çocuk süreçleri (aşılama,tüp bebek,kist.miyom)

edaecoo

Guru
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2020
5.754
23.240
31
arkadaşlar herkese merhabalar :halay:uzun zamandır siteyi takip ediyorum bir sürü çeşitli konu okudum kiminizle aynı şeyleri yaşadım kiminizden bir sürü şey öğrendim. Gerçekten çok verimli bir site oldu benim için. Buradan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim :KK200:

Gelelim benim hikayeme :bicak: Evlendikten sonra çarkı 180 derece dönen insanlardan biriyim. Tek çocuğum. Eşimle 2.5 senedir evliyiz. Cinsel ilişkide ki ağrı şikayetimden ve adet kanamalarımın azalmasından dolayı doktora gittim. Tabi doktora gitmem evliliğimin 9.ayını falan buldu. Eşim evlendiğimizin 1.ayında bel fıtığı gibi bir şey geçirdi 4 ay kalkamadı. Her neyse doktora gittiğimde şikayetlerimin rahmin arkasında miyom ve sol yumurtalığımda ki çikolata kistinden dolayı olduğunu öğrendim. Ca 125 değerime bakılıyordu ve hızlıca yükseliyordu kanser hücrelerinden şüphelendiği için doktorum daha uzman birilerine görünmen gerekiyor deyip tedavimizi sonlandırdı. (Devlet hastanesine gidiyordum) Daha sonra özel hastanede jinekolog'a gittim aynı zamanda akrabamızdı. Oda burada oyalanma prof.bul bir an önce dedi. Ca 125 her ay yükseliyor ve kist ile miyomum büyüyordu. Bu arada adet kanamalarım hızla azalıyordu, kanamam 1 güne kadar düştü. Prof.gittiğimde beni geçici menopoza soktu 4 ay boyunca visanne ilacı kullandım. çikolata kisti adet kanamasıyla beslendiği için adet görmemem gerekiyordu. ilacı bıraktıktan 1 ay sonra kendimi aşılama serüveninin ortasında buldum. Eşimin sperm testleri çok iyi çıkmasına rağmen aşılamada gerginlikten midir bilinmez düşük çıkmıştı. ama yine de doktorum iptal etmedi ve yaptı. sonucun %5 ihtimali olduğunu söyledi. o esnada aşılama sırasında kistimin bağırsağıma yapışıklık yaptığını hafif eliyle onu açacağını söyledi. sürekli kabızlık çekiyordum meğer nedeni buymuş. daha sonra 14 günlük süreç geçti ama ne süreç bir de bana sorun ağrılı ve sızılı buradan o kadar aşılama yaptıranları okudum keza arkadaşlarımda yaptırdı ama benim kadar kimsenin ağrısı o kadar uzun sürmemişti. koca bir negatifi aldığım gibi kendimizi başka bir serüven tüp bebekte bulduk. doktorum ya ameliyat ya tüp bebek diyordu. Yaşım 27 idi şu anda 28 oldum :KK76: aradaki yaşadığım süreçleri es geçiyorum yoksa çok uzun olacak sıkılmayın sonra benden :KK14: her neyse tüp bebek daha mantıklı diyerek (hiç çocuğum olmadığı için ameliyatı son çare düşünüyordu doktorum) tüp bebeğe karar verdik. doktorum bizi antep'te Ruşen ATMACA doktora yönlendirdi. Biz bu arada Hatay'dayız. 18 yumurta ile gidip sadece 6 yumurta topladılar. Nedenini sordum kimse açıklama yapmamıştı. 6 yumurtamdan 4tanesi döllendi dediler. Daha sonra 1 embriyo 3.günde ölüp 3 tanesi devam etti. Transfer günü geldi çattı bu arada. Biz yoldayken aradılar ve 1 tane daha embriyonun gelişiminin durduğunu 2 tanesinin devam ettiğini söylediler. Ruşen hoca ilk tüp bebek olduğu için 2 tanesini yerleştirmenin doğru olmadığını söyleyip 1 tanesini yerleştirdi. Çok ağladım size anlatamam sanki doğurmuşumda yavrumu orda öylece bırakıyormuşum gibi hissettim. ne garip öyle değil mi. transferi oldum 14 gün sonra hamile olduğumu öğrendim sevincim sadece 2 gün sürdü. kan değerlerim normal ilerlemiyordu. ve sonunda kimyasal gebelik olduğu anlaşıldı. 20 gün lekelenme şeklinde kanamalarım devam etti. adet bitiminde doktoruma gittim. kontrol sırasında makata doğru geldiğinde çığlık attım miyomu kontrol ediyordu. sağolsun benim biricik kistim yine ve yeniden bağırsağa yapışmıştı hatta onunla yetinmeyip bağırsağa ağ yaptığını söylüyordu doktorum. ertesi günü acil olarak ameliyata alındım yoksa bağırsağa daha çok zarar verecektik denildi. gerçektende kabızlığım hat safhada devam ediyordu. basur olmuştum. derken18 martta ameliyat masasında buldum kendimi. ameliyat oldum sonrası 3 ay korunma verdi. korunma bittiği ay sistit oldum :kızgın: şu anda 4 aydır deniyorum hiç bir şekilde olmuyor. tabiki de ek tedavi veriyor menegon 75 ve ovitrelle çatlatma iğnesi oluyorum 2 aydır. rahim filmi çekildim 2 kere hatta birini bu ay istedi. herhangi bir problem yok. kistte yok miyomda yok ama bebekte yok :63: tekrar nüksetme riski olduğu için bir an önce doktorum hamile kalmamı istiyor. çok şükür ki 2.5 saatlik bir operasyon geçirdim tek iyi yani bu olayların içinde hiç bir şeye zarar gelmeden ameliyatı atlatmam oldu. tekrar sölediğim gibi kısa olsun diye özetledm. ama bu konularda bir hayli tecrübeliyim doktor doktor gezdim. doktor akrabamızdan (kadın doğumcudur kendisi) çok şey öğrendim. soracak sorularınız olursa mutlulukla cevaplarım :) allah'ım bu yolda hiç birimizi melek kokusundan mahrum etmesin dilerim ki çok çok iyi arkadaşlıklar edinirim burada . benim gibi olan bir sürü insan var burada yalnız olmadığımı biliyorum. kimse beni anlamıyor ancak birbirmizi biz anlarız destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim :KK200::KK76::KK15: beni yalnız bırakmazsanız çok mutlu olurum. bu konuda hem süreçlerimizi hem de benim gibi hikayesi olanları dinlemek isterdim

