Çocuk bakımı

Haklısınız zaten asgari ucret yükselecek. Halası bakamam dese başkasına güvenip emanet edemem okul süresince bakacak tatillerde annem bakacak

Saat asgari ucret oraniyla bakildiginda 1800 lira olmasi lazim en az ama hala kontenjanindan 1400 1500 e halledersiniz
En onemlisi guvenlik yalniz 6 yasindaki cocuk sokakta kendi basina gidip gelemez, gelmemeli.

Zaten durumu olmadığı için fiyat konusuna girdik. Durumu olsa almayacağından eminim şu devirde çocuk bakmak sorumluluk birde kendi çocuğundan zamanı kısıp benimkiyle ilgilenecek ama haftanın her gunu bakmayacak pazartesi- persembe- cuma - cumartesi bakacak sadece diger günler ya baba ya ben evdeyim

Saat asgari ucret oraniyla bakildiginda 1800 lira olmasi lazim en az ama hala kontenjanindan 1400 1500 e halledersiniz
En onemlisi guvenlik yalniz 6 yasindaki cocuk sokakta kendi basina gidip gelemez, gelmemeli.
Balkondan baktığında okul bahçesinde evi kendi gelmiyor kuzneiyle ayni okulda kuzeni 4. Sınıf

geriye bi gün kalmadi zaten de, allah korusun size, esinize bisey olsa, bu bebeye bakmayacaklar mi? Parasini veren yok, bakamayiz mi diyecekler? Aile arasinda hele de bu derece yakin kisiler arasinda bu tur seylerde araya paranın girmesi cok itici, korkunc.

Mecburiyetten bakarlar ama bu keyfi bir durum gibi sonuçta ben birikim için işe girdim

Bence ücret meselesini hala ile konuşun onun fikri nedir bir öğrenin sonra ona göre adım atarsınız.

Bazı arkadaşlar yegeninden ücret mi alacak demiş yada 500 lira yeter demişler ama kadın zaten çocuk bakıyormuş ücretli şimdi yeğenine bakmayı kabul edince belkide birçok iş teklifini ve belkide alacağı yüksek paraları geri çevirmiş bile olabilir bide bu yönden düşünülmesi gerek eşi asgari ücretle çalışıyormuş halanin ve tek maaşa düşmüşler

4 yaşındaki çocuğa sabah 9 aksam 4 2000 tl teklif vardı istemedi küçük çocuğa bakmak zor diye bizden dolayı reddetmedi

annenizin yanından servise veremez misiniz kızınızı? Hem böyle bölük pörçük olmaz düzeniniz? Yapılacak işi küçümsemeyin, hala değil yabancı bir kişi olsa aynı şartlar için 3000 binden aşağı bu işi yapacak kişi bulamazsınız. Sonuçta bu çocuk bu şekilde bakılmasa sizin çalışma imkanınız yok. Şu an hala size 2500’den aşağı bakmam dese ya kabul edeceksiniz ya işe gitmeyeceksiniz bir de bu açıdan bakın.

Çocuk buyuyene kadar bir kaç sene çalışmayın. 9 saat ayakta çalışıp asgari ücret alacakmıssınız değmez

Aklınız, iki çocuğunuzda birden kalacak sürekli. Onca saat asgari ücret için ayakta duracaksınız. Haliyle hem annenize, hem görümcenize de maddi destek vermeniz gerekecek.
Zor bir durum ve görümceye ücret ödemeniz önemli. Kan bağı da olsa, yeğenine arada sırada bakmakla, sorumluluğunu almak aynı şey değil. Vereceğiniz ücretin tatmin edici olması gerekir.

O nedenle sormak istedim.
Attığınız taş, ürküttüğünüz kuşa değiyor mu?

Tamam zaten şartlarınız için uygun olanı 1500. Gerçekten para değil kursa verseniz daha fazla isterler ya ilerde bakamıcam artık derse kime emanet edip çalışırsınız. Evlat söz konusu olan yaşlı bir kadın bulup bak deseniz burun kıvırır ki yemekle falanda uğraşmaz.

çocuk 1000 tllik ne yiyecek denmişte zaten sadece çocuğun market masrafı karşılanmıyor ki burada. sadece yediği yemek ödenecekse hala yine hiç para almıyor sayılır. halanın bakmaktaki emeği, kuzenlerin ödev yaptırması vssi yok mu? şahsen ben halası da olsa teyzesi de olsa çocuğum kimseye yük olsun istemem. sonuçta o kadının çocukları büyükse, gideceği bir yerden yapacağı bir işten fedakarlık yapıp benim çocuğumla da ilgilenecek. Allah korusun evde başına bir şey gelse sorumlusu hala olacak. bakma motivasyonu açısından az da olsa ücret önemli.
bence halanın beklentisini de bir sorun ve asgari ücrete zam geldiğinde yeni bir ücret belirleyin. hatta hatta çocuğun iki ebeveyni olduğu için halaya verilecek parayı eşinizle yarı yarıya bölüşerek ödeyin.

Annenizin evi çok mu uzak? Servise verseniz anneniz baksa. Bilemedim 1000 liraya çok da diyemem az da arafta bir konu. Hala diye ücretsiz bakmak zorunda değil, çocuk sorumluluğu büyük yük her anlamda ama parayla bakacaksa çocuğu okuldan da alsın bu devirde evin dibinde de olsa 6 yaşında çocuk tek gidip gelmez.

Birden kendimi hatırladım :)) yeğenime tam 2 sene baktım…Doğduğu andan itibaren…Yatılıydım bir de…O zamanki şartlarda mecburdum…Ev işi de bendeydi ütü yemek vs. de…1,5 sene hiçbir ücret vs. almadan, son aylarda da 2.000 tl…Benden sonra birkaç bakıcı geldi geçti…Hiçbirisi benim gibi bakamadı ama her ay 10.000 TL maaş aldılar, benim dolabım yoktu bavulumda dururdu her şeyim, koltukta yatardım her yerim ağrırdı bakıcı gelecek diye dolap alındı yatak alındı…Ben arada sırada arkadaşlarımla buluşacağım zaman hazırlanırken bile çocuğu oyalardım o dışarı çıkmalarım çoğu zaman burnumdan getirilirdi, oysa bakıcılar hazır kahvaltı sofrasına uyandırılarak buyur edilir (ben her sabah herkesten önce uyanıp kahvaltıyı hazırlardım) kahvaltısını yapıp izin gününde sabahtan basıp giderdi…İnsan gerçekten kendini değerini aklını fikrini sorguluyor neden diye… :)
Konunuzu dağıtmayayım, alacaklı olun ama borçlu olmayın. Yarın bir gün bir şeyler ters gittiğinde “Çocuğunuza baktım.” diye yüzünüze vurursa çok canınız sıkılır, eşinizle masraf bölüşmeniz nasıl bilmiyorum ama yarı yarıya ödeyebilirsiniz, mesela 1.000-1.500 makul bir fiyat. En azından çocuğunuz emin ellerde olacak. Ortalık bakıcı sıfatında sapık,pedofili,hırsız,vicdansız kaynıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…