Çocuğumu kaybetme korkusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah yardımcınız olsun .Bende boşandım .iki kızım var .Bunlar sürecin bir parçası .Bakın anlıyorum evlat anlıyorum hayatınızın bir parçası AMA. lütfen çocuğunuzu hayatınızın amacı haline getirmeyin ve daha önemlisi de karşı tarafa bununla canınızı yakabilecegini hissettirmeyin .Hatta çocuğunuza bile .Evlat candır ama bazen canımızla da imtihan oluyoruz.Guclu durmazsaniz eğer olmaz bu iş .Güçlü olmak ZORUNDASINIZ .Eğer en ufak bir sarsıntı da yikilirsaniz karşı tarafa bu mesajı verirseniz işiniz zor .Maddi olarak zorlanmaniz duygusal olarak zorlanmaniz çok normal .Bunlar olacak ama toparlanacaksiniz .Kendinize geleceksiniz .Bu durumda çok zor biliyorum ama başka şansımız yok .Almak istiyorsa alsın .Aramayın .Çocuğunuzu görüntülü arayın iyi olduğundan emin olun yeter.Ve lütfen kendinize iyi çok iyi davranın bu süreçte .Unutmayın önce siz iyi olacaksınız ki çocuğunuzu iyi edin .Önce anne sonra çocuk derim ben .Allah yardımcınız olsun.
Bayıldım yazdıklarınıza gerçekten. Benzerini geçen yıl ben de bir arkadaşıma söylemiştim. Kocası sürekli çocukları alırım , alırım , alırım diyordu . Ben de mahkemeden önce ver dedim. Kalsın çocuklarla da biri 7 , diğeri 3 yaşında iki çocukla neler yapıyor bir görsün dedim .
Neyse bir gaza geldi arkadaş , tamam sende kalsınlar dedi ama her gün okulda ağladı. Her gün bana hep senin yüzünden oldu bunlar dedi . Hepi topu 8 gün sürdü bu süreç ama ömrümüzden ömür gitti . Bezdim yani . Ama sonrasında baba seni özlediler diye getirdi , bıraktı çocukları ve mahkemede de sesini duymamışlar bile . Şimdi cuma akşamı alıyor pazar sabahı erkenden bırakıyor.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. İnanın onunla daha çok ilgileneyim, istediği gibi gezdireyim, tatile götüreyim çok isterdim. Ama sabah 7 buçukta onu okula bırakıp işe geliyorum. Akşam 6'da işten çıkıyorum 6 buçukta okuldan alıp eve geliyoruz. Evde koştur koştur yemek hazırla, sofrayı topla, bulaşıklar, çamaşırlar, çocuğun banyosu, okul çantası, vs vs derken bakıyorum uyku vakti gelmiş. Haftasonları evde temizlikle uğraşıyorum. Ayrıca 1 kuruş maddi destek görmüyorum kimseden, nafaka bağlanmadı henüz, dünya kadar borç, kredi, fatura, ev kirası... Ama çocuğumun bakımıyla ilgili her sorumluluk benim üzerimde. Doktoru, ilacı, psikoloğu... Asla aksatmıyorum psikolog randevumuzu. Ne olursa olsun onun için para ayırıyorum kenara her ay. Ama işte tüm hayatın yükü üzerimdeyken o sorumsuz baba müsvettesi gibi boş boş gezdirip eğlendiremiyorum çocuğumu. Sonra da o cici baba oluyor, ben sıkıcı-kuralcı anne.
Canını yakmaya çalışmış . Başarmış aslında.
Sana tavsiyem ne olursa olsun önce kendine zaman ayır, babasına ver çocuğu , sen de biraz uzun duş al , kitap oku , yürüyüş yap vs .
Kendini iyileştirmeden kimseye bir faydan olmaz .

