kurup cevap veremiyor zaten bu hayatta da tek kötü şey bu adama inanmak oldu her koşulda düşünceniz için çok teşekkürler...
Bana çok şükür ki ben dönmemişim dedirttiğiniz için de ben teşekkür ederim.

Allah o yavrunun da yardımcısı olsun..

Yalnız siz konuyu tam anlamıyla yanlış anlamisiniz konu zaten tam sizin dediğiniz olay bende bunu savunuyorum erkek tabiki yapar üstüne üstlük ben evlenmeden önce elinde süpürge mop gezen adam bunu yapan adam ben demiyorum ki bana şu durumda hamileyim midem ağrıyor yardım edermisin dedim he elinden sadece yemek işi gelmiyor onu çok iyi biliyorum ama istese zaten yapar onuda biliyorum bende sizin gibi düşünüyorum benim olayım ütü temizlik annesini çağırması değil benim olayım istemediğim üstüne basarak söylediğim rica ettiğim şeyi onemesemeyip üstüne benim anlamama rağmen yalan demesi yani siz konuya başka yerden bakmisiniz.

Evet ben ana konudan ziyade o alintiladigim kisma baktim. 🤷 Dikkatimi cekti yani. Ailesi işini goruyor diye bana sen kimsin diyebiliyor demişsiniz. Bu kucuk ama evlilikle ilgili cok sey anlatan bir yaklasim bana gore. Eşiniz kopek kavgasi için bile hakaret edip kapi orada diyorsa durum belli zaten

Denenmişi denemek bence en büyük hatanız. İnsanlar kendi iradelerinin dışında değişmez hanımefendi en fazla kendi törpüler. Yeniden evlendikten sonra değişip değişmediğini görmeden hemen de çocuk yapmışsınız. Bile bile lades olmuşsunuz ne denir ki?
Ayrılmayacaksanız bunları çekeceksiniz bu adam böyle belli ki değişmek de istemiyor. Mecbur katlanacaksınız.
Yalnız ben ilk evlendigimde zaten birşey yasamamistim adamı severek evlendim ama toplasanız 3 ay yaşadım bu adamla ve problemlerde baba tarafindan gelmişti yani bizim kişisel sorunumuz değildi aileydi yine konu ve o kadar yılın üstünden gelip babasıyla artık beni muhattap etmicegini kendide konuşmadığını söyleyince inandım çünkü kendi değildi sorun ve şimdide annesi başladı köpeğiyle sorun çıkarmaya 3 aylık evliliğimize zaten annesiyle çok muhattap bile olmamıştım annesi babası ayrıydı çünkü yani bile bile lades denmez bilmiyordum aile sorunu olmucahina sözler yeminler verdi bana ve annesinde net tanımıyordum ilk isteme filan oldiginda tanıdım sorunlu bir kadın gibi değildi ama bu erkek annelerinin bir cogundami var bilmiyorum oğulları evlenince kiyametli oluyor çevremde birçok şahit olduğum konu var bu konu hakkında ve hemende hamile kalmadım 1.5 yıl bekledim ama hamileliğimde bile onemsenmedigimi dusunmekti benim canımı sıkan annesidir birşeyde diyemiyorum zaten tabiki gelicek evime ama benim annem nasıl geliyorsa yani misafir gibi öyle gelsin ama o hala oğlunun evli olduğunun farkında değil tipik kayınvalide ve bu tür kayinvalidelerde eminim bir çok kadının başında vardır istisnalar dışında....bende bu evliliğin idrakina varsın ve benim evimin iç işlerine girsin istemiyorum.Esimde tersine ayrıldığımız dönemden sonra bir anne düşkünü olmuş sanırsınız annesi değil karısı o ben böyle evde duran biri ilk evliligimde annesine gitmezdi bile buda kötü gitsin sorsun halini hatrini ama bizim evimizin iç işlerine sokmasin istediğim bu...

Ya öyle bi yazmıssınız ki sunacak seçenek bırakmamıssınız bize😅

Eşiniz sizi ailenizin evine gönderip niye annesiyle birlikte yaşıyor?Hadi çağırdı annesini,niye saklıyor?Tipik ana kuzusu erkek.Nasıl farketmezsiniz bunu?
Düzelir mi derseneniz annesi olduğu sürece düzelmez.Uzakta bir şehre taşınırsanız belki annesinin çekim alanı azalır.Lütfen ayrılırsanız 3.kere evlenmeyin.

