çok çaresiz hissediyorum akıla ihtiyacım var.

cevaplar için teşekkürler. Takmamay çalışcam ve Allaha dua edicem başka yapılabilecek bir şey yok

ya söylenenlere kulak tıkayacaksın kız kinci muhtemelen ama bu denli dedikodu kul hakkı yanı Allaha havale et yöneticime bilgi verirdim izlemesini isterdim milleti bir çobanı vardır bu sürünün elbet.
Sizin yorumlarınız nokta atışı oluyor. Yöneticime desem de kendi aralarında konuşuyorlar. Çağırsa yanlarına biz yapmadık etmedik diyecekler. İspatım yok. Adım şikayet eden konumuna düşecek. Çobanları bu kız işte. Başkasını mobingle yıldırdı o kişi istifa etti. Bundan korkuyorlar o yüzden.

Yani ben kendi calisma hayatimda hep ards edindim konuştum tek calismadim ama tek calissa idimde hic zoruma gitmezdi ben tek çalışmayı sessizligi seven insanim .ayrica isyerindekiler ards olmiyor size en ufak catlakta hemen su sizdiriyor görüyorsunuz .is yapiyorsunuz sonucta ardaslik olmaz biraz daha bekleyin hobi edinin kafa daginikligi icin hafta sonları günü birlik turlara katilin tek
Evet bunları yapıyorum ancak arkamdan sürekli kötü imaj çizilmesi beni gündelik hayatımda etkiliyor maalesef.

Sizin yorumlarınız nokta atışı oluyor. Yöneticime desem de kendi aralarında konuşuyorlar. Çağırsa yanlarına biz yapmadık etmedik diyecekler. İspatım yok. Adım şikayet eden konumuna düşecek. Çobanları bu kız işte. Başkasını mobingle yıldırdı o kişi istifa etti. Bundan korkuyorlar o yüzden.
sende o zaman onu satacak birilerini manipüle edip kendi safına çekeceksin ağzından laf alacaksın koz karşı tarafa kullanmak için böyle böyle savaş devam eder muhtemelen senı yıldıracaklar ama sende hemen pes etme belli ki kıskanç zaaflarından vur onu üstüne giderdim ben

sende o zaman onu satacak birilerini manipüle edip kendi safına çekeceksin ağzından laf alacaksın koz karşı tarafa kullanmak için böyle böyle savaş devam eder muhtemelen senı yıldıracaklar ama sende hemen pes etme belli ki kıskanç zaaflarından vur onu üstüne giderdim ben
İt iti ısırmaz diye bi laf var ya tam olarak o. Bu dediğinizi yapmaya çalıştım ama kızın arkası da kuvvetli. Pasif kaldım en başından yapmalıydım 1 yılı geçmiş artık böyle gidecek gibi. Benim takmamam lazım. Herkes birbirinin arkasından konuşuyor zaten. Allaha havale ettim.

İt iti ısırmaz diye bi laf var ya tam olarak o. Bu dediğinizi yapmaya çalıştım ama kızın arkası da kuvvetli. Pasif kaldım en başından yapmalıydım 1 yılı geçmiş artık böyle gidecek gibi. Benim takmamam lazım. Herkes birbirinin arkasından konuşuyor zaten. Allaha havale ettim.
bak görmemezlikten gelmekte bir ceza şekli aslında egosunu sarsar ne kadar güzel kadınsın ki kduruyor bırak saçlarını savura savura geç uyuz olsun

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.
İş yerimde seni çok seviyoruz ondan senle uğraşıyoruz adına saçma sapan olaylara, laf atmalara maruz kaldım ve malesef kendimi savunamadim..
Sonrasında ben küsüp kendimi kapattım ve kapalı kapılar ardında edilen özürlerle affet bizi dendi ama ben ortama büyük bı mesafe koymuştum bile sonra duzeldik ama hala ugrasilmaya devam ediyor.. yani kötü bı algı oluşturuldu ve ben yokken dedikodumun döndüğüne şahit oldum.
Evet herşeyin farkındayım ama malesef bu laf gelince far tutulmuş tavşan gibi kalıyorum o an hak edene hak ettiği cevabı veremiyorum aklıma kesinlikle gelmiyo sonra kendimi yiyorum şunu soyleseydim keşke tam yeriydi diye .. bu kalakalmam konusunda ciddi yardıma ihtiyacım var

Orası nasıl bir iş yeriymis .
Hepsi kadın mı çalışanların .
Ne bilim aklı başında bir tek insan yok mu

