Cinsellik olmadan evlilik olur mu ?

Günün sonunda şimdi kavga ettiğimiz konu yüzünden konusuruz dedi işe giderken akşam gelince konusmak isteyecek belliki. Ben cunku barısma amacıyla ıkı kez sarılmak istedim birinde karşılık vermedi diğerinde yani bugün de sarılalım ama neyse akşam konusurz dedi ve sarılmadık gibi bişey oldu. Ayrılmaya nasıl karar verilir bilmiyorum nasıl söylenir. Henüz hazır mıyım buna bunu da bilmiyorum. Acaba bir psikologla kendim için gidip görüşsem faydası olur mu acaba.
Barışma amacıyla kadın sarılıyor ve karşılık vermiyor. 2 kez sarılıyor "bugün de sarılalım ama neyse sonra konuşuruz" diyor. Bu ne ya? Okuyunca güldüm kusura bakmayın. Bu ne garip bir adam ne garip ilişki böyle. Bu adamla uğraşmayın bence.

7 senedir tanışıyoruz önceleri arkadaşlıktı sadece ve kız arkadaşları olduğunu biliyorum. Önceden bir evlilik yaşamış ve önceki eşinde ileri derecede vajinismus varmış. Doktora falan gitmişler ama kız kabul etmek istememiş ve sinirsel olarak biraz sıkıntılıymış. Bu yüzden ayrılmışlar. Önceki eşi ile de liseden tanışmış ve 7-8 senelik bir ilişkileri varmış sonunda evlenmişler. Bildiklerim bu şekilde. Benim düşüncem pskilojik olarak bi sorunu olduğu ama bunu da çözmesi için uğraşması gerektiğini kendini psikologla falan görüşerek tedavi etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama çaba göstermeyişi artık bıktırdı beni.
Bence esinizde sorun var . Kusuru eski eşine atmış. Tabiki de evlilik çocuktan önce cinsellik için bu tür ihtiyacı da görmek için.evet sevgi önemli evet ten uyumu önemli ama evliliğin yarışı cinsellik. Açıkçası sizin gunahiniza giriyor. Kendince sizi avutuyor sorun bende değil diyip sizi kendine bağlıyor ki adı çıkmasın. Bence bir sıkıntısı var. 2 yıl cinsellik yaşamamak ben sağlık sorunundan dolayı en fazla 2 ay uzak kaldık. Okadar zor du ki anlatamam. Bide cinsellikten dolayı rahatlıkla bosanabilirsinuz. Esler birbirlerini meMnun etmek zorunda. evlililigin devamı cinselliktir
artık nefstir insan ister canı çeker . Biraz uzun oldu ama umarım anlatabilmisimdir. O yaşayamıyor diye sizi kısıtlama gibi bir hakkı yok. Sırf çocuk olsun diye cinsel ilişki yok ve çocuk yapmak için iliskiyede girmeyin bence sonrasında anlayacaksınız Cinsellik başlı başına güzel birşey. Eğer seviyorum. Olmasada olur derseniz o sizin bileceğiniz şey. Helede anne olmak isterseniz yine sizin bileceğiniz iş. Ama ileride sorun yaşarsınız. Yapmayın bunu kendinize.

evliliklerde ilerki yillarda herleste ayni sorun oluyo galiba, erkekler isteksizlesiyo. bende nisanliyken haftada bir buluşurduk her seferinde 6-7 kere yapardık, evlendikten sonra gitgide azaldı nerdeyse on günde 1-2 anca. kizincada bahanesi hazir nisanliyken kuruttun diyo. erkeklerin genel problemi yas ilerledikce pilleri bitiyo galiba 😂

evliliklerde ilerki yillarda herleste ayni sorun oluyo galiba, erkekler isteksizlesiyo. bende nisanliyken haftada bir buluşurduk her seferinde 6-7 kere yapardık, evlendikten sonra gitgide azaldı nerdeyse on günde 1-2 anca. kizincada bahanesi hazir nisanliyken kuruttun diyo. erkeklerin genel problemi yas ilerledikce pilleri bitiyo galiba 😂
Yasiniz kac ki?

