Popüler Konu Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Hayırlı olsun bol yardımlaşmalı olsun❤️
Hamile olduğum için her şeyi kullanamıyorum.Cildim karma.Yanaklarım kuru T bölgem yağlı ve yanaklarımda hafif roza var.
Sabahları yıkama jeli,nemlendirici ve güneş kremi.Eğer dışarı çıkacaksam renkli güneş kremi.İnanılmaz memnunum.Cildimi parlak gösteriyor.Akşamları yıkama jeli,kuşburnu çekirdeği yağı ve gua sha taşı ile masaj.
Normalde çok şey kullanıyorum.Aha bha kremleri ve tonikleri favorim.Ordinary ürünlerini denemeyi düşünüyorum.Hamilelik sonrası devam😅
Kusburnu cekirdeği yaginin rozaniza bir etkisi oldu mu?

Kusburnu cekirdeği yaginin rozaniza bir etkisi oldu mu?
Yatıştırıyor.Rozada önemli olan nem ve onu çok güzel sağlıyor.Aslında dermoskinin be bright toniği çok işe yaramıştı ama hamilelikten kullanamadım.Asla güneşe kremsiz çıkılmaması.Malesef geçen bir şey değil.Önemli olan yatıştırmak ve dağılmasını engellemek.Bi de the ordinary nin varmış bir ürünü roza için.Onu denemek istiyorum.

Ben mümkün olduğunca içinde paraben, yapay parfüm vs. bulunmayan temiz içerikli ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. Onlar da genelde gratiste watsonsta vs. bulunmuyor. Sephorada oluyor onlar da ateş pahası.

ama benim asıl sıkıntım gözaltı morluklarım. Ne kullandıysam fayda bulamadım. Önerisi olan varsa beklerim 🖐🏻 Hatta bu konuda kozmetikten ümidi kesmek üzereyim estetisyen önerisine bile açığım 😄

Yatıştırıyor.Rozada önemli olan nem ve onu çok güzel sağlıyor.Aslında dermoskinin be bright toniği çok işe yaramıştı ama hamilelikten kullanamadım.Asla güneşe kremsiz çıkılmaması.Malesef geçen bir şey değil.Önemli olan yatıştırmak ve dağılmasını engellemek.Bi de the ordinary nin varmış bir ürünü roza için.Onu denemek istiyorum.
Azeleic asit mi? Azeleic asitin rozalilara iyi geldigi söyleniyor.

misafir olarak ben de bir iki soru ilistirip sonra sessizce takibe devam edeyim.

benim cildim epey kuru gibi, yanaklarım burun kenarlarım, alnım, kaş aram pul pul. banyoda hafiiifçe keseliyorum, çıkınca avene cold cream sürüyorum ama en kötü iki gün sonra gene o hale geliyor. haliyle dışarı çıkacaksam makyaj yapmak için (missha bb kullanıyorum sadece) muhakkak bi banyoya girip keselenmem gerek 🙄 buradaki herkese çok imrendim, ben çoğunlukla makyajımı bile temizlemeden yatıyorum :KK43:

günü birlik bu kuruluk işini çözüyorum ama gelecekte kırış kırış olmw kaygısı başladı. annemle cildimiz çok benziyor ve bebek gibi kadın menopoza girince çöktü. cildimi sürekli nemli tutmak için neler önerirsiniz?

26 yaşındayım, cildim kuru dediğim gibi, 2. çocuktan sonra göz altı cizgilerim belli olmaya başladı mı emin olamıyorum (gözlerim genetik olarak çukurda, koyuluk yok ama derinde olduğu için nispeten karanlık gözüküyor), burnum dokununca kuruluk dışında pürüzsüz gibi ama minik minik derinde siyah noktalar var, yanaklarım genel olarak pembe, hatta önceden azıcık heyecanda kıpkırmızı oluyorlardi (kılcal damar sorunum da vardı, gittiğim doktor roza demişti ama roza kadar acılı atak yaşamıyorum) cildim çok ince, bir de galiba bir kaç aydır perioral egzama başladı, streste ve tanıdık olmayan kremler sürünce yanaklarima yayılıyor ve iyice kurutuyor. biraz dogalciyim, güneş kremi badger marka kullanıyorum, onerebileceginiz şeyler doğal yağlar vs olursa daha çok makbule geçer ama raziyiz güzelliğin kimyasallarına da

