Çocuk kayın aile

Kavga çıkarmak veya sorun çıkarmak gereklidir bazen. Hem es olarak hem anne olarak yok sayilmissiniz. Sorun çıkartan olun bence birazcık. Niye bu kadar sindirdi bu aile sizi .
Çok şeyler yaşattılar bana malesef ondan sonra sindim Galiba bilemiyorum bu hale neden geldiğini algılaymiyorim

Muhteşemsiniz işte aradığım özgüven, ben ozguvenimi tamamen kaybetmişim neden bu kadar pısırıklastim bilmiyorum ama kesinlik böyle bir insan değildim 😔 haklısınız benden habersiz gitmemeli değil mi ? Yani ben istemiyorum dediğimde eş olacak kişi bende babasiyim diyor mesela burda bir haksızlık yapmıyor olmamdan emin ilmak istedim
Benimde bu ozguvene gelmem kolay olmadı diyebilirim. Bir noktadan sonra artık sabır anlayış kalmıyor. Hele ki çocuklarım konusunda evet babası hakka sahip tabi ki amenna ama aklım kalıyor dedim. Bnm çocuğuma en iyi şekilde ben bakiyrm ilgileniyorum dedim. Çok tartışmamız oldu cok hemde ama ısrarcı inatciyim da zaten bırakmadım. Hatta annesine bile soyeldi kendisi yokken kizimizin da kalmasını istemiyor böyle söylüyor dedi. Evet dedim istemiyorum bu doğru değil.. sizde kalması eve gelince bnm duzenimi bozuyor bundan rahatsızlık duyuyorum dedim. Hiç kimse birşey diyemedi . Deseler de bn susmazdim . Benim çocuklarıma karışma hakkına sahip değiller.

Benimde bu ozguvene gelmem kolay olmadı diyebilirim. Bir noktadan sonra artık sabır anlayış kalmıyor. Hele ki çocuklarım konusunda evet babası hakka sahip tabi ki amenna ama aklım kalıyor dedim. Bnm çocuğuma en iyi şekilde ben bakiyrm ilgileniyorum dedim. Çok tartışmamız oldu cok hemde ama ısrarcı inatciyim da zaten bırakmadım. Hatta annesine bile soyeldi kendisi yokken kizimizin da kalmasını istemiyor böyle söylüyor dedi. Evet dedim istemiyorum bu doğru değil.. sizde kalması eve gelince bnm duzenimi bozuyor bundan rahatsızlık duyuyorum dedim. Hiç kimse birşey diyemedi . Deseler de bn susmazdim . Benim çocuklarıma karışma hakkına sahip değiller.
Yani mesela bugün eşim arabasini temizliyordu çocuğu onunla gönderdim 10 dakika sonra kv kp eş ve çocuk geldi noldu dedim annemler pazara götürecekte yemek yicek dedim yedirde götürsünler dedi bu durumda ne demeliyim aklıma hayır götüremezler demek geldi sonra buraya yazdım zaten hazırladım çocuğu gönderdim sinirlendim de aslında , senin annen gelip alsa demediklwrini bırakmazlar diye . Yani zaten geçti bu olay ama bu konuda bu adamla nasıl konuşma yapmaliyim sağlıklı bir ileyisim istiyorum az konuşup ağırlığımi koymak istiyorum

Yani mesela bugün eşim arabasini temizliyordu çocuğu onunla gönderdim 10 dakika sonra kv kp eş ve çocuk geldi noldu dedim annemler pazara götürecekte yemek yicek dedim yedirde götürsünler dedi bu durumda ne demeliyim aklıma hayır götüremezler demek geldi sonra buraya yazdım zaten hazırladım çocuğu gönderdim sinirlendim de aslında , senin annen gelip alsa demediklwrini bırakmazlar diye . Yani zaten geçti bu olay ama bu konuda bu adamla nasıl konuşma yapmaliyim sağlıklı bir ileyisim istiyorum az konuşup ağırlığımi koymak istiyorum
İlk başta eşinizle cocugunuzu bir yere göndermeyi bırakın her defasında onlarla geliyorsa bu durum oluyorsa. Eşinize siz teklif edin her pazar biz parka gidelim çocuğumuz anne babasıyla eğlensin deyin. Bize de değişiklik olur seninle az vakit geciriyoruz deyin. Onlara vermeyin ama kendi ailenize de sınır koyun yoksa eşinizin gözünde ayrımcılık yapan olarak gözükecek siniz. Yemek yiyecek dediniz oda yemeği yesin öyle gitsin dedi bn olsam bizde pazara gideceğiz derdim , iyi bakarlar dikkat ederler biliyorum ama aklım kalıyor pazar kalabalık alan bu konuda beni anla çocuğum ve korkuyorum derdim.

