Çocuk bakımı

baba tarafi cunku beyle iste 6 yasindaki cocugun iki öğün yemeginden ne olacaksa

Parasıyla bakıyorsa kendisine danışın yok parasız halasıyım ben bakarım dediyse 1500 falan verin

Evet sonuçta evine suan için 4500 lira girecek konu sahibinin kazandığının çoğu elinde ve zam yapılacak yani. Nasıl küçümseniyor bu durum anlayamıyorum kedi köpek kuş bakmak bile zorken bir çocuğun sorumluluğunu düzenli almak nasıl bedava yapılabilir olarak görülüyor anlamıyorum. Halası dahi olsa.
Ha şöyle bir durum olur hala zaten evdedir çalışmaya niyeti yoktur durumu iyidir hayatından kısıtlanmıcaktır kendisi cıkıp gidecektir istediği yere cocuk evde tek duracaktır gelsin evimde dursun der tamam baksın bedava. Bakmak denirse. Ama iki tabak yemeğin kolay çıktığını düşünenler herhalde hiç zora düşmemişler. Halanında rahatlık içinde yaşadığını sanmıyorum ucu ucuna anca yettiriyorlardır.

1500 lira uygun bence de. Çocuk için tüm planlarını erteleyecek,saatli iş yapacak,başka bir yere gidemeyecek. Elbette bedeli bu kadarcık değil bu işin ama siz de asgari ücretlisiniz. Kalan paranız size yetmeli,çocuğunuz için harcıyorsunuz neticede,sigortanız da cepte olacak. Elime bir şey kalmayacak demeyin yani.

Bence öncelikle halaya danışsanız daha doğru olur. Benim kız kardeşim çocuğuna bakmam için para teklif etse alınırım açıkçası, el çocuğu değil nihayetinde. Ha kendi çocuğum ha yeğenim, sonuçta evde zaten yemek pişiyor ekstra yemek yapılmayacak çocuğunuz için. Eğer maddi durumları kötü ise mutfak alışverişinde bulunmayı teklif edebilirsiniz.

Ben şahsen başkasının çocuğuna bakarak para kazanıyor eve katkıda bulunuyorsam .

ve kazandığım bu paraya ihtiyacım varsa,

evde kendi çocuklarım benim kazandığımla daha iyi imkanlarda yaşıyacaksa

Bir hala olarak bedava bakmazdım.

Önceliğim kendi çocuğum olur kimse kusura bakmasın.

Çünkü benim çocuklarımın da büyüdükçe masrafı büyüyecek.

Eşim tek maaşla birde asgari ücretle ne dersanesine ne kitabına yetebilir.

Bencillikse evet bencilim.

Hala yarın iyi bir iş bulur yarıda kalabilirsiniz.

Tutarı alacağınız maaşa göre belirleyin

ama bedava olmaz .

Burda halası tabii ki bakacak kafasındaki arkadaşlar var ama düşünce yanlış bence.

Simdi iki ay 1000 verin. Asgari ücret zamanımda ayni oranda zam yaparim dersiniz. Ocakta zam yapılacak şubatta ilk zamlı maaşınızı alacaksınız. Şubatta 1500 verirsiniz asgari 9000 olursa cok batmaz.

1500 az ama ya 2500 mutfak yardımı dahil verilmeli bence. Kendisininde durumu kötüymüş madem motive olur. Hadi zorladık 2000 olsun 1500 çok çok az ya. Çocuk nereden baksan 2 öğün orda akşama kadar bakacak sonuçta.

Günlük birkaç saat bakacak olabilir ama halasının elini kolunu bağlayacaksınız. Bu çok önemli bir nokta. Ben de yeğenime parayla bakmam ama her Allahın günü bu çocuğa standart olarak öğlen 12-1 arası akşam da 15-19 arası bak deseler parasını verin başkası baksın derim, böyle bir yükün altına girmem.
Sizdeki hala bunu kabul ettiyse gönlünü alacak bir rakam vermelisiniz, ama o miktar nedir bilemem. 1000 lira da komik olur bence.

Yeğenlerime 5 yıl baktım hiç maddi bir beklentiye girmedim açıkçası. Ama vermek istiyorsanız mutfak masrafını karşılayabilirsiniz yada verebilecek gücünüz varsa daha fazlasını verebilirsiniz.

siz asgari ücretle çalışıyorsunuz ama eşiniz?

hiç onunkinden bahsetmemişsiniz, netce ortak bütçe değil mi?

valla ha baba tarafi ha ..... bi sifat bulamadim, baba tarafini seven var mi cidden ya
Benim babam ben 3 yaşındayken vefat ettikten sonra ilgilenmeyip bırakmışlar. Şimdi yüzlerini görsem hatırlamam. Şimdi benim çocuğum oldu. Eşimin ailesi sorunlu. 2 yıldır eşim küs. Bebeğim 9 aylık oldu hâlâ içlerinden bebeğimi gören bi tane çorap alıp gönderen bile olmadı seven sevsin ben günahımı vermem.

Çok teşekkür ederim aynen gözüm asla arkamda değil. Dediğiniz gibi konuşucam inşallah

Aslında eşim parama hiç dokunmayacak ben bakım parasını vericem sadece diger kalanı biriktircem annanne bakma ihtimali yok çünkü semt okul için çok uzak

Evet haklısınız inşallah keske daha çok kazanıp daha çok verebilsem kendi bütçemle yeteni vericem inşallah

Bence 1.500 olmalı kendi çocuklarımıza bile yeri geliyor sıkıntı yaşıyoruz bu devirde önlerine ne koysak diye bizim evde en büyük masraf yeme içme markete giriyorsun iki parça bisey 100 TL size kalan parada fena değil harçlığınızi çıkarırsınız en azından benm küçüğe görümcem baksa 1500 tlye hiç düşünmem iş bakarim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…