Bebek Beslenmesi Cocuk Beslenmesi hakkinda hersey

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
goruyorum ki herkes sorununu anlatiyor ama cevap olarak donen bi sey yok ama yine de deneyecegim ve yardim isteyecegim..sorunun 16 aylik kizimin yeme aliskanligi..tipki mirrorwoman'in problemi gibi benim bebegim de taneli yemek yemiyor.hatta bazen pureyi de kusuyor..benim sutum gayet boldu hala da bol.6 aylikken ek gidaya gectim hic reddetmedi hatta cok severek basladi..en baslarda taneli yiyordu.giderek makarna da yemeye basladi ama simdi yemeyi cok sevdigi makarna ve bayilarak yedigi yesil zeytin de dahil taneli yiyecekleri yutmuyor.aromasi bitene kadar agzinda tutuyor hatta cigniyor ama yutmuyor tukuruyor..yardimci olursaniz sevinirim...tesekkurler

valla arkadaşlar anladığım kadarıyla sabırla yedirmek için elimizden geleni yapıcağız.. benim kızım cici bebeli süt haricinde sizlerinki gibi yemiyor. dün çok ilginçtir danette çilekli yedi onuda arkadaşlar (yaşıtı çocukları var) getirdi diye yedi heralde. çiğniyor çiğniyor yutmuyor... ama işine gelirse öyle bir çiyniyor öyle bir yutuyorki anlatamam. yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum sanırım geçici bir durum.. teyzemin kızıda bu dönemde hiçbirşey yemiyordu şimdi yiyor. sabretmek lazım sürekli deniyeceğiz başka yolu yok.

emeğine sağlık arkadaşım...çok güzel bir paylaşım olmuş...yeni anneler bunları mutlaka okusun...birden benimde kuzucuklarımın bebeklikleri aklıma geldi...bende bunların bir çoğunu uyguladım ...

merhabalar
benim 5 yaşında bir oğlum var yemek konusunda çok sorun yaşıyoruz heşeyi yemiyor ekmek ağzına koymuyor eskiden daha çok üstüne titrerdim ama şimdi kendi haline bıraktım

selam beni kızım 8.5 aylık ama 7 kilo herşeyden biraz biraz yediriyorum ama yok bu arda emiyoda sizce daha başka ne yapalıyım

Selam 4 yasindaki oglumun buyume geriligi oldugunu dusunuyorum. Istanbulda onerebileceginiz doktor ismi varsa bildirirseniz cook memun olurum.

merhaba arkadaşlar benimde 16 aylık oğlum var önceden çok güzel bi yemek alışkanlığı vardı herşeyi yerdi bizimle normal kahvaltı felen yapardı şimdi işe hiçbirşey yemiyo ve beni deli ediyo anlatıyorum yemesi için herşeyi yapıyorum genede ağzına alıyo çiğneyip atıyo ne yapacağım:1no2:

Benimde 11 aylık kızım var oda malesef taneli şeylerden yiyemiyor. sıvı, sulu şeyler olucak illaki, onun için hergün çorba yapıyorum mecburen. içinede ekmek falan doğruyorum o zaman birazda olsa yiyor. ama mutlaka tv karşında reklam seyrederek yiyecek, reklam olmazsa imkanı yok yediremiyoruz. burdaki tarifler içinde tşk.....

canim istahimi yok yoksa geneldemi az yiyor. benim kizim cok istahli masallah. 14 aylik hersey yiyiyor süt iciyor. bence herseyden tattir zamanla alisir yer.

bunlar çok ciddi olaylar, eğer iştahsızlık farklı şeyler tadınca da geçmiyorsa bir uzman doktora danışmakta fayda var...

lütfen bilgisi olan yardım etsin...benim 5,5 aylık bebeğim var.ona bugün ülker hero baby sütlü bebe bisküvisi aldım.ama üzerinde sütle veya meyve suyuyla hazırlanmalı yazılmış.hani süt verilmiyordu suyla yapsam ne olur ki..birde aynı markanın gece bisküvisi var onuda devam mamasıyla hazırlayın yazılmış oda suyla olur mu...şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..........
anne sütünü sağıp kullanabilirsin..devam sütü yazanları da suyla kullanma..yine anne sütü kullan:)

Organik bebek bakımı , bebeğin hijyeni, beslenmesi, uykusu vb. yararlı bilgiler veren bir site keşfettim güzel ve gerekli şeyler var..

Son düzenleyen: Moderatör:
yemeklerinde balkabağı kullanmayı denediniz mi? tatlı olduğu için biz öncelike onunla başlamıştık.
bir de sebzeleri organik pazarlardan alırsanız tatları daha iyi olduğu için çocuklar daha çok seviyormuş. benim kızım 4 yaşında. ben organik pazardan almamıştım ama etrafımda test edenler oldu? hiç denediniz mi?

Arkadaslar 3 yasinda bir kizim var ve onunla tum yasadiklarimi blogumda paylasiyorum. Okursaniz sevinirim. xxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
X