İlk başta eşinizle cocugunuzu bir yere göndermeyi bırakın her defasında onlarla geliyorsa bu durum oluyorsa. Eşinize siz teklif edin her pazar biz parka gidelim çocuğumuz anne babasıyla eğlensin deyin. Bize de değişiklik olur seninle az vakit geciriyoruz deyin. Onlara vermeyin ama kendi ailenize de sınır koyun yoksa eşinizin gözünde ayrımcılık yapan olarak gözükecek siniz. Yemek yiyecek dediniz oda yemeği yesin öyle gitsin dedi bn olsam bizde pazara gideceğiz derdim , iyi bakarlar dikkat ederler biliyorum ama aklım kalıyor pazar kalabalık alan bu konuda beni anla çocuğum ve korkuyorum derdim.
Ailem zaten çok uzak hiç niyete gitmiyor onlarla , bu olayı yapıyorum birlikte bı yerlere zorda olsa götürtüyorum kendimizi , ama bu durumu tatlı dille çözün diyorsunuz nabza göre şerbet tamam deneyeceğim teşekkürler

Ailem zaten çok uzak hiç niyete gitmiyor onlarla , bu olayı yapıyorum birlikte bı yerlere zorda olsa götürtüyorum kendimizi , ama bu durumu tatlı dille çözün diyorsunuz nabza göre şerbet tamam deneyeceğim teşekkürler
İlk önce tatlı dil tabiki benimkiler anlamayinca ben esimle de ailesiyle de tartıştım güzel birşey mi değil bunu savunmuyorum. Ama o noktaya getirdiler pişman mıyım değilim😂

Arkadaşlar selam ,
Kayın aile ile aramızda mesafeli ve sevgisiz bri ilişki vardır hep istemediler sevmediler ayırmak için herşeyi yaptılar oğullarından . Zaten oğlu da sağolsun hep onlara uydu velhasıl hala birlikteyiz ayrılmadık oğullarıyla.

Ancak şöyle bir durum var ki benim hiç birşey den haberim olmaz. Bır yere gidilecekse , birine bişey alınacaksa eşim iş degistirecekse benim hiç birşeyden haberim olmaz hep birlikte karar verirler ve ben cooook sonra duyarım . Bana gelinecekse de beni degil eşi ararlar bir kere bile sorun etmedim bu durumu .
Ama artık çocuk konusunda da beni hiç birşeyi bilmeyen beceriksiz gibi sürekli baskı yapan insanlardı , sevmeye gelince lafta işte ne bileyim güvenmiyorum zaten biraz büyüyünce direk beni ve ailemi kötüleyecek dolduracak insanlar kv kp.

Ben çocuğumu kimseye bırakmam hiç de bırakmadım kv hiç birakmadim nasıl bakar ne yer bilmez bilmekte istemez zaten . Eş de bakmaz onun lafıyla çok alakadar değildir . Artık bu yıl baya büyüdüğü için bı iki kere bir saatliğine eşimle parka gönderdim çocuğu arıyorum bı duyuyorum annesiyle babası markete gidiyormuş sözde alip götürmüşler çocuğu eşte kahveye gitmiş ,vizyonsuz .

Sonuçta bir haber verilmesi gerekmez mi bana bunun için kavga etmedim hiç ama bende annesiyim ne zaman o na versem hemen annesiyle babasına yamamasina sinir oluyorum. Yersiz mi sinirlenmem sizce ? Ki çocuğu esirgemiyorum düzenli gidip görüyoruz ben gitmesem de gonderiyorum sabahtan akşama kadar babasıyla duruyo yani bu durumu çok algilayamiyorum . Ben annemle bı yere göndersem suratından laflarindan geçilmez zihniyet bu arkadaşlar. Onlar böyle yaptıkca b n de onlara sinir oluyorum herşeyin en kötüsünü onlar yaptılar ama benim ailemi istemiyorlar oğullarını öyle doldurdular bana karşı .

Bu arada kv yasak biliyorum ama büyüyle hocayla her işini halleder hasta olsa koşa koşa hocaya gider . Korkuyorum bu kadından ben açıkçası .

Nasıl yol izlesem ne yapsam bana bı yol gösterin
Elbette size haber vermeleri gerekiyor. Siz de bu ailenin bir parçasısınız. Sizi görmezden gelmeleri kabul edilebilir değil.Haklısınız.Dik durun.

Sen daima susup oturdukça bunları daha çok yaşarsın. İlk hoşuna gitmeyen davranışta tepkini koysaydın devamı gelmezdi

X