Esimin kankasindan biktim

Bence sizin hayatınızda eş dost başka birşey olmadığı için de ekstra eşinize sarmış olabilirsiniz. Hergün böyle yapıyorsa büyük sıkıntı ama ara ara yapıyorsa ne olacak ki ? Evde arkadaşıyla mesajlaşmasında konuşmasında bir sakınca da yok, evlilik demek sürekli sadece iki kişi olmak demek değil ki bende çok bunalırım öyle olsa mesela. Bence sizin bir alanınız olmadığı için ekstra batıyor. Ha derseniz ki hergün böyle o zaman hak veririm
Hergun boyle degil arada sirada yani 15 gunde ayda 1 evet cok haklisiniz kendim yalniz oldugum icin asiri batiyor benim yoksa onunda olmasin istiyorum

Sizin arkadaşınız varsa ve çocuk için eş için mesafe girdiyse de kendinize bu kötülüğü yapmayın. Arkadaşlık her zaman gerekli insana. Eşinizi cezalandırmak için değil kendiniz için arkadaşlık kurun bu arada.
Ama eşinizin de böyle hadi gittim ben diyip sorumsuz hareket etmesine müsaade etmeyin.

Hergun boyle degil arada sirada yani 15 gunde ayda 1 evet cok haklisiniz kendim yalniz oldugum icin asiri batiyor benim yoksa onunda olmasin istiyorum
Ayda bir arkadaşlarıyla takılması da normal konu sahibi. Ama siz mesajlaşmasına görüşmesine bu kadar tepki gösterdiğiniz için böyle saçma şeylere girmiş muhtemelen.
Oturun konuşun. Ayda bir belirli saat aralıklarında arkadaşla görüşmek herkesin hakkıdır bana göre.
Evlenip çocuk sahibi olunca hayatı kendimize dar etmemeliyiz.
Ama ben çıkıyorum diyip gece yarısı gelemez tabii.
Eşimin arkadaş grubu var. İki üç ayda bir akşam eğlenmeye giderler. Ben de giderim.
Sizin sorununuz kendi arkadaşınızın da olmaması bana göre. Eski arkadaşlığınız da mı yok?

Eşiniz sorumsuz bir insan. Henüz bir yaşında bebeği var. Anneye olduğu kadar babaya da ihtiyacı var. Bebeğimle vakit geçireceğine başkalarına öncelik veriyorsa babalığına da başlarım kocalığına da.
Ben rahat insanımdır, çiftlerin de ayrı zaman geçirmeye hakkı var derim ama böyle hadi gittim diyip günün yarısında kaybolması terbiyesizlil.
Doğru düzgün uyarın böyle devam ederse de sonucuna katlanacağını söyleyin.
Saçmalık bu yapılan
Evet haklisniz konusmustum daha onvesindede cocuk aksama kadar benimle sikiliyor eve gelince oyna biraz ilgilen diyorum geliyor 15 20.dk oynuyor tamam ben bi cikiyim disari diyor veriyor kucagima resmen kacmak.istiyor diye dusunuyorum bide kafama vurur gibi asosyol olma.diyor lafin yeri gelince al cocuguna bakta cikiyim diyorum onla.bisey yapamiyomusun diyor ya ayni seymi Allah askina insan yalniz kalmak isteyemezmi bebekle cikinca bezi mamasi giyimi derdi bitmiyorki

Görüşmelerini istememek gibi bir hakkınız yok yalnız. Eşiniz sizin çocuğunuz değil arkadaşlarını sizin onayınız olmadan seçebilir. Ayrıca eşinizi arkadaşından kıskanıyorsanız ortada sağlam olmayan bir psikoloji var demektir. Bir tane arkadaşınız yoksa da nerede yanlış yaptığınızı sorgulayın. Sizin arkadaşınız yok diye onun da olmasın istemek bencillik. Sorun eşinizin kendisinde arkadaşında değil. Eşiniz daha evlendiğini, sorumlulukları olduğunu idrak edememiş. Çocuk sorumluluğunu tek başınıza yüklenmeyin eşinizle paylaşın

Ayda bir arkadaşlarıyla takılması da normal konu sahibi. Ama siz mesajlaşmasına görüşmesine bu kadar tepki gösterdiğiniz için böyle saçma şeylere girmiş muhtemelen.
Oturun konuşun. Ayda bir belirli saat aralıklarında arkadaşla görüşmek herkesin hakkıdır bana göre.
Evlenip çocuk sahibi olunca hayatı kendimize dar etmemeliyiz.
Ama ben çıkıyorum diyip gece yarısı gelemez tabii.
Eşimin arkadaş grubu var. İki üç ayda bir akşam eğlenmeye giderler. Ben de giderim.
Sizin sorununuz kendi arkadaşınızın da olmaması bana göre. Eski arkadaşlığınız da mı yok?