Tabiki etkiler ama yapacak birsey yok insanlarin ne dediğini takmayın
evet başaracağım inanıyorum.
Orası nasıl bir iş yeriymis .
Hepsi kadın mı çalışanların .
Ne bilim aklı başında bir tek insan yok mu
tek tük erkek var.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.
İş yerimde seni çok seviyoruz ondan senle uğraşıyoruz adına saçma sapan olaylara, laf atmalara maruz kaldım ve malesef kendimi savunamadim..
Sonrasında ben küsüp kendimi kapattım ve kapalı kapılar ardında edilen özürlerle affet bizi dendi ama ben ortama büyük bı mesafe koymuştum bile sonra duzeldik ama hala ugrasilmaya devam ediyor.. yani kötü bı algı oluşturuldu ve ben yokken dedikodumun döndüğüne şahit oldum.
Evet herşeyin farkındayım ama malesef bu laf gelince far tutulmuş tavşan gibi kalıyorum o an hak edene hak ettiği cevabı veremiyorum aklıma kesinlikle gelmiyo sonra kendimi yiyorum şunu soyleseydim keşke tam yeriydi diye .. bu kalakalmam konusunda ciddi yardıma ihtiyacım var
aslında o far tutulmuş tavşan gibi kalma durumu acaba bişi derlerse ben devamını nasıl geçircem kaygısından olabilir mi? benim için öyleydi, birisi suratıma bir şey söyleyince cevabımı veriyordum ama tekrar bir şey söylerse bişi diyemiyodum, kitleniyodum stresten.

evet kimine göre küçük ama yaşayan bilir ki çok sıkıntılı bir durumdayım. Herkesin başına gelebilecek iş yerinde mobing...
1,5 yıldır çalıştığım iş yerinde kendi iş arkadaşlarım tarafından sistematik bir itibarsızlaştırma söz konusu. bir grup insan kenara çekilip fısır fısır dedikodumu yapıyorlar, başkalarına sürekli beni kötülüyorlar. Bu kadar kişi aynı şeyi diyorsa vardır bir şeyler diyip insanlar da inanıyor anlayacağınız.

Ben gayet işe gelince herkese günaydın, iyi akşamlar diyen birisiyim. Yolda yürürken görürsem gülümser selam veririm. Beraber proje yürüttüğüm kişilerle de iş yaparken sohbet muhabbet ediyorum.

İnsanların yanlarına sohbet muhabbet etmek için gittiğimde yoğun havalarına giriyorlar. Suratıma bile bakmıyorlar. Yani bunlar basit şeyler diyebilirsiniz ama saatlerim orda geçiyor ve sürekli bir mobing söz konusu.

peki neden böyle oldu derseniz yılan bi kızın yüzünden. Onun hoşlandığı çocuk benden hoşlanıyormuş. benim haberim bile yoktu. sonra bana bu kız düşman oldu. herkese hakkımda ileri geri konuştu. Yapmadığım şeyleri yapmışım gibi gösterdi. İnsanları örgütledi. benimde çok kötü bir dönemim olmuştu işlerimi yapıyordum ama sosyal ilişkilere önem vermiyordum. İnsanlarda 'aa evet gerçekten kimseyle konuşmuyo, burnu havada' diye düşündü.

Şube değiştirebilirim ama hem evime uzak hem de 'dayanamadı gitti.' dedirtmek istemiyorum. Çünkü bu anlattığım kişiler başka birisine daha aynısını yaptı ve o kişi istifa etti 5 ay önce. Hala nasıl gönderdik ama vs diye konuşuyorlar.

Bir yandan yap işini muhatap olma kimseyle, yalnız takıl diyorum. Bu seferde başkaları laf almak için neden yalnızsın niye kimseyle takılmıyorsun gibi şeyler diyorlar. (Bunu diyenler iyiniyetli değil tahmin edersiniz ki...) Ayrıca sus pus kimseyle konuşmadan saatlerce vakit geçmiyor. Başkalarının benle konuşmak istemediğini bildiğim halde yanlarına gidip konuşunca, bu hakkımda kötüleme kampanyası yapanlar kuduruyorlar. Ama istenmediğim kişilerle de konuşmak zoruma gidiyor. Gerçekten inanılmaz araftayım. Allah'a sığınıyorum.