Çocuğun babasıyla 3 gün kalmasının nesi anormal, siz annesiyseniz oda babası, 1 haftada kalabilirdi 15 günde 1 ayda. Ben sizi sağlıklı bulmadım, babayla vakit geçirmesinin nesi kötü sizden boşanıyor diye çocuktan mı boşanıyor. Yani kontrol kaybetmek falan Ben sağlıklı bulmadım. Çocuk için de zor bir süreç, ve olmadık cümleler kurabilir biraz görmezden gelmeniz gerekecek çocuk o, sizi tabiki özledi özlerde ..

Lütfen benimle daha fazla muhatap olmayın ve benim konularıma da yazmayın. Yazdığınız yorumu da silin lütfen.
Asla silmeyeceğim yorumumu, sizin eski konunuzda uyusturucuyu normallestiren Beyanlarınızı herkes okusun ona göre size yorum yapsınlar istiyorum... sizin bulundugunuz ortam normları böyle, bunları da tekrar tekrar imgeleyeceğim... lütfen önce cevrenizde normal gördüğünüz seylerin normal olmadıgını anlayıp ebeveynliğinizi tekrar gözden gecirin ben uyusturucu kullanan bir insandan neden cocuk doğurdum bildiğim halde ? Buradan başlayın

Çocuğun babasıyla 3 gün kalmasının nesi anormal, siz annesiyseniz oda babası, 1 haftada kalabilirdi 15 günde 1 ayda. Ben sizi sağlıklı bulmadım, babayla vakit geçirmesinin nesi kötü sizden boşanıyor diye çocuktan mı boşanıyor. Yani kontrol kaybetmek falan Ben sağlıklı bulmadım. Çocuk için de zor bir süreç, ve olmadık cümleler kurabilir biraz görmezden gelmeniz gerekecek çocuk o, sizi tabiki özledi özlerde ..
Canım benim kadının eski konusunu okur musun esi uyusturucu iciyor etrafında bir sürü arkadası deneyimlemis bayanında
Ve bunu normal adlediyor bayan, defaatle de normal diyor! Simdi de çocuğunu uyusturucu icen bi insana bırakmak istemiyor... ama kendisi bilerek görerek evlenmiş! Misal bi adam sonradan delirir bisey olur kötülük yapar üzülürüm, ama bu sorunlarla gelenlere hic üzülmüyorum, mariuhanayı normal karşılamak ne demek?) hangi aile düzeninde var böyle bisey !

Canım benim kadının eski konusunu okur musun esi uyusturucu iciyor etrafında bir sürü arkadası deneyimlemis bayanında
Ve bunu normal adlediyor bayan, defaatle de normal diyor! Simdi de çocuğunu uyusturucu icen bi insana bırakmak istemiyor... ama kendisi bilerek görerek evlenmiş! Misal bi adam sonradan delirir bisey olur kötülük yapar üzülürüm, ama bu sorunlarla gelenlere hic üzülmüyorum, mariuhanayı normal karşılamak ne demek?) hangi aile düzeninde var böyle bisey !
Ay inanmıyorum şimdi çok üzüldüm ben çocuk için ama ☹ yaa kınamak istemiyorum ama bu adamları baba yapmak nedennnnn, Allah.m ana böyle baba böyle sonra toplumdan ne bekliyoruz ki. Kınamak için demiyorum ya , ama ne biliyim yapmayın işte

Ay inanmıyorum şimdi çok üzüldüm ben çocuk için ama ☹ yaa kınamak istemiyorum ama bu adamları baba yapmak nedennnnn, Allah.m ana böyle baba böyle sonra toplumdan ne bekliyoruz ki. Kınamak için demiyorum ya , ama ne biliyim yapmayın işte
İste bende bunu söylemeye çalışıyorum, bilerek lades ettin okey ama etrafında kullanıcı insanları doğal karşılamak? Normalde su yorumların yazılanların cimer e iletilmesi gerekir

Eşiniz çocuğu doldurmuş bence. Yoksa niye ben seni özlemedim desin. Çocuklar hep böyle konularda evet çok özledim evet çok seviyorum falan derler. Olumsuz cevap vermeye meyilli değiller.