2 tane var ama sevmiyorum sogudum ben cok evcimen biriyimdir.. ne olcaksa esimle.olsun isterim yalniz keyif alamam.. ama o tam tersi benlede cok keyif alir yalnizda.. ben galiba kiskaniyorum bebekten sonra hep evde kalan ben oldum esir gibi.. o kendine elektirikli bisiklet aldi bende binmistim 1 2 kere. Asiri keyifli onunla hergun sahilde tur atip.gelir insana iyi gelir biliyorum onun cikmasi benmde evde kalmam beni rahatsiz ediyor asil.sorun bu en iyisi cocugu ona birakip 1 saatte olsa yalniz gitmek

Eşimin bir tane arkadaşı var Kumam gibidir kendisi sürekli İyi geceler günaydın mesajları beraber Çok da vakit geçirdik sevgiliyken falan ama bu çocuk arkadaşının evlendiğini algılayamıyor galiba gorusmelerini istemiyorum sevmiyorum kiskaniyorum gunicinde onunla konusmaktan bana bisey kalmiyor. Ve esim surekli mesajalri siliyor cunku ben bakiyordum. Neyse yarım saatlik mesafede oturuyor sürekli eşime Sen gel diyor Biz de bu aralar eşimle aramız hiç iyi değil yani çocuktan sonra bir senedir çocuğun 1 yaşına girecek sürekli kavga halindeyiz anlaşamıyoruz artık ikimiz de bunaldık benimse görüştüğüm hiç kimse yok Bir tane arkadaşım bile yok kendimi Sadece anne olarak hissediyorum eşim anlayışlıdır saygılıdır vesaire Ama ben çok sinirli ve Öfkeli bir insanım

Bugün eşim sabah işten geldi gececi uyumadı öğlen 13:00'de ben bir dolaşayım dışarı çıkayım dedi arkadaşının yanına mı dedim Hayır buradayım dedi Ben de o sıra bebeğime yemek yediriyordum cüzdanını evde unutmuş beni arıyor mesaj da yazmış gidiyorum diye yani bunu 5-6 keredir yapıyor evdeyken buradayım diyor dışarı çıkıyor o tarafa gidiyor gittin mi de gelmiyor yani hemen geleceğim diyor bir iki saate Mesela bugün 1.00'de gitti akşam 22.00'da geldi cok nadir olur butur seyler 11.00'de de işe gidiyor dedim ki hiç gelmeseydin Direkt işe gitseydin işte öyle olur mu karım Evde onu göreceğim falan dedim bir saatliğine ne görüyorsun Sabahtan beri aklın neredeydi Normalde burnundan getirirdim artık yorulduğum için saldım yani o hep alttan almaya çalıştıkça iyice sinirleniyorum ama hiçbir şey yapmasa da sinirleniyorum bunun gibi 50 tane örnek var bir şey deyince ben onsuz bir şey yapamıyormuşum gibi oluyor ama yine de öyle kimsem yok Yalnız ne yapacağım

Onunsa canın Sıkıldın mı çıkıp dolaşabileceği bir alanı var Bir de benim Üstelik bebeğim var çok bunalmış Haldeyim kendime de bakamıyorum doğru düzgün kendimden soğuttun mu acaba diye düşünüp üzülmeye bile başladım bensiz bir yerlere gittiğinde anında modum düşüyor bekarlarla gezdiği için karı kız ortamı yok ama yine de yalnızken bakıp bakmadığını vesaire bilmiyorum Aklım hep böyle şeyler geliyor evde yalnız Durdukça iyice psikolojim bozulacak kış ayındayız Bir de benim ona dair Yani onsuz da mutlu olabilmem lazım Kendimi buna şartlamışım Bu da onu sıkıyor napiyim fikir verin bana diyorli spor yap kuran oku kitap.oku kendinle cocukla ilgilen gez dolas .. iyide gun 24 saat bunlari yapmak 1 2 saat geri kalan onca vakit.. sadece bebegimle ilgilenebiliyorum sagolsunlar etrafimdakilerde varlar ama yoklar
Problem kankası değil eşiniz. Evli olduğunu farkedememiş. Oturup sakince konuşsanız bir şeyleri değiştirmesini isteseniz. Kavga etmek gibi bir konuşma değil. Sakince

