Çıkmazda olan evliliğimi nasıl toplayabilirim?

Eşim beni hamileyim bulantılarım çok vardı yemek filan yapamicam haldeydim annende az kal hem yemek sorun olmaz dedi bende az annemde kalırım azda sana gelirim dedi bende tabiki olur dedim o niyetle gönderdi.Annesiyle yaşamıyor sağolsun ben evden ne zaman uzun süre aileme gitsem eşim yemek yapamaz he temizlik ütü alasını yapar istese ama işte evlendiginden beri bir garip şekilde ben yokken annesinden gidiyor yardım istiyor bana söylemek yerine bende ondan istiyorum bazi şeyleri ben kendi anneme diyomuyimki gelip uyumu yaparmisin yada bulaşıkları mi yikarmisin ama eşim öyle değil ben kapıdan o bacadan hemen annesini sokuyor kadında temizlikci gibi sanki hemen bayılarak koşturuyor demiyoki biraz karına yardım et sende birşeyler yap yok ondan sinir oluyorum.uzakta bir sehrede tasinsak heryere annesine taşıma düşüncesi var adamda annesi yalnız yaşıyor ve hep yakınında istiyor daha doğrusu ikisinde birlikte oturmak istiyorsa ben istemiyorum baskı bundan.Zaten ayrılırsam asla biter ben ilk evliligimde yaşayamadım hızlı evlendim ve 3 ay babası tarafında baya kavgalı gürültülü yaşamıştım böyle olucagini bilseydim zaten delimiyin paşalar gibi oturdum evimde.
Bulantınız varsa,kayınvalideniz kendi evinde yapsın yemeği.Eşiniz eve gelirken annesinden alsın yemekleri getirsin.

Kayınvalidelerde yazık ev işi yapsa dert yapmasa dert..
Kayinvalidelerde yazık değil aslında sen bir anneysen oglunda evlendiyse mümkünse bırakın İliç işlerini karısıyla kendisi halletsin her anlamda zaten bir çok boşanmadan bundan olmuyormu ben nie anneme gelip ev işimi yaparmisin anne demiyorum her sıkıştığımda esimdende bunu istiyorum bu evin sahibi o ve benim dışardan ne benim ailem ne onun ailesi girmesin nerde oturucagimiza evde nasıl yasicagimiza temizligimize kirliligimize karışmasın kaldiki olgun bir kayınvalide olsa zaten oğluna soylucegi söz belli oğlum sen evlisin karına yardım et her sıkıştığında bana gelme bunu dese zaten yüz alamicak anasından alamayınca da napicak bana dönüp ben az yorgun olup birşeye elimi surmedigimde karşıma çıkıp kavga çıkarıp sen zaten ne işe yariyorsunki deme hakkı olmucak bence bütün kayinvalideler bunu yapmalı oğullarını bu kadar sahiplendikce o ogullarda gidip eşlerini hor goruyolar bunu anneler yapıyor benim görüşüm bu...ondan kayinvalidelerde yazık olduğunu düşünmüyorum.

Kayınvalidelerde yazık ev işi yapsa dert yapmasa dert..
Ay iyiki öyle bir ihtimal yok benim için.Benim gelin sürekli gelse içim sıkılırdı.Yemekte yapmazdım.Toruna hayatta bakmazdım.Ben zaten çağırmazdım.Senede 1 bayramda falan gelseler yeterdi.Hele temizlik vs çok ekstrem.

Bulantınız varsa,kayınvalideniz kendi evinde yapsın yemeği.Eşiniz eve gelirken annesinden alsın yemekleri getirsin
Kayınvalidem uzakta oturuyor zaten kendi evinde yapmasına gerek yokki 1 hafta kaldım orda gidip annesinde kalabilir yada benim yanıma gelebilir kaldiki ben zaten yardım isterim kayinvalidemde ona gerek yokki ben söylemedim bile kadına çünkü köpeği var ben yardım istesem köpeğinize takip gelicek peşine bende hayvanı istemiyorum evde o gidince ben elimi ille sokuyorum heryere koltuk silmeye varana kadar çünkü idrar damlatiyor hep koltuğa bunuda çok kez söyledim kayınvalideme ama anlamıyor ne eşim ne kayınvalidem...

Kayınvalidem uzakta oturuyor zaten kendi evinde yapmasına gerek yokki 1 hafta kaldım orda gidip annesinde kalabilir yada benim yanıma gelebilir kaldiki ben zaten yardım isterim kayinvalidemde ona gerek yokki ben söylemedim bile kadına çünkü köpeği var ben yardım istesem köpeğinize takip gelicek peşine bende hayvanı istemiyorum evde o gidince ben elimi ille sokuyorum heryere koltuk silmeye varana kadar çünkü idrar damlatiyor hep koltuğa bunuda çok kez söyledim kayınvalideme ama anlamıyor ne eşim ne kayınvalidem...
Ee siz o zaman kayınvalideyi değil,köpeği istemiyorsunuz?

Ay iyiki öyle bir ihtimal yok benim için.Benim gelin sürekli gelse içim sıkılırdı.Yemekte yapmazdım.Toruna hayatta bakmazdım.Ben zaten çağırmazdım.Senede 1 bayramda falan gelseler yeterdi.Hele temizlik vs çok ekstrem.
Bende öyle düşünüyorum ben daha doğum yapmadım evli çocuğum yok ama bir kayinvalide olsam hele erkek annesi olsam kesin iç işlerine karışmam misafir gibi giderim otururum en fazla 2 gün kalırım oda duruma bağlı ister evleri kirli olsun umursamam evlenirken iki kişi karar veriyorsun evlendikten sonra herkes evin içine dahil oluyor ben bunu istemiyorum sevmiyorum da evlenicek olgunluktalarsa buna karar verdilerse baksınlar başlarının çaresine he çok ekstrem birşey olur mesela gelinim kendi teklif eder birşey diyemem ama oğlumun lafıyla gelinim evine karışmam orası benim için gelinimin evi olur oğlumun değil o evin sorumluluğu kadını odur kuralları o koyar bence bütün kayinvalideler böyle olsa birçok boşanma davası olmaz.

