Çıkmazda olan evliliğimi nasıl toplayabilirim?

Benim ne istediğim açık aslında ben evimde köpek istemiyorum diye rica ettim eşime bunu anlaması ve gidip annesinde sevmesi birde annesinin iç işlerimize benim iç çamaşırı cekmeceme varana kadar mahremime bu denli girmesi ben bunları istemiyorum olay bu ben kayinvalidemin dolabından o bir hırka istese bile girip dolabına bakamam kendi istese bile yapmam birsekilde onu getirtirim çünkü bana göre yatak odası ve insanın evi mahremdir.bence kayinvalidelerde bu denli mahremin içine girmeye calismasinlar herkes kendi evinde mutlu yaşasın ben bunu istiyorum.
Madem eşinizle konuşamıyorsunuz,siz kayınvalidenizle konuşun bu durumu.

Ne mutlu size çok sanliymisiniz kayınvalide konusunda....
Köpek konusu hriç diğerlerinde sizin ki gbiydi aslında 😅 ama ben cok seviyordum beni düşünmesini.. ailemin evine gittiğimde ben dönmeden evimi temzler toparlardı, gelince yorulmamayım diye.. oğluna yemekte yapardı, hasta oldugumda basımda beklerdi, elimi bi işe atamazdım yatagımı bile toplardı..utanırdım ama o annem gbi hatta daha fazlasını yapardı.. ve bisey daha söyşeyeyim altlıüstlü otururduk 😂 sizin kaçtıgınız durum yani.. ne bileyim ben olsam güzel kısmına odaklanırım sorun cıkarmak kolay olan..

Yalnız ben ilk evlendigimde zaten birşey yasamamistim adamı severek evlendim ama toplasanız 3 ay yaşadım bu adamla ve problemlerde baba tarafindan gelmişti yani bizim kişisel sorunumuz değildi aileydi yine konu ve o kadar yılın üstünden gelip babasıyla artık beni muhattap etmicegini kendide konuşmadığını söyleyince inandım çünkü kendi değildi sorun ve şimdide annesi başladı köpeğiyle sorun çıkarmaya 3 aylık evliliğimize zaten annesiyle çok muhattap bile olmamıştım annesi babası ayrıydı çünkü yani bile bile lades denmez bilmiyordum aile sorunu olmucahina sözler yeminler verdi bana ve annesinde net tanımıyordum ilk isteme filan oldiginda tanıdım sorunlu bir kadın gibi değildi ama bu erkek annelerinin bir cogundami var bilmiyorum oğulları evlenince kiyametli oluyor çevremde birçok şahit olduğum konu var bu konu hakkında ve hemende hamile kalmadım 1.5 yıl bekledim ama hamileliğimde bile onemsenmedigimi dusunmekti benim canımı sıkan annesidir birşeyde diyemiyorum zaten tabiki gelicek evime ama benim annem nasıl geliyorsa yani misafir gibi öyle gelsin ama o hala oğlunun evli olduğunun farkında değil tipik kayınvalide ve bu tür kayinvalidelerde eminim bir çok kadının başında vardır istisnalar dışında....bende bu evliliğin idrakina varsın ve benim evimin iç işlerine girsin istemiyorum.Esimde tersine ayrıldığımız dönemden sonra bir anne düşkünü olmuş sanırsınız annesi değil karısı o ben böyle evde duran biri ilk evliligimde annesine gitmezdi bile buda kötü gitsin sorsun halini hatrini ama bizim evimizin iç işlerine sokmasin istediğim bu...
Ama hanımefendi bakın daha önce öyle ya da böyle sıkıntı yaşamışsınız babasından dolayı falan farketmez, adam zaten sizin için değişmemiş babasıyla kendisi de görüşmediği için böyle bir şey söylemiş. Yeminlere inanacak yaşta değilsiniz yapmayın. Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef.