Evet artık bizde karşılıkla olarak öyle düşünüyoruz kendiside söylüyor psikolojik sanırım diye cunku ön sevişmeden sonra doğal olarak durum birlikte olmaya itiyor. Ama biz o aşamaya gelince eşim hep kendini geri çekiyor yada yüzde 90 ereksiyonunu kaybediyor.
Bence okunmalık bir durum olabilir gerçekten dalga geçmeyin tanıdığım bir çift yakınlaşamıyolrdı okundular ve şuan çok güzel evlilikleri var

Sanki bile bile lades diyormuşum gibi hissettim şuan. Çok iyi bir insan olması nereye kadar bana yetebilecek bilmiyorum. Ve bu yüzden ayrılırsam da karşıma daha kötü birisinin çıkmasından korkuyorum. Bu sefer de cinsellikte sorunumuz olmayıp başks şeyler olmasından korkuyorum ister istemez. Belki de sağlıklı düşünmüyorum.
Nasılsa sorunsuz bir evlilik yok ama sizinki evlilik değil. Toplamda nişanlılık ve evlilik olmak üzere kac yıl verdiyseniz yazık olmuş, heba olmuş. Daha fazlasına izin vermeyin. Bu adamın yüzünden yaşadığınız stresle, sahte evlilikle Bi bakmışsınız artık genç değil ortayaş sendromuna girmiş bakire dul olarak boşanmışsınız. Umarım eşiniz istediğiniz tavırları takınır ama ben verdiği emek ve fedakarlıkların karşılığını alan bi kadın göremedim. Siz de eşiniz gibi cinselliğe soğuk bakan bir tip olsanız tamam işte tencere kapak eğlencenize bakın derdim. Ama belli ki sizin evlilikten beklentileriniz eşinizinkininden çok öte.

cinsellik olmadam evlilik çok sağlıklı yürümez zaten belliymiş ki ilişkiniz sürecinde de eşinizde problem olduğu...13 yaş büyük ve size yaklaşımlarıda sınırlı...13 yaş büyük olgun bir adamın 2 sene bakire bir kızla ilişkisini sürdürmeside bununla alakalı...Sizden beraberlik isterdi daha önce yaşadığı için yada söylemeden başka biriyle yapardı ilişkiye girmek doğal bir şey cünkü ihtiyac kadın ve erkek için...

Cinsellik olmadan da evliliğimizi devam ettirebiliriz diyen adamda sorun vardır. Eşiniz ya eşcinsel ya iktidarsız ama büyük ihtimal eşcinsel. İktidarsız adamdan bile bişeyler çıkar 2 yılda ve tedaviye açık olur. 24 yaşındasınız, gençsiniz, yıllarınız gitmiş ama daha fazla sizi kullanmasına izin vermeyin. Eski eşinin de vajinismus olmadığı aşikar. Eski eşinin başını yaktığı yetmemiş gelmiş bi de sizle evlenmiş. Siz boşasanız gider yine birini kandrır kadını yakar. Sizin için de vajinismustu der. Kocanız kendinden başkasını düşünmeyen kötü biri. Sizi kullanıyor. Boşanın. Bi de rezil edin elaleme giderayak.

