Çocuğuma karşı neden böyle tahammülsüz oldum ben?

Amacım seni yargılamak değil ama kilo zaten bol su içip emziririken veriliyor istem dışı. Tuvalet eğitimine gelince kız bebeklerde 2yas6ayda eğitime başlanır erkeklerde bu daha geç başlanmalı erkek bebeklerin kasları daha kuvvetlenmemis olur bagirmayip beze donmekle iyisini yapmışsınız benim arkadaşımın kızında konuşma geriliği oldu ayrıca kekeme oldu annesinin bağırmasından şuan 6 yaşına gelecek hala devam ediyor lütfen bagirmayin dikkatli olun aynen bu şekilde zor ama elbet geçecek geçiyor♥️
Ben kiloyu peşinde koşturmaktan çok hızlı verdiğimi anlatabilmek için söylemiştim ki hala da hamile kaldığım kilodan daha zayıfım her neyse çok şükür ki var burada yalnız olmadığımı görmek iyi geldi elbet feraha kavuşacağım bende

Yorumunuz için çok teşekkür ederim gerçekten anneliğimde sorgulandı ama benim yazdıklarım sebep oldu buna sanırım ben isteyerek çocuk sahibi oldum ve çocuğumu kendim bakmak istedim hatta pandemi sürecinde ücretsiz izinde olduğum için güya yata yata para kazanan öğretmenlerden de olamadım 😊
Hiç canınızı sıkmayın buradaki olumsuz yorumlara. Kolay mi o yaştaki çocukla eve kapanıp kalmak.bir de canlı ders stresi, sorumluluğu.
Insan psikolojisi diye birşey var hergun aynı aynı, yaşamayan bilmez.

Ben kiloyu peşinde koşturmaktan çok hızlı verdiğimi anlatabilmek için söylemiştim ki hala da hamile kaldığım kilodan daha zayıfım her neyse çok şükür ki var burada yalnız olmadığımı görmek iyi geldi elbet feraha kavuşacağım bende
Yani bende geçtim bu yoldan bebek uslu değilse biseyler yemeye fırsat olmuyor eskisi gibi bende 52le hamile kalıp 63le doguma girdim 3.auda 48kiloydum bebeğim uyumazdi karnımı doyururdum ama öle aburcubur extra bişey geçmezdi bogazmdan şuan 5yasnda benden snra uyanıyor yani elbet geçecek bende kötü anlamda demedim ama bebeği uyuyan uslu olanda kilo veremiyorum diyor aslında bu kişinin yeme icmesiyle alakalı😬

Maalesef hadi çocuk yapalım aradan çıksın diye yapılan çocuklar böyle oluyor. Hareketli olmasının sebebi yeterli ilgi ve oyunun verilmemesi ilgiden kastım da çizgi film tablet değil maalesef
Bence alakası yok 14 aylık kızım var bende aynı durumdayım hiperaktif ve zeka ustunlugu çıktı oda ayrı bi ilgi istiyor haliyle tüm hayatım kızım oldu her bebek farklıdır tablet PC den uzak olmasına rağmen sürekli ilgiyle büyüdüğü için 14 aylık ama konuşuyor WC öğrendi vs

Annelik zor gerçekten insan bazen çok bunalıyor yalnız kalmak kafa dinlemek istiyor bu çocuğumuzu sevmediğimiz anlamına gelmiyor üzülmeyin. Büyüyüp odalarından çıkmayınca biz yalvarıcaz çocuğum yanımda dur azıcık diye:) yüklenmeyin kendinize aileniz yakınsa yardımcı olacak birileri varsa birkaç gün kafa dinleyin, dinlenin, özlediğiniz şeyleri yapın. İyi gelir

