Çok inceleme evlen işte

Jareau

Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2018
355
173
28
Ablalarım kardeşlerim ben 23 yaşında ailesiyle yaşayan bir kızım daha önce cildimdeki sorunlarla ilgili konularımı hatırlarsınız hepsini çözdüm sayılır şükür.Şimdi ki derdim ise arkadaşlarım ve komşular tarafından biraz baskı altında kalmam sürekli sevgilin yokmu ne zaman evleneceksin gibi sözler duyuyorum maalesef bu zamana kadar hayatı birlikte geçirmek isteyeceğim kafamın uyduğu sevebileceğim biriyle karşılaşmadım.Arkadaşlarımın çoğu evlenip çoluk çocuğa karıştıkları için benim geç kaldığımı düşünüyorlar çok inceleme evlen işte biriyle diyorlar sizce evlenmek için evlenilirmi yani çok incelememek mi gerekir kafam çok karıştı gerçekten beni isteyen bi kaç kişi var ama onlarla kafam uymadı ve kültürel açıdan da pek uymuyoruz ama boşver evlenince uyarsınız diyorlar sizce ne yapmalıyım ?(yaşadığım yer küçük tanışabileceğim pek kimse yok)

Nasıl bir çevrede yaşıyorsun yaa :KK57: 23 yaşındasın ve arkadaşlarınin çoğu evlenip çoluk çocuğa karışmış :olamaz: buralarda 23 yaşında üniversiteden yeni mezun oluyor kızlar ya da eğitime devam ediyolar. Çevrenizi hayata bakışınızı değiştirin lütfen. Geleceğiniz için.

Son düzenleme:
Bir de bu arkadaşların evlilik marifet gibi size akıl veriyolar çok inceleme evlen işte diye :olamaz: sanki kıyafet alıyorsun ki kıyafet alırken bile biraz düşünür insan. Dusunmeden evlen demek nasıl bir beynin ürünüdür. hayattaki tek başarıları evlenmek ve çocuk doğurmak sanırım. Aklı yok fikri var diye tam da böyle insanlara deniliyor. Kusura bakmayın tutamadim kendimi

Bu hayatınızdaki en büyük kararlardan biri bunu incelemeyeceksin de neyi inceleyeceksin acaba ?.Etrafınızdakilere aynen düşündüğünüzü söyleyin kafama uyan biri yok , evlenmek için evlenmek istemiyorum deyin .Kendi kararınızı verebilirsiniz sonuçta ,onlara ne sizin evlenmenizden .Yalnız olmak yanlış biriyle olmaktan bin kat iyidir.

23 yaşında olsam tekrar evlenmekten başka herşeyi düşünürdüm (mutlu bir evliliğim var orası ayrı). Bizim toplumda genç kızlara hep böyle baskı kurulur, halbuki evlenmek marifet değil. Doğru insani kendi hayatına katıp mutlu olmayı denemek lazim. Sirf milletin ağzından kurtulmak için "eh işte" dediğiniz biriyle evlenemezsiniz ki.

Nasıl bir çevrede yaşıyorsun yaa :KK57: 23 yaşındasın ve arkadaşlarınin çoğu evlenip çoluk çocuğa karışmış :olamaz: buralarda 23 yaşında üniversiteden yeni mezun oluyor kızlar ya da eğitime devam ediyolar. Çevrenizi hayata bakışınızı değiştirin lütfen. Geleceğiniz için.
Küçük bi yerde yaşıyorum okuma seviyesi az ben 2 yıllık işletme bitirdim şuan iş arıyorum burdan gitmek istiyorum bende

X