Çocuk istemeyen koca

Evlilikle ilgili kaygıları yorgunlukları olan bendim. Sular durulalı çok oldu ki o sorunlar da hep ailesi yüzündendi. Ve onun onlara uyması yüzünden. Bu evliliğe bir çocuk getiremeyecek kadar büyük bir problem var ise bunu konuşabilmeliyiz . Benden kaynaklı hiçbi problem yok.
Problemler daima karşılıklidir eşinize saygı duymadan ille çocuk demeniz bile problem bence adam 26 yaşında baba olmak icin yeterince olgun ve heves sahibi olmayabilir ama siz ille de ben diyorsunuz o zaman kucuk eş almayacaktiniz 36 yaşında 5 yıldır evliyiz hakkımı elimden alıyor deseniz haklısınız da siz de evlilik olgunluğuna sahip bir kadın değilsiniz zaten belli oluyor

26 çok küçük bi yaş erkeke için . ben 45 yaşındayım 29 yaşıma kadar hiç istemedim . sizi hatalı buldum .
Anlıyorum, herkes farklı bu konuda elbette istemeyebilirsiniz eşinizle anlaşmışsınızdır belki veya sonradan bu istek hiç plansız şekilde belirmiştir kalbinizde vsvs benim isteğim vardı böyle bi hayalim vardı sadece ve şu tarih dese gam yemicem. 2 sene sonra dese mesela. Ama bak bu sayfada bile görebilirsiniz oyalanan zamanı boşa akıtılan kadınları.

Problemler daima karşılıklidir eşinize saygı duymadan ille çocuk demeniz bile problem bence adam 26 yaşında baba olmak icin yeterince olgun ve heves sahibi olmayabilir ama siz ille de ben diyorsunuz o zaman kucuk eş almayacaktiniz 36 yaşında 5 yıldır evliyiz hakkımı elimden alıyor deseniz haklısınız da siz de evlilik olgunluğuna sahip bir kadın değilsiniz zaten belli oluyor
Siz mükemmelsiniz sanırım dört dörtlük nasıl böyle yorum yazabiliyorsunuz çok şaşırıyorum efendim, tanımıyorsunuz beni sanırsın evlilik olgunluğu ölçeği uygulamış 15 seans bilişsel davranışçı aile terapisi vermişsiniz bana da olgun olmadığıma karar vermişsiniz 😂

Bence boyle bir aileye boyle bir kocaya ragmen cocuk yaparsan cok uzuleceksin malesef.

Annesini sizin çocuk doğurmanıza karışıyor diye eleştirirken aynısını yapıyorsunuz ama farkında mısınız? Kimsenin ne zaman ne kadar çocuk doğurduğunu kimseyi ilgilendirmez. Henüz bir buçuk senede çocuğun bu kadar gündem olması erken geldi bana. Eşinizle konuşmanız lazım bu konuyu hiç istemiyorsa siz istiyorsanız ona göre bir yol çizersiniz kendinize.

Evli bi erkek çocuk konusu açmıyorsa dahi, açıldığı zaman hemen kapatıyorsa ısrarla istemiyorsa üstüne gidildiğinde bağırıp çağırıyorsa ne düşünmeliyiz? Annelik hakkını almış olmuyor mu elinden eşinin?

Evlenmeden önce net şekilde çocuk istemediğini söyleseydi evlenmezdim. Zamanı vardır filan demeyin zaman da belirtmiyor hani şu borcumuzu ödeyelim şu işimizi halledelim sonra gibi bi durum da yok. Eğer ikimiz de istemesek neyse. Bi taraf isteyince bi taraf istemeyince ortam geriliyor. Ha bu arada ailesi anası ve nenesi her nanemize karıştıkları için ikidebi aman çocuk yapmayın 2-3 sene sonra düşünün filan gibi lüzumsuz tavsiyelerde buluyorlar rezalet. (Anası daha geçen sene doğurdu ay görseniz cilvesi nazı koçişkosuyla yanımızda cilveleşmeleri midem bulanıyor, daha doğurma potansiyeli var bekliyorum yani) Onları mı dinliyorsun yoksa sen diyorum yokkk kendi hür iradem diyor. Aslında anası saçma sapan bi zamanda peşpeşe iki küçük çocuk doğurduğu için çocuklardan nefret etmiş de olabilir ama bu benim suçum değil o doğuruyo diye cefasını ben mi çekecem?

1,5 senelik evliyim çok geç değil ama bakıyorum internette bazıları yazmışlar eski eşim 8 yılımı çaldı anne olma hakkımı elimden aldı hakkım helal değil gibi şeyler yazmışlar korktum. Nasıl bi yol izlemeliyim kendim için lütfen kırıcı olmayalım
Bunun anası kaç yaşındaymış be.yobaz bir insan değilim ama bu tazr gelin, kaynana doğum muhabbetleri karışınca çok gıcık oluyorum ben.herkes hayatını sırasına göre yaşasın.oğlunu evlendiren kadının ne işi var doğumla falan filan.çok gıcık gerçekten.bu kadın kaynana olmuş ama olgunlaşamamış.hâlâ gençlerle aşık atma derdinde. Gerçi şakır şakır hamile kalabildiğine göre de maşallahı var ne diyelim.

