Çok Bunaldım Bittim Tükendim Artık...

Kendimi çok bitkin hissediyorum, resmen hayattan soğudum, Herşey boş ve anlamsız geliyor , omuzlarımda bir yük var taşıyamıyorum sanki . !
Çalışan bir anneyim, 18 aylık yaramaz, huysuz aksi inatcı bir oğlum var.. Rabbime şükrediyorum sağlık sıhat yerinde olsunda geçer diyorum, ama sabır sabır biryere kadar ben tükendim.. !
Gece uymuyor.. yarım saate bir kalkıyor ne yaptıysam çözüm bulamadım.. doktora götürdüm
Sütüm azaldı artık , doymadığı için kalkıyordur gece yatarken muhallebi yahut süt içir dedi..
biberon almaz, bardakla süt içiremiyorum ,içse bile yarım saatte zor içiyor, muhallebi agzına sürmez..
Gece 10 da uyumuş oluyor.. ondan sonra hep aynı terane.. gündüz tek uyku uyuyor. uyuduktan sonra ;
10 30. da kalkar ..
11 de kalkar
sansım varsa 1 saat uyur 12 de kalkar sabaha kadar böyleyiz, tam uykuya dalacağım oglum uyanıyor..
Dayanacak gücüm kalmadı !! gece saçımı başımı yoluyorum artık duvarları yumrukluyorum sinirden :KK43:
Eşimlede birbirimize giriyoruz..
Benim işim hafif , bütün gün oturduğum yerdeyim ! onun işi ağır çok yoruluyor akşama kadar arabalarla ugraşmaktan muayene etmekten.. ayakları sızlıyor eve gelince
Ama uykusuzluk bu yahu ? değil mi ? benim işim hafif diye ne kadar dayanabilirim ben uykusuzluğa bende insanım :KK43:
Gece eşimde kalkıyor bırak ben sallayım birazda sen uyu diyor tamam diyorum..
10 dakika sallıyor uyuya kalıyor eşim, daha sonra oglum uykuya dalmadan geri uyanıyor bu sefer uyutmak daha cok zaman alıyor..
Madem yardım edeceksin .. adam akıllı uykuya daldır çocugu :KK43: bu konuda bana destek olmuyor..
Kendime hiç zaman ayıramıyorum, oglum uyuduktan sonra inanın 5 dakika oturamıyorum duşa bile afedersiniz koştur koştur giriyorum uyanacak diye.. zaten uyuduğu vakit hemen evi toplayıp corbasını felan koyuyorum camasır olursa eşim seriyor vs sonrada uyanmış oluyor.
Ne kendime, ne evime, ne eşime zaman ayırabiliyorum şöyle oturupda oglum uyuduktan sonra 5 dakika sohbet muhabbet edemiyoruz.. tam eşimin yanına geliyorum oturayım diye oglum uyanıyor, hadi git geri uyut geri gel derken bizim pilimiz bitiyor eşim bir köşede uyumuş kalmış oluyor !
5 gündür duş alamıyorum inanırmısınız , yorgunluk uykusuzluk :olamaz: eridim ,bittim resmen aynada kendimi tanıyamıyorum 41 kiloya düşmüşüm :KK57: beni görenler böyle oluyor :KK57: herkes ne oldu sana.. diyor
Bir diğer mevzu ; oglum bu aralar çok hırcınlaştı cok aksileşti cok inatlaştı.. istediği birşey olmasın ortalıgı aya kaldırıyor yere yatıyor ve ağlamaya başlıyor hadi bunu evde yapınca sabrediyorum.. ama dışarda yapınca eşim dayanamıyor, pazar günü avm gitmiştik yine öyle yaptı eşim kızdı bagırdı..
Yahu diyorum bagırma, kızma sen kızınca bagırınca ne değişecek ? cocuk duruyor mu kesiyor mu aglamasını diyorum, hayır diyor..
EE o zaman neden bagırıyorsun kızıyorsun ?
herkese rezil oluyoruz artık benim de dayanacak gücüm kalmıyor diyor.. en nefret etttiğim şey cocugun dışarda aglaması zır zır düşmesi diyor !
bir yandan eşim bir yandan oglum bir yandan evin yükü maffoldum :/
Hanımlar inanın artık korkuyorum biliyormusunuz biryere bayılıp düşmekten..İnsanlıktan çıktım biz ilçede yaşıyoruz burda cocuk psikologu pedagog felanda yok :/
Yarım saatte bir uyanıyorsa bırakın uyutmayin. Yanında kitap okuyun. O oynarken eğer güvendeyse girin duşunuzu alin. Kulaklıkla müzik dinleyin. Bırakın iyice yorulsun. Uyutmak için kendinizi paralamayın. Ayrıca doktorunuz kim bilmiyorum ama 18 aylik çocuk öyle gece acikmasina uyanmaz. Beş aylıktan itibaren kesintisiz beş altı saat uyuyabiliyorlar. Size ihtiyacı olduğu için kalkıyordur. Biraz sakin davranın. Şarkılar söyleyin. Miriltiyla masal okuyun. Çok yorgun olduğunuzu biliyorum ama siz sinirliyken bebeğe gülümserseniz bile bebek hisseder. Ayrıca şu an bebeginiz iki yaş sendromu yaşıyor olabilir.