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun rabbim tez zamanda sağlıkla hamile kalıp kucagına almayı nasip etsin.

Bende 2 senelik evliyim. Esim tek erkek oldugu icin malesef kulagima kisir gibi laflar geldi cok üzüldüm. Ve en sonunda doktora gitmeye karar verdik. Degerlerime herseyime baktilar. Ve miyom oldugunu bu sekilde ne asilama ne tup bebek tedavisi yapılamayacağını söylediler. 27 yasimdayim bende. Bu cuma hayirlisiyla ameliyat olacağım. Umarim bir sıkıntı yasamadan alinir. Sonrasinda 6 ay beklememi rahmimin dinlenmesini istedi doktor. Ama ben beklemek istemiyorum.artik bir bebegimin olmasini ve laf edenlerin agzinin kapanmasini istiyorum. Kimseyle konuşmak gelmiyor icimden. Disari bile cikmak istemiyorum. Milletin direk baktigi yer karnım. Ve gozleriyle yok mu daha demesi. Okadar aci ki. Eve gelip saatlerce agliyorm. Önceden biri bna hamileyim dediğinde cok mutlu oluyordum. Simdi bna kimse ben hamileyim demesin istiyorum. Okadar zor geliyor ki o gün aglaya aglaya yatıyorum artik. Laflar sözler bitirdi beni. Yoksa daha 2 seneligim bu kadar kafaya takmazdim. Allahim isteyen herkese taddirsin bu duyguyu. Kimsenin kucağını boş birakmasin