Erkek için 26 küçük ama kadın için bence çok da küçük değil. Ben 25 yaşında evlendim. İlk yıl düşünmedim. Sonra 1.5 yil olmadi çocuk. Şimdi çocuk düşündüm düşünüyorum diyene kadar 30 olsanız. Sonra deseki asla istemiyorum. Ondan ayril yeni biriyle tanış et derken gerçekten annelik hakkınız elinizden alınmış gibi olabilir. Bu konuda net olması lazım.

Benim için de annelik çok önemliydi mesela. Allah vermez ayrı ama bile isteye çocuk düşünmeyen biriyle evliliği surdurmezdim.
Sizinki olmamış ama korunmadığı ilk ay hamile kalan milyonlarca kadın var.hatta korunduğu hâlde bile hamile kalan milyonlarca kadın var.ben de sizin gibiyim.hamilelik kim ben kim diye geziyorum ama herkes de öyle değil ki.sana bana zor yani.içimde yaradır bu konu😄 keşke çocuk istemeseydim de bir kere bile korunmayınca ödüm patlasaydı diğer kadınlar gibi.her çocuk yapma konusu açıldığında da dayanamayıp kendi üreme sistemime söverim 😄 doğru dürüst çalışmayı beceremiyor körolasıca.millet adeti gecikince hamile miyim deye düşünür ben de bakalım başıma ne iş açacak başbelası diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
(Anası daha geçen sene doğurdu ay görseniz cilvesi nazı koçişkosuyla yanımızda cilveleşmeleri midem bulanıyor, daha doğurma potansiyeli var bekliyorum yani)
Şu nasıl bir cümle ya, size ne onların özelinden? Eşim ailem hakkında böyle yorumlar yapsa ben de o kişiden çocuk istemezdim.

Evli bi erkek çocuk konusu açmıyorsa dahi, açıldığı zaman hemen kapatıyorsa ısrarla istemiyorsa üstüne gidildiğinde bağırıp çağırıyorsa ne düşünmeliyiz? Annelik hakkını almış olmuyor mu elinden eşinin?

Evlenmeden önce net şekilde çocuk istemediğini söyleseydi evlenmezdim. Zamanı vardır filan demeyin zaman da belirtmiyor hani şu borcumuzu ödeyelim şu işimizi halledelim sonra gibi bi durum da yok. Eğer ikimiz de istemesek neyse. Bi taraf isteyince bi taraf istemeyince ortam geriliyor. Ha bu arada ailesi anası ve nenesi her nanemize karıştıkları için ikidebi aman çocuk yapmayın 2-3 sene sonra düşünün filan gibi lüzumsuz tavsiyelerde buluyorlar rezalet. (Anası daha geçen sene doğurdu ay görseniz cilvesi nazı koçişkosuyla yanımızda cilveleşmeleri midem bulanıyor, daha doğurma potansiyeli var bekliyorum yani) Onları mı dinliyorsun yoksa sen diyorum yokkk kendi hür iradem diyor. Aslında anası saçma sapan bi zamanda peşpeşe iki küçük çocuk doğurduğu için çocuklardan nefret etmiş de olabilir ama bu benim suçum değil o doğuruyo diye cefasını ben mi çekecem?

1,5 senelik evliyim çok geç değil ama bakıyorum internette bazıları yazmışlar eski eşim 8 yılımı çaldı anne olma hakkımı elimden aldı hakkım helal değil gibi şeyler yazmışlar korktum. Nasıl bi yol izlemeliyim kendim için lütfen kırıcı olmayalım
Esin gibi olan bir tanidik vardi. Adam yakisikli, kadin guzel, maddi sorun yok vs vs. Adam israrla cocuk istemiyordu, asla ama asla diyordu. Su an kizlari epey buyumus olmali, harika bir baba oldu o da :)

Sakin aceleyle kesip atma, biraz sakin dur. Ayril naralari atan vs olursa, gaza gelme hemen.

Ne yaparsan yap, sakin yap, on kere dusun, 1 kere yap. Ileride verecegin kararin ne olacagini kimse bilemez ama yeter ki saglikli ve senin icin en hayirli karar olsun.

Şu nasıl bir cümle ya, size ne onların özelinden? Eşim ailem hakkında böyle yorumlar yapsa ben de o kişiden çocuk istemezdim.
Farkındaysanız kendileri benim özelime karışıyor yapma da yapma diye tembih üzerine tembih niyeyse bu sizin için özeline karışmak olmuyor heralde ona bişe demediğinize buna takıldığınıza göre. Ve ben eşime gidip anan baban yanımda beni utandıracak kadar cilveleşiyorlar itici buluyorum demedim, kendinin de yanında oluyor ve diyedebilirim itici bulabilirim bizden sofrada bile yanyana oturmamızı saygısızlık olarak yorumlayan kişiler yanımızda bu kadar aşk yaşıyorlarsa siz ne alaka ozaman derim. Tabi siz normal insanlara göre düşünüyorsunuz belki de 😂

Anasi ve ailesi herşeye karışıyorsa, eşinizde anasinin ağzına bakıyorsa çocuk yaomayon zaten.Bir anlayin buarla hayat geçer mi? diye

Belki eşinizin çocuk sahibi olmak konusunda bir problemi vardır ve bunu sizinle paylaşamıyordur..

X