2 tane var ama sevmiyorum sogudum ben cok evcimen biriyimdir.. ne olcaksa esimle.olsun isterim yalniz keyif alamam.. ama o tam tersi benlede cok keyif alir yalnizda.. ben galiba kiskaniyorum bebekten sonra hep evde kalan ben oldum esir gibi.. o kendine elektirikli bisiklet aldi bende binmistim 1 2 kere. Asiri keyifli onunla hergun sahilde tur atip.gelir insana iyi gelir biliyorum onun cikmasi benmde evde kalmam beni rahatsiz ediyor asil.sorun bu en iyisi cocugu ona birakip 1 saatte olsa yalniz gitmek
Bebeğinizi de sosyal hayatınıza adapte edebilirsiniz.
Bana bu evlenip çocuktan sonra kendini izole edenler tuhaf geliyor. Eş başka arkadaş başka. Hiç mi arkadaş ortamı özlemiyorsunuz?
Arada nefes almak oluyor. Bu kadar keskin bir talepte bulunmanız da sorun.
Bakın annemin görüştüğü adkadaşları var. Sizin gibi gençliğinde evlenince mesafe koyanlar çocukları evlenip gidince eşleri ölünce çok yalnız kaldılar. Hayat uzun bir yolculuk. Her zaman yanımızda çocuk eş olmayacak. Samimi arkadaşlar da değerli.
Benim bekar kız arkadaşım var onla çocuğum ufakken yanıma alır giderdim yada bana çağrılırdım. Büyütünce de kendim eşime bırakıp çıkmaya başladım. Çocuktan ayrı bir kaç saat bana da ilaç gibi geliyor.
Çocuklu arkadaşlarımla da çocuklu görüşmeler yapıyorum.
Herkesin yeri ayrı.
Eşinizin siyam ikizi gibi sadece sizinle olmasını talep etmeniz de sağlıklı değil

Eşimin bir tane arkadaşı var Kumam gibidir kendisi sürekli İyi geceler günaydın mesajları beraber Çok da vakit geçirdik sevgiliyken falan ama bu çocuk arkadaşının evlendiğini algılayamıyor galiba gorusmelerini istemiyorum sevmiyorum kiskaniyorum gunicinde onunla konusmaktan bana bisey kalmiyor. Ve esim surekli mesajalri siliyor cunku ben bakiyordum. Neyse yarım saatlik mesafede oturuyor sürekli eşime Sen gel diyor Biz de bu aralar eşimle aramız hiç iyi değil yani çocuktan sonra bir senedir çocuğun 1 yaşına girecek sürekli kavga halindeyiz anlaşamıyoruz artık ikimiz de bunaldık benimse görüştüğüm hiç kimse yok Bir tane arkadaşım bile yok kendimi Sadece anne olarak hissediyorum eşim anlayışlıdır saygılıdır vesaire Ama ben çok sinirli ve Öfkeli bir insanım

Bugün eşim sabah işten geldi gececi uyumadı öğlen 13:00'de ben bir dolaşayım dışarı çıkayım dedi arkadaşının yanına mı dedim Hayır buradayım dedi Ben de o sıra bebeğime yemek yediriyordum cüzdanını evde unutmuş beni arıyor mesaj da yazmış gidiyorum diye yani bunu 5-6 keredir yapıyor evdeyken buradayım diyor dışarı çıkıyor o tarafa gidiyor gittin mi de gelmiyor yani hemen geleceğim diyor bir iki saate Mesela bugün 1.00'de gitti akşam 22.00'da geldi cok nadir olur butur seyler 11.00'de de işe gidiyor dedim ki hiç gelmeseydin Direkt işe gitseydin işte öyle olur mu karım Evde onu göreceğim falan dedim bir saatliğine ne görüyorsun Sabahtan beri aklın neredeydi Normalde burnundan getirirdim artık yorulduğum için saldım yani o hep alttan almaya çalıştıkça iyice sinirleniyorum ama hiçbir şey yapmasa da sinirleniyorum bunun gibi 50 tane örnek var bir şey deyince ben onsuz bir şey yapamıyormuşum gibi oluyor ama yine de öyle kimsem yok Yalnız ne yapacağım

