Cin2-3 Kolposkopi Leep HPV sürecim

İkisinde de koni şeklinde çıkarılır amaç transformasyon zonunu çıkarmaktır çünkü hpv virüsü transformasyon zonuna yerleşir ve orada harabiyet yapması için daha çok ona ihtiyacı vardır

Doktorlar bana özellikle leep yaptıklarını ilettiler. Dosyamda da leep yazıyor. Leep işleminin daha yüzeysel bir kazıma olduğunu ilettiler. Çocuk sahibi olmayan kişilere leep yapıyoruz dediler. Tamponu çıkardıklarında açıkçası pek kanama olmamıştı. Bana iyileşme sürecinde HPV aşısı da yaptırdılar. Son dozum kaldı. Tedavi sırasında yaptırmak faydalı olabilir dediler. Pcos hastasıyım doğum kontrol hapını da bıraktırdılar. Hpv varlığında sıkıntılı olabilirmiş. Başka bir doktor kefir önermişti. Tüm önerilere açığım özellikle çok faydasını gördüğünüz bi şey var mı? Soğan suyu da faydalı olur mu? 10 gün sonra sonuçlarım çıkacak. Umarım nefatiftir sınırlar.

Gecmis olsun tekrardan umarim sonuclariniz negatif cikar. Ben doktoruma asiyi sordugum da zaten hpv pozitif oldugum icin artik yaptirmamin pek bir onemi olmayacagini soylemisti cunku asi tip 16 ve tip 18 e karsi etkiliymis ben zaten tip16 pozitifim ama hpv negatif oldugum da kesinlikle yaptirmayi dusunuyorum.

Hpv negatif olmayı beklemeden yaptırın

He diger tipleri icin evet haklisiniz ben pozitif oldugum tip icin dusunmustum sadece
Yine de HPV negatif olmayı beklemeden yaptırmanın kesin kanıtlamasa da tedavi sırasında vücuttan atılmasında faydalı olabileceğini söyledi doktor. Yaptırmanızın bir sakıncası yok ha önce ha sonra. Aşı sonuçta muhakkak yaptırın bence.

Biyopsi sonucum geldi. LSIL ve cerrahi sınırlar temiz. 6 ay sonra smear alacaklar. Kurtuldun sayılır dediler. Çok sevindimmm

Bana da doktor tam olarak tedavi oldun artik sonuclar iyi demisti haftaya kontrole gidicem rahim iyilesmesine bakmak icin

Bana da doktor tam olarak tedavi oldun artik sonuclar iyi demisti haftaya kontrole gidicem rahim iyilesmesine bakmak icin
Benim baktılar iyileşme çok iyi onda da sorun yok dediler. Peki kahverengi akıntı var mı hala sizde? Benim 20 gün oldu hala var.

Benim bitti son bir haftadir yok kahverengi akinti gecti cok sukur ama normal akinti da yogun boyle kokulu falan degil ama sadece o da boyle bazen yogun oluyor ama normal sanirim o da kahverengi bitti ama

Benim bitti son bir haftadir yok kahverengi akinti gecti cok sukur ama normal akinti da yogun boyle kokulu falan degil ama sadece o da boyle bazen yogun oluyor ama normal sanirim o da kahverengi bitti ama
Ameliyattan ne kadar süre sonra tam olarak bitti?

Ameliyattan ne kadar süre sonra tam olarak bitti?
Vallahi benim o akintı 1 senedir devam ediyor..Leepten sonra oldu öncesinde yoktu..Adetten 6 gün önce başlıyor hergün azar azar kahverengi ped koymuyorum peçete yetiyor.Sonra adet oluyorum bitiyor...Anlamadim bende..

Vallahi benim o akintı 1 senedir devam ediyor..Leepten sonra oldu öncesinde yoktu..Adetten 6 gün önce başlıyor hergün azar azar kahverengi ped koymuyorum peçete yetiyor.Sonra adet oluyorum bitiyor...Anlamadim bende..
Doktorunuzla konustunuz mu peki bu durumu

Doktorunuzla konustunuz mu peki bu durumu
Tabi tabi..Hem sürekli gittiğim doktoruma sordum hemde başka bir doktora daha gittim..Ikiside "Önemsiz"dediler!.Adetim normal ve düzenli hiçbir anormallik yok vajinal ultrason yapılıyor hiç birşey yok..Ekstradan başka hiçbir şikayetimde yok..Ama neden yani.Ve leepten sonra oldu..Her ay bir bakiyorum ki çamaşırımda kahverengi leke anlıyorum ki 6 gün sonra adet olucam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…