Yazınız biraz karışık olmuş 1,5 yıl sonra hamile kaldığınızı düşünmedim. 1,5 yılda zaten görmüşsünüz kayınvalidenin handikaplarını düzelir diye mi temelsiz bir evliliğe çocuk getirmeyi düşündünüz? Bir de adam sürekli size yalan söylerek tabiri caizse sizi pışpışlamaya çalışıyor. Ben değişip düzeleceğini düşünmüyorum açıkçası.

Köpek konusu hriç diğerlerinde sizin ki gbiydi aslında 😅 ama ben cok seviyordum beni düşünmesini.. ailemin evine gittiğimde ben dönmeden evimi temzler toparlardı, gelince yorulmamayım diye.. oğluna yemekte yapardı, hasta oldugumda basımda beklerdi, elimi bi işe atamazdım yatagımı bile toplardı..utanırdım ama o annem gbi hatta daha fazlasını yapardı.. ve bisey daha söyşeyeyim altlıüstlü otururduk 😂 sizin kaçtıgınız durum yani.. ne bileyim ben olsam güzel kısmına odaklanırım sorun cıkarmak kolay olan..
Bende linçlenirim diye söylemiyorum ama bende severim benim kayınvalidemi.Beni çok düşünür,kıyamaz.Ben öğrenciyken annem vefat etti.Kayınvalidem hep bir anne gibi yaklaştı bana.

Ya konu sahibesi kayınvalidene bilenme bence taleplerinin hepsini yönetecek kişi eşin .. anası öyle desin böyle yapsınla olmuyo. Oğlu anne gel dediğinde gidip yapmasa stmese bu seferde körolası gelip eve bi süpürge atmamıs bi tas corba yapmamıs denilir doğruya dogru si
Zaten en büyük sorun esimin kafasının almaması söylediklerimi o alsa zaten ne ben yüz göz olucam bu konularla ilgili nede biryerlerde çenemi tutamicam kavga cikicak ama anneside az olsun itiklese yüz vermese kendi birşeylerin altından kalkmaya cabalicak buna izin vermiyor kimse bir bıraksalar kendi haline zaten yapıyor herşeyi biliyorum evlenmeden önce çok gördüm ama evlendi işine gelmez oldu bazı şeyler zaten bana danışır gibi yapıp düşüncemi alıp zittini yapması ve üstüne bu konularda yalan demeside çabası bilmiyorum çocuk bir doğsun kafam çok karışık ama işler dahada çıkılmaz hal alırsa iplerin kopmasını göze alıp her durumu çatır çatır konusucam herkesle he bana kızarlar konuşmazlar umrumda değil isterse bosanalim desin eşim oda umrumda değil ama önce çocuğumu kucağıma sağlıklı şekilde almayı nasip etsin Allah'ım bu konular biryerlerde zaten savaş cikaricak he eşim boşanmak.istemezse ailesiyle benim aramdaki dengeyi kurabilir ve bende bunu gorebilirsem hiç sorun olmaz ama bu durumda önümü goremiyorum ama şuan bebeğim önemli benim için belki az anlicak çağa kadar dayanırım sonra bakarım bir şekilde çaresine hala düzelen birşey olmadiysa tabe...

