Çocuklu arkadaşlarım

Tabi ki kimse kimseyi zorlayamaz. Ama açılan konudan zorladığı anlamı çıkmıyor bence. Hissettiği, düşündüğü bir derdini paylaşmış. Zaten ne kadar zorlayabilir?
Yani konu sahibinin ilk yorumuna alıntıladığım üye gibi atarlanıp bir de diğer anneleri çocuklarını boşlamakla itham etmeyi anlayamadım.
Çocuklu hayat böyle denebilir, ayarlama yapmak zor denebilir, öncelikleri değişti denebilir, sizi görmeyi yeterince istemiyor olabilirler denebilir vs vs. Alıntıladığım üye aşırı ve abartılı bir tepki vermiş bence.
Teşekkür ediyorum beni çok iyi anlamışsınız zaten arkadaşlarımla tatlı bi şekilde telefonu kapattık kimse kimseye trip vs atmadı .çok görüşmek istedik hatta ben şansımı zorlayıp onların evine kadar gidecektim ama dönüşte o saatte toplu ulaşım yoktu . O gün Görüşmek için tek olasılık onların araçla ortak bi noktaya kadar gelip biraz görüp ayrılmamızdı yine onlara kolaylık sağlayıp ben yakın bi noktaya kadar giderdim sadece ev olayı ulaşım sıkıntı oluyodu araç olmadığı için

Hadi zorlamıyor diyelim sitem de edemez, kırılıp trip de atamaz. O insanların tercihleri öyle şekillenmiş. İsterse çocuğuna kocasına köle olur, isterse dünyanın en fedakar anası olur, kendini evine bebesine adar. Vay efendim üç aydır görüşemedik bi bebesini bırakamadı bikaç saat demeye hakkı yok kimsenin. Tam tersi çocuğu bırakıp nefes almak isteyene de bir şey demeye hakkı yok. Tamamen annenin tercihi, saygı gösterip geçeceksiniz.
Benim yorumlarımda tercihlere bir saygısızlık yok zaten. Görebildiğim kadarıyla konu sahibinin yorumlarında da yok. Ama elbette herkesin doğru bildiği, bence iyisi bu dediği bir tarz var.
Konu sahibi bir arkadaş olarak üzülüp kırılmış, gelip burada konu açmış. Bu da normal bence. Belki de buradaki yorumlar arkadaşlarını daha iyi anlamasını sağladı.
Gidip arkadaşlarına siz nasıl böyle yaparsınız diye çıkışmaz heralde. Olsa olsa aralarına mesafe girer. Yapacak bir şey yok buna.

Cirilla neden öyle diyorsun meme ucunun yara olması ne kadar zor bilir misin 😄😄 hele kayınvalidenin lohusa depresyonuna canak tutan davranısları 🤦‍♀️ dünya gündeminden önemli 😄😄
Teşekkür ediyorum beni çok iyi anlamışsınız zaten arkadaşlarımla tatlı bi şekilde telefonu kapattık kimse kimseye trip vs atmadı .çok görüşmek istedik hatta ben şansımı zorlayıp onların evine kadar gidecektim ama dönüşte o saatte toplu ulaşım yoktu . O gün Görüşmek için tek olasılık onların araçla ortak bi noktaya kadar gelip biraz görüp ayrılmamızdı yine onlara kolaylık sağlayıp ben yakın bi noktaya kadar giderdim sadece ev olayı ulaşım sıkıntı oluyodu araç olmadığı için
Bu gibi durumlarda gelebilirlerdi ya da geçerli bir sebep söyleyebilirlerdi. Bir gözden geçirmekte yrar var

Konunuzu okuyunca önce çocuklusunuz siz babasına bırakıyorsunuz o bırakmıyor sandım ama çocuğunuz yoksa şöyle yapsın böyle yapsın diyemezsiniz bence çünkü çocuklu aile dinamiklerini bilmiyorsunuz yaşamadan ahkam kesmek oluyor. Her şey teoride olan gibi olmuyor çocukla.

Arkadaşlarınız ev hanımı mı çalışıyor mu bu önemli bir kriter merak ettim cevabı?
Çalışan annelerse her boş vakitlerini aileyle geçirmek istemeleri çok normal değil mi? Birlikte vakit geçirmeleri çocuk için de önemli daha çok büyük değiller ki.