herkese teşekkür ederim yorumlarınız için tavsiyelerinizi deneyip tekrar doktorumla görüşeceğim
dün eşim geldikten sonra oglumun uyku saatine kadar uyudum herşeyiyle o ilgilendi gecede nöbetleşe baktık eşimle bugun birazda iyiyim
allah tüm annelerin yardımcısı olsun bizlere güç sabır versin inşallah. bu günlerde gececek biliyorum :/

Kendimi çok bitkin hissediyorum, resmen hayattan soğudum, Herşey boş ve anlamsız geliyor , omuzlarımda bir yük var taşıyamıyorum sanki . !
Çalışan bir anneyim, 18 aylık yaramaz, huysuz aksi inatcı bir oğlum var.. Rabbime şükrediyorum sağlık sıhat yerinde olsunda geçer diyorum, ama sabır sabır biryere kadar ben tükendim.. !
Gece uymuyor.. yarım saate bir kalkıyor ne yaptıysam çözüm bulamadım.. doktora götürdüm
Sütüm azaldı artık , doymadığı için kalkıyordur gece yatarken muhallebi yahut süt içir dedi..
biberon almaz, bardakla süt içiremiyorum ,içse bile yarım saatte zor içiyor, muhallebi agzına sürmez..
Gece 10 da uyumuş oluyor.. ondan sonra hep aynı terane.. gündüz tek uyku uyuyor. uyuduktan sonra ;
10 30. da kalkar ..
11 de kalkar
sansım varsa 1 saat uyur 12 de kalkar sabaha kadar böyleyiz, tam uykuya dalacağım oglum uyanıyor..
Dayanacak gücüm kalmadı !! gece saçımı başımı yoluyorum artık duvarları yumrukluyorum sinirden :KK43:
Benim işim hafif , bütün gün oturduğum yerdeyim ! onun işi ağır çok yoruluyor akşama kadar arabalarla ugraşmaktan muayene etmekten.. ayakları sızlıyor eve gelince
Ama uykusuzluk bu yahu ? değil mi ? benim işim hafif diye ne kadar dayanabilirim ben uykusuzluğa bende insanım :KK43:
10 dakika sallıyor uyuya kalıyor eşim, daha sonra oglum uykuya dalmadan geri uyanıyor bu sefer uyutmak daha cok zaman alıyor..
Madem yardım edeceksin .. adam akıllı uykuya daldır çocugu :KK43: bu konuda bana destek olmuyor..
Kendime hiç zaman ayıramıyorum, oglum uyuduktan sonra inanın 5 dakika oturamıyorum duşa bile afedersiniz koştur koştur giriyorum uyanacak diye.. zaten uyuduğu vakit hemen evi toplayıp corbasını felan koyuyorum camasır olursa eşim seriyor vs sonrada uyanmış oluyor.
Ne kendime, ne evime, ne eşime zaman ayırabiliyorum şöyle oturupda oglum uyuduktan sonra 5 dakika sohbet muhabbet edemiyoruz.. tam eşimin yanına geliyorum oturayım diye oglum uyanıyor, hadi git geri uyut geri gel derken bizim pilimiz bitiyor eşim bir köşede uyumuş kalmış oluyor !
5 gündür duş alamıyorum inanırmısınız , yorgunluk uykusuzluk :olamaz: eridim ,bittim resmen aynada kendimi tanıyamıyorum 41 kiloya düşmüşüm :KK57: beni görenler böyle oluyor :KK57: herkes ne oldu sana.. diyor
Bir diğer mevzu ; oglum bu aralar çok hırcınlaştı cok aksileşti cok inatlaştı.. istediği birşey olmasın ortalıgı aya kaldırıyor yere yatıyor ve ağlamaya başlıyor hadi bunu evde yapınca sabrediyorum.. ama dışarda yapınca eşim dayanamıyor, pazar günü avm gitmiştik yine öyle yaptı eşim kızdı bagırdı..
Yahu diyorum bagırma, kızma sen kızınca bagırınca ne değişecek ? cocuk duruyor mu kesiyor mu aglamasını diyorum, hayır diyor..
herkese rezil oluyoruz artık benim de dayanacak gücüm kalmıyor diyor.. en nefret etttiğim şey cocugun dışarda aglaması zır zır düşmesi diyor !
Hanımlar inanın artık korkuyorum biliyormusunuz biryere bayılıp düşmekten..İnsanlıktan çıktım biz ilçede yaşıyoruz burda cocuk psikologu pedagog felanda yok :/