Selam arkadaslar benim bir sorunum var ve ben etrafımdaki kimseyle paylasamiyorum bu sorunu paylassamda çok anlayan kimse yok.Bende bu forumu gördüm acaba burdan bir fikir alabilirmiyim diye bende yazmak istedim.Konuyu şöyle ozetleyebilirim ben 11 yıl önce bir adamla evlendim ve bir çok sebepten dolayı ayrılmak zorunda kaldım karşı tarafın baskıları yüzünden ama yıllar geçti tam 1.5 yıl önce yeniden çıktı karşıma bütün sorunlarının duzeldigini herşeyin güzel olucagini söyleyip beni kendine inandır hoş bende isteyerek ayrilammistim neyse şuan o adamla evliyim ve 2 ayı geçen bir zamandır da hamileyim ama ben bu zamanda anladimki eski evliliğimden değişen birşey yok kaldığı yerden hatta daha fazla zorlanip devam ediyorum hayatıma en basit bir olay anlatıyım size ben hamileyim diye eşim annende az dinlen mide bulantimdan yemek yapamıyorum ee ramazanda ben az anneme giderim azda yanına gelirim diye beni ailemin evine gönderdi ben ordayken tek birşey istedim eşimden oda kayınvalideme bir evcil köpek var bende evde köpek beslemeyi sevmiyorum he bu koepk sevmediğim anlamına gelmiyor tabiki seviyorum ama bir dönem bizde kaldığında evin içini çok kirletti ve bende hoşlanmadım bu durumdan esimdende istediğim annesinin evinde köpeği sevmesiydi yani bizim evimize sokmasını istemedim.Esimde ben yokken bana telefonda annemi az cagirsam dedi yemek yapar hem bana dedi danışmanı hoşuma gitti tabiki bende ona anneni tabiki cagirabilirsin ama rica ediyorum köpeğini getirmesin ben hamile halimle koltuk silmek istemiyorum dedim çünkü nezaman gelse koltuğunda sarı sarı idrar lekesi birakiyor bu durumda midemi bulandiriyor benim hani siz seviyorsaniz benim evin dışında sevin diye rica ettim.Oda tamam dedi ama tabiki dinlermi köpeği o dakka eve getirmis beni 1 haftanın sonunda almaya geldiğinde evde koltuğun üzerinde lekeleri görünce anladım herşeyi sordum eşime bana yalan dedi yoğurt döktüm filan diye kovirdi dolapta yemek vardı yine sordum annenmi geldi diye yine yalan dedi arkadaşım yaptı diye bir üçüncü sefer daha sordum yastığını kılıfından ayırıp başka yastık takmıştı sen dedim yastığını değiştin evet dedim ama sabaha karşı uykusundan uyandı yastiktan rahatsız olunca tamam dedim sabah uyandım bu lafı söyledim eşim hala yalan peşinde ben bu adama ufacık bir konuda bile güvenemiyorum artık boşanmak istesem ailem zaten ikinciye evlenmemi istemedi biz demistikdenilicek birde bu sefer kucağımda çocuk olucak evliliğimi düzeltmek istiyorum bozulsun çocuğumu babasız bırakmak istemiyorum ama bana köpeği istemiyorum diyince ettiği hakaretler ve her kavgada kapı orda deyip beni kovmasi canımı çok acıtıyor ben bu adama tekrar güvenip nasıl devam edebilirim çocuğumuda ayrılmış bir aile ortamında yetiştirmek istemiyorum ama artık eşimin aile sorunları ve o taraftan gelen problemlerle uğraşmaktan sıkıldım benim ailem evime bile 1.5 yılda 3 4 sefer anca gelmişlerdir.Ama eşimin ailesi ben ne zaman bir isim olsaevde uzak ailemde kalmak gerekse hemen köpeğiyle yardımcı kuvvet gibi koşturuyor hani ben varım madem evlendin annesinden ütü yapmasini ve evi temizlenmesini istemesi gerekmiyor gelsin beni alsın zaten kendi gönderdi az dinlen diye eşimin ailesi her konuda yardıma kosunca eşim dönüp sen kimsin diyo bana her kavgada nasıl olsa her işimi yaptirdigim var der gibi bu durum benim çok ağrıma gidiyor böyle bir evliligide nasıl toplarım bilmiyorum ondan lütfen empati yapıp sert şekilde eleştirmeden önce bana az fikir verirseniz çok sevinirim.Biliyorim herkes boşan der böyle durumda ama çocuğum var bu sefer konu olarak ona göre fikir verirseniz de çok sevinirim.

