Çok inceleme evlen işte

Daha gençsin ne diye acele edeceksin ki? Boşver ağzı olan konuşuyor işte. Emin ol doğru zamanda karşına gönlüne göre biri çıkacaktır. Evlenmek için evlenmek kadar absürt bir şey daha olamaz. Evcilik mi oynuyoruz yahu:işsiz:

Bunu söyleyenler öyle yapmış olabilir ama siz yapmayın. Hayat sadece medeni durumunuz değişsin diye biriyle geçmez. Nasip kısmet böyle şeyler. Bence size böyle şeyler şuursuzlarla aranıza mesafe koyun. Aklı başında olan insan iyice tanı der. Evlendikten sonra tabiki değişiklikler oluyor ama sırf böyle oluyo diyede 1 ayda evlenilecek hal yok.

Yaşadığınız yer küçük derken? Ben doğunun en ücra kentlerinden birinde doğdum ve 15 yaşına kadar da ordaydım. Kimseden evlilikle ilgili bir baskı görmedim. Görsem bile baskın bir kişilik olduğum için kimseyi konuşturmazdım. Yarın öbür gün yanlış bir seçim yapıp evlendiğinizde bu çok konuşan işgüzarlar mı koruyacak sizi?

Ablalarım kardeşlerim ben 23 yaşında ailesiyle yaşayan bir kızım daha önce cildimdeki sorunlarla ilgili konularımı hatırlarsınız hepsini çözdüm sayılır şükür.Şimdi ki derdim ise arkadaşlarım ve komşular tarafından biraz baskı altında kalmam sürekli sevgilin yokmu ne zaman evleneceksin gibi sözler duyuyorum maalesef bu zamana kadar hayatı birlikte geçirmek isteyeceğim kafamın uyduğu sevebileceğim biriyle karşılaşmadım.Arkadaşlarımın çoğu evlenip çoluk çocuğa karıştıkları için benim geç kaldığımı düşünüyorlar çok inceleme evlen işte biriyle diyorlar sizce evlenmek için evlenilirmi yani çok incelememek mi gerekir kafam çok karıştı gerçekten beni isteyen bi kaç kişi var ama onlarla kafam uymadı ve kültürel açıdan da pek uymuyoruz ama boşver evlenince uyarsınız diyorlar sizce ne yapmalıyım ?(yaşadığım yer küçük tanışabileceğim pek kimse yok)
1.Evlenmek için evlenilmez.
2.evlendikten sonra çocuk soracaklar
3.çocuk olunca 2.çocuğu soracaklar
4.çocuklar olunca çocukların yaptıklarını soracaklar
...
Bitmez bu döngü.

Hemen konuyu başka yere çek kriz var kriz millet aç aç de onlar bununla şok olurken uzaklaş oradan.
Capture+_2019-02-03-21-02-07(1).png

Bunu mu demek istediniz :KK70:

Ablalarım kardeşlerim ben 23 yaşında ailesiyle yaşayan bir kızım daha önce cildimdeki sorunlarla ilgili konularımı hatırlarsınız hepsini çözdüm sayılır şükür.Şimdi ki derdim ise arkadaşlarım ve komşular tarafından biraz baskı altında kalmam sürekli sevgilin yokmu ne zaman evleneceksin gibi sözler duyuyorum maalesef bu zamana kadar hayatı birlikte geçirmek isteyeceğim kafamın uyduğu sevebileceğim biriyle karşılaşmadım.Arkadaşlarımın çoğu evlenip çoluk çocuğa karıştıkları için benim geç kaldığımı düşünüyorlar çok inceleme evlen işte biriyle diyorlar sizce evlenmek için evlenilirmi yani çok incelememek mi gerekir kafam çok karıştı gerçekten beni isteyen bi kaç kişi var ama onlarla kafam uymadı ve kültürel açıdan da pek uymuyoruz ama boşver evlenince uyarsınız diyorlar sizce ne yapmalıyım ?(yaşadığım yer küçük tanışabileceğim pek kimse yok)

23 yaşında evlenilir mi yahu. hemde evlenmek için..

Dgs'ye gir, dört yıla tamamla. Kpss çalış. Bu ne ya. Ben oldum 25, herkes 30'dan önce sakin diyor bu nedir? Ekmeğini eline al bir hele. Koca her yaşta var.

Arkadasların 23 yaşındalar, evlenip çoluk çocuğa karışmışlar ve senin geç kaldığını mı düşünüyorlar ? Benim 30 yaşındaki arkadaşlarım hâlâ bekar ve evlenmek için erken diyorlar , farklı dünyalarda mı yaşıyoruz acaba :KK66: Bişey kaybetmedin merak etme bizim evlenince başımız göğe ermedi.

Bu teyzeler tadına bakmadan peynir almıyorlardır kesin.
Siz onlara bakmayın, bol bol inceleyin. Çevrenizi inceleyerek seçme şansınız olsa güzel olmaz mıydı mesela?

Peki ya yapacağın evlilikte mutlu olmazsan? Boşver evlen diyenlere hiç birşeyy olmayacak, olan senin hayatına olacak. Hatta en ufak sorunda sen kendin istedin bunu diyecekler. Bu hayat senin hayatın. Kafa dengesi olmayanla arkadaş bile olamadığımız halde aynı evi nasıl paylaşacaksın. Evlenmek için evlenilmez. Yaşın geç değil. Evlen diyenler evliliği hayatta ki tek hedef olarak görüyorlar. Sen onlardan daha akıllısın :KK66:

23 yaşındasınız yaşıtlarınızın hepsi çoluk çocuğa karıştı siz de geç mi kaldınız yapmayın allah aşkına arkadaşlarınızda sıkıntı var sizde diil kafaya takmayın boşuna etrafınızdakilere de söyleyin kendi işlerine baksınlar o yaşta evlenip çoluk çocuğa karışan in başı göğe ermiyor bu arada bir mesleğiniz var mı acaba inşallah vardır ona odaklanin evliliğe ve çocuğa var daha .

daha bısmıllah yas 23
evlenene madalya mı takılıyormus odul mu verılıyormus ?

23 yaşındasın. 27 yim bütün baskılara rağmen incelemeteyim. Doğru mu yaptım bilmemekle beraber yaşın küçük en azından 2 sene daha düşünme derim

23 yaşındasın. 27 yim bütün baskılara rağmen incelemeteyim. Doğru mu yaptım bilmemekle beraber yaşın küçük en azından 2 sene daha düşünme derim

En dogrusunu yapiyorsunuz inceleyebildiginiz kadar inceleyin. O baski yapanlara selam soyleyin az otede oynasinlar:)

Hayır tabii ki de incele.
Özellikle de ailesini incele.
Ailesi, nasılda aynen öyle oluyorlar.
Kültürel açıdan uymuyorsanız evlendikten sonra bu uyumsuzluk 10 kat olarak çıkacak karşına.
Şimdi ufak gelen sorunlar çok büyüyecek.
Hele ki birbirinize tahammülünüzün azaldığı zamanlarda....
Ailesine bak öncelikle.

X