Çok biriktim!

Sienatan

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
766
846
36
Meraba arkadaşlar yine derdimi size yazıyorum çünkü anlatacak kimsem yok.Dün eşimle alışverişe gittik alışverişimizi yaptık arabayla geldik evimiz alt kat ben eve girdim esim de annesinin arabası az yakıyor diye onunkini almıştı arabayı onların kapısına bıraksın diye oraya parketti.Arabayi parketmis alisveris çantalarıyla ordan bizim eve indi.Kayinvalidem sordu mu ne aldınız diye bilmiyorum aşağı indi diyorki niye kıyma aldikki annemde varmis.Dedim yukarda poşetleri mi kontrol ediyorsunuz hemen annene aldıklarımızı mi saydın dedim yok diyor lafı geçti ondan.Iyi dedim evde kıyma varsa onların vardir bizim evde yoktu.Cunku Kayinvalidem alıştırmış herşeyi ordan almak istiyor benim de isteme huyum yok istemem onlara minnet duymak istemiyorum.Sonra hep orda yemek yememizi istiyor bu defa hem onlardan al hem onlara gitme olmuyor.Suan gorumcem onlarda olduğu için çağırmıyor 1 aydır çok rahat ettik evimizde.O gidince yine davetler başlayacak diye stres yapıyorum gorumcem varken de sürekli onların ev kavga kıyamet,duvarlar ince sanki bizim evde kavga ediyorlar gibi sürekli kavga seslerine uyanıyorum.Onun köpekleri var benim de kedim bahçeye çıkmak istiyor kedimi istemiyor,azıcık kedimle bahçeye çıksam esim stres oluyor görür de hır gür çıkarır diye..Yani o olunca da evde esir gibiyiz.Bahceye çıkmasak bizim ev bodrum kat penceremiz yok duvarı görüyor hava almayınca çok yorgun hissediyoruz.Evimiz aralık' a kadar yapılacak onu bekliyoruz Biraz sabretmem gerekiyor.Asıl bugün patladigim nokta mesleğimturizm,turizm piyasası ile ilgili bir video cekelim youtube kanali açalım dedi çevrem var herkes destekleriz dedi neyse çektim suan ingilizce dışında dil bilmiyorum bulunduğum ülkenin diline cevirecekti alt yazı olarak.Simdi diyorki hic zamanim yok alt yazı olarak 1 günümü aliyor.O zaman dedim neden bana kanal açtirıyorsun video hazırlatiyorsun.Zamanin yoksa kanali kapat dedim ben uğraşamam senin saçma sapan işlerinle Geldi gönlümü almaya çalıştı sinirliyim,sinirliyken benimle konuşulmasını sevmem çünkü konuyu uzattıkça uzatıyor.Ben diyorumki çevirisini yazacak misin yazmayacak misin evet veya hayır de bana,uzatma.Hala uzattı.Bagirdim kızdım çok bunalttı beni.Diyecegi evet ya da hayır ama demiyor uzatıyor konuyu.Sonra annesi aradi caya gelecekmiş bana seslendi hic cevap vermedim odama gittim..Çünkü o anda kimseyi görecek halim yoktu.Sadece bugünkü konudan degil artik cok biriktim sanirim.Sürekli git gel orda yemek ye derken,gorumceye gore eve girip çıkmaktan,Sürekli kavga seslerinden herşeyden biktim.Kayinvalidem geldi yanına çıkmadım odamdaydım moralim bozuktu bir de kayinvalideye icazet veremezdim.Biktim zaten esimin en ufak sorunumuzu onlara anlatmasından.Icerde oturdular seslerini duydum esim anlatıyordu.Ne anlattı Kayinvalidem ne dedi bilmiyorum.Hicbiri umrumda değil çok yıprandım ailesine yakın olmasaydık çok güzel bir evliliğimiz vardi simdi.Yeni evimiz apartmanlar yanyana ama yüksek bir çitle cevirmek istiyoruz.Daha farkli ne yapabilirim yeni evimde rahat etmek için.. Bugün Ilk defa kimseye ayıp olur mu demeden belki de cok ayip oldu ama içimden geldiği gibi davrandım.Cunku o tartışmanın üzerine kimseye hicbir sey olmamış gibi davranacak halim yoktu.Her evime geldiginde güzel ağırlardım yedirirdim içirirdim giderken de tabak yapar verirdim kayinvalidemin eline ama bu defa o ruh halinde değildim.Esim de sürekli geliyor öpüyor nasilsin diye soruyor annesinin yanina çıkmadigim için kızgın degil aramizda sorun olmadi ama psikolojim artik hiçbirşeyi kaldırmıyor evliliğinde rahat bırakılmak istiyorum artık 😔