Evini bırakıp gitme o zaman sen de.

Bende linçlenirim diye söylemiyorum ama bende severim benim kayınvalidemi.Beni çok düşünür,kıyamaz.Ben öğrenciyken annem vefat etti.Kayınvalidem hep bir anne gibi yaklaştı bana.
Kız nispet yapar gbi yazmadık ki.. konu sahibinin şikayet ettiği seylere sahiptim 😅

Zaten en büyük sorun esimin kafasının almaması söylediklerimi o alsa zaten ne ben yüz göz olucam bu konularla ilgili nede biryerlerde çenemi tutamicam kavga cikicak ama anneside az olsun itiklese yüz vermese kendi birşeylerin altından kalkmaya cabalicak buna izin vermiyor kimse bir bıraksalar kendi haline zaten yapıyor herşeyi biliyorum evlenmeden önce çok gördüm ama evlendi işine gelmez oldu bazı şeyler zaten bana danışır gibi yapıp düşüncemi alıp zittini yapması ve üstüne bu konularda yalan demeside çabası bilmiyorum çocuk bir doğsun kafam çok karışık ama işler dahada çıkılmaz hal alırsa iplerin kopmasını göze alıp her durumu çatır çatır konusucam herkesle he bana kızarlar konuşmazlar umrumda değil isterse bosanalim desin eşim oda umrumda değil ama önce çocuğumu kucağıma sağlıklı şekilde almayı nasip etsin Allah'ım bu konular biryerlerde zaten savaş cikaricak he eşim boşanmak.istemezse ailesiyle benim aramdaki dengeyi kurabilir ve bende bunu gorebilirsem hiç sorun olmaz ama bu durumda önümü goremiyorum ama şuan bebeğim önemli benim için belki az anlicak çağa kadar dayanırım sonra bakarım bir şekilde çaresine hala düzelen birşey olmadiysa tabe...
Cidden bi köpek ve kayınvalidenin eşinin dediklerini yapması boşanmaya götürcekse bu evliliği diyecek bsey bulamıyorum. Adamda belliki hır gür cıkmasın diye yalan konusmus huzursuz olmayalım agzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey tadında ..

Anneciğinin mekanı cennet olsun inşallah 🤲🏻

Ama hanımefendi bakın daha önce öyle ya da böyle sıkıntı yaşamışsınız babasından dolayı falan farketmez, adam zaten sizin için değişmemiş babasıyla kendisi de görüşmediği için böyle bir şey söylemiş. Yeminlere inanacak yaşta değilsiniz yapmayın. Lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef.

Yazınız biraz karışık olmuş 1,5 yıl sonra hamile kaldığınızı düşünmedim. 1,5 yılda zaten görmüşsünüz kayınvalidenin handikaplarını düzelir diye mi temelsiz bir evliliğe çocuk getirmeyi düşündünüz? Bir de adam sürekli size yalan söylerek tabiri caizse sizi pışpışlamaya çalışıyor. Ben değişip düzeleceğini düşünmüyorum açıkçası.
Kayinvalidemin durumları bu hamileliğim içinde başladı 2 aylık dönemde ondan önce bize hiç ilgilenmedi bile biz giderdik gelirdik evine beni arayıp sormazdi bile ne zaman ben tam hamile kaldığını öğrendim birden ev satışa çıktı birden Oğlu böyle kocası gibi oldu ne bileyim birden kıymete bindi zaten ben evliliğimi düzeltmek için hamile kalmayı dusunucek biri değilim tersine o konumda çocuğa yazık ama şu şimdi bu problemler başladı ee ben sırf problemler için bir canada kıyamam burdan aldığım tek bir fikir var önce çocuğumu sağlıklı kucağıma almak sonra az biraz beklemek bu sürede gozlemlicem tabi herşeyi en son düzelen birşey yoksa kim sorunluysa karşıma alıp tek tek şöyle yapsaydın iyi olurdu gibi önce yumuşak dille derdimi anlatmak he hala devam ediyorsa sıkıntılar orda ipleri koparmak zaten çocuğunu sevse anasına değer verir ve onu stresten uzak tutmaya çalışır asla sinirlendiricek birşeyler yapmaz bir adam hele karısı hamileyse çocuğundan önce anasını düşünür ben alicagim fikri aldım çok saolun en azından dinleyen birileri olduğu hoşuma gitti çok teşekkürler...

