Çocuk bakımı

Ben şöyle yorumladım benim bakıcım tüm kışı benim evimde çocuğumla ilgilenerek geçirdiği için ısınma masrafı azalıyor, 2 öğün benim evimde yediği için gıda masrafı da azalıyor. Sizin durumunuzda hala yeğenine kendi evinde baktığı için azalmak bir yana masraflarına yenisi ekleniyor. Neticede 1.000 lira dediğiniz 4 poşet market alışverişine denk gelir. E bu durumda kadın ne anlasın kazandığı paradan?

Hala da olsa ücret verilmeli bence. Söyle düşünün sigortaniz da yatiyor.
1500 tl mantikli, asgari ücrete zam gelecek ,siz de zam yapacak mısınız? Hayır. O zaman normal.

Değmiyor calismama diyorsanız, çalışmayın.
Ben öyle yaptim

Bu ay 1000 asgari ucret zamlandıgında da 1500 düşündüm zaten gelip bende bakamaz 2 çocuğu var düzenini bozamaz benim için bana gelip baksa daha iyi çocuğumun düzeni bozulmaz ev zaten sabahtan akşama kadar yanıyor sıcak yemek zaten her gün yapıyorum. Hafta da 4 gün 3 gün bende olacak çocuk . Bizimde evimiz yok arabamız yok en azından araba alırız birikim yapalım diye bu yola çıktım 10 .30 da başlayacağım işe 8.30 da çıkıyorum evden yine meyve sebze desteği de mutlaka yaparım tabi ki inşallah çok kazanır çok veririm

Zaten 1500 zamlı fiyata göre iyi degil mi hafta da 4 gün bakacak 3 gün izinli her yıl düzenli zam yaparım elbette ama şöyle düşünün 1500 cocuk bakımı 500 yol 500 yemek masrafım iş yeri yemek vermiyor 2500 kafadan gitti asgari ücret 7500 olsa 5000 tl ev bütçesine katkım olacak evim yok arabam yok iki üç yıl çalışıp arbaa veya birikim yapmak istiyorum. Halası olduğu için yabancı bir çocuk değil başka yere gitmiyor çocuk bakmak için. Ben 4 yaşındaki kızımla 2 vasıta değiştiriyorum. Akşama kadar beden isteyen bir işteyim. Çoğu anne baba kendi evinde bakılmasını istiyor düzen bozulmasın diye ben halanın düzenine göre çocuğumu ayarladim çalışmazsam bir dikili ağacımız bile olmuyor malesef

Ben evde tek başına kalsınlar demedim küçüğe de anneanne bakar diye düşündüm. Vardiyalı ve asgari ücretli işe pek kimse basvurmuyor gene aynı şartlarda bulabilir bence ama zaten şu an ihtiyacı varmış çalışması gerekiyormuş o zaman 3 5 demeyip bakıcı parasını vermesi gerekiyor

Valla yeğenine para ile bakan çok kişi va. Ben kendimde para ile bakmam. Ben bakıcı arayışına girdiğimde ablam bakıcıya vereceğim paradan miktar olarak daha fazla para istedi . O kadar gıcık oldum ki dedim ki bakicisiz kalsam bile sana o parayı vermem çalışmam kendim bakarım oğluma. Bilmiyorum bazı insanlarda kardeş yeğen kavramı yok komşuya nasılsa sana da öyle. Düşünün evine çağırıyor sözde yemeğe. Gelirken tavuk almamı söylüyor. Ama onun evinde yiyeceğim tavuğun parasına da ortak ol diyor. Bende de böyle cimri bir abla var

Zaten bakıcı parası veriyorum hanımefendi az mı diye danıştım sadece. Bedava kimse kimseye bakmaz zaten hafta da 4 gün bakacak şu anda çalıştığım işi bir daha bulma garantim yok hafta 2 gün iznim var vardiya gece değil sabah ve öğle vardiya şeklinde.

