Çocuğunuza kim bakıyor

nomadd

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2012
995
233
Merhabalar, 1 hafta önce işe başladım şartları gayet iyi durumda. 3 yaşında kızım var evime 15 dk mesafede olan babaanne ve halaya bırakıyoruz. Maddi durumum iyi çok şükür ama çalışsam da fena olmaz. Görümcem kızımı bırakıp çalıştığım için eşimle bana sitem eder gibi. Anneye ihtiyacı var neden çalışıyorsun otur çocuguna bak diyor. Kayınvalidem bakmasına bakıyor ama yemek yedirmede ve oyalama konusunda pek ilgilenmediği için aynı apartmanda olan kızına yani görümcem götürüyor. Görümcem inde 2 çocugu var biri büyük üniversiteye hazırlanıyor diğeri daha küçük. Böyle olunca konusulunca görümcem ve eşi tarafından eşim sinirlendi. Çalışmamı istemiyor otur kışın çocugunla ilgilen diyor. Sizin çocuklarınız kaç yaşında iken başladınız işe ve kim bakıyor nasıl idare ediyorsunuz kafam çok karıştı. Eşim kreşe karşı çıkıyor güvenmiyor. Tek çare babaanne ama o da yetemiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin.

Ben 2 yaşında ücretsiz iznim bitince başladım. Eşimle aramızda çalış çalışma diye bi mevzu geçmedi. Benim çalıştığım bilinen bişey yani kimseye laf düşmez. Çocukları kreşe verdim. Arada annem, arada bakıcı geldi. Büyüdüler bi şekilde. Senin kayınvaliden yine iyiymiş, benimki 10 senede 1 ay anca bakabildi.

Merhabalar, 1 hafta önce işe başladım şartları gayet iyi durumda. 3 yaşında kızım var evime 15 dk mesafede olan babaanne ve halaya bırakıyoruz. Maddi durumum iyi çok şükür ama çalışsam da fena olmaz. Görümcem kızımı bırakıp çalıştığım için eşimle bana sitem eder gibi. Anneye ihtiyacı var neden çalışıyorsun otur çocuguna bak diyor. Kayınvalidem bakmasına bakıyor ama yemek yedirmede ve oyalama konusunda pek başedemediği için aynı apartmanda olan kızına yani görümcem götürüyor. Görümceminde 2 çocugu var biri büyük üniversiteye hazırlanıyor diğeri daha küçük. Böyle olunca konusulunca görümcem ve eşi tarafından eşim sinirlendi. Çalışmamı istemiyor otur kışın çocugunla ilgilen diyor. Sizin çocuklarınız kaç yaşında iken başladınız işe ve kim bakıyor nasıl idare ediyorsunuz kafam çok karıştı. Eşim kreşe karşı çıkıyor güvenmiyor. Tek çare babaanne ama o da yetemiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin.

Ben 2 yaşında ücretsiz iznim bitince başladım. Eşimle aramızda çalış çalışma diye bi mevzu geçmedi. Benim çalıştığım bilinen bişey yani kimseye laf düşmez. Çocukları kreşe verdim. Arada annem, arada bakıcı geldi. Büyüdüler bi şekilde. Senin kayınvaliden yine iyiymiş, benimki 10 senede 1 ay anca bakabildi.
Kayınvalidem sağolsun iyi niyetli onluk birşey yok ama çocuk durmuyor babaannede, halkasına gidiyor gün içinde. Hala da benim çalışmamı istemiyor kızıma çok üzüldüğünü bana ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Kayınvalidem sağolsun iyi niyetli onluk birşey yok ama çocuk durmuyor babaannede, halasına gidiyor gün içinde. Hala da benim çalışmamı istemiyor kızıma çok üzüldüğünü bana ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Bende kreşe vermek istiyorum ama eşim sıcak bakmıyor.
Halbuki okul öncesi eğitim cok çok önemli ne kadar iyi bakarsanız bakın çocuğun sosyallesip toplum kurallarına adapte olmasi için krese gitmesi gerekiyor.
Bence eşinizi bu konuda ikna edin. Bu yasta krese baslamasi ilerde akademik basarisini da olumlu etkileyecektir

Kayınvalidem sağolsun iyi niyetli onluk birşey yok ama çocuk durmuyor babaannede, halkasına gidiyor gün içinde. Hala da benim çalışmamı istemiyor kızıma çok üzüldüğünü bana ihtiyacı olduğunu söylüyor.
O bakmak istemediğini gelmesin demeyi böyle kibarca söylemek istemiş😀 oyun ablası gibi bişey bulabilirseniz de o şu dönemde nasıl olur bilmem de babaannenin yanına bi kaç saat gelir babanne de o ara kendi işine bakar.

Öyle bir durumda babaanne değil halası bakmış oluyor bır nebze o da o şekilde düşünüyosa birakamazdim sanırım demekki zorlanıyor olabilir herkesin kendi işi gücü olur en nihayetinde siz calisiyosunuz diye o herşeyden feragat edip bakmak zorunda değil ki. Hemde benim düşüncem çocuklar küçükken anneyle büyümeleri artı olarak da yaşı gelince kreşe gönderilmeleri taraftariyim.