Bende 2 senelik evliyim. Esim tek erkek oldugu icin malesef kulagima kisir gibi laflar geldi cok üzüldüm. Ve en sonunda doktora gitmeye karar verdik. Degerlerime herseyime baktilar. Ve miyom oldugunu bu sekilde ne asilama ne tup bebek tedavisi yapılamayacağını söylediler. 27 yasimdayim bende. Bu cuma hayirlisiyla ameliyat olacağım. Umarim bir sıkıntı yasamadan alinir. Sonrasinda 6 ay beklememi rahmimin dinlenmesini istedi doktor. Ama ben beklemek istemiyorum.artik bir bebegimin olmasini ve laf edenlerin agzinin kapanmasini istiyorum. Kimseyle konuşmak gelmiyor icimden. Disari bile cikmak istemiyorum. Milletin direk baktigi yer karnım. Ve gozleriyle yok mu daha demesi. Okadar aci ki. Eve gelip saatlerce agliyorm. Önceden biri bna hamileyim dediğinde cok mutlu oluyordum. Simdi bna kimse ben hamileyim demesin istiyorum. Okadar zor geliyor ki o gün aglaya aglaya yatıyorum artik. Laflar sözler bitirdi beni. Yoksa daha 2 seneligim bu kadar kafaya takmazdim. Allahim isteyen herkese taddirsin bu duyguyu. Kimsenin kucağını boş birakmasin
4 yıllık evliyim, ikimizde de hiçbir sorun olmamasına rağmen bi türlü hamile kalamadım. Eşimin ailesi başım ağrıyor desem aaa acaba hamile misin derdi.. Her ay adet görmekten, hüsrana uğramaktan, denemeler ilaçlar bitkisel kürler.. o kadar çok yorulup yıprandım ki. En çok canımı yakan da sürekli yok mu bişeyler tembelsiniz bi siz yapamadınız vs gibi sözlerdi. Çok ağlardım, eşim hep derdi ki benim önceliğim sensin.
Hatta burda bi topik açmıştım hamile kalamamak ile ilgili, çoğunluk dedi ki neyi bekliyorsun tüp bebek yaptır. Önce düşündüm, sonra dedim ki evet neyi bekliyorum normal yolla olmuyor. Tüp bebeğe karar verdik, şimdi yolun yarısındayım, yılbaşında netleşecek hamile olup olmadığım tabii Rabbim nasip ederse. Amaa kimsenin haberi yok, hiç kimsenin. Bide tekrar o meraklı bakışları üzerime çekmek, aaa demek ki olmuyordu ondan tüp denediler desinler istemedim. Olumlu da olsa olumsuz da olsa kimse bilmeyecek. Yani demem o ki canını hiçç sıkma. Henüz erken düşünmüyoruz de geç. Ve baktın ki artık sen de üç-dört yılı deviriyorsun ve hala hamile değilsin, hiç bekleme git tüp bebek yap kafan rahat etsin. Ama dilerim ki Rabbim tez zamanda hayırlı ve sağlıklı bi evlat nasip eder..♥️