Ve ayrıca ev, çocuklu aileler için güvenli buluşma alanı ve annenin konsantrasyonu daha fazla sizde olur. Diğer türlü oraya tırmanma, buraya gitme aman uzaklaşma anne sıkıldım anne oyuncak derken daha zor muhabbet ederseniz.

Burda mesele çocuklar değil ki. Onlar çocuklarını alıp gelebilirlerdi eğer isteseler. Ama siz çocuksuz gelsinler diyorsunuz. Amaç görüşmekse, çok özlemiş olsanız çocukları dert etmezdiniz sanıyorum. Konunuz evrim geçirdi sonlara doğru.

Boş muhabbeti çok severim ustasıyım ama o da konudan konuya değişir. Devamlı cem yılmaz esprileri yaptığım, kitaplardan filmlerden konuştuğum bir arkadaşım var mesela evli ve çocuklu. Sinemaya yürüyüşe falan da onunla gidiyorum, en çok onunla görüşürüm. ama benim çevremdeki bekarlar ve çocuksuzlar genelde yatırımı dış görünüşe, astrolojiye, manifeste yapıyorlar ve ben o değilim.
bekar çocuksuz ve etrafındaki herkes bekar çocuksuz olan bi kadın olarak konuşuyorum
hiç de etrafımda bahsettiğin tarzda manifest, astroloji, oje moje konuşan arkadaşım yok
nasıl çevreleriniz varsa artık
yorumunda bekar arkadaşlarının muhabbetini gömdüğün için söyledim arada boş muhabbet de lazım diye

bekar çocuksuz ve etrafındaki herkes bekar çocuksuz olan bi kadın olarak konuşuyorum
hiç de etrafımda bahsettiğin tarzda manifest, astroloji, oje moje konuşan arkadaşım yok
yorumunda bekar arkadaşlarının muhabbetini gömdüğün için söyledim arada boş muhabbet de lazım diye
Ojenin ne suçu var ya? Niye oje konuşamıyoruz 😂 ben bekar arkadaşlarıma sürekli takılıyorum aile evinde piremsessiniz tabi her gün farklı oje sürüyorsunuz diye. Oje çokomelli bence, konuşulsun 😂

Astroloji, manifest muhabbeti yapanlar da hep evli çoluklu çocuklu kadınlar benim çevremde valla. Bunun bekar olmakla ilgisini çözemedim.

Burda mesele çocuklar değil ki. Onlar çocuklarını alıp gelebilirlerdi eğer isteseler. Ama siz çocuksuz gelsinler diyorsunuz. Amaç görüşmekse, çok özlemiş olsanız çocukları dert etmezdiniz sanıyorum. Konunuz evrim geçirdi sonlara doğru.
konusunu ilk okuduğumda, çocuklarla görüşsün ne zararı var ki çocukların diye düşündüm
ama mesajının sonlarına doğru sanırım, eşli görüşmek istiyorlar falan demişti
kız kıza görüşmek istediğim arkadaşım kocasını da dahil etmek isterse bu bana uymaz görüşmeyi keserdim
çocuk kısmının mantıklı açıklaması var ama eş kısmının yok bana göre
belki kadınsal şeyler konuşmak isteyeceğim geyik yapmak isteyeceğim, kocaları da dahil edince ne anlamı kalıyor ki

konusunu ilk okuduğumda, çocuklarla görüşsün ne zararı var ki çocukların diye düşündüm
ama mesajının sonlarına doğru sanırım, eşli görüşmek istiyorlar falan demişti
kız kıza görüşmek istediğim arkadaşım kocasını da dahil etmek isterse bu bana uymaz görüşmeyi keserdim
çocuk kısmının mantıklı açıklaması var ama eş kısmının yok bana göre
belki kadınsal şeyler konuşmak isteyeceğim geyik yapmak isteyeceğim, kocaları da dahil edince ne anlamı kalıyor ki
O da tercih meselesi ama. Kadın kocamsız bebemsiz çıkmam abi diyorsa tamam o zaman sana mutluluklar der geçersin. Hayır ben kızkıza çıkmak istiyorum diye diretemezsin.