Yok psikolog beğenmiyor tahlillerini almaya gitmiyor sen de vajinismus var gibi deyip sizi doktora yolluyor bunda var birşey altından bir bit keniği çıkmaz umarım bir daha da girmemişsiniz foruma tamam hastalık olur falan evlilikte cinsellik olmaz ara verilir ama keyfi cinsellik olmadan da evlilik ne o öyle kardeş gibi günlerinizi bu adam için ziyan etmeyin davranışlara bak hele hep bi kaçış var

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size 2 yıldır evli olan fakat halen cinsel hayatı olamayan bir genç kızdan bahsetmek istiyorum.
2 sene önce 3 senelik beraberliğimizin sonunda birbirimizi çok severek evlendik. Her genç kızda olduğu gibi bende ilk gece nasıl olacak diye merak içerisindeydim. İlk gece malum yorgunluktan dolayı hiç böyle işlere girişmedik. Yatıp dinlenelim dedik. Şimdi düşünüyorum da gelinliğimi bile kendim çıkartmıştım. Eşime iplerimi çözmesini istedim çözdü ve gitti. Gayet hoş geceliğimi giyip tv nin karşısına geçtik biraz izledik sonra uyuyalım dedik. Eşim uyuyamadı ve kalkıp tv izlemeye gitti. Ve orada uyudu. İlk gecemiz böylece bitmiş oldu ama nedense o gece baya üzülmüştüm. İlk geceden ayrı uyuduğumuz için. Herneyse ertesi akşam cinsel olarak yaklaştık birbirimize bi ön sevişmemiz oldu gayet güzeş giderken eşim heyecanlandım deyip durdu. O gün öylece bitti. Ertesi gün tekrar yakınlaştık bu seferde eşim bende kuruluk olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı kullanıyordum ondandır dedi. Bırak düzelir dedi. Tamam dedim bıraktım. Üst üste böyle bir kaç gün geçti derken eşim acele etmemize gerek yok kendini rahat hissettiğinde birlikte oluruz falan dedi. Tamam dedim. Halbuki ben aslında rahat hissediyor ve eşimle birlikte olmak istiyordum. Herhangi bir korku veya eşimi itme ne biliyim korkup bağırma tarzı hiçbişey olmadı. Herneyse bu durum 1 ay 2 ay derken zaman hızla geçip gidiyordu. Ve eşim bana acaba sende vajinismus olabilir mi varsa da normal artık bi çok kadında görülen bişey vs. dedi. Ve benim içime hiç ortalıkta yokken kurt düşürdü ve aklımı ona takmama sebep oldu. Bir jinekolog bulup muayene oldum. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ben rahatlamış bir şekilde oradan ayrıldım. Aradan zaman geçti hala dahs tık yok ve sevişme vs baya azaldı. Çünkü her sevişmemizin sonu eşimin duraksayıp içeri giderek beni yatağımızda bırakmasıyla sonlanıyordu. Ve ben her seferinde gizlice ağlıyordum. Evliliğimizin ilk senesi böyle geçti. Ve sonunda bir psikologa gitmeye karar verdik. Bir kaç seans gittik ve enerjimiz tutmadı gibi hissedip devam etmedik. Yeni bi psilolog arayacakken eşim korona oldu. 7-8 gün hastanede yattı. Çok şükür hastalığı atlattıktan bir süre sonra bi süre cinselik konularına hiç bakmadık bile malum herkesin korktuğu bir hastalığı atlatmıştı. Herneyse o dönem kendini yorgun ve depresif hissettiğini ve içsel olarak bu sıkıntısını gidermek için bi psikologa gideceğini söyledi. Gittikten sonra memnun kalmadığımı benim bir psikolog bulmamı söyledi. Ben zaten sürekli bir bu derdimize çare arayışı içerisindeydim. Doktor psikolog ne varsa araştırıyorum. Ve hep ben bu durumdan muzdarip olduğumu sürekli üzüldüğümü dile getiriyorum. Eşimse bende düşünüyorum ama kafaya takmamaya çalışıyorum sorun daha büyür diye diyor. Ve hiç bu konuyu açmıyor ben sürekli iğneliyordum ne zaman olcak olmuyor vs gibi. Çok uzun oldu kusura bakmayın. Gel gelelim evliliğimizin 2 . Senesine vardık sayılır. Ve zaten belki haftada bir olan sevişmemiz bile bi süredir hiç yok. Bırakın sevişmeyi herhangi bir cinsel olarak temas yan yana her akşam oturuyoruz bi öpüşme ufak bi öpücük falan hiçbişey yok. Başından beri zaten yoktu hani yatak odası falan hariç birbirmize cinsel yaklaşmalarımız çok azdı. Çünkü eşim hiç yanaşmıyordu. Bende bir süre sonra bıktım peşinde koşmaktan. Ve ben bazen bu iş senelerce böyle giderse ne yapıcaz ben çocuk istiyorum falan demeye başladım artık hani cinselliği geçtim cocugumuz olsun bi an önce bu işi halledelim diyorum. Ama tabi asıl amaç düzgün bir cinsel hayatımıızın olması. Eşim işe düşkün çok çalışır. Bu yüzden haftaiçi şimdiye kadar hiçbi zaman cinsel yakınlaşmamız olmadı diyebilirim. Haftasonuna randevulaşıyorduk ama randevu gibi olunca da içimizfen gelmiyor ve tv izleyerek geçiriyorduk. Bir gün yine bu konuları konusurken cocuğumuz olmasa ayrılcakmıyız yani dedi belki sende yada bende sorun var dedi. Hayır dedim ama en azından olup olmadığını bilmemiz.için de bi cinselliğimizin olması lazınm dedim. Bana dedi ki cinsellik olmasa bile ben senle bu yüzden evlenmedim tabi ki cok önemli ama olmazsa da bu sebepten boşanmak cok saçma düşünme böyle şeyler dedi. Peki dedim ama içimden öyle geçmedi tabi ki. Ayy inanılmaz uzun yazdım sonuç olarak bütün bu anlattıklarımdan ne çıkarırsınız ne düşünürsünüz hala birlikte olamadık ve ben bundan bunaldım artık hanımlar. ( Bu arada nişanlıyken ara ara cinsel yaklaşımlarımız oluyordu ve heyecanlı gayet güzel geçiyordu) ( eşim benden 13 yas büyük ve daha önce bir çok ilişkisi olduğunu sadece bakire biriyle hiç olmadığını söylüyor ) ve artık sorunun bende değil onda olduğunu düşünüyoruz. En son bir ürolojiyle gidip test yaptırdı sonuclarını almaya gitmedi cunku bi kaç gündür konusmuyoruz tartışmıştık.
Dile getiremecegim ama ins sonunda değişik bir şey çıkmaz herşey istediğiniz gibi olur