Yüzüme bir şey diyen yok. ama sürekli arkamdan dalga geçiyorlar. Beni işyerinde itibarsızlaştırdılar. Gerçekten çok sıkıldım. Kendi aklım artık bana yetmiyor. Akıla ihtiyacım var.
O kız dışındkailerle arkadşaşlık kurmaya çalış kendini ezik göstererke dğeil biraz zaman sonra emin ol millet onu dışlayacak bend eyaşafım buna benzer bişey işyerinde sinir keizi gçeirdiğimi bilirim dedim bu böyle olmayacak tek tek herkwsi kendi tarafıma çektim hala görürşürüz ordkailerle o tek kaldı

O kız dışındkailerle arkadşaşlık kurmaya çalış kendini ezik göstererke dğeil biraz zaman sonra emin ol millet onu dışlayacak bend eyaşafım buna benzer bişey işyerinde sinir keizi gçeirdiğimi bilirim dedim bu böyle olmayacak tek tek herkwsi kendi tarafıma çektim hala görürşürüz ordkailerle o tek kaldı
denedim inanın ben bir buçuk yıldır bunla mücadele ediyorum. Psikoloğa bile gittim her yolu denedim. ama artık yüzlerine bile bakmıyorum. onların bana yaptığı gibi.
ben ben bir türlü kendi tarafıma çekemedim. Bir sürü kez onlara hediye aldım, yemeklere götürdüm, gümüş kolye bile aldım yani... ama yok bir türlü sevmediler beni.
siz nasıl kendi tarafınıza çektiniz?

denedim inanın ben bir buçuk yıldır bunla mücadele ediyorum. Psikoloğa bile gittim her yolu denedim. ama artık yüzlerine bile bakmıyorum. onların bana yaptığı gibi.
ben ben bir türlü kendi tarafıma çekemedim. Bir sürü kez onlara hediye aldım, yemeklere götürdüm, gümüş kolye bile aldım yani... ama yok bir türlü sevmediler beni.
siz nasıl kendi tarafınıza çektiniz?
bu s.ftrikler zaten kendi içleirndede birbirlerini svemiyoduki mecburiyetten yanyanaydılar bir olay olunca savundum birini ertesi gün baktım depo bölümünd ebeni övüyor dedim dogru yoldasın ama ben de uzunca bir süre hiç biriyle konuşmadım aynı şekilde sonr ayavaş yavaş oturdu yerine bir de şunua sla unutma onlar sadece iş arkadşaın yani iş dışında senin hayatında yer almamalılar iş çıkışalrına arkadşarını çagır görüştüğün insan sayısınıa rttır daha rahat edersin

bu s.ftrikler zaten kendi içleirndede birbirlerini svemiyoduki mecburiyetten yanyanaydılar bir olay olunca savundum birini ertesi gün baktım depo bölümünd ebeni övüyor dedim dogru yoldasın ama ben de uzunca bir süre hiç biriyle konuşmadım aynı şekilde sonr ayavaş yavaş oturdu yerine bir de şunua sla unutma onlar sadece iş arkadşaın yani iş dışında senin hayatında yer almamalılar iş çıkışalrına arkadşarını çagır görüştüğün insan sayısınıa rttır daha rahat edersin
teşekkür ederim içtenliğiniz için.

başka departmandakilerle konuşmamız yasak gibi bir şey. Dediğiniz çok doğru ilk başta bende bu dedikoducuların benden uzakladığına sevindim ama algı yapıyorlar ve bu muhabbetler yönetime gidiyor. Ona göre görev alacağınız projelerin büyüklüğünü vs. etkileyebiliyor bu durum. Tek başımayım ve tek başına nasıl güçlü durulur inanın bilmiyorum.
Olabildiğince profesyonel olup işini en güzel şekilde yap bence bi açık bulamasınlar. Bir yandan da bence iş başvuruları yap. Yani maddi durumunu bilmiyorum canım ama daha güzel bi iş için belki de bu sinsiler bir imtihan vesilesidir. En güzel işi bulup bas istifanı ohh mis gibi . İnşallah gönlünce olur her şey 🫶

Olabildiğince profesyonel olup işini en güzel şekilde yap bence bi açık bulamasınlar. Bir yandan da bence iş başvuruları yap. Yani maddi durumunu bilmiyorum canım ama daha güzel bi iş için belki de bu sinsiler bir imtihan vesilesidir. En güzel işi bulup bas istifanı ohh mis gibi . İnşallah gönlünce olur her şey 🫶
İşimle ilgili bir sorunum yok. Karakterim için arkamdan bir sürü kötü şey söylüyorlar. İnsanlar da bunlara inanıyor ve benden uzak duruyor. Ama ben sadece işimi yapıyorum kimseyle muhattap olmuyorum. Ama arkamdan konuşup dalga geçiyorlar.

X