Çirkin, kısa bacaklı kıllı ayılar yine uzun adamı seçti!

ya bakin gene ayni sey oluyor konu "cirkin kisa bacakli killi ayilar yine uzun adami secmis"
gene konuyu nasil berkin yada danscina getirdiniz yaa :)))

Ya pardon, bu biraz fazla art niyet olmuyor mu ?
Konu ne zaman Berkin'e geldi derken , keşke dönüp sayfaları okusanız.
Konu Berkin'e şurdan geldi ama; ilk çıkış noktası, akpli ve ya chpli fark etmez. Kimsenin birbirini ötekileştirmemesi ve silmemesinden geldi.
Fakat ben sadece Berkin'e "iyi ki öldü" dediği için bir akpliyi sildiğimi onu da akpli olduğu için silmediğimi , kalbindeki kin nefret için sildiğimi söyledim.
Hayır sataşmak istiyorsunuz neden yani ?
Olayın çıkış noktası aslında tamamen barışçıl ve iyi niyetli. Ama bunu kötüye yoruyorsunuz.
Konuyu Berkin'e sataşma amaçlı kimse getirmedi, ama siz bunu bu şekilde yansıtarak sataşıyorsunuz.

Son düzenleme:
Bence silerdi konu kapanmadan ben yazayım da. Çünkü sebebini açıklamış zaten. KAlbinde kin ve nefret olduğu için demiş. Neden hala kötü tarafından bakmaya çalışıyorsunuz ki. Hiçbir insan evladının ana kuzusunun ölümüne oh iyi oldu dendiğini bir daha görmesin bu gözler..

amin. hiç bir ana kuzusunun acısını yaşamasın (buna da amin)

Yok dans'ım . Benim dediğim kişi kendi FB'umda. Ama belki dediğini de görmüşümdür fakat şuan çıkaramadım.

Haa ben burdakini diyorsun sandım. Burada biri dedi bir konu sırasında sonra hepimiz ban yedik. İyi ki ban yedim o konuda zaten foruma giresim gelmedi bir daha..

ölmüş çocuklarımız bile ayrıştırılıyor,çok yazık:KK50:

Ya pardon, bu biraz fazla art niyet olmuyor mu ?
Konu ne zaman Berkin'e geldi derken , keşke dönüp sayfaları okusanız.
Konu Berkin'e şurdan geldi ama; ilk çıkış noktası, akpli ve ya chpli fark etmez. Kimsenin birbirini ötekileştirmemesi ve silmemesinden geldi.
Fakat ben sadece Berkin'e "iyi ki öldü" dediği için bir akpliyi sildiğimi onu da akpli olduğu için silmediğimi , kalbindeki kin nefret için sildiğimi söyledim.
Hayır sataşmak istiyorsunuz neden yani ?
Olayın çıkış noktası aslında tamamen barışçıl ve iyi niyetli. Ama bunu kötüye yoruyorsunuz.
Konuyu Berkin'e sataşma amaçlı kimse getirmedi, ama siz bunu bu şekilde yansıtarak sataşıyorsunuz.

haydaaa benmi satasiyorum??? sorch soru sordum sadece soru sakin ol ok :))))
benim anlamadigim da bu, konu cirkin kisa bacakli killi ayilar yine uzun adami secti ???? konuya yorum yaptinizmi???
yoksa size listenizden akpli birini sildinizmi diye sorumu soruldu???
farkindaysaniz suanda sadece bu konudan nasil berkinne gelindi diye yazdim ama siz bana satasiyorsunuz nedir bu ya iyi bari oklavalarida alin gelin ne dim artik :))))

haydaaa benmi satasiyorum??? sorch soru sordum sadece soru sakin ol ok :))))
benim anlamadigim da bu, konu cirkin kisa bacakli killi ayilar yine uzun adami secti ???? konuya yorum yaptinizmi???
yoksa size listenizden akpli birini sildinizmi diye sorumu soruldu???
farkindaysaniz suanda sadece bu konudan nasil berkinne gelindi diye yazdim ama siz bana satasiyorsunuz nedir bu ya iyi bari oklavalarida alin gelin ne dim artik :))))

Konu bir şekilde oralara geldi buyurun okuyun diyorum işte. Daha da yorum yapmıyorum. Size de saygılar.

Konu bir şekilde oralara geldi buyurun okuyun diyorum işte. Daha da yorum yapmıyorum. Size de saygılar.

iste o "bir sekili" engellemek lazim, onuda sadece konu hangi baslikla acildiysa, neyle ilgiliyse onagöre yorum yapmakla engellenir sanirim...
ayrica insanlar soru sormakla "art niyetli" olmuyor bunuda belirtmek istedim...vesselam

