Çikolata kisti ve yapışıklık olmasına rağmen hamile kalan varmı

Meraba kizlar. 2 yıldır bebek düşünüyoruz Benim çikolata kistim var bildiğim kadarıyla 2 senedir sol da 3 buçuk cm di bı 7 8 ay önce 1 ay doğum kontrol hapı kullandım geçmişti ama adetlerim 2 hafta sürüyodu birsurü doktor gezdim sebebi bilinmedi en son gittiğim doktor sol tüpümün şiş olduğunu alınması gerektiğini söyledi içerisi sıvı dolmuş salı günü ameliyat oldum sol tüpüm alındı ama yarısı alınmış bağırsağa yapışık olan kısım bırakılmış ve içeri rahimden bagirsaga kadar yapışık ama sağ tüp iyi durumda orda yapışıklık yok kendiliğinden 6 ay dene engel bı durumun yok ama olmassa tüp bebeğe başvur çünkü erken yaşlanma olabilir yumurtalari elledigimiz için dedi. 6 hafta korunup korunmayı birakcam. Sağ ve solda birer tane cikaolata kisti varmış onları da ellemedigini söyledi. Bu şekilde çikolata kisti ve yapisikligi olup hamile kalan bana umut olacak birileri var mı merak ediyorum
Benim 2 tane biri 7 biri 8 cm çikolata kistlerim vardı yapışıklık tüpleri bile tikamisti ama Allah verince oluyo 2020 pandemi başında hiçbir tedavi doğal ürün hiçbir şey kullanmadan kendiliğinden hamile kaldım şimdi oğlum 2 yaşında. Umudunuzu hiç kaybetmeyin Allah'tan isteyip samimiyetle dua edince Allah da nasip ediyor inşallah. İsteyen herkese nasip olsun

Benim 2 tane biri 7 biri 8 cm çikolata kistlerim vardı yapışıklık tüpleri bile tikamisti ama Allah verince oluyo 2020 pandemi başında hiçbir tedavi doğal ürün hiçbir şey kullanmadan kendiliğinden hamile kaldım şimdi oğlum 2 yaşında. Umudunuzu hiç kaybetmeyin Allah'tan isteyip samimiyetle dua edince Allah da nasip ediyor inşallah. İsteyen herkese nasip olsun
🙏🏻 Maşallah. Ben de 1 yıldır tüp bebek tedavısı goruyorım. Sağ tarafta 10 cm den 4 cm e düştü çikolata kistim. Sol tüpüm kapalı, sağ tüpümde yapışıklık var. Aralıkta 3. Transferımı olacagım.

Amiiin Allah razı olsun çok büyük umut oldu ❤️

Kistin boyutu çok da önemli değil ki bu lanet hastalıkta çünkü sadece o kistle kalmıyo işte tüpe giden yapışıklık yapan kısım kistle ilgili değil rahim dokusunu atamıyoruz biz o da gidiyo orda burda yapışıklık yapıyo inflamasyon yapıyo inflamasyon azaltıcı beslenmek önemli bence bu hastalıkta bol sebze yemek
Hamileliğiniz hayırlı olsun, nasıl hamile kaldınız? İnfalamasyonu azaltıcı neler yaptınız?

Sonradan yazmışsınz yeni gördüm, benimde tek tüpüm tıkalıydı , eski ameliyatımda kistler alınammış sadece içi boşaltılmış ve bağırsağımdaki nodülle beraber evlendikten sonra korkunç ağrılarım vardı. Tıkalı tüple de ne doğal yoldan nede tüp bebekle sağlıklı bir gebelik olmaz dedikleri için tek tüpüm alındı,nodül ve kistler temizlendi, sonra tüp bebek tedavimi oldum ama negatif aldım, kistim tekrarlamış 1,5 cm lucrin verdiler 3 aylık geçici menapozdan sonra tekrar deneyeceğim.

Hamileliğiniz hayırlı olsun, nasıl hamile kaldınız? İnfalamasyonu azaltıcı neler yaptınız?
Teşekkür ederim doğal yoldan hamile kaldım. İnflamasyon azaltmak için uzun süre çok sağlıklı beslendim glutensiz beslendim, bol bol salata yeşillik yedim, fast foodu tamamen kestim. Sağlıklı yemeye düzenli yürüyüşe başladıktan sonra kistimin boyutu kuculmedi ama hep büyürken aynı kaldı. Hamile kaldığım ay da tam yumurtlama döneminde eşimle tatile gittim hamilelikten umudumu kestiğim bir zamanda oldu bı de hep ovulasyon testi kullandım bence onun da faydası var önemli günleri kesin kaçırmıyosun

Teşekkür ederim doğal yoldan hamile kaldım. İnflamasyon azaltmak için uzun süre çok sağlıklı beslendim glutensiz beslendim, bol bol salata yeşillik yedim, fast foodu tamamen kestim. Sağlıklı yemeye düzenli yürüyüşe başladıktan sonra kistimin boyutu kuculmedi ama hep büyürken aynı kaldı. Hamile kaldığım ay da tam yumurtlama döneminde eşimle tatile gittim hamilelikten umudumu kestiğim bir zamanda oldu bı de hep ovulasyon testi kullandım bence onun da faydası var önemli günleri kesin kaçırmıyosun
Merhaba hiç rahim inceligi sorunum yoktu fakat trasfer olamıyorum rahim kalinlasmiyor doktor gluteni kes dedi ve gerçekten bicak gibi kestim fakat hiç bilgim yok iyimi yaptim

Gluteni kesmeyle alakalı hem endo doktorumdan hemde embriyolog İdil Bozkurt tarafından doğru bir yaklaşım olduğunu duydum, ekmek ve makarna dan uzaklaşsamda arada kek börek sosyal ortamlarda az da olsa yiyorum.
Nasıl tamamen kesebildiniz, yerine bir şey koydunuz mu?
Ayrıca süt ve süt ürünleri de önerilmiyor, illa alınacaksa da doğal yoğurt ve kefir öneriliyor, peynir süt tavsite edilmiyor.