İçinizde korku olmasın. Anne her evlat için çok farklıdır. Sadece küçük olduğu için kandırılmaya müsait. Rahat olun. Mahkeme de büyük ihtimalle velayeti size verecektir.

Ya saçmalamayın isterseniz bir de beni hapse attırın, ne diyorsunuz ya!!! Yeter artık bir haftadır sizin yorumlarınız, suçlamalarınız yüzünden intiharın eşiğine geldim, YETER!!! deniz90900 deniz90900 . Ben ölsem hoşuna mı gidecek, yazık ya, yaşadıklarımı ben bilirim bir de Allah!!! Ben uyuşturucuyu normal karşılasam niye uyuşturucu kullanıyor diye eşimden boşanayım, manyak mıyım? Neden bunu bana yapıyorsun? Hoşuna mı gidiyor bir insanın psikolojisiyle, hayatıyla oynamak???
BEN EŞİMİN UYUŞTURUCU OLARAK KULLANDIĞI ŞEYİN UYUŞTURUCU OLDUĞUNU BİLMİYORDUM!!!! Bunu mahkeme kayıtlarında da dile getirdim. Önce bunun için bana cahil dediniz, nasıl bilmezsin dediniz, sonra durumu açıklamaya çalışınca uyuşturucuya göz yuman anne yaptınız beni!!! YETER YA YETER!!!
Alsınlar sosyal hizmetler çocuğumu, atsınlar beni hapse o zaman. Siz de kına yakarsınız!!!! Yazık ya yazık!!!! Bana da yazık!!!
Neyle suçluyorsunuz ben YETER!! Yaptığınız şey psikolojik şiddet, resmen şu an beni intiharın eşiğine getirdiniz!!! Uğraşmayın artık benimle!!!!!! deniz90900 deniz90900
A Aabbccddd lütfen inanmayın, lütfen ya! Ben öyle bir insan değilim! Bir haftadır üzerime geliyor burdan bu kadın benim! Üyeliğimi zileceğim bu yüzden. İntiharın eşiğine getirdi beni! Neden uğraşıyor anlamıyorum.

Tamam herkesin hatası vardır. Herkes beyninin bir kısmını kullanıp da hayatına hep doğru yollardan ilerleyemiyor. Ama bir insanın üstüne bu kadar da gidilmez ki. Nedir bu yani. Valla ben darlandim ya. Kadın evladına olan hasretini anlatıyor. Anladım bağımlı kocası anladık normal görmüş herşeyi anladık anladik yani insanı bunalıma sokacak yorumlar var.

Tamam herkesin hatası vardır. Herkes beyninin bir kısmını kullanıp da hayatına hep doğru yollardan ilerleyemiyor. Ama bir insanın üstüne bu kadar da gidilmez ki. Nedir bu yani. Valla ben darlandim ya. Kadın evladına olan hasretini anlatıyor. Anladım bağımlı kocası anladık normal görmüş herşeyi anladık anladik yani insanı bunalıma sokacak yorumlar var.
Üstüne gitme kısmım eski postunda benimde yurt dısında yasayan arkadaşlarım Mariuhana icti ne oldu yani ne varyani kötü mü oldular? Demesiydi şayet bunu kim normal karsılar ise bu üslüpte cevap vermeye devam edeceğim cünkü kötü seylere tepki vermeliyiz ki kötü olduğu daha cok idrak edilsin bu kadın yalan söylüyor uyusturucuyu normal karsılayan insan esinin ictiğini mi bilmeyecek, bugün yaşlı annemiz bile bilir öyle değil mi? Bir zahmet bunalıma girmesin de ben neden normal karsıldım bunları diye bir destek alsın dimi? Yoksa sizde uyusturucuyu normalleştirenlerden misiniz hanımefendi??