Ben yazıdan pek bir şey anlamadım ama şikayetçi olduğu bir durum var. Benim için köpek asla handikap olamaz, herkes köpek sevmek zorunda değil mesela köpek sevmeyen evime gelmeyebilir 😂
Katılıyorum benim içinde tersi köpek sevmiyorum net birsekilde dile getirmisken köpekli misafiri kabul edicegimin anlaşılması gerekiyor benim içinde köpek sorun olmazdı takı bizde bir kac ay kabul ettim ama o sürede eve kakasını yaptığını salonun ortasına koltuğuna idrarını damlatttigini her ne kadarda ıslak mendille silinsede patileri evi çamur yaptığını görünce ben hoşlanmadım he evcil hayvan kedi olsaydı başım gözüm üstüne bayılırım kedilere ama köpeğin öyle olmadığını görünce çok hijyenik.bulamiyorum zaten köpek saolsun eşimi kayinvalideme komuta ediyor hiç köpek egitme diye birşey yok saldım çayıra buyutuyolar köpeği bebek şımartir gibi aslında köpek cin gibi herşeyi kapan bir köpek ama hicbirsey ogretmiyolar hayvana sorun burda eğitimden anlamadan köpek beslemeye calsiiyolar yani kısaca benim hijyen anlasiyama ters he severim köpekleri ama bahçen olur orda yeri olur gider beslersin seversin sonra evine girersin.

Yani Problem o. Ev hayvani herkese de teslim edilmez. Türkiyede köpek pansyonlar var mi bilmiyorum ama varsa bile pahalidir
Yo isterse kayınvalidem evde tek bırakabiliyor istese oğluda kalabilir yaaninda zaten benim evimi temizlenmesine gerek yokki 1 hafta sonra beni alicagi koşuluyla kendi bıraktı ailemin yanina hani ağrın var madem hamilesin git azcik dinlendirsin orda ben de kendi annemde kalırım sonrada seni almaya gelirim diye gönderdi yani garip olan oğlunun her yetiş anne diyince köpeğiyle beraber peşinde koşması ben bilmiyorum bu olay biryerde patlicakta nerde bilmiyorum...