Rahmetli filozof heraklitos aynı nehirde iki kez yikanilmaz demiş.😐. Bu durumu kayinvalideniz ile konussaniz.rahatsizliginizi dile getirin esiniz için cekinmis soyleyememis sanırım ben istemiyorum diyin.Esinizde değişen birşey olmamışsa demek ki sizde birşeylerin değişmesi gerekiyor.
Kayinvalidemin olduğu ortamlarda direk konuyu kendisine çevirmeden ortaya konuşur gibi çok söyledim ben evde istemem köpek diye sebeplerini nedenlerini çok söyledim ama oda kulağı tıkalı gibi oğlu ne dese hemen onun peşinde hani senin karın var o nerde sen nie gitmiyosun yanına elbet duzeldiginde karın islerinizi beraber yaparsınız yok oğlunu evliliğe itmesi lazimken Aslinda tipik kayınvalide misali etraf yardım ediyor ne varki altında oğlunun peşinde ben kayınvalide olsam bu durum başıma gelse ben gelinim evine gitmem sen nie varsın derim karın hamileyse sen yardım et derim sen evlisin artık biriniz yapamıyorsa diğerinin ona yardım etmeniz lazım hayat müşterek derim ama benim kayınvalideme o olgunluk yok ne yazikki misal şuan oturduğumuz evi satmak istiyor zaten kayınvalidem adına ev başta bana ne diller döktü oğlu istemedi evi satmayı ben emlakçı emlakci onla gezdim satıp iki ayrı ev alırız herkes evinde mutlu olur diye düşündüm ama işte sonra esim bana sormadan git annesini kardeşini al karşısına neymiş kardeşini de evi var ama yıkıldı şuan kirada oranın hissesini satıp birde bizim evi satıp arsa alıp hepimiz aynı bahçede prafabrik ev kurmak bende böyle istemedim çünkü ben aile sorunu çok yaşıyorum eşim konusunda herkesin ayrı evi olsun gidinsin gelinsin normal evli çift gibi olamak istiyorum neyse bu fikre ben karşı çıktım tabi kayinvalidemde gelen tepki neymiş deprem varmış ölmekmi istiyormusun ozaman ölün ne diyim dedi bu laftan sonra bende sarterler attı tabi hani benim istediğimi biliyor ilk evlendigimdede bunu söyledim ben kendi aileme bile yakın çevrede istemiyorum ya ben birey olmak istiyorum anne baba cocuklar o geminin başı eşimle ben olmak istiyorum bu normal bir istek degilmi eşimde böyle iç içe yasamak istiyor ama ben bunu istemediğimi dile getirdim o kendi isteğini dile getirdi evlenmeden önce işler bu denli karismazdi.kopegi aldığı zamanda bunu dedim ben köpeği istemem eve dedim ama ne yazikki bir dönem bizde kalınca ne kadar haklı olduğumu gördüm ve gerçekten istemediğimi milyonlarca kez söyledim ama o arkamı her döndüğümde aileme gittiğimde bu eve soktu o köpeği ve kötü olanda bana sorup cevabını aldıktan sonra yapıp bana yalan demesi...

Rahmetli filozof heraklitos aynı nehirde iki kez yikanilmaz demiş.😐. Bu durumu kayinvalideniz ile konussaniz.rahatsizliginizi dile getirin esiniz için cekinmis soyleyememis sanırım ben istemiyorum diyin.Esinizde değişen birşey olmamışsa demek ki sizde birşeylerin değişmesi gerekiyor.
Şimdi aslında öyle dememiş Heraklit, o fragman sahte bir fragman.
Bahsettiği şey aslında her şeyin bir değişim ve oluşum içerisinde olduğudur. 😅

Konu sahibi ve eşinin değişim ve oluşumla uzaktan yakından bir bağlantısı olamayacağını düşünüyorum.

Şimdi aslında öyle dememiş Heraklit, o fragman sahte bir fragman.
Bahsettiği şey aslında her şeyin bir değişim ve oluşum içerisinde olduğudur. 😅

Konu sahibi ve eşinin değişim ve oluşumla uzaktan yakından bir bağlantısı olamayacağını düşünüyorum.
Ama ben sonunu degisime bağladım.

Eşiniz sizi ailenizin evine gönderip niye annesiyle birlikte yaşıyor?Hadi çağırdı annesini,niye saklıyor?Tipik ana kuzusu erkek.Nasıl farketmezsiniz bunu?
Düzelir mi derseneniz annesi olduğu sürece düzelmez.Uzakta bir şehre taşınırsanız belki annesinin çekim alanı azalır.Lütfen ayrılırsanız 3.kere evlenmeyin

Düzelir mi derseneniz annesi olduğu sürece düzelmez.Uzakta bir şehre taşınırsanız belki annesinin çekim alanı azalır.Lütfen ayrılırsanız 3.kere evlenmeyin.

Eşim beni hamileyim bulantılarım çok vardı yemek filan yapamicam haldeydim annende az kal hem yemek sorun olmaz dedi bende az annemde kalırım azda sana gelirim dedi bende tabiki olur dedim o niyetle gönderdi.Annesiyle yaşamıyor sağolsun ben evden ne zaman uzun süre aileme gitsem eşim yemek yapamaz he temizlik ütü alasını yapar istese ama işte evlendiginden beri bir garip şekilde ben yokken annesinden gidiyor yardım istiyor bana söylemek yerine bende ondan istiyorum bazi şeyleri ben kendi anneme diyomuyimki gelip uyumu yaparmisin yada bulaşıkları mi yikarmisin ama eşim öyle değil ben kapıdan o bacadan hemen annesini sokuyor kadında temizlikci gibi sanki hemen bayılarak koşturuyor demiyoki biraz karına yardım et sende birşeyler yap yok ondan sinir oluyorum.uzakta bir sehrede tasinsak heryere annesine taşıma düşüncesi var adamda annesi yalnız yaşıyor ve hep yakınında istiyor daha doğrusu ikisinde birlikte oturmak istiyorsa ben istemiyorum baskı bundan.Zaten ayrılırsam asla biter ben ilk evliligimde yaşayamadım hızlı evlendim ve 3 ay babası tarafında baya kavgalı gürültülü yaşamıştım böyle olucagini bilseydim zaten delimiyin paşalar gibi oturdum evimde.

X