Cizdiklerimiz

Merhaba, ben karakalem çizim yapmayı seviyodum eskiden. Hâlâ seviyorum ama zamansızlıktan bikaç çizik sonrası yarım kalmış şeyler oldu hep son yaptıklarım.
Eğitimim yok. Kendimce bikaç çeşit kalem bi tane de eskiz defteri gibi bişey alıp öyle takılıyodum, genelde herhangi bi a4 :) Şimdi tekrar uğraşmak istiyorum ama tam manasıyla bütün gerekli kalemleri malzemeleri alarak yapmak istiyorum. Bunların setleri var mıdır? Setlerin adı ne olarak geçiyor? Nerden alayım? Bu cahil arkadaşınıza yardım edin😁

• Beğen
Reactions: H M
IMG_20210323_180251909.jpg

Merhaba, ben karakalem çizim yapmayı seviyodum eskiden. Hâlâ seviyorum ama zamansızlıktan bikaç çizik sonrası yarım kalmış şeyler oldu hep son yaptıklarım.
Eğitimim yok. Kendimce bikaç çeşit kalem bi tane de eskiz defteri gibi bişey alıp öyle takılıyodum, genelde herhangi bi a4 :) Şimdi tekrar uğraşmak istiyorum ama tam manasıyla bütün gerekli kalemleri malzemeleri alarak yapmak istiyorum. Bunların setleri var mıdır? Setlerin adı ne olarak geçiyor? Nerden alayım? Bu cahil arkadaşınıza yardım edin😁
Estagfirullah 😚 normal numaraları kalemler kullanıyorum ben.cok fazla teşkilatı değilim gereken malzemelerle sadece ,😊

Kirtasiyeden tek tek değişik numaralarda kalemlerden de alabilirsiniz ya da ben tr.nd.y.l dan almıştım set olarak.
Öyle birşey de alabilirsiniz.
Karakalem seti diye yazarsanız çıkar.
Rulo kalemlik içinde uygun fiyatlilari da var.
Bir de resim defteri alabilirsiniz iyi olur.
Canson gibi.
Çizim için 90 grlik olur mesela.
Sulu boya için olmaz.
A4 lerde tam doygunluk yakalayamazsiniz.
Tabi imkan varsa alın yoksa zorlamayın kendinizi.
Böyle bir set iş görür gibi.
Ben de çok tecrübeli değilim.
Burda set içinde hamur silgisi, dağıtıcı kalemi vs de var.
Yine araştırın en uygun neredeyse.
İyi çizimler.

Estagfirullah 😚 normal numaraları kalemler kullanıyorum ben.cok fazla teşkilatı değilim gereken malzemelerle sadece ,😊
Teşekkürler. Yani ben de enn iyisi en kalitelisi olsun diyerek değil de ama olsun işte dediğiniz gibi gerekli olan şeyler. Setleri varmış baktım ben de bakalım😀

Kirtasiyeden tek tek değişik numaralarda kalemlerden de alabilirsiniz ya da ben tr.nd.y.l dan almıştım set olarak.
Öyle birşey de alabilirsiniz.
Karakalem seti diye yazarsanız çıkar.
Rulo kalemlik içinde uygun fiyatlilari da var.
Bir de resim defteri alabilirsiniz iyi olur.
Canson gibi.
Çizim için 90 grlik olur mesela.
Sulu boya için olmaz.
A4 lerde tam doygunluk yakalayamazsiniz.
Tabi imkan varsa alın yoksa zorlamayın kendinizi.
Böyle bir set iş görür gibi.
Ben de çok tecrübeli değilim.
Burda set içinde hamur silgisi, dağıtıcı kalemi vs de var.
Yine araştırın en uygun neredeyse.
İyi çizimler.
Evet trendyolda arattım sonradan, setleri gördüm :)
Benden tecrübelisiniz, hangisi için ne iyi olur vs yazmışsınız, sizden öğrenmiş oldum, teşekkürler😊

X