Çocuk kayın aile

Smoothieee

Zuzu
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
278
327
Arkadaşlar selam ,
Kayın aile ile aramızda mesafeli ve sevgisiz bri ilişki vardır hep istemediler sevmediler ayırmak için herşeyi yaptılar oğullarından . Zaten oğlu da sağolsun hep onlara uydu velhasıl hala birlikteyiz ayrılmadık oğullarıyla.

Ancak şöyle bir durum var ki benim hiç birşey den haberim olmaz. Bır yere gidilecekse , birine bişey alınacaksa eşim iş degistirecekse benim hiç birşeyden haberim olmaz hep birlikte karar verirler ve ben cooook sonra duyarım . Bana gelinecekse de beni degil eşi ararlar bir kere bile sorun etmedim bu durumu .
Ama artık çocuk konusunda da beni hiç birşeyi bilmeyen beceriksiz gibi sürekli baskı yapan insanlardı , sevmeye gelince lafta işte ne bileyim güvenmiyorum zaten biraz büyüyünce direk beni ve ailemi kötüleyecek dolduracak insanlar kv kp.

Ben çocuğumu kimseye bırakmam hiç de bırakmadım kv hiç birakmadim nasıl bakar ne yer bilmez bilmekte istemez zaten . Eş de bakmaz onun lafıyla çok alakadar değildir . Artık bu yıl baya büyüdüğü için bı iki kere bir saatliğine eşimle parka gönderdim çocuğu arıyorum bı duyuyorum annesiyle babası markete gidiyormuş sözde alip götürmüşler çocuğu eşte kahveye gitmiş ,vizyonsuz .

Sonuçta bir haber verilmesi gerekmez mi bana bunun için kavga etmedim hiç ama bende annesiyim ne zaman o na versem hemen annesiyle babasına yamamasina sinir oluyorum. Yersiz mi sinirlenmem sizce ? Ki çocuğu esirgemiyorum düzenli gidip görüyoruz ben gitmesem de gonderiyorum sabahtan akşama kadar babasıyla duruyo yani bu durumu çok algilayamiyorum . Ben annemle bı yere göndersem suratından laflarindan geçilmez zihniyet bu arkadaşlar. Onlar böyle yaptıkca b n de onlara sinir oluyorum herşeyin en kötüsünü onlar yaptılar ama benim ailemi istemiyorlar oğullarını öyle doldurdular bana karşı .

Bu arada kv yasak biliyorum ama büyüyle hocayla her işini halleder hasta olsa koşa koşa hocaya gider . Korkuyorum bu kadından ben açıkçası .

Nasıl yol izlesem ne yapsam bana bı yol gösterin

Arkadaşlar selam ,
Kayın aile ile aramızda mesafeli ve sevgisiz bri ilişki vardır hep istemediler sevmediler ayırmak için herşeyi yaptılar oğullarından . Zaten oğlu da sağolsun hep onlara uydu velhasıl hala birlikteyiz ayrılmadık oğullarıyla.

Ancak şöyle bir durum var ki benim hiç birşey den haberim olmaz. Bır yere gidilecekse , birine bişey alınacaksa eşim iş degistirecekse benim hiç birşeyden haberim olmaz hep birlikte karar verirler ve ben cooook sonra duyarım . Bana gelinecekse de beni degil eşi ararlar bir kere bile sorun etmedim bu durumu .
Ama artık çocuk konusunda da beni hiç birşeyi bilmeyen beceriksiz gibi sürekli baskı yapan insanlardı , sevmeye gelince lafta işte ne bileyim güvenmiyorum zaten biraz büyüyünce direk beni ve ailemi kötüleyecek dolduracak insanlar kv kp.

Ben çocuğumu kimseye bırakmam hiç de bırakmadım kv hiç birakmadim nasıl bakar ne yer bilmez bilmekte istemez zaten . Eş de bakmaz onun lafıyla çok alakadar değildir . Artık bu yıl baya büyüdüğü için bı iki kere bir saatliğine eşimle parka gönderdim çocuğu arıyorum bı duyuyorum annesiyle babası markete gidiyormuş sözde alip götürmüşler çocuğu eşte kahveye gitmiş ,vizyonsuz .