Annenizden ya da kayınvalidenizden mi yardım alsanız biraz, en azndan kendinizi toparlayıncaya kadar. Çocuk uzmanı değilim ama kendini her yere attığında ve ağladığında istediği şeyi verirseniz bu sefer istediğini elde etmek için hep o şekilde davranıyor, hayırı öğrenmesi lazım. Bir de uyku saatlerini mi değişseniz, ya da oynayın, koşturun iyice yorulsun hali kalmasın öyle uyusun, yani saati geldiği için değil de uykusu geldiğinde mi uyutsanız acaba, Allah size sabır ve kolaylık versin.

Annenizden ya da kayınvalidenizden mi yardım alsanız biraz, en azndan kendinizi toparlayıncaya kadar. Çocuk uzmanı değilim ama kendini her yere attığında ve ağladığında istediği şeyi verirseniz bu sefer istediğini elde etmek için hep o şekilde davranıyor, hayırı öğrenmesi lazım. Bir de uyku saatlerini mi değişseniz, ya da oynayın, koşturun iyice yorulsun hali kalmasın öyle uyusun, yani saati geldiği için değil de uykusu geldiğinde mi uyutsanız acaba, Allah size sabır ve kolaylık versin.
zaten annem bakıyor canm ben işten gelince direk evine geçiyor yemek yapıyor evini topluyor birde ekstra yardm etmek istemiyorum çünkü eşi zaten sıkıntılı bir tip
kv zaten hasta kendine hayrı yok
anlayacağınız yardm edecek kimsem yok eşimden başka ne eşimin ne benim gücüm kaldı :/

zaten annem bakıyor canm ben işten gelince direk evine geçiyor yemek yapıyor evini topluyor birde ekstra yardm etmek istemiyorum çünkü eşi zaten sıkıntılı bir tip
kv zaten hasta kendine hayrı yok
anlayacağınız yardm edecek kimsem yok eşimden başka ne eşimin ne benim gücüm kaldı :/
ne zormuş ya huuuu