çevredeki seslere kulağını tıka tatlım hiç duyma. bende neler duydum bu süreçlerde inanamazsın bile ama gülüp geçtim kalbimi acıtsa da sonuçta kime ne bu olay sadece eşini ve seni ilgilendiriyor. biz 9.yılımızda evlendik 18 yaşından beridir birlikteyiz eşimle. o ben seninle çocuk için evlenmedim diyor ama içinde hep bir babalık istemi var biliyorum. ama allah bize sonuçta neyi yazdıysa biz onu yaşıyoruz güzelim. seni çok iyi anlıyorum. ama bu yolda dik durmak ve güçlü olmak zorundayız. bu bizim kusurumuz değil unutma. biz isteyerek yapmıyoruz hiç bir şeyi. allah ol derse olur. umudunu sakın yitirme. ameliyattan hiç korkma. ben yarım saat içinde karar verdim olmaya. dedim kurtulayımda bitsin ama hala bebek yok demekki bazı şeyler sadece imtihan. o bir bahane anlatabildim mi ? yalnız bana doktorum miyom varken aşılama ve tüp bebek yaptırdı ama benim ki rahmin arkasındaydı gebeliğe engel değil demişti. sadece hamile kalırsam erken dogum riski ya da düşük tehlikesi olabilir demişti. seninki rahmin önünde ya da içinde mi ? asıl önemli olan yeri çünkü . ameliyat sonrası mecbur bekleyeceksin kuzum maalesf bende 3 ay korunmadaydım sonraki ay sistit oldum şu anda 5 aydır deniyorum ve olmuyor. korunmazsan olur da tutarsan maalesf ki kaybedebilirsin bebeğini. beni sezeryan ameliyat yaptılar senin açık mı olacak ameliyatın ?

4 yıllık evliyim, ikimizde de hiçbir sorun olmamasına rağmen bi türlü hamile kalamadım. Eşimin ailesi başım ağrıyor desem aaa acaba hamile misin derdi.. Her ay adet görmekten, hüsrana uğramaktan, denemeler ilaçlar bitkisel kürler.. o kadar çok yorulup yıprandım ki. En çok canımı yakan da sürekli yok mu bişeyler tembelsiniz bi siz yapamadınız vs gibi sözlerdi. Çok ağlardım, eşim hep derdi ki benim önceliğim sensin.
Hatta burda bi topik açmıştım hamile kalamamak ile ilgili, çoğunluk dedi ki neyi bekliyorsun tüp bebek yaptır. Önce düşündüm, sonra dedim ki evet neyi bekliyorum normal yolla olmuyor. Tüp bebeğe karar verdik, şimdi yolun yarısındayım, yılbaşında netleşecek hamile olup olmadığım tabii Rabbim nasip ederse. Amaa kimsenin haberi yok, hiç kimsenin. Bide tekrar o meraklı bakışları üzerime çekmek, aaa demek ki olmuyordu ondan tüp denediler desinler istemedim. Olumlu da olsa olumsuz da olsa kimse bilmeyecek. Yani demem o ki canını hiçç sıkma. Henüz erken düşünmüyoruz de geç. Ve baktın ki artık sen de üç-dört yılı deviriyorsun ve hala hamile değilsin, hiç bekleme git tüp bebek yap kafan rahat etsin. Ama dilerim ki Rabbim tez zamanda hayırlı ve sağlıklı bi evlat nasip eder..♥️
kuzum işte bizim gibi niceleri var ki kendimizi tek gibi hissediyoruz ama bir çok kişiyiz aslında haberimiz yok. ben burada bazı insanların hikayelerini görünce diyorum bana noluyo daha 28 yaşındayım. 2.5 senelik evliyim önümde asır var. elbet olucak. bana da çok soruyorlardı tatlım ama onların ağzını güzel cümlelerle kapatacaksın. ben hep öyle yapardım. hatta bi ara kimseyle görüşmeme kararı almıştım. hatta bütün arkadaşlarım doğuruyo hamile peş peşe haberler geliyo bi tek ben varım şu anda içlerinde ama napalım taktiri ilahi be güzelim. kaç yaşındasın sen peki ? kuzumm ben tüp bebek yollarından geçtim bir kere yazmıştım hatta yukarıda eğer olmazsa yine deneyeceğim. dondurulmuş tek 1 tane embryo var ama benim tedavim sil baştan yapılacak. sormak istediğin bir soru olursa tüp bebekle ilgili buradayım ben. inşallah çok güzel sonuçlar alırsın