Ya saçmalamayın isterseniz bir de beni hapse attırın, ne diyorsunuz ya!!! Yeter artık bir haftadır sizin yorumlarınız, suçlamalarınız yüzünden intiharın eşiğine geldim, YETER!!! deniz90900 deniz90900 . Ben ölsem hoşuna mı gidecek, yazık ya, yaşadıklarımı ben bilirim bir de Allah!!! Ben uyuşturucuyu normal karşılasam niye uyuşturucu kullanıyor diye eşimden boşanayım, manyak mıyım? Neden bunu bana yapıyorsun? Hoşuna mı gidiyor bir insanın psikolojisiyle, hayatıyla oynamak???
BEN EŞİMİN UYUŞTURUCU OLARAK KULLANDIĞI ŞEYİN UYUŞTURUCU OLDUĞUNU BİLMİYORDUM!!!! Bunu mahkeme kayıtlarında da dile getirdim. Önce bunun için bana cahil dediniz, nasıl bilmezsin dediniz, sonra durumu açıklamaya çalışınca uyuşturucuya göz yuman anne yaptınız beni!!! YETER YA YETER!!!
Alsınlar sosyal hizmetler çocuğumu, atsınlar beni hapse o zaman. Siz de kına yakarsınız!!!! Yazık ya yazık!!!! Bana da yazık!!!
Neyle suçluyorsunuz ben YETER!! Yaptığınız şey psikolojik şiddet, resmen şu an beni intiharın eşiğine getirdiniz!!! Uğraşmayın artık benimle!!!!!! deniz90900 deniz90900
A Aabbccddd lütfen inanmayın, lütfen ya! Ben öyle bir insan değilim! Bir haftadır üzerime geliyor burdan bu kadın benim! Üyeliğimi zileceğim bu yüzden. İntiharın eşiğine getirdi beni! Neden uğraşıyor anlamıyorum.
Lütfen sakin olun bu hanımefendinin dedikleriyle intiharı mı düşündünüz gerçekten ?? Çok naif ve kırılgan bir dönemdesiniz hepimiz öyleyiz ben de yeni boşandım ama ne kadar güçlü ve dik durursanız o kadar iyi geleceksiniz evladınıza emin olun 👍 siz böyle stres yaptıkça insanların ekmeğine yağ sürüyorsunuz bırakın isteyen istediği gibi anlasın konularınızı biliyorum evladı icin herseyi yapabilecek bir annesiniz o yüzden bu kadar yıpratmayın kendinizi

Üstüne gitme kısmım eski postunda benimde yurt dısında yasayan arkadaşlarım Mariuhana icti ne oldu yani ne varyani kötü mü oldular? Demesiydi şayet bunu kim normal karsılar ise bu üslüpte cevap vermeye devam edeceğim cünkü kötü seylere tepki vermeliyiz ki kötü olduğu daha cok idrak edilsin bu kadın yalan söylüyor uyusturucuyu normal karsılayan insan esinin ictiğini mi bilmeyecek, bugün yaşlı annemiz bile bilir öyle değil mi? Bir zahmet bunalıma girmesin de ben neden normal karsıldım bunları diye bir destek alsın dimi? Yoksa sizde uyusturucuyu normalleştirenlerden misiniz hanımefendi??
Napacaksiniz, onu da mi cimere sikayet edeceksiniz? Uslubunuz cok kotu, sanirim kalbiniz de.

Sizin bi psikologla görüşmeniz gerekiyor. Karşı taraf haksız da istediği yardım çok farklı. Siz eski konusuna dönüp lafları saydirsaydiniz. Şimdiki konusunu mafetmeseydiniz de o da içini dokseydi. Kimseyi bu kadar kınamayın. Sanal alem diye kinamiyorum sanmayın evlat büyütüyoruz konuştuğunuz her kelimeye dikkat edin. Kimse başına bişey gelmeden bilemez. Bizim konumuz kocası içmiş içmemiş değil, anne yüreği. İçim sızladı 3 gün evladından ayrı kalması ne demek.. çocuğunun ona soğuk davranması ne demek. Oturup ağlayasim geldi ya.