Cidden bi köpek ve kayınvalidenin eşinin dediklerini yapması boşanmaya götürcekse bu evliliği diyecek bsey bulamıyorum. Adamda belliki hır gür cıkmasın diye yalan konusmus huzursuz olmayalım agzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey tadında ..
Valalhi sizin fikrinizi bilemem ama 1 haftada ev en fazla ne derece kirlenebilir yada atıyorum siz hayvan seviyorsunuz ama eşiniz asla sevmiyor hoşlanmıyor evde olmasından ve siz bunu bildiğiniz halde eşiniz biryere gitti 1 hafta diyelim sizdende ricada bulundu sizde onu hiç onemsemediniz ve hayvanı eve aldiniz ve üstüne eşiniz bunu anlayıp sorup varmı böyle birşey demesine rağmen yok diye yalan söylediniz esiniz size ne kadar guvenebilir hani minil sivri sinek bile mide bulandırır diye bir laf vardır şu olayda bile güveni sarsiyorsa başka şeylerde huzur kacmasin diye yalan soylenmiceginin garantisi varmı ben ondan kızıyorum ondan evliliğimiz içinde istediğim tek birşey var buydu buna bile önem vermeyip çiğnedi canımı acıtan bu birde yalana tahammülüm olmadığını bildiği halde herseyi kurgulamista kafasında ama unuttuğu birşey var ben salak değilim anlayabiliyorum bazı şeyleri alalhin sevdiği kuluyumki yalan söylendiğinde birsekilde benim karşıma çıkıyor yalan soylendigi bana karşı size yalan söylediğini düşündüğünüz birisine gidip sen yalan söylüyorsun dediğinizde kanıtlar sundugunuzda hala sonuna kadar inkar ediyorsa sinir olmazmisiniz bilerek kasıtlı yapılan birşeyde...bu huzur bozmamak için susulan birşey değil tam tersine bilerek yapılan ve huzur kaçsın diye ugrasilan birşey çünkü sistematik yalanları kafasında kurarken koltuktaki koca lekeyi görünce sorucagimi düşünmemiş misal he üstüne birde evden erken geldim evi temizledim pakladim deyip annesinin yaptığı şeyleri kendi yapmış gibi övünerek anlatıyor üstüne ustukte benim için temizlikten sen ne anlarsın ben eğitimini aldım bilmem kaç saatte ben evin heryerini yaparım diye bana boburleniyor yani ben burda sizden konusrken birşeyi anladım bu adam benim annesiyle aynı evde oturmayı kabul ediyor diye beni baskıyla yıldırma ya çalışıyor bunu anladım.

Valalhi sizin fikrinizi bilemem ama 1 haftada ev en fazla ne derece kirlenebilir yada atıyorum siz hayvan seviyorsunuz ama eşiniz asla sevmiyor hoşlanmıyor evde olmasından ve siz bunu bildiğiniz halde eşiniz biryere gitti 1 hafta diyelim sizdende ricada bulundu sizde onu hiç onemsemediniz ve hayvanı eve aldiniz ve üstüne eşiniz bunu anlayıp sorup varmı böyle birşey demesine rağmen yok diye yalan söylediniz esiniz size ne kadar guvenebilir hani minil sivri sinek bile mide bulandırır diye bir laf vardır şu olayda bile güveni sarsiyorsa başka şeylerde huzur kacmasin diye yalan soylenmiceginin garantisi varmı ben ondan kızıyorum ondan evliliğimiz içinde istediğim tek birşey var buydu buna bile önem vermeyip çiğnedi canımı acıtan bu birde yalana tahammülüm olmadığını bildiği halde herseyi kurgulamista kafasında ama unuttuğu birşey var ben salak değilim anlayabiliyorum bazı şeyleri alalhin sevdiği kuluyumki yalan söylendiğinde birsekilde benim karşıma çıkıyor yalan soylendigi bana karşı size yalan söylediğini düşündüğünüz birisine gidip sen yalan söylüyorsun dediğinizde kanıtlar sundugunuzda hala sonuna kadar inkar ediyorsa sinir olmazmisiniz bilerek kasıtlı yapılan birşeyde...bu huzur bozmamak için susulan birşey değil tam tersine bilerek yapılan ve huzur kaçsın diye ugrasilan birşey çünkü sistematik yalanları kafasında kurarken koltuktaki koca lekeyi görünce sorucagimi düşünmemiş misal he üstüne birde evden erken geldim evi temizledim pakladim deyip annesinin yaptığı şeyleri kendi yapmış gibi övünerek anlatıyor üstüne ustukte benim için temizlikten sen ne anlarsın ben eğitimini aldım bilmem kaç saatte ben evin heryerini yaparım diye bana boburleniyor yani ben burda sizden konusrken birşeyi anladım bu adam benim annesiyle aynı evde oturmayı kabul ediyor diye beni baskıyla yıldırma ya çalışıyor bunu anladım.
Şu yazdklarınızdan anladıgım sizin sorununuz aslında daha derin bsey ama siz bu konuda patlamışsınız.. kesnlkle baska sıkntılar var.. eşiniz sizi ihmal mi ediyor?