Sonuçta bir haber verilmesi gerekmez mi bana bunun için kavga etmedim hiç ama bende annesiyim ne zaman o na versem hemen annesiyle babasına yamamasina sinir oluyorum. Yersiz mi sinirlenmem sizce ? Ki çocuğu esirgemiyorum düzenli gidip görüyoruz ben gitmesem de gonderiyorum sabahtan akşama kadar babasıyla duruyo yani bu durumu çok algilayamiyorum . Ben annemle bı yere göndersem suratından laflarindan geçilmez zihniyet bu arkadaşlar. Onlar böyle yaptıkca b n de onlara sinir oluyorum herşeyin en kötüsünü onlar yaptılar ama benim ailemi istemiyorlar oğullarını öyle doldurdular bana karşı .

Bu arada kv yasak biliyorum ama büyüyle hocayla her işini halleder hasta olsa koşa koşa hocaya gider . Korkuyorum bu kadından ben açıkçası .

Böyle bir adamla neden evlendiniz ki?

Böyle bir adamla neden evlendiniz ki?
O kadar çok sorguluyorum ki daha gelişimini tamamlamamış bir çocukla evlenmişim .
Sevgililik döneminde böyle olmadığını gösterirdi bana uzak ilişki telefonda konustigi kadar 2 haftada bir bir kaç saat görüştüğümüz kadar taniyabilmisim ama malesef bu yüzünü hiç göstermemiş bende görmemisim

Arkadaşlar selam ,

peki adamı fark ettikten sonra niye kendinizi kurtarmadınız bir de çocukla taçlandırdınız (!). Bu saatten sonra hala susmaya devam etmeyin bari neden hep sustunuz ezildiniz anlamadım. sesiniz çıksın bağırın çağırın

Arkadaşlar selam ,

Anlattığınız diğer şeyler düşünüldüğünde bu ufak bir sorun. İs değiştirirken size söylemeyen adam çocuğunu annesine bırakırken mı haber verecek

Susmayin arkadasim en azından çocuğunuzla ilgili seylerde kesin bir dille. Bunu bir iki defa yaptıktan sonra onlarda farkedecektir. Bnm başıma da böyle birşey geldi eşimle kızım düğüne gitti küçük kızım rahatsızdı gidemedik biz. Düğün sonrası esim geldi ama kizim yok neymiş özlemisler onlarda kalsınlar istemişler saat 11 bucuktu. Eşimle tartışma yaşadım o ayrı bir konu oldu aradım kayinvalidemi kızım neden orda bn evde onu bekliyorum haber neden vermiyorsunuz dedim oyun oynuyor falan filan kalsın bir sürü şey söyledi. Hayır dedim kızım eve gelecek bekliyorum dedim ve gece yarısıda olsa getirecek bn onlarda kalsın diye izin vermedim. Tabiki getirdiler sizde vermeyin kırmızı cizgilerinizi anneliğinizi kim olursa olsun kurallarımız cignememeli.

O kadar çok sorguluyorum ki daha gelişimini tamamlamamış bir çocukla evlenmişim .
Sevgililik döneminde böyle olmadığını gösterirdi bana uzak ilişki telefonda konustigi kadar 2 haftada bir bir kaç saat görüştüğümüz kadar taniyabilmisim ama malesef bu yüzünü hiç göstermemiş bende görmemisim
Uzaktan ve 2 haftada bir saatle nasıl tanıyabilirdiniz ki zaten 🤷

peki adamı fark ettikten sonra niye kendinizi kurtarmadınız bir de çocukla taçlandırdınız (!). Bu saatten sonra hala susmaya devam etmeyin bari neden hep sustunuz ezildiniz anlamadım. sesiniz çıksın bağırın çağırın
O kadar çok bağırdım ki sesimi hiç duyuramadim ayrılmaya karar verdiğim Zaman hamile kaldığımi öğrendim ve çok geçti herşey için . Stresten düzensizliklerim hep olurdu ve zaten ayda 1 veya hiç ilişki olmadığı için hamilelik ihtimalim yoktu yumurtamda catlamiyordu , üstelik buna rağmen kondomla korunuyorduk yinede çocuk bunun üzerine oldu . Bağırmak evet ama çok oldu galiba ondan vazgeçeli kendime anlatamadigim için sustum sanırım artık açılamiyorum psikolojimi bozdu bu aile benim

Uzaktan ve 2 haftada bir saatle nasıl tanıyabilirdiniz ki zaten 🤷
Şartlar böyleydi . Kısıtlayan bir ailem vardı zaten sevgililik olaylarına hep karşılardı gizli saklı çıkabildiğim kadae görüşebilirdik ve ne yazikki bunun adını sevgililik sanardim , cahillik diyin kısıtlandığı için hoş gelmek diyin yani ne derseniz deyin. Şimdi ki aklım olsa her gün her saniye her olayda yanımda olmasını isterdim ne olursa olsun ama geçti evliliğim için çok geç .