Merhaba hanımlar benim 2,5 yaşında bir çocuğum var ve gerçekten çok fazla hareketli yorulmak oturmak nedir bilmeyen bir çocuk bebekliğinden beri bu böyle. Hamilelikte 21 kilo almıştım doğumdan çıkınca 3 kilo vererek eve dönmüştüm ve bebeğim 9. Ayına girdiğinde ben 20 kilo vermiştim bile anlayın diye diyorum tek başıma baktım hiçbir akraba yanımızda yoktu ücretsiz izindeydim ve sürekli koşuşturma içinde geçen 2,5 yıl. Eşim sağolsun ilgilenir ama tüm gün bir arada olunca ve pandemiden sonrada eve hapsolunca iyice bunaldım bir haftadır tuvalet eğitimi yapalım dedim iyice kahroldum halılar battaniyeler parkeler çiş kaka bağırmadım kızmadım hep tatlı dille hadi tuvalet dedim yok lazımlık dedim yok en sonunda pes ettim beze döndük ama çocuğuma tahammülüm gitti inanın ki vicdanım sızlıyor ama kendime engel olamıyorum bazen görmek dahi istemiyorum çocuğumu ben nasıl böyle kötü bir anne oldum bu halim düzelir mi bana bir akıl verin lütfen.
Bende aynı durumdayim hiperaktif ve üstün zekali çıktı kızım özel ilgi ve bakıma ihtiyacı var ve sürekli olarak herseyime tek kosturuyorum eşim de yardımcı olur ama evde sürekli olmadığı olmadığı için bı yere kadar kv görümcem kp asla yardımcı olmadılar benimde ailem varda yok haliyle bazen bunaliyor insan size tavsiyem bitkisel psikologa danışıp ilaç kullanabilirsiniz ben onunla rahatladım mesela uyku sorunum olmuştu uykusuz ve düzensiz bı bebekti 14 aylık ama yeni oturmaya başladı düzen en ufak bi durumda da başa sariyorum uyku en çok yıpratan kendinize zaman ayırın gündüz uykusundayken mesela yada gece uyurken bı yarım saat müzik bile dinlemek yeterli kendinize özel gün içi aktivite ayarliyin kısa sürede olsa kendinizi değerli hissettirecek şeylere yonelin

Al burdan yak normalestirdigin sey şiddet Allah akil dagirtirken kösede dayakmi yiyordunda bukadar normal sana abartmayin yazmis birde
Kendine gel ,doğru konuş.. poposuna hafif vurdum diye çocuğumu sabahtan akşama kadar dövüp ,heryerini morartıp,itip kakan bir insan gibi göstermeye çalışma...

En zor dönemdesiniz. Hiç büyümeyecek gibi geliyor. Ama emin olun ilk iki sene en zoru. İkinci senenin sonunda biraz ışık var. Üç yaştan sonra her şey daha güzel ve kolay.
Sağlıkla büyütün yavrunuzu
Çok teşekkür ederim böyle şeyleri duymaya ihtiyacım vardı gerçekten.

Ya zaten sosyal medya annelerinden nefret ettim ne aktivitesi ben çocukla kitap dahi okusam en fazla 10 dakika sürüyor sonra başlıyor hareketlilik anne hiç oturmasın anne saklambaç oyna anne zıpla anne yakala anne koş anne şu anne bu babası gerçekten ilgili ama baba yok her şey için anne uyku deseniz gündüz yok sadece geceleri sabah 7 de bir kalkıyoruz gece 10 11e kadar
Benim oğlum da o yaşlarda o kadar iyi anlıyorum ki sizi.bazen oturup ağlamak istiyorum o kadar çok yıprandım ki.sürekli haraket halinde hiç yorulmaz ama biz öğlen uykusuna yatıyoruz en azından bir saat falan dinlenmiş oluyorum.

trambolin alabilecek durumunuz varmi? o aylarda acayip enerji harcatiyor, ziplamayida seviyordur zaten donem olarak.
bende bu oyundan oyuna kosma durumunundan o aylarda cok bunalmistim, cok bunaldigimda onune legenle su koyup oyuncaklarini yikatiyordum, hem enerjisini alir hemde baya oyaliyor.
bazen cok bunalip yere yatiyordum ustume falan atliyordu en azindan sirtim yer yuzu goruyor diye öyle oynuyordum ☺️
masanin etrafina bez gerin cadir yapin acayip zaman harciyolar onda da.
sizinde biraz oturma şansiniz olur eger yapmiyorsaniz bunlari deneyin.
Bu saydıklarınızın nerdeyse hepsini biz yapıyoruz.çadır aldık kurduk oynasın diye,leğene su doldurup önüne koyuyorum halı koltuklar su içinde kaldı,bahçede kum var arabalarıyla falan oynasın diye,salıncak kurduk,top aldık ama bu çocuk yorulmak nedir bilmez ya.biz de mi böyleydik acaba diyorum bazen.