Son düzenleme:
Meraba arkadaşlar yine derdimi size yazıyorum çünkü anlatacak kimsem yok.Dün eşimle alışverişe gittik alışverişimizi yaptık arabayla geldik evimiz alt kat ben eve girdim esim de annesinin arabası az yakıyor diye onunkini almıştı arabayı onların kapısına bıraksın diye oraya parketti.Arabayi parketmis alisveris çantalarıyla ordan bizim eve indi.Kayinvalidem sordu mu ne aldınız diye bilmiyorum aşağı indi diyorki niye kıyma aldikki annemde varmis.Dedim yukarda poşetleri mi kontrol ediyorsunuz hemen annene aldıklarımızı mi saydın dedim yok diyor lafı geçti ondan.Iyi dedim evde kıyma varsa onların vardir bizim evde yoktu.Cunku Kayinvalidem alıştırmış herşeyi ordan almak istiyor benim de isteme huyum yok istemem onlara minnet duymak istemiyorum.Sonra hep orda yemek yememizi istiyor bu defa hem onlardan al hem onlara gitme olmuyor.Suan gorumcem onlarda olduğu için çağırmıyor 1 aydır çok rahat ettik evimizde.O gidince yine davetler başlayacak diye stres yapıyorum gorumcem varken de sürekli onların ev kavga kıyamet,duvarlar ince sanki bizim evde kavga ediyorlar gibi sürekli kavga seslerine uyanıyorum.Onun köpekleri var benim de kedim bahçeye çıkmak istiyor kedimi istemiyor azıcık kedimle bahçeye çıksam esim stres oluyor görür de hır gür çıkarır diye..Yani o olunca da evde esir gibiyiz.Bahceye çıkmasak bizim ev bodrum kat penceremiz yok duvarı görüyor hava almayınca çok yorgun hissediyoruz.Evimiz aralık' a kadar yapılacak onu bekliyoruz Biraz sabretmem gerekiyor.Asıl bugün patladigim nokta mesleğin turizm turizm piyasası ile ilgili bir video cekelim youtube kanali açalım dedi çevrem var herkes destekleriz dedi neyse çektim suan ingilizce dışında dil bilmiyorum bulunduğum ülkenin diline cevirecekti alt yazı olarak.Simdi diyorki hic zamanim yok alt yazı olarak 1 günümü aliyor.O zaman dedim neden bana kanal açtirıyorsun video hazırlatiyorsun.Zamanin yoksa kanali kapat dedim ben uğraşamam senin saçma sapan işlerinle Geldi gönlümü almaya çalıştı sinirliyim benimle konuşulmasını sevmem çünkü konuyu uzattıkça uzatıyor.Ben diyorumki çevirisini yazacak misin yazmayacak misin evet veya hayır de bana,uzatma.Hala uzattı.Bagirdim kızdım çok bunalttı beni.Diyecegi evet ya da hayır demiyor uzatıyor konuyu.Sonra annesi aradi caya gelecekmiş bana seslendi hic cevap vermedim odama gittim..Çünkü o anda kimseyi görecek halim yoktu.Sadece bugünkü konudan degil artik cok biriktim sanirim.Sürekli git gel orda yemek ye derken,gorumceye gore eve girip çıkmaktan,Sürekli kavga seslerinden herşeyden biktim.Kayinvalidem geldi yanına çıkmadım odamdaydım moralim bozuktu bir de kayinvalideye icazet veremezdim.Biktim zaten esimin en ufak sorunumuzu onlara anlatmasından.Icerde oturdular seslerini duydum esim anlatıyordu.Ne anlattı Kayinvalidem ne dedi bilmiyorum.Hicbiri umrumda değil çok yıprandım ailesine yakın olmasaydık çok güzel bir evliliğimiz vardi simdi.Yeni evimiz apartmanlar yanyana ama yüksek bir çitle cevirmek istiyoruz.Daha farkli ne yapabilirim yeni evimde rahat etmek için.. Bugün Ilk defa kimseye ayıp olur mu demeden belki de cok ayip oldu ama içimden geldiği gibi davrandım.Cunku o tartışmanın üzerine kimseye hicbir sey olmamış gibi davranacak halim yoktu.Her evime geldiginde güzel ağırlardım getirirdim içerirdim giderken de tabak yapar verirdim kayinvalidemin eline ama bu defa o ruh halinde değildim.Esim de sürekli geliyor öpüyor nasilsin diye soruyor annesinin yanina çıkmasıyım için kızgın degil aramizda sorun olmadi ama psikolojim artik hiçbirşeyi kaldırmıyor evliliğinde rahat bırakılmak istiyorum artık 😔
Bu üçüncü kişiler olmasa bi çok evlilik rahat edecek ama yok bırakmaz bu üçüncü kişiler hayatımıza illa girerler eşin değil bi başkasıyla evlenseydin yine olacaktı o üçüncü kişiler hayatında herkesin anası babası ailesi var ve evlenince çocuklarına dahil olmak istiyorlar idare etmekten başka çare yok senin dezavantajın yakın oturmak olmuş yakın oturduğun için daha çok bunalmışsın gerçi kötü insan uzak olsa da bi telefonuyla yeter Allah sabır versin yeni evinizde yeniden başlarsınız her şey daha güzel olur inşallah size yeni bi heyecan gelir yeni eve geçince eski düzeni de unutturmaya çalışın kv gidip gelmeyin çok fazla