Gluteni kesmeyle alakalı hem endo doktorumdan hemde embriyolog İdil Bozkurt tarafından doğru bir yaklaşım olduğunu duydum, ekmek ve makarna dan uzaklaşsamda arada kek börek sosyal ortamlarda az da olsa yiyorum.
Ayrıca süt ve süt ürünleri de önerilmiyor, illa alınacaksa da doğal yoğurt ve kefir öneriliyor, peynir süt tavsite edilmiyor.
Ekmek makarna vs tamamen kestim zor oldu ama canım istedigi zaman da az miktarda glutensiz ürünlerden yedim glutensiz ekmek makarna vs satılıyor. Onlara da çok inancım yoktu açıkçası o yüzden yememeye çalıştım. Peynir yemeden durabilen biri değilim ama azalttım evde kendim yoğurt yaptım sadece onu yedim her gün süt hiç içmedim vs. Zordu her yere yemeğimi taşıyordum işe falan ama çok iyi oldu

Ben tamemen kestim aç yasiyrm resmen megersem ne önemliymis ekmek bulgur yada onlarla yaptığımız yemekler çiğköfte basalla içli köfte felan biz doguluyuz çok tüketiyoruz
Eşim baktı ki ben çok kararlıyım gitti glutensiz ekmek aldı makarna aldi daha 2 gündür yiyorum

Ekmek makarna vs tamamen kestim zor oldu ama canım istedigi zaman da az miktarda glutensiz ürünlerden yedim glutensiz ekmek makarna vs satılıyor. Onlara da çok inancım yoktu açıkçası o yüzden yememeye çalıştım. Peynir yemeden durabilen biri değilim ama azalttım evde kendim yoğurt yaptım sadece onu yedim her gün süt hiç içmedim vs. Zordu her yere yemeğimi taşıyordum işe falan ama çok iyi oldu
Ben çok abarttım kesme olayını aldığım bı çikolatanin bile.icerigini okuyorum gluten varmı diye

Ben çok abarttım kesme olayını aldığım bı çikolatanin bile.icerigini okuyorum gluten varmı diye
Bir süre sonra insan alışıyor ya benim kistim her ay 2 katına çıka çıka büyüyen kistlerdendi ama çok şükür gluteni kesip düzenli egzersiz falan yapınca olduğu gibi kaldı aylarca hiç büyümedi o arada ilaç kullanmadan deneyince bir de rahim filmi çektirince 7.ayda hamile kaldım

Bir süre sonra insan alışıyor ya benim kistim her ay 2 katına çıka çıka büyüyen kistlerdendi ama çok şükür gluteni kesip düzenli egzersiz falan yapınca olduğu gibi kaldı aylarca hiç büyümedi o arada ilaç kullanmadan deneyince bir de rahim filmi çektirince 7.ayda hamile kaldım
Ayy hadi darısı bana rabbim emeklerimizi boşa vermesin insalh rahmim kalinlasir

Ayy hadi darısı bana rabbim emeklerimizi boşa vermesin insalh rahmim kalinlasir
İnşallah canım sen içini ferah tut bana çok dediler doğal yoldan asla çocuğun olmaz diye ameliyat öncesi de sonrası da hep olumsuz konuştu doktorlar ama çok şükür oldu ki umudu kesmiştim ben doğal olacağından tüp bebek için para ayarlamaya çalışıyoduk olmazsa Mart gibi kredi çekip yaptıracaktık artık ama çok şükür gerek kalmadı Allah gerçekten bütün isteyenlere versin eşim de ben de ilk öğrenince şok olduk hatta bu bebeğe bişey olsa bile dış gebelik vs olsa bile hamile kalabildiğimi öğrenmiş olduk dedik sevindik insan o hale bile geliyo ama inşallah emeğini boşa çıkarmayacak inşallah sen de kalacaksın benim gibi sen kaç aydır deniyosun

İnşallah canım sen içini ferah tut bana çok dediler doğal yoldan asla çocuğun olmaz diye ameliyat öncesi de sonrası da hep olumsuz konuştu doktorlar ama çok şükür oldu ki umudu kesmiştim ben doğal olacağından tüp bebek için para ayarlamaya çalışıyoduk olmazsa Mart gibi kredi çekip yaptıracaktık artık ama çok şükür gerek kalmadı Allah gerçekten bütün isteyenlere versin eşim de ben de ilk öğrenince şok olduk hatta bu bebeğe bişey olsa bile dış gebelik vs olsa bile hamile kalabildiğimi öğrenmiş olduk dedik sevindik insan o hale bile geliyo ama inşallah emeğini boşa çıkarmayacak inşallah sen de kalacaksın benim gibi sen kaç aydır deniyosun
Canım benim doğal hamile kalmam yasak ben tüp bebekle NGS ile emriyolarim var ama rahim kalinlasmadigi için bekliyruz

X