Burası herkese açık bir platform ben hakaret içeren bir şey demedim genel olarak çocuklara tablet vermek ve çizgi film izletmeyi ilgi zanneden ailelerden bahsettim bizler enerjimizi atabiliyorduk ama şimdiki neslin böyle bir imkanı olamadığı için çocuklarla çok daha fazla oyun oynamak gerektiğinden bahsediyorum

Eklentiler

• images (21).jpeg
    images (21).jpeg
    28,6 KB · Görüntüleme: 35
Şiddet sadece vurmak değil hanımefendi basbayağı çocuğunuza bağırdığınızı söylüyorsunuz bunun da psikolojik şiddet olduğunun farkında mısınız çocuk uyuduktan sonra yaşadığınız üzüntü ya da pişmanlık maalesef o bebeğin bozulan psikolojisini düzeltmiyor

Dev gibi biri size ağzından ateşler çıkararak bağırıyor ve tamamen korumasızsınız.

Sadece bunu düşününce bile insan asla bağırmaz.

Büyüdüklerinde , delikanlı/ genç kız olduklarinda büyük hatalar yaptıklarında sıkıysa bağırın.
Kapiyi çarpıp gider.
Allah aşkına bağırmak denince gözünüzde me canlanıyor sizin??
Bu yeni moda asıl. İnsanları duygularından ayırmak.
Bir konuda stres altında olduğumda sesimi yükseltmeye bağırmak diyorum ben son ses bağırmak çığlık atmak değil kastım. Dediğiniz gibi olsa bağırdığımda oğlumun benden korkması bir köşeye sinmesi lazım. Genelde ya o da bağırır, yada haklı olduğumu bilip şansını deniyorsa susar. Yani mutfakta bacağıma sarılıp kendi kırdığı oyuncağı eski haline getirmem için son ses ağlarken, ay yeter,diye bağırmak demek psikolojik şiddet değildir. Nihan Kayayı seviyorum ama bazı şeyleri aşırı abartılmasına sebep oldunbana göre.
Yoksa ben çocuğuma genel anlamda etkin dinleme yapan bir insanım 1sen, sadece robot değilim, hatalarım var olacak. Bazen sesm yükseliyor.

Annelik cok zor..boyle konular linc icin cok musait..çünkü en mukemmel anne hep onlar..tuvalet egitimi zordur .bende ogluma en son egitim verirken epey yorucuydu..bahara dogru tekrar deneyin..her anne evladini sever ..anneliginizi tartistirmayin

Bu saydıklarınızın nerdeyse hepsini biz yapıyoruz.çadır aldık kurduk oynasın diye,leğene su doldurup önüne koyuyorum halı koltuklar su içinde kaldı,bahçede kum var arabalarıyla falan oynasın diye,salıncak kurduk,top aldık ama bu çocuk yorulmak nedir bilmez ya.biz de mi böyleydik acaba diyorum bazen.
sizi bilmem de ben öyleydim :)

Merhaba hanımlar benim 2,5 yaşında bir çocuğum var ve gerçekten çok fazla hareketli yorulmak oturmak nedir bilmeyen bir çocuk bebekliğinden beri bu böyle. Hamilelikte 21 kilo almıştım doğumdan çıkınca 3 kilo vererek eve dönmüştüm ve bebeğim 9. Ayına girdiğinde ben 20 kilo vermiştim bile anlayın diye diyorum tek başıma baktım hiçbir akraba yanımızda yoktu ücretsiz izindeydim ve sürekli koşuşturma içinde geçen 2,5 yıl. Eşim sağolsun ilgilenir ama tüm gün bir arada olunca ve pandemiden sonrada eve hapsolunca iyice bunaldım bir haftadır tuvalet eğitimi yapalım dedim iyice kahroldum halılar battaniyeler parkeler çiş kaka bağırmadım kızmadım hep tatlı dille hadi tuvalet dedim yok lazımlık dedim yok en sonunda pes ettim beze döndük ama çocuğuma tahammülüm gitti inanın ki vicdanım sızlıyor ama kendime engel olamıyorum bazen görmek dahi istemiyorum çocuğumu ben nasıl böyle kötü bir anne oldum bu halim düzelir mi bana bir akıl verin lütfen.
Cocuk bu bı sekılde buyuyor cogu cocuk öyle tek sızınkı degıl varsın yaramaz olsunlar canları sagolsun dogurduysak madem mecburuz secmeye bız ıstedık o degıl....... tuvalet egıtımıne gelınce kısın egıtılmez yaz olsa halı falan kaldırılır ve daha dıkkat edılır bende tuvalet egıtımını verdım bırgun halıya koltuga bısey yapmadı cocuklarım hep gözumun önündelerdı süreklı tuvalete götururdum yaz oldugu ıcınde sadece iç camasırı vardı ustlerınde daha rahattı yanı