Ailesi ile yakın olması yaşadıklarınızın dolaylı yoldan sebebi. Asıl sebep eşiniz. Herşeyi anlatıyor diyorsunuz bunu yapmak isteyen adam telefon açarak ile de yapar. Sorun eşinizin kişiliğini tamamlayamaması... Daha önceki konularda da belirttik.

Bu üçüncü kişiler olmasa bi çok evlilik rahat edecek ama yok bırakmaz bu üçüncü kişiler hayatımıza illa girerler eşin değil bi başkasıyla evlenseydin yine olacaktı o üçüncü kişiler hayatında herkesin anası babası ailesi var ve evlenince çocuklarına dahil olmak istiyorlar idare etmekten başka çare yok senin dezavantajın yakın oturmak olmuş yakın oturduğun için daha çok bunalmışsın gerçi kötü insan uzak olsa da bi telefonuyla yeter Allah sabır versin yeni evinizde yeniden başlarsınız her şey daha güzel olur inşallah size yeni bi heyecan gelir yeni eve geçince eski düzeni de unutturmaya çalışın kv gidip gelmeyin çok fazla
Teşekkür ederim canim gerçekten de bizim boşanma oranlarimizin yuksek olması hep evlendikten sonra ailelerinin müdahil olmasından dolayı.Bizi birbirimize bıraksalar hersey çok farklı olacak.Evet son zamanlar kayinvalideye evde yiyeceğiz diyorduk tekrar ona devam edeceğiz ama her gün bıkmadan davet edecek stresten ölüyorum suan :KK43:((

Ailesi ile yakın olması yaşadıklarınızın dolaylı yoldan sebebi. Asıl sebep eşiniz. Herşeyi anlatıyor diyorsunuz bunu yapmak isteyen adam telefon açarak ile de yapar. Sorun eşinizin kişiliğini tamamlayamaması... Daha önceki konularda da belirttik.
Elbette en büyük sorun esim ama ailesi müdahil olmayınca esim normale dönüyor..Yani alışveriş için kıyma aldıysak aldık sizde varsa size kalsın ben size sorup oyle alisveris yapmak zorunda degilimki..Ramazan geliyor diye biseyler yapar buzluğa atarim dedim belki yine lazim olacak sürekli kadından kıyma mi isteyeceğim..Hadi esim cahil düşünemiyor ama Kayinvalidemden düşünmesini beklerdim

