Cimriliğin bu kadarı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buna benzer bir tuzağa seneler önce aile olarak biz de düştük, kendisi ex eniştem olur.
Çok şükür kurtardık ablamı böyle iliğine kadar sömürücü canlılardan.
Hamileymişsiniz bir de, üzüldüm.
Hayatınız boyunca eşinizden ve ailesinden bir şey beklemeyin, onların amacı belli.
Semer vurup yaşayacaklar size.

Mühür kimdeyse süleyman odur. Aci ama gercek. Ufak tefek yardimlarin lafini kimse yapmaz. Koltugu ben alıyorsam bütçemi tabiiki soyleyecegim, elimde 5000 varken 20binlik koltugu odeyemem ki? Evi veriyorsam, araba alin da derim ben fedakarlik ediyorsam karsi tarafta fedakarlik etsin cocuklar daha iyi hayat sürsün. Sorun aslinda esiniz ve sizde. Esiniz bir ise tutunamiyor, kari koca olarak hayatinizi idame ettiremiyorsunuz, hep beklenti icindesiniz. Insanlar beklentilerinizi karsiladikca hayatiniza karisma hakkini buluyor. Kardesinizinde evde hakki var, evlenirken bende ev istiyorum derse babaniz sizi evden cikarip kirasini 2ye bolebilir ya da ikinizede ev yok diyebilir mesela. Bu durumda esinizin plani var mi? O da yok. Kalici olarak oraya yerlestigini düşünüyor muhtemelen. Sizin derdiniz ancak hayatinizin iplerini elinize alinca biter.
Yahu ne saçmalamışsınız. Benim kardeşim 21 yaşında hukuk öğrencisi ve babamın Ankara’daki evinde yaşıyor. Yani babam kardeşime de ev verdi

Ya sen nasıl bir insansın bilmeden etmeden konuşuyorsun?? Ben engelli bir bireyim ve çalışamaz durumdayım hamileliğimden önce freelance ve evden çalıştığım çok oldu ayrıca bilip bilmeden bu ne gevşek bir yorum yahu!!!
Vahiy olarak inmiyor bize engelli olup olmadığınız.

Ayrıca engelliler çalışabilir, %90 engelli ablam yıllarca çalıştı, malulen emekli oldu. Bedensel engelli kuzenim, hiç yürüyemeyen tekerlekli sandalyedeki arkadaşım, gözleri hiç görmeyen teyzem yıllarca çalıştılar, hala çalışıyorlar. Çalışmaya engel olan bir engel bilmiyorum ben.

babanızın karışması bana yakışıksız geldi...kendisi size ev vermiş diye karışmayı hak görmüş kendine... ayrıca keşke baba evine geçip zaten rahat olan kocayı daha da rahatlatmasaydınız... evlendiyseniz ikiniz bir olup geçinmek zorundasınız anne babalar maddi yardım yapmak zorunda değil

Vahiy olarak inmiyor bize engelli olup olmadığınız.

Ayrıca engelliler çalışabilir, %90 engelli ablam yıllarca çalıştı, malulen emekli oldu, bedensel engelli kuzenim, hiç yürüyemeyen tekerlekli sandalyedeki arkadaşım, gözleri hiç görmeyen teyzem yıllarca çalıştılar, hala çalışıyorlar. Çalışmaya engel olan bir engel bilmiyorum ben.
Bilmiyorsanız saçma sapan parazitmişim gibi gevşek gevşek çalış o zaman sen de diyemezsin!

Konu sahibinin de eşinden aşağı kalır yanı yok bence.

Adam işten çıkmış, kira borç harç birikmiş, ben bir işe girip çalışayım da az biraz kendimizi döndürelim demiyor da arabayı satalım, babamın evine kapağı atalım, üstüne de çocuk yapalım diyor. Eşiyle aynı kafadalar bence.
Öyle olmasalar gecinemezlerdi bence. Ayrıca başka kardeş varsa ona da haksızlık olmuş

Komple felçli değilseniz çalışabilirsiniz hanfendi. Ek olarak; terbiyenizi takının...
Sen yorum yaparken ağzına geleni söylerken iyi oluyor. Sana engel durumumu açıklayacak değilim milletin çalışıp çalışmamasından sana ne!

Yahu ne saçmalamışsınız. Benim kardeşim 21 yaşında hukuk öğrencisi ve babamın Ankara’daki evinde yaşıyor. Yani babam kardeşime de ev verdi
Herkese saldiriyorsunuz. Herkes sacmaliyor da mantikli davranan bir tek siz misiniz? Esinizin ailesini kotuleyip sizin ailenizi goklere cikartalim istiyorsunuz herhalde. Madem esiniz ve ailesi nankor ve cimri, sizde bunu koltuk alirken gormussunuz evlenmeseydiniz o halde. Kimse kimsenin altina ev ve araba cekmek, butcesini aşan yardimlar yapmak zorunda degil. Siz artik bir ailesiniz, 2 poset alisveris yapip ailelerinize yardim edeceginiz yerde herkes size baksin, beslesin istiyorsunuz. Kac yasinda insanlarsiniz, utanmiyorsunuz da

Eşiniz ayrı bir dünya ama babanızın da fikri keşke kendine kalsaymış.
Evinde oturduğunuz için fikir vermek zorunda değil. Evet araba artık lüks değil ihtiyaç okey.. ama krediler de almış başını gidiyor özel sektör hiç bir garantisi yokken tek kişi çalışıpta bir kredi ödemek pek kolay olmasa gerek. Üstelik çocuk deyip geçmeyin bir sürü masrafı var. Benim kızım 8 aylık bana gideri 1800 lira 1 ayda..
Araba dediğin şey kredisi ayrı, muayenesi ayrı, sigortası ayrı, vurdular ayrı, kaskosu ayrı, benzin desen almış basını gidiyor..
O paraya cocuk olunca taksi ile de istediğinz yere gider gelirsiniz. Ayrıca artık uygulamalarda var muuv ve tıktak ; dakikası 1.29 kuruş çok gerek olursa kiralarsınız oldu bitti.

Kimseyi haklı bulmadım.

Madem bu kadar zenginsiniz ailecek kendi zenginliginize uygun biriyle evlenseydiniz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X