Ablam teklif etti ücret ne demek bakarım yigenim diye ama ev rotamız çok zıt okul problemimiz var malesef ama ücretsiz kimsenin bakmasını talep edemem ya sonra laf söylemelerini istemem

Siz de haklısınız kendinizce ama yine de suan 1500 tl ile başlamanız uygun . Çünkü 1500 tl nin adı var artik . buyuk ihtimalle o da çocuğunuza gider.
Meyvesi ,eti ,abur cuburu .

birinci sınıf ödevi sadece yazı var yarım saat max 1 saat birlikte ödev yapsalar ne gibi zararı olabilir ki
şu yazınızdan anladım ki çocuğunuzun ödevlerini hiç siz yapmıyorsunuz ya da yapmış olmak için gelişi güzel yapıyorsunuz

kızım 3. sınıfa gidiyor daha yeni bu sene hızlandı ödev konusunda, özellikle 1. sınıfta cinnet geçirecek kıvama geliyordum akşam eve girip yatana kadar bitiremiyorduk ödevleri çok yavaş olduğu için ki çoğu arkadaşımdan da aynı şeyleri duyardım ödevleri uzun sürüyor diye

bencil düşünüyorsunuz kusura bakmayın, sadece kendiniz ve çocuğunuz odaklı bakıyorsunuz olaya; ne var ki dediğiniz iş 4. sınıfa giden bir çocuğun en az 2 saatine mal olur çünkü 1 saat sizin çocuğunuzun 1 saat de kendi ödevleri

anne baba olarak biz bile ödevleri yaptırırken yoruluyorsak o çocuk ne olur hiç mi düşünmüyorsunuz.

bence siz anneanneye verin her ikisini de, servisle de gitsin gelsin 2 tane çocuğun tek başına okula gidip gelmesinden daha az tehlikeli inanın

Uygun, gayet makul bence. Bazen de meyve alışverişi vesaire yaparsınız.

Ne bakıcınız varmış ya hanımefendinin konusu bambaşka sizden yani

Ben işe başlayacağım zaman bakabilir misin dedim. Maddi olarak çok da iyi defiller iki öğün yemek de yiyecek orda bende belli bir miktar belirleriz dedim.
Anneanne babanne olsa baska derdim belki.. ama hala muhtemelen sizden 3 asagi 5 yukari ayni yastadir herhalde.. durumlarida iyi degil diyorsun 3-5 kurus vermek iyidir bence…bedava cocuk baktik demezler.. birde bir cocugun sorumlulugu kolay degil ki.. insanin kendi dogurdugu zor gelebiliyor yeri gelince.. birde haftada 4-5 gun cok yani..

Bir şekilde iki çocuğa da annenizin bakacağı bir düzen oluşturun. Hala, teyze karıştırmayın. Ya servis ya okul değiştirme bir şekilde ayarlayın bence. Uzun vadede çalışmak istiyorsanız mantıklı olan bu bence. Annenizin de mutfak alışverişini yapın. Arada bir istediği şeyleri alın hediye olarak. Ne bileyim mesela robot süpürge istiyordur anneler gününde alırsınız. Doğum gününde yine istediği bir şey alırsınız. Annenizi de onure edecek şekilde yardım eder gönlünü hoş edersiniz.

Ne bakıcınız varmış ya hanımefendinin konusu bambaşka sizden yani
Yalnız hala daha önce de çocuk bakıcılığı yapıyormuş. Ekonomik sıkıntıdan canına tak edip başka çocuk bakayım derse konu sahibi zor durumda kalır. Attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmeli netice de ekonomik sıkıntılar herkes için var.

Valla ben calismiyor olsam yegenime ucretli bile bakamam. Asgari ucret 8500tl olacakmis seneye, 2000tl net vermeniz lazim bu durumda. Haftalik da kizinizin ve kuzeninin sevdigini bildiginiz yiyecekleri alirsiniz marketten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…