kuzum işte bizim gibi niceleri var ki kendimizi tek gibi hissediyoruz ama bir çok kişiyiz aslında haberimiz yok. ben burada bazı insanların hikayelerini görünce diyorum bana noluyo daha 28 yaşındayım. 2.5 senelik evliyim önümde asır var. elbet olucak. bana da çok soruyorlardı tatlım ama onların ağzını güzel cümlelerle kapatacaksın. ben hep öyle yapardım. hatta bi ara kimseyle görüşmeme kararı almıştım. hatta bütün arkadaşlarım doğuruyo hamile peş peşe haberler geliyo bi tek ben varım şu anda içlerinde ama napalım taktiri ilahi be güzelim. kaç yaşındasın sen peki ? kuzumm ben tüp bebek yollarından geçtim bir kere yazmıştım hatta yukarıda eğer olmazsa yine deneyeceğim. dondurulmuş tek 1 tane embryo var ama benim tedavim sil baştan yapılacak. sormak istediğin bir soru olursa tüp bebekle ilgili buradayım ben. inşallah çok güzel sonuçlar alırsın
Yaşım 25, uzun araştırma sonucu iyi olduğuna inandığımız bi doktora gittik, şu anda 7 adet donuk embriyo var, hala iğne ilaç vs kullanıyorum rahmi hazırlıyorlar.. Ben hep derim tıbbın imkanlarını var eden de Allahtır, o neyi nasıl isterse öyle olur.. Rabbim en kısa zamanda sana da bana da isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

Yaşım 25, uzun araştırma sonucu iyi olduğuna inandığımız bi doktora gittik, şu anda 7 adet donuk embriyo var, hala iğne ilaç vs kullanıyorum rahmi hazırlıyorlar.. Ben hep derim tıbbın imkanlarını var eden de Allahtır, o neyi nasıl isterse öyle olur.. Rabbim en kısa zamanda sana da bana da isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.
aynen öyle tatlım allah seninde gönlündekini versin inşallah güzel sonuçlanır bu sürecin. beni mutlaka haberdar et dualarımdasın rabbim yüzünü güldürsün. 7 adet çok güzel kaçıncı gün embriyosu peki rahim dinlendirmesi mi yapıyorlar şu anda. kan sulandırıcı dan başka kullandığın ilaçlar neler folik asit omega 3 felan vardır kesin birde düşük önceleyici veriyorlar ben karından vurulmuştum bacaklarıma bant yapıştırdılar östrojen hormonuyla ilgili felan sndede varmı bunlar kuzum

aynen öyle tatlım allah seninde gönlündekini versin inşallah güzel sonuçlanır bu sürecin. beni mutlaka haberdar et dualarımdasın rabbim yüzünü güldürsün. 7 adet çok güzel kaçıncı gün embriyosu peki rahim dinlendirmesi mi yapıyorlar şu anda. kan sulandırıcı dan başka kullandığın ilaçlar neler folik asit omega 3 felan vardır kesin birde düşük önceleyici veriyorlar ben karından vurulmuştum bacaklarıma bant yapıştırdılar östrojen hormonuyla ilgili felan sndede varmı bunlar kuzum
Güzel duaların için teşekkür ederim çok, Allah razı olsun🙏🏼♥️ 7 taneden ikisi beşinci gün, diğer beşi de altıncı gün embriyosu. İlk denememiz daha çok tecrübesizim, doktorum herşeyin yolunda olduğunu söylüyor fakat tedbirler bizdeen takdir Rabbimden 🤗 ben kan sulandırıcı kullanmıyorum, beş adet hap kullanıyorum, bunlardan biri folikasit(folbiol) diğeri B12, diğeri yine vitamin, diğer ikisi de enfeksiyon önlemek amaçlı ilaçlar.. Şimdi bizim yaştan ve hiçbir sorun olmamasından sebep avantajlı bir durumumuz var, ama bakalım işte herşey nasip kısmet.. Aralığın sanırım ilk haftası transfer olacak. Çift embriyo transferi istemeyi düşünüyoruz. Allahım hayırlı olanı nasip etsin..🙌🏼🙌🏼♥️