Sizin bi psikologla görüşmeniz gerekiyor. Karşı taraf haksız da istediği yardım çok farklı. Siz eski konusuna dönüp lafları saydirsaydiniz. Şimdiki konusunu mafetmeseydiniz de o da içini dokseydi. Kimseyi bu kadar kınamayın. Sanal alem diye kinamiyorum sanmayın evlat büyütüyoruz konuştuğunuz her kelimeye dikkat edin. Kimse başına bişey gelmeden bilemez. Bizim konumuz kocası içmiş içmemiş değil, anne yüreği. İçim sızladı 3 gün evladından ayrı kalması ne demek.. çocuğunun ona soğuk davranması ne demek. Oturup ağlayasim geldi ya.
Kınıyorum kardes, uyusturucuyu meşrulastırmaya calısan herkesi kınıyorum kınamaya devam edeceğim

Kınıyorum kardes, uyusturucuyu meşrulastırmaya calısan herkesi kınıyorum kınamaya devam edeceğim
Hanımefendi siz işi başka bir boyuta taşıdınız.
Buradan bakınca uyuşturucuya karşı birinden çok halden anlamayan birine benziyorsunuz.

İnsanoğlu adı üstünde beşer, şaşar.
Konu sahibi velev ki bile isteye çocuk yaptı bu adamdan.
Pişman olmaya, çıkış yolu aramaya hakkı yok mu?
Evladı için dertlenen birine;
Adamdan çocuk yaparken düşünseydin?
Şimdi ne halin varsa gör, demek insanlık mı?
Diğer üyeleri kışkırtmak yakışık alıyor mu?

48 yaşındayım hayatımda sigara dahil zararlı hiç bir maddeyle işim olmadı, bu tip bağımlılıklara ben de karşıyım ama bunun yolu/yordamı/ortamı bu değil.
Daha fazla uzatmamanızı rica ediyorum.

Git başka yerde kına..konu sahibi tamamen başka bir sorunla konu açmışken gelip burda bu kadar ısrarla üstüne gitmenin ne manası vardi? Üyeliğini iptal ettirmiş senin yüzünden.

Hanımefendi siz işi başka bir boyuta taşıdınız.
Buradan bakınca uyuşturucuya karşı birinden çok halden anlamayan birine benziyorsunuz.

İnsanoğlu adı üstünde beşer, şaşar.
Konu sahibi velev ki bile isteye çocuk yaptı bu adamdan.
Pişman olmaya, çıkış yolu aramaya hakkı yok mu?
Evladı için dertlenen birine;
Adamdan çocuk yaparken düşünseydin?
Şimdi ne halin varsa gör, demek insanlık mı?
Diğer üyeleri kışkırtmak yakışık alıyor mu?

48 yaşındayım hayatımda sigara dahil zararlı hiç bir maddeyle işim olmadı, bu tip bağımlılıklara ben de karşıyım ama bunun yolu/yordamı/ortamı bu değil.
Daha fazla uzatmamanızı rica ediyorum.
Bakın ne halin varsa görsün demiyorum ama bı kadın bu kriminal isleri hala normal karşılıyor ise o iste bi sıkıntı vardır burada her yazana oldugu hali ile inanmayın biraz sorgulayın; yani kadında pismanlık hali yok! Pismanlık iyi
Bir duygudur aslında. Hatalardan ders almak seni ileri tasır bilmem anlatabildim mi

Bakın ne halin varsa görsün demiyorum ama bı kadın bu kriminal isleri hala normal karşılıyor ise o iste bi sıkıntı vardır burada her yazana oldugu hali ile inanmayın biraz sorgulayın; yani kadında pismanlık hali yok! Pismanlık iyi
Bir duygudur aslında. Hatalardan ders almak seni ileri tasır bilmem anlatabildim mi
Burada konu sahipleri ne yazarsa konuyu nasıl anlatırsa biz üyeler ona göre yorum yaparız.

Neden pişman olacak ki Kadın ?
Çocugu ile ilgili konu açmış siz konuyu nereye getirdiniz. Pes doğrusu....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X