Çirkin, kısa bacaklı kıllı ayılar yine uzun adamı seçti!

Kağızmana ısmarladım nargele nargele
Gümüş kemer ince bele dar gele dar gele oy

:KK52::KK52:
Selam hanımlar:KK3:
paylaşamadığınız nedir?

Eskiden Kemalist aydın azınlığa karşı kullanırdık, “Demokrasiyi hazmedin, sandıktan çıkan iradeye saygı gösterin” laflarını...

En demokrat bilinenlerinin (“en demokrat” bilinenleri 9 Mart darbesine kalkıştıkları için kendilerini sanık sandalyesinde bulmuşlardı), ilk cümlesi şuydu: “Kaç oyla gelirseniz gelin, isterse yüzde 90 oy alın, bu ülkeyi yönetemezsiniz...”

Bu rolü, “liberal görünümlü” eski Marksistler üstlenmiş görünüyor.

Kemalist seçkincilik gitti, liberal seçkincilik geldi.

Daha kibirli, daha tahammülfersa, daha rezil bir seçkincilik bu...

Daha ilkesiz üstelik...

Mideleri, bir dönem “merkez”e yakıştıramadıklarıyla şer ittifakları kurmayı kaldırıyor; kapalı ve otarşik yapılarla işbirliğine girmekte beis görmüyorlar; “kriminal” odaklarla demokratik blok kurabileceklerine hem kendilerini hem müşteriyi inandırabiliyorlar; “cami ve kışla” metaforlarını rafa kaldırıp soluğu “cami”de alabiliyorlar ve bunda bir ilkesizlik görmüyorlar.

Meşru siyasete karşı, kapalı otarşik yapılar...

Parlamenter demokrasiye karşı, camia...

Biri (bir sol teorisyen) seçimden önce, yüzde 40’ın üzerinde oy alacak (oy alması olası) Erdoğan’a karşı “demokrasi dışı zeminde mücadelenin artık zorunlu hale geldiğini” söylemişti.

Hiçbir darbeyi ıskalamamış, darbe ihtimali belirdiğinde elinde tuzlukla koşan duayen refikimiz de, “Yüzde kaç alırsa alsın...” türküsünü çığırıyordu.

Seçimin ertesinde, türküsünü çeşitlendirerek çıktı ortaya:

Diktatör Erdoğan bu ülkeyi yönetemezmiş. Bu, iyice görülmüş.

Niye?

Çünkü Erdoğan’ın başımıza sardıran seçmende de (halkta da) sorunlar varmış.

Demek ki kötü, eğitimsiz ve cahil halkın seçtikleri de kötü oluyor...

Bunu motamot böyle söylemiyor tabii... “İnceden” geçirme konusunda hatırı sayılır bir uzmanlık edinmiş durumda. Demokrasiye, kendince, birtakım nitelikler atfederek hallediyor bu işi.

Bu niteliklere sahip bulunmayan kahir ekseriyetin seçimi de, doğal olarak, problemli olacaktır. Yani halk, “demokrasinin temel ilkelerine aykırı davranan”, birtakım yasaklar getiren, çatışmacı bir siyaset dilini benimseyen birini seçerek, ortaya demokratik bir sonuç çıkarmış olmuyor.

Daha açık söylemek gerekirse, şu:

Bir siyasetçi, Hasan Cemal ve hemcinslerini dinlemiyorsa, “Şu Kürt meselesi ne olacak Cengiz Bey? Bir koşu havaalanına gel de, bana bir akıl ver” demiyorsa, “Mehmet Altan’ın aldığı bol sıfırlı maaş niye devam etmiyor Mustafa?” diye genel yayın yönetmenlerine baskı uygulamıyorsa, otomatikman demokrasinin temel niteliklerine de aykırı davranmış oluyor.

Madem kötü, eğitimsiz ve cahil halkın seçtikleri de kötü oluyor, bu cümleden olarak iyi, eğitimli ve “aydınlanmış” halk azınlığının seçtiği tek parti yöneticilerini makbul ve muteber sayabilir miyiz?

Belki de çare, tek parti dönemine ve “müntehib-i sani” uygulamasına dönmek?

Olabilir mi?

Hasan Cemal’in, “Neden olmasın!” dediğini duyar gibiyim.

Şahin Alpay’a sorsan, aracı kurumlara da gerek yok. “Doğrudan demokrasi” pekala işimizi görebilir... Atina örneği mesela...

Eski Marksist yeni liberal seçkinciler böyle de, “çevre”nin de çevresinden gelip “liberal kanon”a intisap eden camia mensupları çok mu farklı?

Biri aynen şöyle yazmış: “Faşistler halkın arasından çıkar...”

Platon böyle diyormuş.

Hitler’i de halk çıkarmış.

Eh, Erdoğan’ı da halk çıkardığına göre, kabahatin çoğunu onda aramak gerekir:

Pis halk, yine Erdoğan’ı seçti.

Zaten bunlar kısa bacaklı, kıllı, bidon kafalı olurlar. Göbek kaşırlar. Makarna tükettikleri için boyları kısadır.