Uzaga tasinacaksiniz rahat etmek icin, ama sanirim esiniz buna yanasmaz
Eşim yanaşmaz çünkü yapılacak ev standartların üzerinde bir ev..Herseyini düşündü çalışma odası ayri ofis yaptı vs yani böyle bir evi kiralamak aşırı maliyetli olur..Burayı da kayinpederim asla kiraya verdirmez baska evi de var kiraya vermiyor kiracı zarar verirmiş diye boş duruyor ev

Yeni evliyken eşimin ailesinin de emrivaki huyu çok vardi. Kaynana gelir çat kapi kayin gelir cat kapi, gorumce gelir...

Ben daha yeni evliyken yanlarina cikmamaya başlamiştim, selam vermiyordum bazen. Ayipsa ayip oldu bana da ayipti. 6 senelik evliyim cok sukur artik kayinaile derdim kalmadi herkes bir yerini bildi.

Elbette en büyük sorun esim ama ailesi müdahil olmayınca esim normale dönüyor..Yani alışveriş için kıyma aldıysak aldık sizde varsa size kalsın ben size sorup oyle alisveris yapmak zorunda degilimki..Ramazan geliyor diye biseyler yapar buzluğa atarim dedim belki yine lazim olacak sürekli kadından kıyma mi isteyeceğim..Hadi esim cahil düşünemiyor ama Kayinvalidemden düşünmesini beklerdim
Ama asıl olması gereken ailesi yanınızda iken de normal davranması değil mi ?
Kaç yaşında adam. Etkilenmemeyi öğrenmesi gerekiyordu. Çünkü sizin dediğiniz gibi bir kayınvalide kişiliği bir elin parmağını geçmeyecek kadar az :)
Cahil değil kurnaz bence eşiniz. İşine geliyor işlerin böyle gitmesi.
Etkilenme denemez buna çünkü. Güç almak denir. Annesinden güç alıp böyle davranıyor.

Yeni evliyken eşimin ailesinin de emrivaki huyu çok vardi. Kaynana gelir çat kapi kayin gelir cat kapi, gorumce gelir...

Ben daha yeni evliyken yanlarina cikmamaya başlamiştim, selam vermiyordum bazen. Ayipsa ayip oldu bana da ayipti. 6 senelik evliyim cok sukur artik kayinaile derdim kalmadi herkes bir yerini bildi.
Normalde öyle çok gelen biri degil tam tersi bizi çağırır ama sürekli çağırır her dakika beraber olalım ister 14 şubatta bile çağırmışligi var:) ama bu defa üzgünüm psikolojim müsait değildi hiçbirşey olmamış gibi davranacak halde değildim.

Eşim yanaşmaz çünkü yapılacak ev standartların üzerinde bir ev..Herseyini düşündü çalışma odası ayri ofis yaptı vs yani böyle bir evi kiralamak aşırı maliyetli olur..Burayı da kayinpederim asla kiraya verdirmez baska evi de var kiraya vermiyor kiracı zarar verirmiş diye boş duruyor ev

Ben bu yüzden su aile ile beraber yapilan islere karsiyim. Cünkü aslinda kararlari siz degil onlar veriyor. Allah yardim etsin vallaha

..Hadi esim cahil düşünemiyor ama Kayinvalidemden düşünmesini beklerdim
Bu cümleniz “hadi kayınvalidem cahil düşünemiyor ama eşimden düşünmesini beklerdim” şeklinde daha doğru olurdu bence.

Size gelip kıyma mevzusunu söyleyeceğine, annesine gereken cevabı verip hiç size taşımamalıydı zaten.