Güzel duaların için teşekkür ederim çok, Allah razı olsun🙏🏼♥️ 7 taneden ikisi beşinci gün, diğer beşi de altıncı gün embriyosu. İlk denememiz daha çok tecrübesizim, doktorum herşeyin yolunda olduğunu söylüyor fakat tedbirler bizdeen takdir Rabbimden 🤗 ben kan sulandırıcı kullanmıyorum, beş adet hap kullanıyorum, bunlardan biri folikasit(folbiol) diğeri B12, diğeri yine vitamin, diğer ikisi de enfeksiyon önlemek amaçlı ilaçlar.. Şimdi bizim yaştan ve hiçbir sorun olmamasından sebep avantajlı bir durumumuz var, ama bakalım işte herşey nasip kısmet.. Aralığın sanırım ilk haftası transfer olacak. Çift embriyo transferi istemeyi düşünüyoruz. Allahım hayırlı olanı nasip etsin..🙌🏼🙌🏼♥️
Hadi hakkında hayırlısı olsun canım allahım utandırmasın 🙏🏻 Güzel sonuçlarla gel bizlere haberini ver mutlaka haberlerini bekliyorum hatta birlikte bekleyebiliriz 😍 Seve seve destek olmak isterim sana soracagın başka herhangi bir sorun olursa buradayım canım bnm

Hadi hakkında hayırlısı olsun canım allahım utandırmasın 🙏🏻 Güzel sonuçlarla gel bizlere haberini ver mutlaka haberlerini bekliyorum hatta birlikte bekleyebiliriz 😍 Seve seve destek olmak isterim sana soracagın başka herhangi bir sorun olursa buradayım canım bnm
Yaa çok teşekkür ederim çook Allah razı olsun🙌🏼 Transferden sonra mutlaka haberdar ederim o zaman, daha şimdiden stres yada heyecan yapmak istemiyorum çünkü, aralık ayında haberdar ederiim🐣♥️ İnşallah sen de hayırlı sağlıklı evlat sahibi olursun. Ben kaçıncı gün embriyosu yada kalitesi yok o bu şu bunlara takılmıyorum, kaderimizde varsa birinci gün onuncu gün embriyosu fark etmez çünkü Allah nasip ederse her şekilde olur🙌🏼♥️💓

Yaa çok teşekkür ederim çook Allah razı olsun🙌🏼 Transferden sonra mutlaka haberdar ederim o zaman, daha şimdiden stres yada heyecan yapmak istemiyorum çünkü, aralık ayında haberdar ederiim🐣♥️ İnşallah sen de hayırlı sağlıklı evlat sahibi olursun. Ben kaçıncı gün embriyosu yada kalitesi yok o bu şu bunlara takılmıyorum, kaderimizde varsa birinci gün onuncu gün embriyosu fark etmez çünkü Allah nasip ederse her şekilde olur
Kesinlikle öyle tatlım banada 5. Gün embriyosu yerleştirdiler sonuç kimyasal oldu kimi 3.gün tutuyo belli olmaz allah bize ne yazdıysa onu yaşıyoruz diyecek başka söz yok hayırlısı ne ise o olsun 🙏🏻💕 aynen canım benim sakın kendine stres yapma hatta kafanı dagıtacak şeylerle meşgul ol bu ara haber bekliyorum senden allaha emanetsin canım benim o zamana kdr da konuşmak istersen burdayım transfer zamanı konuşmak illa ki şart degil 🙏🏻