Ben ve eşim isteyerek yaptık çocuğumuzu aradan çoksun diye değildi ve gerçekten ilgisiz bir anne değilim babası da öyle oyunlar etkinlikler yapıyoruz geceden hazırlıyorum sabah biraz yapıyor sonra başlıyor curcuna sakinliği özledim ya düzeni özledim uykuyu özledim
Acele etmeyin benim kızım da istemediği için bezi bırakamadık. 4 yaşında kendi istediği için bıraktı.
Yani kendinizi kasmayın İlla 3 yaşında bezi bıraktıracağım diye.

Bu günlerin geçeceğine inanın. Tuvalet egitimi icin acele etmeyin cocugun hazir olmasi kadar anneninde hazir olmasi gerekiyor bu donemde cunku 3 gunle bitmiyor daha uzun surebilir beklenmedik durumlar yasanabilir sabirli olmaliyiz. Buradaki bazi yorumlara katilmiyorum kimse kimsenin anneligini elestirmemeli zaten bu durumdan memnun olsa buraya yazip fikir almak istemezdi. Esiniz olabildigince yardimci olsun size evde oldugunda. Kendinize ayirabileceginiz vaktiniz olsun 10 dakikada olsa sizin olsun bir kahve icmek gibi sevdiginiz birseyle ilgilenin kafaniz dagilsin. Evet cok zor ama cocugunuza kizdiginiz zaman icinizden o daha bir cocuk daha 2 yasinda duygularini kontrol edemiyor ama ben edebilirim diyin ve pisman olacaginiz birsey yapmayin insan vicdan azabi cekiyor sonra bagrdiginda bile.

Allah aşkına bağırmak denince gözünüzde me canlanıyor sizin??
Bu yeni moda asıl. İnsanları duygularından ayırmak.
Bir konuda stres altında olduğumda sesimi yükseltmeye bağırmak diyorum ben son ses bağırmak çığlık atmak değil kastım. Dediğiniz gibi olsa bağırdığımda oğlumun benden korkması bir köşeye sinmesi lazım. Genelde ya o da bağırır, yada haklı olduğumu bilip şansını deniyorsa susar. Yani mutfakta bacağıma sarılıp kendi kırdığı oyuncağı eski haline getirmem için son ses ağlarken, ay yeter,diye bağırmak demek psikolojik şiddet değildir. Nihan Kayayı seviyorum ama bazı şeyleri aşırı abartılmasına sebep oldunbana göre.
Yoksa ben çocuğuma genel anlamda etkin dinleme yapan bir insanım 1sen, sadece robot değilim, hatalarım var olacak. Bazen sesm yükseliyor.

Siz kendinizi, ses tonunuzu, ayarinizi biliyorsunuz demek ki. Söz ettiğim noktalar bunlar değil zaten.

Benim kastım çok yüksek sesle bağıran, el kolu sallayan , tepesine tepesine bağırıp susmayan , tehdit eden, ağır sözler söyleyen, sözde sadece poposuna vuruyorum diyen ebeveynler.

Birde şu var ki net olan ; söz dinletmek için bağırmaya başlayınca o ses giderek yükselmek zorunda.

Çünkü çocuk bir süre sonra o tona alışıyor. Daha da yükseltmek ve hatta sıkıştırmak ile devam edebiliyor tehditler.

X