Onunsa canın Sıkıldın mı çıkıp dolaşabileceği bir alanı var Bir de benim Üstelik bebeğim var çok bunalmış Haldeyim kendime de bakamıyorum doğru düzgün kendimden soğuttun mu acaba diye düşünüp üzülmeye bile başladım bensiz bir yerlere gittiğinde anında modum düşüyor bekarlarla gezdiği için karı kız ortamı yok ama yine de yalnızken bakıp bakmadığını vesaire bilmiyorum Aklım hep böyle şeyler geliyor evde yalnız Durdukça iyice psikolojim bozulacak kış ayındayız Bir de benim ona dair Yani onsuz da mutlu olabilmem lazım Kendimi buna şartlamışım Bu da onu sıkıyor napiyim fikir verin bana diyorli spor yap kuran oku kitap.oku kendinle cocukla ilgilen gez dolas .. iyide gun 24 saat bunlari yapmak 1 2 saat geri kalan onca vakit.. sadece bebegimle ilgilenebiliyorum sagolsunlar etrafimdakilerde varlar ama yoklar
Bence kendinize kafayı dağıtmanız için uygun bir alan oluşturmanız gerekiyor Evet Eşinizin yaptığı doğru değil yani o kadar uzun süre dışarıda durması doğru değil ama eve geldiğinde de sürekli tartışıyorsanız adam bundan Kaçmak için de dışarı çıkmış olabilir bu yaptığı şeyi haklı çıkartmaz ama erkeklerin mekanizması Maalesef bu şekilde işliyor aileleri hiç yazmadığınız için uzak bir şehirde olduğunuzu varsayıyorum bebeğinizi alıp Her gün düzenli yürüyüşe çıkabilirsiniz havanın soğuk olması aslında önemli değil bebeği güzelce giydirip çıkın hem bebek hava almış olur hem de öyle uykusun daha güzel uyur hem size değişiklik olur kulaklığınızı takın uzun uzun yürüyüş yapın yolu üzerinde marketler varsa girer oraları gezersiniz zaten böyle düzenli yürüyüşe çıkarsanız mutlaka birileriyle tanışırsınız kendinize küçük hobiler ediniz evde örgü Örmeye başlayabilirsiniz Ben mesela çok büyük şeyler örmekten sıkılıyorum O yüzden küçük anahtarlık boyutunda amigurumi Örmeye başladım ve şunu unutmayın inanın yalnız değilsiniz benimle küçük bebeğim var ve ailemden uzak bir şehirde tek başımayım Eşim çok yoğun çalışıyor ve geldiğinde de bilgisayarda İşlere devam ettiği için Yani gene evde yok gibi oluyor Ben kendimi böyle oyalıyorum yabancı dizi izliyorum örgü örüyorum değişik yemek tarifleri deniyorum kendime bakım yapıyorum Network işi yapıyorum öyle böyle kendi Kafanız dağılınca enerjinizi yerine gelecek o zaman inanın eşiniz sizinle vakit geçirmek için çaba sarf edecek kendinize enerji yüklemesi yapmanız lazım😉

Kanka mı yoksa sevgilisi mi? Biliyorsunuz paravan evlilikler çok. Bu derece düşkün biri bana hiç normal gelmez. Bizlerin de dostları var. Ama hiçbirimiz bu denli abartmıyoruz. Eşten çok kanka görülüyorsa ben bi durur düşünürüm şahsen!

O adam evlenmeden sana rahat yok ..söyle başını iş açacak ay pardon iyi aile kızı bulun everin :KK53: ..

Eşimin de arkadaşı var bu anlattığınız gibi değildi ama sevimsiz biriydi evlendi kurtulduk

Ne aradı ne sordu eşimi evlenince ..sonra boşandı sakın dedim eşime eger eskisi gibi olun çok uğraşırım seninle :KK53: zamanla numarası bile silindi bende çok üzüldüm :KK49:

