Çıldırmak üzereyim .

Milamila9494

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
321
341
27 yaşındayım kpssye hazırlanıyorum 6 aydir calisiyorum ama şu matematik netlerimi asla arttiramiyorum. 10 üzerinde geziniyo genelde. 25 yapabilmek hedefim hatta fazlasi.
Cidden cildirmak üzereyim temelim sıfır degil karakutu cikmis sorular kitabini aldim o cok basit geldi cikmis ales sorularini cözüyorum o da zor geliyo.
Bu yasimda hala ders calisiyo olmak ayri koyuyo zaten 6 yil okudum karsiligi bu olmamaliydi. Özel sektörde de is bulamiyorum. Bu kadar mi zor kendi ayaklarimin ustunde durabilmek ya? Gercekten sinirlerim bozuldu artik sanki bisey sürekli engelliyo beni. Yeniden üni mi okusam dedim o da zaten 4 yil zaman kaybi.
Bu aralar kendimden herksten nefret eder oldum evliyim cocuk falan asla dusunmuyorum 5 yil ise giremezsem 5 yil olmasin bana göre o derece taktim bu konuya kafami. Benim verdigim bi emek var ama karsiligini alamiyorum oturup aglayasim geliyo. Zaten milletin lafi ayri yetiyo artik sokaga cikip yeter diye bagirasim geliyo yemin ederim.
Görüyorum ya okulda gezip tozup baba parasi yiyip öylece derse ugrayanlar simdi en azindan is bulmus. Bense onca emek verdim ezik gibi hissediyorum. Nefret ediyorum iste herseyden . Olmuyo olduramiyorum hicbiseyi. Calismak istiyorum tek istedigim calisip kendi parami kazanmak bu kadar zor mu?
Bulasikcilik da yaaprim o önemli degil ama niye? 6 yillik emegim bos muydu yani ben biliyorum uykusuz kalip calistigim geceleri bulasikci olmak icin degildiki. Gocunmam yaparim ama neden? Madem böyle olcakti neden okudum .

Yeniden universite okusaniz da memurluk istiyorsaniz yine kpssye gireceksiniz.
Matematikte cok soru cikan konulara oncelik verin. Artik problem tarzi, okudugunu anlamaya yonelik uzun sorular cikiyor. Cok agir matematik bilgisi gerekmiyor ama grafik okumayi falan bilmeniz lazim.

Hayatımız bazen inişli çıkışlı olabiliyor. Bazen emek versekte karşılık alamıyoruz istediğimiz şeyler olmuyor. Bende üniversite sınavına hazırlanıyorum 21 e giricem bu ay istediğim sıralamaya ulaşamadım bı türlü çabalıyorum ama yetersiz geliyor motivem düşüyor. İsterseniz bu konuyu birileriyle görüşün anlatın derdinizi ne yapabiliceğinizi sorun çevrenizde varsa birileri olmuyorsa da olmuyordur her işte hayır vardır inanın inancınızı kaybetmeyin hayatın getirileri böyle planlarımıza uymuyor malesef kabullenip ona göre ilerleyin Kör balığa bile yol gösteren Yaradan sizede yol gösterir inanın sağlıcakla kalın :)

Ortaokulda sayısal dersleri (fen bilimleri/matematik) 100% İngilizce aldım çok bir temelim yoktu, lise 1de Türkçe oldu matematik dersi ama zaten lise 2de dil bölümü seçip, o zamanlar matematiğin katsayısının dilcilere 0 olması nedeniyle hiç matematik görmeden mezun oldum.

İngilizce öğretmenliği mezunuyum, eğitim hayatımda da hiç olmadı yani mat.

Mezun olduktan 4 sene sonra kpss çalışmaya karar verince ömrümde ilk defa matematik lazım oldu bana.

Öncelikle alanı daraltıp geometri denen kısmı tamamen gözden çıkardım. 6 soruydu galiba, kaldı bana 24. Tamamen bu 24 soruya odaklandım desem yalan olmaz.

2 saatlik denemenin 1 saatinde Türkçe/Tarih/Coğrafya/Vatandaşlık çözüp diğer saati tamamen matematiğe ayırıyordum, gerekirse seçenekten gidip buluyordum cevabı. Denemeden sonra da matematikçi arkadaşlara soruyordum nasıl yapmalıydım, nerede eksiğim var diye.