Cinsellik herşey değil tabi ki evlilikte olmalı psikiyatriye gitmesi için zorlayın, benimde başımdan aynı durum geçti. psikiyatriden randevu alırdım gitmezdi doktorun verdiği ilaçları içmezdi. En sonunda ayrılmak istediğimi söyledim. Doktora gitmeyi kabul etti . Doktoruyla konuştum . Aşırı utangaçlık var yetiştirilmesinden kaynaklı eşinizde tek bu sorun var bilgisini verdi. Şimdi daha iyi durumda hala tedaviye gidiyor 4 yıllık evliyiz . Cinselliğe çok düşkün değilsen eşin iyi biriyse ona destek ol. Kendinde sorun olduğu için sana bahane buluyor çünkü sorun kendisinde, benimde eşim kilolusun derdi o yuzden istemiyorum gibi ifadelerde bulunmuştu:KK43: ama artık kendisindeki sorunu kabullendi. Bir yuva kolay kurulmuyor. Ve üstüne basarak söylüyorum . Evliliklerinde seks hayatı mükemmel olup eşinin kaç kere aldattığını sayamayan kadınlar var.

Cinsellik olmadan evlilik olmaz bizde tam tersi ben istemiyordum cok kötü yıllar gecti şimdi düzeldim nerdeyse gün aşırı defalarca yapıyoruz Salak kafam en bastan beri öyle yapsaydım ya ne büyük zevkler kacırmısım dedim

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size 2 yıldır evli olan fakat halen cinsel hayatı olamayan bir genç kızdan bahsetmek istiyorum.
2 sene önce 3 senelik beraberliğimizin sonunda birbirimizi çok severek evlendik. Her genç kızda olduğu gibi bende ilk gece nasıl olacak diye merak içerisindeydim. İlk gece malum yorgunluktan dolayı hiç böyle işlere girişmedik. Yatıp dinlenelim dedik. Şimdi düşünüyorum da gelinliğimi bile kendim çıkartmıştım. Eşime iplerimi çözmesini istedim çözdü ve gitti. Gayet hoş geceliğimi giyip tv nin karşısına geçtik biraz izledik sonra uyuyalım dedik. Eşim uyuyamadı ve kalkıp tv izlemeye gitti. Ve orada uyudu. İlk gecemiz böylece bitmiş oldu ama nedense o gece baya üzülmüştüm. İlk geceden ayrı uyuduğumuz için. Herneyse ertesi akşam cinsel olarak yaklaştık birbirimize bi ön sevişmemiz oldu gayet güzeş giderken eşim heyecanlandım deyip durdu. O gün öylece bitti. Ertesi gün tekrar yakınlaştık bu seferde eşim bende kuruluk olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı kullanıyordum ondandır dedi. Bırak düzelir dedi. Tamam dedim bıraktım. Üst üste böyle bir kaç gün geçti derken eşim acele etmemize gerek yok kendini rahat hissettiğinde birlikte oluruz falan dedi. Tamam dedim. Halbuki ben aslında rahat hissediyor ve eşimle birlikte olmak istiyordum. Herhangi bir korku veya eşimi itme ne biliyim korkup bağırma tarzı hiçbişey olmadı. Herneyse bu durum 1 ay 2 ay derken zaman hızla geçip gidiyordu. Ve eşim bana acaba sende vajinismus olabilir mi varsa da normal artık bi çok kadında görülen bişey vs. dedi. Ve benim içime hiç ortalıkta yokken kurt düşürdü ve aklımı ona takmama sebep oldu. Bir jinekolog bulup muayene oldum. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ben rahatlamış bir şekilde oradan ayrıldım. Aradan zaman geçti hala dahs tık yok ve sevişme vs baya azaldı. Çünkü her sevişmemizin sonu eşimin duraksayıp içeri giderek beni yatağımızda bırakmasıyla sonlanıyordu. Ve ben her seferinde gizlice ağlıyordum. Evliliğimizin ilk senesi böyle geçti. Ve sonunda bir psikologa gitmeye karar verdik. Bir kaç seans gittik ve enerjimiz tutmadı gibi hissedip devam etmedik. Yeni bi psilolog arayacakken eşim korona oldu. 7-8 gün hastanede yattı. Çok şükür hastalığı atlattıktan bir süre sonra bi süre cinselik konularına hiç bakmadık bile malum herkesin korktuğu bir hastalığı atlatmıştı. Herneyse o dönem kendini yorgun ve depresif hissettiğini ve içsel olarak bu sıkıntısını gidermek için bi psikologa gideceğini söyledi. Gittikten sonra memnun kalmadığımı benim bir psikolog bulmamı söyledi. Ben zaten sürekli bir bu derdimize çare arayışı içerisindeydim. Doktor psikolog ne varsa araştırıyorum. Ve hep ben bu durumdan muzdarip olduğumu sürekli üzüldüğümü dile getiriyorum. Eşimse bende düşünüyorum ama kafaya takmamaya çalışıyorum sorun daha büyür diye diyor. Ve hiç bu konuyu açmıyor ben sürekli iğneliyordum ne zaman olcak olmuyor vs gibi. Çok uzun oldu kusura bakmayın. Gel gelelim evliliğimizin 2 . Senesine vardık sayılır. Ve zaten belki haftada bir olan sevişmemiz bile bi süredir hiç yok. Bırakın sevişmeyi herhangi bir cinsel olarak temas yan yana her akşam oturuyoruz bi öpüşme ufak bi öpücük falan hiçbişey yok. Başından beri zaten yoktu hani yatak odası falan hariç birbirmize cinsel yaklaşmalarımız çok azdı. Çünkü eşim hiç yanaşmıyordu. Bende bir süre sonra bıktım peşinde koşmaktan. Ve ben bazen bu iş senelerce böyle giderse ne yapıcaz ben çocuk istiyorum falan demeye başladım artık hani cinselliği geçtim cocugumuz olsun bi an önce bu işi halledelim diyorum. Ama tabi asıl amaç düzgün bir cinsel hayatımıızın olması. Eşim işe düşkün çok çalışır. Bu yüzden haftaiçi şimdiye kadar hiçbi zaman cinsel yakınlaşmamız olmadı diyebilirim. Haftasonuna randevulaşıyorduk ama randevu gibi olunca da içimizfen gelmiyor ve tv izleyerek geçiriyorduk. Bir gün yine bu konuları konusurken cocuğumuz olmasa ayrılcakmıyız yani dedi belki sende yada bende sorun var dedi. Hayır dedim ama en azından olup olmadığını bilmemiz.için de bi cinselliğimizin olması lazınm dedim. Bana dedi ki cinsellik olmasa bile ben senle bu yüzden evlenmedim tabi ki cok önemli ama olmazsa da bu sebepten boşanmak cok saçma düşünme böyle şeyler dedi. Peki dedim ama içimden öyle geçmedi tabi ki. Ayy inanılmaz uzun yazdım sonuç olarak bütün bu anlattıklarımdan ne çıkarırsınız ne düşünürsünüz hala birlikte olamadık ve ben bundan bunaldım artık hanımlar. ( Bu arada nişanlıyken ara ara cinsel yaklaşımlarımız oluyordu ve heyecanlı gayet güzel geçiyordu) ( eşim benden 13 yas büyük ve daha önce bir çok ilişkisi olduğunu sadece bakire biriyle hiç olmadığını söylüyor ) ve artık sorunun bende değil onda olduğunu düşünüyoruz. En son bir ürolojiyle gidip test yaptırdı sonuclarını almaya gitmedi cunku bi kaç gündür konusmuyoruz tartışmıştık.
2 yıldır olmaması çok saçma çok geçirmeden üroloji sonuçlarını almaya gidin muhtemelen sorun adamdadır. Cinsellik olmadan da evlilik yürümez bence