amin canım inşallah tez zamanda hayırlı sağlıklı evlat versin. Benımde en başta bakıyorlardı artık ne soran var ne bakan onlarda umudunu yitirdi sanırım 🙄

amin canım inşallah tez zamanda hayırlı sağlıklı evlat versin. Benımde en başta bakıyorlardı artık ne soran var ne bakan onlarda umudunu yitirdi sanırım 🙄
Hiç öyle düşünme sana sormamaları daha iyi canım benim en azından gerilmiyorsun hayatı akışına bırak elbet bizimde olucak allah ne zaman yazdıysa o zaman bizimde imtihanımız böyleymiş napalım gez toz süslen hiç beklemediğimiz zamanda gelicek mucizemiz bak gör :halay: gelişmelerden haberdar et beni

Hiç öyle düşünme sana sormamaları daha iyi canım benim en azından gerilmiyorsun hayatı akışına bırak elbet bizimde olucak allah ne zaman yazdıysa o zaman bizimde imtihanımız böyleymiş napalım gez toz süslen hiç beklemediğimiz zamanda gelicek mucizemiz bak gör :halay: gelişmelerden haberdar et beni
şuan bebek düşünmeyi bıraktım kafam çok karışık rahim filmi çektirdim. Ön tanı olarak c56 over neoplazmi malign tarzında birşey yazılmış. Baktığımda yumurtalık kanseri çıktı karşıma. Ama rapor da öyle birşey yazmıyor. Kafam çok karışık rahim filmi garip olduğu için pelvik mr istediler

şuan bebek düşünmeyi bıraktım kafam çok karışık rahim filmi çektirdim. Ön tanı olarak c56 over neoplazmi malign tarzında birşey yazılmış. Baktığımda yumurtalık kanseri çıktı karşıma. Ama rapor da öyle birşey yazmıyor. Kafam çok karışık rahim filmi garip olduğu için pelvik mr istediler
rahim filmi garip derken kuzum yani doktor tam olarak ne söyledi

rahim filmi garip derken kuzum yani doktor tam olarak ne söyledi
bende anlamadım açıkcası.
Eski rahim filmim ile çok alakasız bir görüntü var. Rahim filmi raporunda histeroskopi olmama rağmen perde var ama tam rahim görünmemiş gibi çok farklı. Asistan anlayamadı tekrarlayan düşükler servisine gitmiştim. Hocasına sordu ultrasona aldılar bişey demediler. Pelvik mr istediler. İnternette ön tanı da yumurtalkk kanseri teshısı yazıyordu çok evham yaptım açıkcası. Ancak ilk henüz oraya başvurdugumda da aynı tanıyı yazmıslar ezber mantıgı ıle mi gittiler anlamıyorum. Kendileri bana şöyle bir ihtimal var vs demediler

bende anlamadım açıkcası.
Eski rahim filmim ile çok alakasız bir görüntü var. Rahim filmi raporunda histeroskopi olmama rağmen perde var ama tam rahim görünmemiş gibi çok farklı. Asistan anlayamadı tekrarlayan düşükler servisine gitmiştim. Hocasına sordu ultrasona aldılar bişey demediler. Pelvik mr istediler. İnternette ön tanı da yumurtalkk kanseri teshısı yazıyordu çok evham yaptım açıkcası. Ancak ilk henüz oraya başvurdugumda da aynı tanıyı yazmıslar ezber mantıgı ıle mi gittiler anlamıyorum. Kendileri bana şöyle bir ihtimal var vs demediler
peki bundan sonraki süreç nasıl olucak kuzum korkma valla banada ilk önce ca 125 seviyem deli gibi artıyordu kanser olabilirsin demişti doktorun biri kanser bölümüne yönlendirdi beni gitmedim daha üst bi kadın dogumcuya gittim dedi saçmalamış o doktor. sende daha ii bi doktora mı görünsen acaba canım hangi ildesin

X