Seçmeyip ne yapacaklardı yani? Seçmeselerdi.inansalardı ortada dönmüş olan yolsuzluklara,üstlerinden kazanılan eurolara ,yaptıkları hatayı kabul etmiş olacaklardı,düşünemediklerini,algılayamadıklarını,duyularının kapanmış olduğunu kabul etmiş olacaklardı.Bir adamın ,onların tüm din sevgisini,Allah inancını aslında çok kurnaz bir şekilde kullanmış olduğunu kabullenip sineye çekmiş olacaklardı.Psikolojide çok bilinen bir durum bu,kişiler hayalkırıklığına uğrasa da,inandıklarının aslında boş bir hayalden ibaret olduğunu anlasa da körükörüne inançlarına sımsıkı sarılırlar.Çünkü insanoğlu aldatılmış olmayı,aptal yerine konmuş olmayı kolay kabullenemez.Kendince bir sürü bahane üretir,kendine aslında haklı olduğunu,akıllı olduğunu ispat etmeye çalışır,tam bir savunma mekanizmasıdır bu.Söylenenler fayda etmez,her şeye bir karşı sav üretilir,yalan denir,hile denir.Bilinçdışı bilir gerçekleri,ama ego kabullenemez,kabullenirse çöker gider,batar çünkü.
Türk halkının bir bölümünün geldiği durum budur,bir de işin temelinde din sömürülmesi olunca,günaha girmekten korkar,Allahının sevgisini korumasını yitirmekten korkar,korkar da korkar. Bir parti müslümanlıkla özdeşleşince,destekleyince günahlarından arınmış hisseder kendini,desteğini çekerse dinden çıkacağım zanneder.İşin özeti budur.

iste o "bir sekili" engellemek lazim, onuda sadece konu hangi baslikla acildiysa, neyle ilgiliyse onagöre yorum yapmakla engellenir sanirim...
ayrica insanlar soru sormakla "art niyetli" olmuyor bunuda belirtmek istedim...vesselam

Sizi tanımam etmem. Genel olarak art niyetli bir insan olduğunuzu da söylediğimi sanmıyorum.
Ama sorunuz art niyetli bence. Değilse ben de hiçbir şey bilmiyorum bu kadar da eminim yani.
Sorular insanların niyetini belirlemez zaten. İçindeki mimikler, kelimelerin biçimleri belirler. Dönüp yorumunuzu okuduğunuzda sadece bir soru mu görüyorsunuz ? Ben ötesini gördüm. Ha gerçekten "küçümseme, yerme " amacı ile yazmadıysanız ya da "laf sokma" , sonrasında serotonin'in yorumunu onaylar cevap vermezdiniz.
"Bize diyorsunuz siz yapıyorsunuz" şeklindeki düşünce ile söylenmiş bir laf içinde laf sokma niyeti barındırır. Buna da art niyet deriz.
Ben de bunu belirteyim o zaman . Selametle .

Ayrıca,zannettiğiniz gibi halkın çoğunluğu onları seçmedi.Dönen dolaplar ayyuka çıkmışken,hepsi belgelerle kayıt altına alınmışken,diyebiliriz ki eski seçmenlerinin bir bölümü aslında egoyu yenmeyi başarmış,aklı selimine sahip çıkmış ama ne yazık ki seçimler sadece göstermelik yapılmış,sonucu baş zaten belirlemiş,balık da baştan kokuşmuş daha seçim öncesinde.Gayet iyi planlanmış her şey.Allah kişiye önce dürüstlük nasip etmeli ama ne yazık ki olmuyor her zaman,ülkeye reva görülen kokuşmuş balıkları yemektir.Ve bu yemeği unutmayın ki hepimiz yiyeceğiz,hep beraber zehirleneceğiz.Dilerim adalet yerini bulur,erken teşhis hayat kurtarır.Erken teşhis var ama ilaçları saklıyorlar hala.

ya bakin gene ayni sey oluyor konu "cirkin kisa bacakli killi ayilar yine uzun adami secmis"
gene konuyu nasil berkin yada danscina getirdiniz yaa :)))

Sizi tanımam etmem. Genel olarak art niyetli bir insan olduğunuzu da söylediğimi sanmıyorum.
Ama sorunuz art niyetli bence. Değilse ben de hiçbir şey bilmiyorum bu kadar da eminim yani.
Sorular insanların niyetini belirlemez zaten. İçindeki mimikler, kelimelerin biçimleri belirler. Dönüp yorumunuzu okuduğunuzda sadece bir soru mu görüyorsunuz ? Ben ötesini gördüm. Ha gerçekten "küçümseme, yerme " amacı ile yazmadıysanız ya da "laf sokma" , sonrasında serotonin'in yorumunu onaylar cevap vermezdiniz.
"Bize diyorsunuz siz yapıyorsunuz" şeklindeki düşünce ile söylenmiş bir laf içinde laf sokma niyeti barındırır. Buna da art niyet deriz.
Ben de bunu belirteyim o zaman . Selametle .

bu soruyu kücümseme yerme olarak algiliyorsaniz o sizin sorunuz ve yazdiginiz yeri isaretliyorum ve katiliyorum.
baska birsey de yazmayada gerek duymuyorum artik size zaten siz nasil algilamak anlamak isterseniz herseyi öyle anlarsiniz...vesselam

Son düzenleme:
bu soruyu kücümseme yerme olarak algiliyorsaniz o sizin sorunuz ve yazdiginiz yeri isaretliyorum ve katiliyorum.
baska birsey de yazmayada gerek duymuyorum artik size zaten siz nasil algilamak anlamak isterseniz herseyi öyle anlarsiniz...vesselam

"Hiçbir şekilde" dağılmaması gereken konuyu bir art niyetli dedim diye ne çok dağıttın be arkadaş :KK9:
Hadi eyvallah.

Son düzenleme:
X