Bende en çok iş degsitirirken nasıl haber vermedi buna takildim.
Defalarca kavgalar ettim babasının boyundurlugunda annesi ay oğlum yorma kendini seni yoruyosa bırak diyip duruyor sanki para kolay kazanılıyormus gibi benim sonradan haberim oluyor . Parasının hesabından , arkadaşına borç vermesinden hiç bişey den haberim yok kaç kere güzellikle konuştum yıktım dağıttım hesap ekstreleri mi gosteriyor kazandığı para dudak uçukalyiyor eve getirdiği para asgari ücret .annesinden dersi ilk evlendiğimiz hafta aldı , oğlum içinden aylık paranı aliyosun gerisini bana getiriyorsun altın yapıyorum demişti . Bende ben kadın değil miyim ben fazlasını yapabilirim size niye getirecek mis dediğimde birbirimize girmiştik .

Herkesin yapısı farklıdır. Mesela eşim benden habersiz çocuğu annesine goturemez.

Eşiniz çocuğu ailesine verip başka yere gidiyorsa çocuğu göndermeyeceksiniz!

Zaten eşiniz size hicbir şeyi de danışma gereği duymuyor
Guzel bir ağzına s.cacaksın ki anlayacak
Zamanında çok s.ctim çok ağır konuştum olur olmaz , çok küçük evlendim ve canımı yaktikca ağır konustum ilk 2 yil gayet güzel kendimi koruyorken , sonra kendimi sorgulamaya başladım üslubum çok iğrençti ve herşeye bağırmak doğru değildi benim açımdan sonra herşeyi yavaş yavaş serbest bırakıp herşeye bagirmamaliyim diye kendimi sıkmaya başladım sıkış o sıkış nasıl sıktiıysam hiç biseyi carlamaya değer görmüyorum öyle bir bosvermislik . Eskiden nefret ederdim şimdi hiç bişey hissetmiyorum hepsine karşı .

Susmayin arkadasim en azından çocuğunuzla ilgili seylerde kesin bir dille. Bunu bir iki defa yaptıktan sonra onlarda farkedecektir. Bnm başıma da böyle birşey geldi eşimle kızım düğüne gitti küçük kızım rahatsızdı gidemedik biz. Düğün sonrası esim geldi ama kizim yok neymiş özlemisler onlarda kalsınlar istemişler saat 11 bucuktu. Eşimle tartışma yaşadım o ayrı bir konu oldu aradım kayinvalidemi kızım neden orda bn evde onu bekliyorum haber neden vermiyorsunuz dedim oyun oynuyor falan filan kalsın bir sürü şey söyledi. Hayır dedim kızım eve gelecek bekliyorum dedim ve gece yarısıda olsa getirecek bn onlarda kalsın diye izin vermedim. Tabiki getirdiler sizde vermeyin kırmızı cizgilerinizi anneliğinizi kim olursa olsun kurallarımız cignememeli.
Muhteşemsiniz işte aradığım özgüven, ben ozguvenimi tamamen kaybetmişim neden bu kadar pısırıklastim bilmiyorum ama kesinlik böyle bir insan değildim 😔 haklısınız benden habersiz gitmemeli değil mi ? Yani ben istemiyorum dediğimde eş olacak kişi bende babasiyim diyor mesela burda bir haksızlık yapmıyor olmamdan emin ilmak istedim

Anlattığınız diğer şeyler düşünüldüğünde bu ufak bir sorun. İs değiştirirken size söylemeyen adam çocuğunu annesine bırakırken mı haber verecek
Hepsinin toplamı işte asıl sorun olayın bütünü bu yüzden danışuyorum ortada komple yanlış şeyler var ve ben bunun farkındayim ki olayı bu şekilde anlattım

X