Gerçek sınavda o 24 sorunun 22sini işaretledim, yanlışım yoktu. Ama dediğim gibi sınavda, denemelerde ben diğer bölümlerden kısıp matematiğe yatırdım o zamanı. Başka türlü yapamazdım.

Sizin durumunuz nedir, zaman yönetiminde yanlış yapıyor olabilir misiniz?

Benimki kpss degildi ama bazen ne kadsr zorlasak da olmadigi seyler oldu hayatimda. Sonradan insan anliyor daha iyisi olacagi icin olmamis istedigim. Meger zamani varmis. Ben hicbir emegin calismamin bosa gidecegini dusunmuyorum. Bir sekilde senin de kismetin olacak. Gonlundekinin olmasini dilerim.

bu sürekli milletle kendini kıyaslayıp lanet yagdırmakta ülkeye yeni geldi galiba.

Bölümün nedir bende aynı durumdayım herkes atandı bir ben ben kaldım

Oncelikle güzel bir kahve yap kendine iç kendini topla. Ben makina mühendisiyim yani matematik te hep cok iyiy dim. Temelde eksikliklerin vardır konulara bak soru coz. Uygun fiyata matematik öğretmenliği öğrencilerinden destek al. Ve kendine inan. Herşey gönlünce olsun❤

Siz gıda mühendisiyim demiştiniz sanırım. Yemek şirketleri, fabrikalar gibi özel kurumlarda iş başvurusu yaptınız mı? İş kura başvurunuz var mı? Kpss olmazsa diye diğer alternatiflerede araştırmanın öneririm. Belki başvurmuşsunuzdur bilemem. Ama, bu kadar umutsuz olup, moralinizi bozmayın derim. Allah hayırlı bir kapı açacaktır.

Eğer durumunuz varsa matematikten özel ders almanızı tavsiye ederim. Olmadı youtube da " benim hocam " kanalının kpss matematik derslerini izleyin. Aman diyeyim sadece izleyip geçmek yetmez. Mutlaka hoca anlatırken not alın. Videoyu durdurup önce soruyu siz çözmeye calisin

Hocam lisans alaniniz nedir. evet zor belki ama o puani almak size fayda saglayacak inanin. umudunuzu kaybetmeyin. O zorlu yollarin hepsini biliyorum. Ales ve kpss puaninizi mutlaka alin.

Geometriyle aranız nasıl ? İlyas Güneş'in videolarını ve sorularını izleyin. ALES kpss tarzi sormuyor mantığa dayalı soruyor.

Bende evliyken 27 yaşında kpss kursuna giderdim evde ders çalışırdım.
Ama hiç sizin gibi depresif olmadım.
Herkesin bi zamanı vardır.
inanın..
29 yaşım ise miladım oldu.
Hep atandım hem bebeğimi kucağıma aldım.
31 yaşımda ise başarılı çalışmalarımdan başarı belgesi aldım.
Kaymakamlıkta belgeyi almaya çıkarken masa başında yaşadıklarım gelmişti gözümün önüne.
Kim bilir insanlar ne düşünüyor..oysa o belgenin ardında yaşanan onca emek var kimse bilmiyordu benden başka.
Rabbim emeklerin karşılığını er yada gec veriyor.
Unutmayın,herkesin bi zamanı var

Şenol hoca kpss matematiğine yönelik soruları çözüyor ben onu dinlemistim sadece mantık sorularını çok severim sürekli mantık çözerdim en çok sapmayı mantıklar getiriyor

Bende üniversite mezunuyum 4 yıl emek verdim evlendim çoluk çocuk çalışma hayatım olmadı hayalim de böyle olmak yoktu süslenip işime gidip kimseye muhtaç olmayacaktım ama olmadı hayat çok farklı bi yere getirdi bazen üzülüyorum ama okuduğum bölümde ataması olan bi bölüm değildi bi yerlere getirmedi beni

Bence okuduğumuz bölüm de çok önemli bölümünüz neydi tekrar da okunabilir çünkü önceden ataması olan bölümler şu an yığılma nedeniyle ya almiyor ya da çok yüksek kapatıyor o yüzden iş olanağı iyi bir bölümse tekrar okuyacaginiz okunabilir bence

Nasipten fazlası olmuyor canım.Hepimiz aynıyız uni oluduk ama okudumuz bolumlerın dısında iş yapıyoruz.Sen Allah,a inan rabbim yardımcı olucaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…