Ama asıl olması gereken ailesi yanınızda iken de normal davranması değil mi ?
Kaç yaşında adam. Etkilenmemeyi öğrenmesi gerekiyordu. Çünkü sizin dediğiniz gibi bir kayınvalide kişiliği bir elin parmağını geçmeyecek kadar az :)
Cahil değil kurnaz bence eşiniz. İşine geliyor işlerin böyle gitmesi.
Etkilenme denemez buna çünkü. Güç almak denir. Annesinden güç alıp böyle davranıyor.
Belki de evet.Dogru söylüyorsunuz ama görmesi lazım esimin isine geliyor ama onun da isine geliyor sanirim.Ömru hayatımda bu kadar sorunlu tiplerle karşılaşmadım inanın düşünmekten hasta olacağım artik ama gene çözemedim ne yapabilirim nasil buna bir çözüm bulurum gece gündüz düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum

Dün markete nasil gittiniz araçla, yasak değil mi aynı haneden iki kişinin ve üstüne birde arabayla gitmesi? En yakin markete gidilmiyor mu yanlis mi biliyorum
Kayınvalide yakın oturmak pismanliktir. Iş eşinizde bitiyor ama oda bunu pek beceremiyor belliki. Onlarda kiyma varsa var ne alaka herkesin evi ayrı. Kanal mevzusunu büyütme nedeniniz artik dolmuş olmanız, haklısınız. Ama sanırım tasinmaniza az kalmış, o zamana kadar olabildiğince az gidin, çat kapı gelemeyeceğini anlasin

Meraba arkadaşlar yine derdimi size yazıyorum çünkü anlatacak kimsem yok.Dün eşimle alışverişe gittik alışverişimizi yaptık arabayla geldik evimiz alt kat ben eve girdim esim de annesinin arabası az yakıyor diye onunkini almıştı arabayı onların kapısına bıraksın diye oraya parketti.Arabayi parketmis alisveris çantalarıyla ordan bizim eve indi.Kayinvalidem sordu mu ne aldınız diye bilmiyorum aşağı indi diyorki niye kıyma aldikki annemde varmis.Dedim yukarda poşetleri mi kontrol ediyorsunuz hemen annene aldıklarımızı mi saydın dedim yok diyor lafı geçti ondan.Iyi dedim evde kıyma varsa onların vardir bizim evde yoktu.Cunku Kayinvalidem alıştırmış herşeyi ordan almak istiyor benim de isteme huyum yok istemem onlara minnet duymak istemiyorum.Sonra hep orda yemek yememizi istiyor bu defa hem onlardan al hem onlara gitme olmuyor.Suan gorumcem onlarda olduğu için çağırmıyor 1 aydır çok rahat ettik evimizde.O gidince yine davetler başlayacak diye stres yapıyorum gorumcem varken de sürekli onların ev kavga kıyamet,duvarlar ince sanki bizim evde kavga ediyorlar gibi sürekli kavga seslerine uyanıyorum.Onun köpekleri var benim de kedim bahçeye çıkmak istiyor kedimi istemiyor,azıcık kedimle bahçeye çıksam esim stres oluyor görür de hır gür çıkarır diye..Yani o olunca da evde esir gibiyiz.Bahceye çıkmasak bizim ev bodrum kat penceremiz yok duvarı görüyor hava almayınca çok yorgun hissediyoruz.Evimiz aralık' a kadar yapılacak onu bekliyoruz Biraz sabretmem gerekiyor.Asıl bugün patladigim nokta mesleğimturizm,turizm piyasası ile ilgili bir video cekelim youtube kanali açalım dedi çevrem var herkes destekleriz dedi neyse çektim suan ingilizce dışında dil bilmiyorum bulunduğum ülkenin diline cevirecekti alt yazı olarak.Simdi diyorki hic zamanim yok alt yazı olarak 1 günümü aliyor.O zaman dedim neden bana kanal açtirıyorsun video hazırlatiyorsun.Zamanin yoksa kanali kapat dedim ben uğraşamam senin saçma sapan işlerinle Geldi gönlümü almaya çalıştı sinirliyim,sinirliyken benimle konuşulmasını sevmem çünkü konuyu uzattıkça uzatıyor.Ben diyorumki çevirisini yazacak misin yazmayacak misin evet veya hayır de bana,uzatma.Hala uzattı.Bagirdim kızdım çok bunalttı beni.Diyecegi evet ya da hayır ama demiyor uzatıyor konuyu.Sonra annesi aradi caya gelecekmiş bana seslendi hic cevap vermedim odama gittim..Çünkü o anda kimseyi görecek halim yoktu.Sadece bugünkü konudan degil artik cok biriktim sanirim.Sürekli git gel orda yemek ye derken,gorumceye gore eve girip çıkmaktan,Sürekli kavga seslerinden herşeyden biktim.Kayinvalidem geldi yanına çıkmadım odamdaydım moralim bozuktu bir de kayinvalideye icazet veremezdim.Biktim zaten esimin en ufak sorunumuzu onlara anlatmasından.Icerde oturdular seslerini duydum esim anlatıyordu.Ne anlattı Kayinvalidem ne dedi bilmiyorum.Hicbiri umrumda değil çok yıprandım ailesine yakın olmasaydık çok güzel bir evliliğimiz vardi simdi.Yeni evimiz apartmanlar yanyana ama yüksek bir çitle cevirmek istiyoruz.Daha farkli ne yapabilirim yeni evimde rahat etmek için.. Bugün Ilk defa kimseye ayıp olur mu demeden belki de cok ayip oldu ama içimden geldiği gibi davrandım.Cunku o tartışmanın üzerine kimseye hicbir sey olmamış gibi davranacak halim yoktu.Her evime geldiginde güzel ağırlardım yedirirdim içirirdim giderken de tabak yapar verirdim kayinvalidemin eline ama bu defa o ruh halinde değildim.Esim de sürekli geliyor öpüyor nasilsin diye soruyor annesinin yanina çıkmadigim için kızgın degil aramizda sorun olmadi ama psikolojim artik hiçbirşeyi kaldırmıyor evliliğinde rahat bırakılmak istiyorum artık 😔
Görümceniz gitsede evinizde yiyin yemeğinizi. Zorla götüremezler sonucta

