Cocugumun baskasini benim yerime secmesi

Çok normal ama siz pek oynamıyorsunuz onunla demek ki. Ekranı açıp önüne oturtmayın. Oynarken telefonu da yüksek bir yere kaldırın. Bir kaç saat çok verimli oyunlar oynayın, ben çok yorgunsam hastaysam bile oyun hamurlarını getirin diyorum. Oturup başında saatlerce muhabbet ederek, şehir kurarak, dünya haritaları olsun, ya da en büyük dağlar, yanardağlar her şeyi yapıp oyun kuruyoruz. Hem öğreniyorlar hem ben yorulmuyorum hem de eğleniyorlar. Ama telefonu kaldırın. Çocuk önemsenmeyi hissetmeli bence.
Çocuklar oyunla büyür gelişir. O yüzden oyun oynayana ilgi duyuyor

Devlet anne adaylarına ücretsiz pedagojik eğitim verse keşke.
Valla verse keşke hatta terapi verseler.iki çocuğum var biri bir yaşını geçti. Yetersizlik hissi cok oluyor.yemek yemiyor bırakıyorum tamam yemesin diyorum sonra acaba ben mi beceremiyor muyum diyorum çünkü bir çocuk o kadarda yaptığım şeyden sadece kerevizi sevemez baska birşeyi yapamıyor muyum🤣. Büyüğü diyet yapıyor 10 yaşına girecek ,o yemiyor diye bişey yapmadım ramazanda dahil tatli vs eşime , bayram günü bugün boş günün olsun ye dedim yine memnun olmadı ona da üzülüyorum bu ara yorgunum 😬 anne olduğumuz zaman dönemsel terapiler verseler yatsak anlatsak hayir sen iyi bir annesin deseler ☺️

Burada bu kadar insan çok yanlış olduğunu yazdı bunun. Ama hanımefendi kabul etmiyor :)
Kabul etmediğimi nerden çıkardınız tam olarak?
Burda herkes herkes hakkında bazen kişilerin evlilikleri, bazen aşk hayatları, bazen de güncel hayatlari konularında (avukat, psikolog, evlilik danışmanı olmadıkları halde) yönlendirici rolünde bulunabiliyorlar. Ama tabi ki söz konusu bir çocuk olduğunda ben de yanlış bir yönlendirmede bulunmak tabi ki istemem. Öyle bir etkim olduysa da konu sahibi kusura bakmasın.

Şimdi yanlış anlamazsanız çok emin konuştuğunuz için ve bu konuda da eğitiminizin olduğunu düşündüğüm için bir sey sormak istiyorum. Mesela bnm çocuğum şuan her şeye "benim" dediği ve hiç bir şeyi paylaşmak istemediği bir yaş doneminde. Oyun parkında bazen görüyorum çocuklar oyuncaklar için birbirlerini ittirip, düşürüp ağlatıyorlar. Şimdi çocuğum birisini üzüp ağlattığı zaman "üzüldüğü için ağlıyor" dememeliysem ne demeliyim tam olarak? Böyle bir durumda nasıl bir yol izlemek gerekiyor onu merak ediyorum açıkçası.

Şimdi internette keşfette de görüyorum mesela birisinin "bunu yapın" dedıgıne digeri tam tersi yönde bir görüşte bulunuyor. Kimsede ne dayanak var ne de bir şey. Baktığın zaman ikisi de pedagog; yani bu işin egitimini almış insanlar. Insanlar da haliyle hangi görüşe denk gelirse ya da aklına hangisi yatarsa onu uygulama yoluna düşüyor. En azından bu tarz konularda iddiası olan insanlar iddialarını destekleyerek yorumlarda bulunursa biz iddiasız insanlar da faydalanmış oluruz diye düşünüyorum.
Yazdığım son yorumlardan bir tanesi de bu. Bir çok defa yazdığım şeyin doğru olduğunu iddia etmediğimi, bunun kendi görüşüm olduğunu da belirttim ayrıca.

Aranızdan bir kişi çok çirkin bir üslup takındığı ve her şeyin en iyisini ve dogrusunu ben biliyorum dedigi ve referans olarak bilimi gösterdiği için ben de varsa bunun bilimsel bir makalesi görmek istedigimi söyledim hepsi bu. Kişi, en başında "normal bir üslupla bn bunun eğitimini aldım doğrusu da bu" deseydi zaten konu uzamayacaktı.

En son konu sahibi gelip buraya kızının davranışı dolayısıyla üzüldüğünü kızıyla paylaştığını söylemesine rağmen insanların bunu görmezden gelip hala bnm söyledigim şey üzerinden konuyu devam ettirmeleri de hayret doğrusu.

Yani konunun şuan bnm üzerimden devam ettirilmesinin bir manası kalmadı. Ben bir görüş belirttim, insanlar da buna istinaden bir görüş belirttiler bn de kafamda oturmayan bazı seyleri sordum ve konu kapandı gayet.

Kabul etmediğimi nerden çıkardınız tam olarak?

Yazdığım son yorumlardan bir tanesi de bu. Bir çok defa yazdığım şeyin doğru olduğunu iddia etmediğimi, bunun kendi görüşüm olduğunu da belirttim ayrıca.

Aranızdan bir kişi çok çirkin bir üslup takındığı ve her şeyin en iyisini ve dogrusunu ben biliyorum dedigi ve referans olarak bilimi gösterdiği için ben de varsa bunun bilimsel bir makalesi görmek istedigimi söyledim hepsi bu. Kişi, en başında "normal bir üslupla bn bunun eğitimini aldım doğrusu da bu" deseydi zaten konu uzamayacaktı.

En son konu sahibi gelip buraya kızının davranışı dolayısıyla üzüldüğünü kızıyla paylaştığını söylemesine rağmen insanların bunu görmezden gelip hala bnm söyledigim şey üzerinden konuyu devam ettirmeleri de hayret doğrusu.

Yani konunun şuan bnm üzerimden devam ettirilmesinin bir manası kalmadı. Ben bir görüş belirttim, insanlar da buna istinaden bir görüş belirttiler bn de kafamda oturmayan bazı seyleri sordum ve konu kapandı gayet.
❤️❤️❤️

Eşim hesap açmışta burada çare arıyor sandım bir an 😂
4 yaşında kızım var, bana inanılmaz bir düşkünlüğü var ama baba söz konusu olunca umurunda değil. Benim kız ilginç bir şekilde hayatta sadece 1 kişiyi sevme hakkı olduğuna inanıyor, ikinci bir kişiye seviyorum derse bana olan sevgisi yok olacak sanıyor. Defalarca konuştuk anlatamadık.
Düşününce neticede bunlar çocuk, oğlunuz özgür bir karaktere sahip olabilir, oyun odaklı heyecanlı bir çocuk olabilir. Henüz bu yaşlarda empati kuramıyorlar. Çocuğa küsülmez, bu mantıkta eşimin evi terk etmesi gerekiyordu, çocuk tarafından gördüğü muameleyi bir bilseniz.
Zamanla artık bebeklik döneminden çıkıp çocukluk dönemine giriş yapacak.
Her çocuk farklı özelliklerle dünyaya geliyor

Ama çok normal değil mi bu?

Annem de annem diyen çocuk var mı bilmiyorum, kimi az görüyorsa ve aile dışında kim onunla ilgileniyorsa ona yapışır çocuk.

X