10 30. da kalkar ..
11 de kalkar

Yatırmadan yıkasanız, biraz banyoda köpükle suyla oynasa hem yorulur hem rahatlar, uykusuna faydası olur. Benimkiler yıkanınca deliksiz uyurlar. Bir de her çocuk farklı ama bence 1yaştan büyük çocuklar bardaktan rahatça bir şey içebilirler. Süt sevmiyprsa ayran verin illa süt içmek zorunda değil ya da meyve suyu sıkın, seveceği şeyler deneyin. Ihlamura bal karıştırın ya da pekmez sevebilir.ıhlamur rahatlatır da. Zor bir oğlunuz var gerçekten Allah yardımcınız olsun. Ama geçecek hepsi emin olun

Yatırmadan yıkasanız, biraz banyoda köpükle suyla oynasa hem görülür hem rahatlar, uykusuna faydası olur. Benimkiler yıkanınca deliksiz uyurlar. Bir de her çocuk farklı ama bence 1yaştan büyük çocuklar bardaktan rahatça bir şey içebilirler. Süt sevmiyprsa ayran verin illa süt içmek zorunda değil ya da meyve suyu sıkın, seveceği şeyler deneyin. Ihlamura bal karıştırın ya da pekmez sevebilir.ıhlamur rahatlatır da. Zor bir oğlunuz var gerçekten Allah yardımcınız olsun. Ama geçecek hepsi emin olun
ah canm neler denemiyoruz bir bilseniz.. banyo da çözüm olmadı herşey çözümsüz kalıyor :/
dün biberona süt koydum en sevdiği cizgi flmi actm birazcık icti
zaten benm oglum cizgi filmsiz felan asla yemez birşeyler..
dur bakalım deneyeceğim hergün belki alışır.. artık gece her uyandıgında emzirmiyorum zaten onuda bıraktm bir süre eşimle nöbetleşe bakacagız geceleri birde doktora götüreceğim bugun :KK43: araştırdm baya her anne bu yollardan geçiyor ve özellikle bu zamanlar en deli zamanları oluyormuş

anneniz kendi evinde mi bakiyor?
sizin evinizde bakiyorsa, o varken bugün söyle sicak bir dus alin kahve icin kendinize moral verin.
41 Kilo nedir, migreniniz ondan tutar.
bende de migren var eger ac gezersem yandim.

Ben çalışmadığım halde bu kadar yoruluyorum dayanamıyorum Allah kolaylık versin gerçekten zor ;(

ah canm neler denemiyoruz bir bilseniz.. banyo da çözüm olmadı herşey çözümsüz kalıyor :/
dün biberona süt koydum en sevdiği cizgi flmi actm birazcık icti
zaten benm oglum cizgi filmsiz felan asla yemez birşeyler..
dur bakalım deneyeceğim hergün belki alışır.. artık gece her uyandıgında emzirmiyorum zaten onuda bıraktm bir süre eşimle nöbetleşe bakacagız geceleri birde doktora götüreceğim bugun :KK43: araştırdm baya her anne bu yollardan geçiyor ve özellikle bu zamanlar en deli zamanları oluyormuş

Bir markanın uykuya yardımcı şampuan ve yağı var. 7 gün uygulayınca düzene giriyormuş. Marka adı vermek yasak mı buradan bilmiyorum yasak değilse yazayım ya da siz netten bakın. Ben kullanmadım ama duydum.

Bana kalırsa memeden kesmek için iki yaşına girmesini beklemeyin
Meme emen çocuklar zırt pırt uyanıyor böyle
İki kizimda da aynı şeyleri yaşadım,sizi çok iyi anlıyorum
Uykusuzluk berbat bir şey,ki çalışıyorsunuz siz bir de
İnatlasmalari için de iki yaş sendromunun ayak sesleri diyorum üzülerek

biberona hiç bir şekilde alıştıramıyorum nasıl alıştırabilrim peki asla almıyor :/
Pipetli cam bardaklar var ya, üzerlerinde rengarenk resimler olan,onlar ilgisini çeker belki,bir deneyin
Benim kızlarım da biberon sevmediler hiç...
Memeden kestiginiz de gece beslenmesini tamamen kesin...