Belki de evet.Dogru söylüyorsunuz ama görmesi lazım esimin isine geliyor ama onun da isine geliyor sanirim.Ömru hayatımda bu kadar sorunlu tiplerle karşılaşmadım inanın düşünmekten hasta olacağım artik ama gene çözemedim ne yapabilirim nasil buna bir çözüm bulurum gece gündüz düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum
Dediğiniz gibi onların göreceği birşey yok çünkü ikisinin de işine geliyor maalesef.
Ömür törpüsü olur bunlar sana.
Ya çok sert bir şekilde nota verip eşine kaybetme korkusu yaşatıp , ayağını denk al diyeceksin ya da boşanacaksın.
Çünkü bu tipler ya ömür boyu değişmez ya da senden ömür , yıl gittikten sonra değişir ki o zamana da sende sevgisi biter... Yaşadıklarin yanına kâr kalır...
Çocuk yoktur umarım ?

Bu cümleniz “hadi kayınvalidem cahil düşünemiyor ama eşimden düşünmesini beklerdim” şeklinde daha doğru olurdu bence.

Size gelip kıyma mevzusunu söyleyeceğine, annesine gereken cevabı verip hiç size taşımamalıydı zaten.
Haklisiniz ama Kayinvalidem yaş ve tecrübe olarak daha uygun diye dusundugumden ya da kendi annemin yengeme karşı davranışına bakiyorum sanirim ordan pay biçiyorum.Annem aman onlar mutlu olsun diye hic gidip cagirmadikca rahatsiz etmez yengem annemi çok sever zorla çağırır araları da çok iyidir hiçbirimiz karismayiz abimin bir hatası olsa hepimiz abime kızarız ben bütün kayinvalideleri annem gibi bilirdim bu kadar huzursuz olduğumuzu gördüğü halde kayinvalidemin devam etmesi bana daha tuhaf geliyor..Eşim zaten suçlu ona hiçbirşey demiyorum

Istemedıgınız hıc bır seyı yapmak zorunda deılsınız

X