Bence kendinize kafayı dağıtmanız için uygun bir alan oluşturmanız gerekiyor Evet Eşinizin yaptığı doğru değil yani o kadar uzun süre dışarıda durması doğru değil ama eve geldiğinde de sürekli tartışıyorsanız adam bundan Kaçmak için de dışarı çıkmış olabilir bu yaptığı şeyi haklı çıkartmaz ama erkeklerin mekanizması Maalesef bu şekilde işliyor aileleri hiç yazmadığınız için uzak bir şehirde olduğunuzu varsayıyorum bebeğinizi alıp Her gün düzenli yürüyüşe çıkabilirsiniz havanın soğuk olması aslında önemli değil bebeği güzelce giydirip çıkın hem bebek hava almış olur hem de öyle uykusun daha güzel uyur hem size değişiklik olur kulaklığınızı takın uzun uzun yürüyüş yapın yolu üzerinde marketler varsa girer oraları gezersiniz zaten böyle düzenli yürüyüşe çıkarsanız mutlaka birileriyle tanışırsınız kendinize küçük hobiler ediniz evde örgü Örmeye başlayabilirsiniz Ben mesela çok büyük şeyler örmekten sıkılıyorum O yüzden küçük anahtarlık boyutunda amigurumi Örmeye başladım ve şunu unutmayın inanın yalnız değilsiniz benimle küçük bebeğim var ve ailemden uzak bir şehirde tek başımayım Eşim çok yoğun çalışıyor ve geldiğinde de bilgisayarda İşlere devam ettiği için Yani gene evde yok gibi oluyor Ben kendimi böyle oyalıyorum yabancı dizi izliyorum örgü örüyorum değişik yemek tarifleri deniyorum kendime bakım yapıyorum Network işi yapıyorum öyle böyle kendi Kafanız dağılınca enerjinizi yerine gelecek o zaman inanın eşiniz sizinle vakit geçirmek için çaba sarf edecek kendinize enerji yüklemesi yapmanız lazım😉
Evet bu dediklerinizi yapmam lazim biliyorum hayatimi ona sartladigim icin mutsuzum.. isten geliyor yada gidecek ben yemek.bile.yemiyorumki onla yiyim diye sonra zaman kalmiyor yada.cocuktan yiyemiyoruz felan sinirleniyorum acliktan bu seferde sen niye beni bekliyosunki evin bi duzeni olur sen cocuk ona gore yasarsin ben evdeysem uyarim degilsem uymam sen bana gore niye yasiyosun diyor cok hakli.. kendimi.kotu hissediyorum onsuz hicbisey yapamadigimin farkinda olmasi benim hakkimda dusundukleri felan beni kotu hissettiriyor.. artik son vermem lazim eskiden 12 saat calisir eve gelir yine calisirdim ama suanki.gibi.yorgun olmazdim. Suan sadece cocuk bakip ev yemek.. evlede cok ilgilenemiyorum istemiyorum yani psikolojim bozulmus vaktim varken bile hersey yorucu ve agir geliyor 😔

Sende çocuğunu eşine bırak çık gez bu aralar bunalıma girmen çok normal. 15 günde 1 defa yaşanıyormuş bu olay da ben bı sıkıntı göremedim. Ama aynı hakkı sana da vermeliydi yani sonuçta sende insansın