Sizinle hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz . Benim Oğlumda asla uyanıkken biberon kabul etmiyor hemde 4 aylıktan beri. Üstelik ben emziremedim yani biberona mecburdum o yüzden ancak o uyuyunca, hatta dalınca veriyoruz biberonu ağzına yoksa uyanıyor istemiyor. Siz de böyle bir deneyin isterseniz.

Allah yardımcınız olsun.
Çocuk büyütmek zor iş. Benim kızımda farkındalığı fazla olan bir bebekti. Asla oyalayamaz,aklındakini unutturamazdım. Hani derler ya dikkatini dağıt,başka birşeye yönelt unutsun vs diye. Asla kata ve zinhar oyalayamazdım. Birgün markette bir başladı ağlamaya dakikalarca nedenini anlayamadığım bir şekilde ağladı. Market çalışanları geldi yanımıza niye aglıyor ne istiyor diye sordular o derece. Hatta ona sordular dahada delirdi. O gün bende onunla ağlamıştım. Eve zor atmıştım kendimi hiç unutmam. Ve uzun bir süre kapı dışarı çıkmak istememiştim.
Uyurdu gece 2de kalkar otururdu cin gibi sonra uyut/uyu uyuyabilirsen.
Şimdi 5 yaşında ve inanın bu saydıklarım geçti gitti. Gayet uyumlu,sevecen,akıllı,neşeli kıpır kıpır bir çocuk oldu. Hala farkındalığı fazla,aşırı derecede kendini bilen bir tarzı var,ikna olmadığı çok şey oluyor ama daha sakin atlatıyoruz.
Size tek diyebileceğim sabırlı olmanız. İnanın başka bir çözüm yok. Anlamaya çalışın onu. Ağlamaları fazla olduğunda kendine zarar vermediği sürece üzerine düşmeyin. Gece yatmadan ne istiyorsa onu yedirin. Biz bir dönem makarnaya dadanmıştık. Israr etmektense yesinde onu yesin diyordum.Süt,muhallebi konusunda ısrarcı olmayın.Tok olduğundan emin olun,gece uyanıncada ışık yakmadan kısık sesle iletişim kurun,odadan mümkünse yataktan çıkmayın. Gece olduğunu uyunacağını anlamasını sağlamaya çalışın. Zamanla azalır bakarsınız bu şekilde uyanmaları.
Sağlıkla büyütün bebeğinizi.

Ben ilk cocukta boyle zorluklar yasamadim ama ikincisi...off fena bir bebek. Gece uyumuyor. Saat basi meme icin uyaniyor,o yuzden kelin merhemi olsa kendi basina surer diyorum. Ama hircinligi tutturmalari gecici bunu bil. Her cocukta belli aylarda oluyor. 2 yas sendromu 4 yas sendromu filan tam yasinda olmuyor. Bagirmadan bazi sinirlar koymak gerek mesela disarida boyle tutturursan eve gideriz diyip dediginizi ypmaniz gerekiyor. Hayir dediginizde ne olursa olsun o isteginin olmayacagini bilmeli,tutarli olmak onemli. Ben buyugu 4 yasa yakinken dogum iznine ciktim,annem hayir dedigini kizim agladiginda yaptigi icin cok zorlandim,onu cok guzel yonetiyordu cunku. Bir de sizin yninizda uyursa uyaniyor mu? Cok tavsiye etmiyorlar ama belki seni ozluyordur

Eli ile yiyeceği makarna vs birşeyler yedirin yatmadan bir saat önce, benim oğlumda mama, muhallebi yemez ama yatmadan bir saat önce akşamdan kalan çorba veya makarna varsa yediriyorum

X