Çocuğum otizim olabilir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Puskurt012

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
1
-1
33
Hayırlı bayramlar diliyorum herkese
1 ay sonra 3 yaşına girecek hira isimli Bi kızım var. Kızım adına bakıyor göz kontağı da kuruyoruz uzak yakın fark etmez ama konuşmuyor cümle kurmuyor onun dışında 8 10 kelimesi ancak var fakat kendine ait Bi dili var beden dilini etkin kullanıyor 1,5 yaşında iken Bi çocuk gelişimci görmüş korkulacak bir şey yok gibi duruyor demişti.
Bunun dışında hayali oyun oynar bez bebeğini yedirmek içirmek gibi, her amacına uygun yapar komutlara uyar benim ve babasının dediklerini uyguluyor genelde bizimle insanlarla uyumlu
Çocuklarla ilgili oyun oynar
İşaret parmağını kullanıyor bir şey istediği zamn
Bişey göstereceği zamanda kullanıyo
Şasırdığı Bişey olursa aaa dio
Ağlama krizleri yok normal cocuk gibi
Ama bazı takıntıları var örneğin müzik çalınca kendi etrafında dönmesi 1 veya 2 dakika ama hira napıon dediğimde durur bana güler
Birde elini ağzına sokuyor (memeyi bıraktırırkan parmağını emerek uyumaya alıştı halen öyle uyuyo bunla bağlantılı olabilir mi bilmiyorum daha çok alışkanlık olmuş gibi)
Amcasıyla teyzesiyle oynar dedesini babanneyi herkesi tanıyor bazı hayvanları tanıyor inek görse mö diyo
Ana renkleri biliyor saymaya çalışıyor ama kelimeleri çıkaramıyor bir değil de biii üç değil de üüü gibi
Birde kardeşi oldu onu da kıskanıyor acaba etkiler mi
Bu arada bende kekeleyerek konuşurum ve 4 yaşında konuşmuşum genlerden alabilir mi bu durumu
Kardeşi doğunca TV tablet çok oynadı ben enfeksiyon kaptım 40 gün hastanede yattım babaannesi bakmıştım bunların da etkisi vardır illaki
Yarın tekrar gidiyoruz piskiyatrıya 11 de randevumuz var ama kötü bir şey duycam diye ödüm kopuyo
Takıntılı davranışları Tek başına yeterli mi bu tanı için
Yorumlarınızı bekliyorum
Çok teşekkür ederim şimdiden

..........
Takıntılı davranışları Tek başına yeterli mi bu tanı için
Yorumlarınızı bekliyorum
Çok teşekkür ederim şimdiden

Çocuğunuzdan bu tür tanılar uzak dursun ama sizin ciddi problemleriniz olduğunu düşünüyoruz. Umuyoruz bu hastalıklı haliniz bulaşıcı değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X