Evet bu dediklerinizi yapmam lazim biliyorum hayatimi ona sartladigim icin mutsuzum.. isten geliyor yada gidecek ben yemek.bile.yemiyorumki onla yiyim diye sonra zaman kalmiyor yada.cocuktan yiyemiyoruz felan sinirleniyorum acliktan bu seferde sen niye beni bekliyosunki evin bi duzeni olur sen cocuk ona gore yasarsin ben evdeysem uyarim degilsem uymam sen bana gore niye yasiyosun diyor cok hakli.. kendimi.kotu hissediyorum onsuz hicbisey yapamadigimin farkinda olmasi benim hakkimda dusundukleri felan beni kotu hissettiriyor.. artik son vermem lazim eskiden 12 saat calisir eve gelir yine calisirdim ama suanki.gibi.yorgun olmazdim. Suan sadece cocuk bakip ev yemek.. evlede cok ilgilenemiyorum istemiyorum yani psikolojim bozulmus vaktim varken bile hersey yorucu ve agir geliyor 😔
Gerçekten sizin geçtiğiniz dönemlerden Ben de geçtim gün içinde acıktığınız zaman yemeğinizi yiyin kendinize ihmal etmediğinizi ve asıl önemli olan kişinin O esnada Siz olduğunuzu sürekli Eşinize ifade edin Yani ben Emziriyorum acıktım yemek yedim veya akşam eşiniz evde olsa bile hiç ona göre program yapmayın mesela uzanıyor mu hemen kendinize bebeğinizi uyutun veya bebeğiniz yanınızdayken Mısır patlatın film izlemeye başlayın o gelip sizin Kendi kendinize hayattan keyif aldığınızı ve Kendi kendinize yetmeye başladığınızı fark ettiği an sizin hayatınızda kendine yer açmaya çalışacak Ben bebeğini babaya bırak o da Akıllansın falan diyen taraftan değilim açıkçası Benim kızım bir buçuk yaşında ve her şeyi onunla yapmayı öğrendim Kuaföre de gideceksen beraber gidiyoruz dışarıda işlerim de varsa beraber hallediyoruz bir şekilde bebeğinizi kendi hayatınızı adapte etmeye çalışın Siz Eşinize kendi hobilerinizden ve işlerinizden vakit ayıramadığınız zaman emin olun O sizin peşinize koşmaya başlayacak mesela güzel bir yemek yapın Eğer akşam yemeği saatinde evde değilse oturun kendiniz yiyin O da geldiği zaman soğumuş halde yesin yeniden Onun için çaba sarf etmeyin akşam yemeği saatinde evde olsaydın beraber sıcak sıcak yerdik deyin ve geçiştirin ama bunu tavır olarak yapmayın laf arasında Şakayla karışık söyleyin ve geçin tavrı olarak yaparsanız O da kendinize tavıra küslüğe döndürür aynı dönemlerden Ben de geçtiğim için o kadar rahat anlatabiliyorum Ben eşimi ve kendimi bu şekilde toparladım �nanın sizden daha fena durumlar geçirmişliğim var ama siz kendinizi toparlarsanız her şeyi düzelecek Anne olmak zor değil o artık sizin Biricik kankiniz yanınızda hiç kimse yoksa bile o var O yüzden evladınıza güzelce sarılın Her anne Bence böyle bir psikolojik dönem atlatıyor ama emin olun geçecek siz kendinize odaklanın

Oyle bir anlattiniz ki ilk sandim hergun boyle adami bu kadar sikmayin. Kendinizede bir alan olusturun. Sorun adamda sanmistim ilk yorumumu yazarken sorum sizdeymis.

15 günde 1 oluyorsa o kadar da kötü değilmiş anlatırken biraz sık gibi anlatmışsınız o kadar dışarı çıkması çok normal. Eşinize akşamları bebekle ilgilenme sorumluluğu vermeniz gerekiyor o kadar telefonla uğraşmasın çocuk bu bitki değil babasının da ilgisine ihtiyacı var bunu uygun bir dille anlatabilirsiniz. Eşinize bağımlılığınız da maalesef ekstra hiçbir arkadaşlığınız uğraşınız olmadığı için. İlk evlendiğimizde sınav çalışıyordum evde, eşim döndüğünde istiyordum ki her saniyesini bana ayırsın. Sonra işe başladım arkadaşlarla falan görüşmeye başladım şimdi akşamları eşim ara ara dışarı da çıkar, ara ara bana da vakit ayırır ya da evde oyun da oynar. Önce siz kendinize saygı duyun kimseye muhtaç değilsiniz, zamanını o sizinle geçirmeye çalışsın yapışık gibi görünmeyin ona

Bir de ev işlerine bebeğiniz uyanıkken bebeğinizle beraber yapın Eğer daha çok küçükse ona Ana kucağına veya oyun halısına koyun siz kendiniz halledin Ama eğer emeklemeye veya yürümeye başladıysa onun eline de bir bez verin peşinizde dolansın ev ile alakalı yapmanız gereken bütün işleri bebeğiniz uyanıkken halledin bebeğiniz uyuduğunda sadece ama sadece kendinize vakit ayırın bir kahve yapın yanına çikolatanızı koyun sizi güldürecek motive edecek bir komedi dizisi izleyin bakım yapın bebeğiniz uyuduğunda sadece kendinize vakit ayırın Eğer Denizli'de oturuyorsanız Bebeğinize alın bana kahveye Gelin😄

Benim anlamadığım neden çocuk illa evde birisiyle kalıyor? Onu da çıkarın, üçünüz birlikte çıkın. Bebeğe de dışarı çıkmak iyi gelir hem. Yanınıza yiyeceğini, meyvesini alın, çıkın dışarı. Uyuyacağı zaman arabasında uyur zaten. Niye illa eve kapanıyorsunuz anlamadım.

X