Bende halayım yeğenlerimi çok severim. İki sene önce benim çalışmadığım bir dönem olmuştu o zaman 2,5 yaşındaki yeğenime ben bakmak zorunda kalıyordum ve gerçekten hoşlanmamıştım bu durumdan. Annesi para kazanacak diye ben bakıcılık yapıyordum ve o yaştaki bir çocukla ilgilenmek ve onu oyalamak öyle zor ki. Para teklif ettiler fakat tabi ki kabul etmedim. Yine de anne babanın kafası kalbi rahat edecek diye birilerine bakıcı rolü biçilmesini kabul edemiyorum.

Hala bana göre sizin çalışmanızdan değil çocuğa bakmış olmaktan şikayetçi. İşiniz nasıl? Geleceği olan kendinizi geliştirebileceğiniz, tecrübe ile önünüzün açılacağı bir işse kulak ardı edin. Eşinizi bi şekilde kreşe ikna etmeye çalışın. Ya da çocuğunuzun halaya gitmesine engel olun. Sonuçta 3 yaşında bir müddet sonra halaya gitmeyi unutur. Babaanne biraz oyalayacak sadece. Belki de halaya gitmesi onun da işine geliyor. 2 taraflı istememezlik olabilir mi?

Merhabalar, 1 hafta önce işe başladım şartları gayet iyi durumda. 3 yaşında kızım var evime 15 dk mesafede olan babaanne ve halaya bırakıyoruz. Maddi durumum iyi çok şükür ama çalışsam da fena olmaz. Görümcem kızımı bırakıp çalıştığım için eşimle bana sitem eder gibi. Anneye ihtiyacı var neden çalışıyorsun otur çocuguna bak diyor. Kayınvalidem bakmasına bakıyor ama yemek yedirmede ve oyalama konusunda pek ilgilenmediği için aynı apartmanda olan kızına yani görümcem götürüyor. Görümcem inde 2 çocugu var biri büyük üniversiteye hazırlanıyor diğeri daha küçük. Böyle olunca konusulunca görümcem ve eşi tarafından eşim sinirlendi. Çalışmamı istemiyor otur kışın çocugunla ilgilen diyor. Sizin çocuklarınız kaç yaşında iken başladınız işe ve kim bakıyor nasıl idare ediyorsunuz kafam çok karıştı. Eşim kreşe karşı çıkıyor güvenmiyor. Tek çare babaanne ama o da yetemiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin.

evde otursanız bile zaten çocuğunuzun gelişimi için kreşe gitmesi lazım.
Çok küçük de değil 3 yaşında.
Kreşten almayı da babaanne yapabilir diye düşünüyorum.
Erkek milleti işte, kışın otur yazın çalış iş mi varmış?

kayınvalide ve görümce aynı evde yaşıyor sanırım o biraz sıkıntı.
3 yaşında çocuk da çoktan kreş yaşına gelmiş. Çalışmasanız da en azından yrım gün vermeniz gerekşyordu bu yaşta. Ben 6aylık falan mecburen bırakacağım çocuğu. 1.5 yaşına kadar bakıcı ile idare edeceğim sonra kreş inşallah.
kreşe neden güvenmiyor bilmiyorum ama gidin bir iki yerle görüşün eşinizle birlikte. Çocuk kendini ifade edebilecek yaşta zaten tuvaleti de söylüyordur. Görümcenin suratını çekmek zorunda değilsiniz. Çocuğu olup tek çalışan da siz değilsiniz. Kaldı ki 3 yaşına getirmşsiniz işte.

Çocuğum yok.
Ben olsaydım kesinlikle kreşe verirdim
Babaanne anneanne hala vs çocuğa ne öğretiyor vs bilemezsiniz
Bu beni tedirgin ederdi
Üstelik kimseye borçlanmak istemem kendi işimi kendim görürdüm

Hala bana göre sizin çalışmanızdan değil çocuğa bakmış olmaktan şikayetçi. İşiniz nasıl? Geleceği olan kendinizi geliştirebileceğiniz, tecrübe ile önünüzün açılacağı bir işse kulak ardı edin. Eşinizi bi şekilde kreşe ikna etmeye çalışın. Ya da çocuğunuzun halaya gitmesine engel olun. Sonuçta 3 yaşında bir müddet sonra halaya gitmeyi unutur. Babaanne biraz oyalayacak sadece. Belki de halaya gitmesi onun da işine geliyor. 2 taraflı istememezlik olabilir mi?
2 taraflı şöyle olabilir bana söylenen bakmaktan şikayetçi değiller kızımın sabah uyanıp uykusunun bölünmesine ve anne sevgisinden mahrum kalmasına üzüldüklerini söylüyorlar. Kötü niyetliler diyemem.

X