Kısa hallerine bakmadan, bir de kalkıp “uzun adamı” seçerler.
http://haber.stargazete.com/yazar/cirkin-kisa-bacakli-killi-ayilar-yine-uzun-adami-secti/yazi-863247

rezalet diyorum sadece :KK19:
bütün secmenleri bir araya toplamak lazim bakalim boyu posu nasil ve killi mi kilsiz mi :))))
bu ara basbakana sikayetde edicem bizim buradakinlere niye kömür makarna yok ayip yaa :KK1:

biraz önce kimse yoktu...tartışma olunca herkes burda :)):KK52:
tabi monolog yapıyorum ben burda :KK49:

Ben neden sizin gibi hissedemiyorum peki......içimdeki bazı şeyler öldü.....konu kesinlikle akp değil.....ben isimde gücümde bir insanım........bu ülkede her kesim belli dönemlerde acı çekmişken hatta ve hatta işgencelerden geçirilmişken neyin ağlaklığı bu hala......elvan öldüğünde sosyal medyada yazanları okumuşsunuzdur.....elvan helvan çok güzelmiş..........çalma çîrpma olaylarını geç......ne biçim bir millet olduk biz........bugün yine bahsetmiştim insanlarıyakmak ve öldürmek için saatler içersinde binlerce adam toplayabiliyorsunuz........hanım kızımız böyle bir ülkede şeriat istiyor......o kadar meraklılar ki başkalarının hayatlarına burnunu sokmayı
Karşınızda sizin tahayyul ettiğiniz saf anadolu insanı yok.......bence yok.........insanları severim ama arsız ve vicdansız insanlarla uğraşılmaz.......

Söylediklerin şu sözü hatırlattı bana pepe: ''Cehaletin yol açtığı vicdansızlıktan daha üzücü bir şey yoktur''

Son düzenleme:
dönsün her neyse ona dönsün aynen..

evet gene aynı konu değilmi:)))
sen salon kadını ben mahelle kavgası çıkaracak kadın ...ha ha haaa:KK52::KK53::KK35:
kapat mune gerçekten ..yoksa eğlence alanları oldu burası

Okuduğunu anlama konusundaki sıkıntılarını gidermede.yardımcı olabilirim.

paylaşamadığınız nedir?

eveett sonunda mune abla çıldırdı :KK52:

abla şu ceza sistemi geri dönse ne ka hoş olur bazılarının kendini frenlemesi lazım yoksa siyaset topiği değil çocuk kavgasına dönecek konular.

:KK14::KK14::KK51::KK51:

konu neydi ne oldu ...nasıl çarpıtılıyor konu bravo gerçekten ...

Son düzenleme:

paylaşamadığınız nedir?

Tabi ne güzel eğleniyorsun demi Muniş Abla :KK52:
Eski sistemle yeni sistemin ortası bir şey lazım abla :KK14:

paylaşamadığınız nedir?
selam mune. bir anlasam neyi paylaşamıyorsak artık.:KK6:

eveett sonunda mune abla çıldırdı :KK52:

abla şu ceza sistemi geri dönse ne ka hoş olur bazılarının kendini frenlemesi lazım yoksa siyaset topiği değil çocuk kavgasına dönecek konular.

Tabi ne güzel eğleniyorsun demi Muniş Abla :KK52:
Eski sistemle yeni sistemin ortası bir şey lazım abla :KK14:

Rahatlayın biraz valla koyarım şuraya bakkal amca bakkal amca unun var mı yağın var mı helva yapsana türküsünü bezersiniz:KK60:

Sadece bir tanesini sildim. O da Berkin için , iyi ki öldü yazmıştı.
Onu da Akp'li olduğu için değil, kalbinde böylesine kin ve nefret olduğu için sildim.

gerçekten sadece ve sadece merak ettiğim için sormak istiyorum, sayfanız da sizin düşüncenizden (siyasi dini milli vs yönlerden) bir arkadaşınız aynı cümlenin öznesini değiştirip Burakcan yazsa onu da siler miydiniz?

seçim sonucu topiğinden sonra oyun alanına dönen 2. topik bence burası
açık kalsa da hiçbir şey değişecek gibi görünmüyor .:KK6:

Rahatlayın biraz valla koyarım şuraya bakkal amca bakkal amca unun var mı yağın var mı helva yapsana türküsünü bezersiniz:KK60:

bi 35 gün önce olsaydı bu türküye bile ağlardım emmoğlu türküsüne böğüre böğüre ağlamıştım göbüşte bebiş varken :KK60:

aman şu garip muhabbetlerden zaten bezdik abla eskiden ban korkusu seviyeyi koruyodu hiç değilse daha güzel tartışıyorduk.

Muneeee Ablaaa, Mune Ablaaaa..... Banın var mı?
Var var.
Saygısız var mı ?
Var var.
E ne duruyorsunnnnnn? Banlasanaaaa, banlasanaaaaa :KK52:

:KK9: :KK9:

Sadece bir tanesini sildim. O da Berkin için , iyi ki öldü yazmıştı.
Onu da Akp'li olduğu için değil, kalbinde böylesine kin ve nefret olduğu için sildim.

Hatırlıyorum onun yüzünden hepimiz banlanmıştık bi de. Kaç gün etkisinden çıkamadım o nefretin sebebini düşündüm durdum..

X