Ojenin ne suçu var ya? Niye oje konuşamıyoruz 😂 ben bekar arkadaşlarıma sürekli takılıyorum aile evinde piremsessiniz tabi her gün farklı oje sürüyorsunuz diye. Oje çokomelli bence, konuşulsun 😂
ya ahaha ben grinled'in bekar çevresini gömerken oje meselesini abarttığını düşünüyorum açıkçası
kimse saatlerce oje anlatmaz
biz de tabi ki arada oje konuşuyoruz ama kimseyi bayacak şekilde değil
manifest konuşuyorlar falan deyince bi tık uzaklaştım ben de ne manifesti ya dedim kendi kendime
yalnız inanılmaz dalga konusu olur manifest muhabbeti bana
ama yapanım yok :KK53:

O da tercih meselesi ama. Kadın kocamsız bebemsiz çıkmam abi diyorsa tamam o zaman sana mutluluklar der geçersin. Hayır ben kızkıza çıkmak istiyorum diye diretemezsin.
tabi ki diretilmez
karşı tarafın bakış açısının değişmesi göze alındığı sürece herkes tercihlerinde özgür
kocam da kocam diyen bi kadından uzaklaşmak da gayet yerinde bi tercih
ya zaten şey demektir bu benim için
"benimle arkadaşlık etmek istemiyor "
gayet net yani
benle ayda alemde bir görüşüyor zaten ona da sürekli dip dibe olduğu kocasını dahil ediyorsa benimle özel zaman geçirmek istemiyordur o insan

İşte napıyım sizin gibi yüksek seviye değilim demek ki moktan bir çevrem var 😂

Ama mesela 3 ay görüşmemişiz çok özlemişiz birbimizi karşı tarafında bana değer verdiğini biliyorum bununla ilgili şüphem yok ama illaki onların evine gideceğim ve orada çocuklu ve eşli görüşeceğiz olay hep buna döndü , çocuk hep onunla zaten 1 saat bıraksa eşine biz 1 saat kaliteli bi görüşme olmaz mı belki çocuğum yok diye anlamıyorum galiba onları
Çalışan insanların çocuklarını göreceği bir haftasonu var. Özlüyor olabilirler.
Ben de haftasonlarımı ailece planlamayı tercih ediyorum. Kız arkadaşlarımla tek çıkacaksam da akşam yemeğinden sonra çıkıyorum. Oğlumun uyku saatine göre ayarlıyorum.

ya ahaha ben grinled'in bekar çevresini gömerken oje meselesini abarttığını düşünüyorum açıkçası
manifest konuşuyorlar falan deyince bi tık uzaklaştım ben de ne manifesti ya dedim kendi kendime
Manifest yapan oje konuşmaz mı sence? Onu olası buldun da öbürüne niye inanmıyorsun?

Bir arkadaşım var bi tane herife takılmış videolarını izliyor kitaplarını falan okuyor. Her şeyi geçmiş travmalara bağlıyor. Dizim ağrıyor desen “Hmmm, geçmişte yoksun kaldığın büyükanne ilgisinden olabilir” falan diye başlıyor 😂 ben de aaa öyle mi bak sen şu işe falan diyerek dinliyorum. Çevremizdeki herkes bize dört dörtlük uyum sağlamak zorunda değil. Ortak nokta bulup keyfimize bakıyoruz işte.

normal olan dediğiniz gibi anne babanın kendine özel ve eşlerden ayrı vakit ayırabilmesidir. Sanırım bu kişilerden medet ummanız gereksiz, sizin gibi yaşam anlayışı olan kişilerle devam edin derim. Çünkü bir araya yine gelseniz çocuktan kocadan başka bir şey konuşamazdınız.

Manifest yapan oje konuşmaz mı sence? Onu olası buldun da öbürüne niye inanmıyorsun?
aynı şey değil ve aynı kefeye konulamaz
ojeyi herkes konuşabilir . gayet normal ve somut bişey
oje konuşan biri için kafayı sıyırmış diye düşünmezsin
yada oje konuşuyor diye kimseyi salak ilan etmezsin bi mantığı var çünkü
manifest muhabbeti ise bambaşka bişey .
manifest muhabbetlerine inanıp 5 sene önceki eski sevgilisini geri döndürebileceğine inananlar var
gel de bunu mantıklı bul

X