eşimle tanıştığımda 21 yaşındaydım 58 kiloydum, 29 yaşında evlendiğimde 59 kiloydum. şimdi 41 yaşında 94 kiloyum... evlilikde sorunlar oldukça başka şeylerden çıkarıyorsunuz hırsınızı, bi şekilde tatmin olma isteği sanırım... o iyi bir baba, ben iyi bir anneyim... yıllardır aynı yatakta yatmadık ama... ben kızımdan beri kızımla yatıyorum zaten. öncesinde yatağım bile yoktu koltukta yatardım... evlilik ne ki, insanlar niye evleniyor... ben hep büyük büyük konuştum, geçer gider hallederim dedim... kadın verdikçe erkek alır dedim... ama tükendim. şimdi kızımın odasında yaşıyorum resmen. ha kızımla çok mutluyum ama evlilik diyorsan kendimi evli hissetmiyorum
Neden boşanmadınız cidden merak ettim

Sorun zaten esinizdeymis ve bence kendisi de zaten bunu biliyordu sırf sizi oyalamak için vajinismus olabilir misin vs diyerek süreç uzatmış belli ki. Önceki ilişkileri de kendi cinsel problemleri nedeniyle bitmiş olabilir. Bu şekilde iyi evlilik devam ettirmissiniz halen, zor bir durum.

X