Son düzenleme:
Annem bı krem yapti krem kutusunda getirdim 1 gün arayla yapıyorum sütle temizliyorum yüzümde 10 dk tuttuktan sora..
Birde 1 haftalık maskelerden yapıyorum okedeeeer🥰
Yüzüme çok şey yapmaya gelmiyor hassas bı cildim var. Herkese güzel bakımlar 😁

Vaaaay be bizi çağıran olmamış 😒

Elimi yüzümü yıkar dışarı çıktıkça da güneş kremi sürerim. Başka bir bakım bilmem.

Allah’ını seven bana yardım etsin. Cildimi tarif ediyorum ne gerekli söyleyin gidemm alam 😂😂

Normal bir cildim var ama alnımın kaş ortasına doğru olan kısmı ve burun bölgem de pullanma oluyor.

Onun dışında hassas bir cildim var çabuk kızarır güneş hemen yakar vs.

Şimdi bana tonik temizleme yağ göz kremi ne varsa öneren olursa duacı olurum ona 😍🙏🏻

Evde e vitamini, kayısı çekirdeği yağı, lavanta yağı, gül suyu, bioderma h2o, bioderma nemlendirici, Kore kağıt maskeleri, peelingleri vs. Var.

Evde olan malzemelerimi kullansam ne olur ki ?
Hafif kuru bir cildin var. Nemlendirici kullanman lazım. hyaluronik asit de iyi bir nemlendiricidir.

Yazin retinol de kullanilmamali
C vitamini serumu ve gunes kremi tam koruma saglar
Evet asitler de sıkıntılı. kullanılsa bile akşam kullanılmalı ve mutlaka güneş kremi kullanılmalı. Leke bırakma olasılığı çok yüksek

Hayırlı olsun bol yardımlaşmalı olsun❤️
Hamile olduğum için her şeyi kullanamıyorum.Cildim karma.Yanaklarım kuru T bölgem yağlı ve yanaklarımda hafif roza var.
Sabahları yıkama jeli,nemlendirici ve güneş kremi.Eğer dışarı çıkacaksam renkli güneş kremi.İnanılmaz memnunum.Cildimi parlak gösteriyor.Akşamları yıkama jeli,kuşburnu çekirdeği yağı ve gua sha taşı ile masaj.
Normalde çok şey kullanıyorum.Aha bha kremleri ve tonikleri favorim.Ordinary ürünlerini denemeyi düşünüyorum.Hamilelik sonrası devam😅
İşte gadın gadın maşallah ❤️

Aksam güneş kremini de cildinizden cikarmaniz gerekiyor hanimlar. Bunun için çift aşamali temizlik gerekli. Su ve kopuk bazli temizleyiciler tek basina yeterli olmuyor. Öncesinde miceler su veya yağ bazli bir temizleyici ile çikarmali.
Çift aşamalı temizlik dimi? ben de çift aşamalı temizliğe geçmeyi düşünüyorum. Araştırmadayım

Evet asitler de sıkıntılı. kullanılsa bile akşam kullanılmalı ve mutlaka güneş kremi kullanılmalı. Leke bırakma olasılığı çok yüksek
Güneş kremo ile ilgili topik acmayi düşünüyordum bi turlu acamadim burayi acman iyi oldu o kadar onemli ki gunes kremi.
Gunes en büyük yaşlanma kırışıklık faktörü. Cildin cok iyi korunmasi lazm ve yüze bolca surulmeli bu sekilde. Ilk suruldugunde fazla gini duruyor ama cilde emildikce sorun kalmiyo. Tabi yuzune gore kremi bulmak da onemli yoksa ruh gibi de duyabiliyorsun🤣

52385_1621774573.jpg

X