Evlilikte kendinizi koydugunuz yer zaten kiymetsiz, bu kafayla 10 evlilik olsa yine boyle olur.
Bir adam utu temizlik yapabilir. Benim eşim ben evdeyken olsam da ütülerini kendi yapar, temiz yapar.
Devamli annesi ya da siz bu adamin peşinde olmak zorunda degilsiniz utu icin beni gelip alsin ne. 😁

Adamin sizi o evde tutma nedeni işlerini gormeniz olacaksa bu evlilige benzemiyor hic. Ev işi denilen şeyi para verip yaptirabilir, annesi gelip yapar herkes yapabilir yani. Sizi diger kişilerden ayiracak, saygi ve sevgi gostermesini saglayacak sey sizden baska işini gordurecek birini bulamamasi olmamali.
Olur mu bedavaya eşi yaparken neden para verip başka kadına yaptırsın?

Valla benm eski kayınvalidem çok iyiydi o konuda.. yanarım yanarım bidaha öylesini bulamam ona yanarım. Kocayı bosadıgıma değilde onsuz kldıgıma cok üzülüyorum yalan yok..
O ne istediğini tam bilmiyo bence😅

Bende öyle düşünüyorum ben daha doğum yapmadım evli çocuğum yok ama bir kayinvalide olsam hele erkek annesi olsam kesin iç işlerine karışmam misafir gibi giderim otururum en fazla 2 gün kalırım oda duruma bağlı ister evleri kirli olsun umursamam evlenirken iki kişi karar veriyorsun evlendikten sonra herkes evin içine dahil oluyor ben bunu istemiyorum sevmiyorum da evlenicek olgunluktalarsa buna karar verdilerse baksınlar başlarının çaresine he çok ekstrem birşey olur mesela gelinim kendi teklif eder birşey diyemem ama oğlumun lafıyla gelinim evine karışmam orası benim için gelinimin evi olur oğlumun değil o evin sorumluluğu kadını odur kuralları o koyar bence bütün kayinvalideler böyle olsa birçok boşanma davası olmaz.
Ben değil 2 gün,1 gün bile kalmak istemem.Gelin için değil,herkes evinde rahat.

Evet aynen kayinvalidemde oğlunun her an arkasında böyle temizlikçi gibi durmasına uyuz oluyorum birde hani ben yardım istesem neyse ama ben evde yokum düşünün sizin kayinvalideniz siz evde değilsiniz gelip iç camasirlariniza varana kadar giriyor bütün mahreminize bunu hangi gelin ister sever ya ben yoksam orda eşim var o yapsın yapamadığı konuda bana sorsun o evde oda yaşıyor hemen anne gel yemek yap temizlik yap demesi beni sinir ediyor.

Valla benm eski kayınvalidem çok iyiydi o konuda.. yanarım yanarım bidaha öylesini bulamam ona yanarım. Kocayı bosadıgıma değilde onsuz kldıgıma cok üzülüyorum yalan yok..

Çok mu özledin kayınvalideni?🤣

Evet aynen kayinvalidemde oğlunun her an arkasında böyle temizlikçi gibi durmasına uyuz oluyorum birde hani ben yardım istesem neyse ama ben evde yokum düşünün sizin kayinvalideniz siz evde değilsiniz gelip iç camasirlariniza varana kadar giriyor bütün mahreminize bunu hangi gelin ister sever ya ben yoksam orda eşim var o yapsın yapamadığı konuda bana sorsun o evde oda yaşıyor hemen anne gel yemek yap temizlik yap demesi beni sinir ediyor.
O zaman siz kayınvalide ile konuşun rahatsız olduğunuz konuları.
İç çamaşırınızı mı giyiyor ki?

Konu sahibi ben anlamadım?Siz kayınvalideyi mi istemiyorsunuz?Kayınvalidenin köpeğini mi?

Benim ne istediğim açık aslında ben evimde köpek istemiyorum diye rica ettim eşime bunu anlaması ve gidip annesinde sevmesi birde annesinin iç işlerimize benim iç çamaşırı cekmeceme varana kadar mahremime bu denli girmesi ben bunları istemiyorum olay bu ben kayinvalidemin dolabından o bir hırka istese bile girip dolabına bakamam kendi istese bile yapmam birsekilde onu getirtirim çünkü bana göre yatak odası ve insanın evi mahremdir.bence kayinvalidelerde bu denli mahremin içine girmeye calismasinlar herkes kendi evinde mutlu yaşasın ben bunu istiyorum.

Öyle kayınvalide hikayeleri okudum ki burda özlemekten öte bi durum.. doğru kocayı seçerimde kayınvalide de onun üstüne cıkacak birini bulamam.. ( ciddiyim)
Benim tek kriterim vardı.Süslü olsun.🤣Kendimle gurur duymuyorum bu kriter için ama ben severim bakımlı,süslü kadınları

Ya konu sahibesi kayınvalidene bilenme bence taleplerinin hepsini yönetecek kişi eşin .. anası öyle desin böyle yapsınla olmuyo. Oğlu anne gel dediğinde gidip yapmasa stmese bu seferde körolası gelip eve bi süpürge atmamıs bi tas corba yapmamıs denilir doğruya dogru simdi

X