Kayinvalidelerde yazık değil aslında sen bir anneysen oglunda evlendiyse mümkünse bırakın İliç işlerini karısıyla kendisi halletsin her anlamda zaten bir çok boşanmadan bundan olmuyormu ben nie anneme gelip ev işimi yaparmisin anne demiyorum her sıkıştığımda esimdende bunu istiyorum bu evin sahibi o ve benim dışardan ne benim ailem ne onun ailesi girmesin nerde oturucagimiza evde nasıl yasicagimiza temizligimize kirliligimize karışmasın kaldiki olgun bir kayınvalide olsa zaten oğluna soylucegi söz belli oğlum sen evlisin karına yardım et her sıkıştığında bana gelme bunu dese zaten yüz alamicak anasından alamayınca da napicak bana dönüp ben az yorgun olup birşeye elimi surmedigimde karşıma çıkıp kavga çıkarıp sen zaten ne işe yariyorsunki deme hakkı olmucak bence bütün kayinvalideler bunu yapmalı oğullarını bu kadar sahiplendikce o ogullarda gidip eşlerini hor goruyolar bunu anneler yapıyor benim görüşüm bu...ondan kayinvalidelerde yazık olduğunu düşünmüyorum.
Bir annenin çocuğuna yardımcı olmasında ne gibi bir sakınca var, hiç anlamadım?? Ben şahsen, yapmasa ayıp karşılarım.

Sizin derdiniz başka bence!

Bende tam tersine kendi ailemde hep alt üstlü oturduk aile apartmaniydi ve hiç kimsenin özeli yoktu ondan ben evlenmeden önce dilediğim evlikten beklentim eşimle bir evimiz olsun o evin sorumluluğu kökten bize ait olsun dışardan kimse ne etliye ne sütlüye karışmasın ben Anneme bile gel bana yardım et diyemem çünkü ben evlendim ve bu naneyi yemeği dusunduysem eşim içinde bu geçerli tabi ozaman her iki tarafta sorumluluğunu bilmeli ben böyle bir evlilik hayal ettim çünkü çevremde gördüğüm evliliklerde böyleydi ben zaten ailede ne olsa herkesin bildiği bir ortam geliyorum varsın bizimde ozelimiz olsun afedersin benim yatak odamda eşyalarının nerde olduğunu bilmeyi versin cokmi zor zaten ben aylarca biryere gitmemişimki kaldiki bir isim olsa önemli şehir dışında ailemle ilgili eşimde gelemicek durumda olsa hemen anasını yardımina koşması gerekiyor onunda eli var yemekmi yapamiyo dışardan şöyle yada ara sor şu yemek nasıl yapılıyor hiç yoksa internet cagindayiz aç bak ben sanki anamın karnındaki öğrendim herşeyi beyninmi yok yani herşey bahane kısaca ben şunu anladım oğluyla oturup beraber oturak diye diretiyor bence eşimin durumada suan ye i bir işe geçti sıkışık kayinvalidemde kirada ama Mayıs gibi başka yere taşınması lazım ev sahibi yüzünden maksatları beraber oturalım bana baskı yapmak amaçları kardeşide evli ayrı evde oturuyor hatta eltimde istiyor beraber aynı yerde durmayı onlar yaşasın beraber ama yok benim eşim saolsun herşeyi kendi yapicak kardeşine o iş ayarlicak para kazanmasını saglicak annesine köpeğine varana kadar o bakicak keza ben varım yolda cocugumuz var kusura bakmasın kimsede bu adamda evli bütçesi belli diyen yok herkes binmiş üstüne ozaman evlenmeseydin diyorum madem öyle yaşasaydı annesiyle ama ondada ben annemle yapamadım oluyor yani atsan atamiyon satsan satamiyon ayrı ev olsun diyorum ordada ben kötü oluyorum daha napabilirim bilmiyorum.

X