Sevgilim sahte evlilik yapacam diyor

Arkadaşlar bn güven sorunu olan bi insanım sevgilimle 1.5 yıldır çıkıyoruz en az 5 6 kez instada fake hesap açıp onu denedim bazılarında sadece istek attım bazılarında mesaj da attım hiçbirine cvp vermedi ve hepsini bana attı. Yaptığımın kötü bi şey olduğunu biliyorum bugüne kdr bni aldatacagını düşündürecek bir şey yapmadı aradığım zaman hemen cevap verir mesajlarıma da aynı şekilde ayrıca ailesi bni tanır benim ailem de onu tanıyor ama Bn sanırım güven sorunum olduğu için kendimi durduramıyordum. Neyse o hesaplarm hiçbirine cevap vermedi ve bazılarında benim yazdığımı anladığını belli edecek şeyler söyledi. Bahsedecegim olay olmadan 2ay önce bana fake hesaplardan istek atma dedi. Ben atmıyorum dediğim zaman fake oldugu çok net belli olan ni hesap attı ve benim olduğumu iddia etti. Hesapta takip takipçi sayısı bile 0 dı resim yoktu yani aşırı belliydi fake oldugu. Neyse İki üç ay önce face dan bi hesap açtım ismini unixes bi isim koydum ve profil fotoğrafı koymadım Merhaba yazdım o da günler sonra kimsin yazmış Bn bunu geçenlerde yeni gördüm ve cvp yazdım kısa bi konuşmadan sonra tanışmak istediğimi ve kız olduğumu belirttim o da fotoğraf istedi Bn de su an atmayacağımı ancak isterse arayabileceğimi söyeldim bunu yapma sebebim hesabın kız olduğuna inanmasıydı. Neyse olur dedi ve arkadaşımı konuşturdum arkadaşım sevgilin var mı dediğinde yok da deyip konuyu dağıtmaya çalişti. Sonra yine resim istedi. Bunun üzerine Bn çok sinirlendim ve arayıp ayrıldığımı bni aldattığını söyleidm o da Bn yeter artık dedi kaç kere işlettin sesimi çıkarmadım normaldir ilişkinin başlarında olur dedim dedi ama sen bıkmadan 1.5 yıldır sevdiğin adama bunu yaptın dedi. Ben başta hesabi erkek arkadaş sandım ta ki tanışmak için mesaj atıyorum diyene kdr o an sen olduğunu anladım dedi. Hesapta resim bile yoktu yeni açılmıştı fake oldugu belliydi dedi (gerçekten baştaki konuşmalarda erkekle konuşur gibi konuşmuş) o hesabın fake olduğunu anladım çocuk bile anlar bilerek konuştum resim atacak kadar küçük düşecek misin bunu görmek istedim dedi Bn inanmadığımı söyledim ve engelledim. Kardeşimi aradı o da konuşmayınca başka numaralardan aradı ayrılmak zoruma gitmiyor bana bunları yapman ve aldattığımı düşünmen zoruma gidiyor dedi ayrılalım ama seni aldatmadım gerçekten biliyordum dedi. Bu arada bunlar yani kızla konuşurken kafası biraz güzeldi ve o kafayla artık alttan almadım senin yaptığını dedi. Sorum şu ki sizce gerçekten aldatmış mıdır bu durum bni çok üzüyor anlama ihtimali yüksek çevremde arkadaşlarım vs onu haklı buldu ama yine de emin olamıyorum ona güvenmeli miyim? Aklıma takılan diğer husus ise hesabın sahte olduğunun açık belli olmasına rağmen başta erkek arkadaş sanması kısacası kafam çok karışık ona haksızlık etmek istemiyorum ama böyle de aklıma sürekli bi şeyler takıyorum

cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim

Kızlarrrr
Sevgilinizin facede ilişki durumunda uzun süre boyunca “yok “yazması ve sizin neden böyle yazdığını sorguladığınız zaman dikkat etmedim öyle kalmış ztn çok girmiyorum demesi ve sonrasında ilişki durumunu “var “olarak değiştirmesi halinde ne düşünürsünüzzz. Art niyet arar mısınız yoksa oyle kalmıstır diyip konuyu mu kapatırsınız ?

Eski konularına baktım da Ayrıl bence, Bu adam evlense öyle 1.5 senede boşanamaz belli bir süre evli kalması gerekiyor. Sahte evlilik olsa bile devlet sürekli kontrol ediyor bir kere, gerçek evlilik mi beraber yaşıyorlar mı? Birbirlerinin özeline ne kadar hakimler vs diye belirli aralıklarla soruşturuyor, eşleri yalnız mülakata alıp. Bir yakınım yaptı böyle evlilik, adamlar ayakkabı numarasından iç çamaşırı rengine kadar sormuşlar gerçek karı koca mı bunlar diye..
5 Sene sürse evliliği bu paranoyak halinle kafayı yersin sen . Zaten adama güvenmiyormuşsun kırk kere denemişsin fake hesap ıvır zıvır bi de yakalanmışsın ...

Avrupaya giden turk erkegine guven olmaz. Hele hele isini ayarlamadan gitmis. Kafasinda kurdugu plan sacma otesi. Sizden daha guzelini evlilige ikna edemem diye sizi elde tutmaya calisiyor simdilik. Alman guzel bir kiz bulsa hemen evlenir, sizi de ikinci gun unutur.

Bu adamdan ayrıl yarın bir gün eşi sana bulaşıp nikahlı kocamdan uzak dur metres dese ne yapacaksın? Sürpriz olmasın şimdiden her ihtimali düşün.
Daha çok yıkılırsın.
Evlilikte sahte değil, düzeni kuracak evlenecek ateşle barut öyle kağıt üstünde evlendim ayrı evlere gittim de yok aynı evde düzen kurmak zorundalar inceleniyor hepsi.
Nikahlı karı koca yaşlar da yakın formalite olmayacak bu evlilik.
Basın çok ağrır açıkçası rezillik çıkmadan bitmesi daha iyi

Yok dini nikahla gitmem zaten . Allah korusun:KK43: full sigortasını yatırıp sorun çıkaramayacak biriyle evlenip 1.5 yıl içinde ayrılmayı daha sonra bnmle nişanlanıp resmî Nikahla getirmeyi planlıyormuş . Bana anlatılan şey bu şekilde
En az 5 yıl evli kalması gerekiyor ve aynı evde düzende yaşayacak yatakodalarına kadar kurulu düzeni devlete ispatlamak zorundalar yalan olduğu buradan belli bir kere

En az 5 yıl evli kalması gerekiyor ve aynı evde düzende yaşayacak yatakodalarına kadar kurulu düzeni devlete ispatlamak zorundalar yalan olduğu buradan belli bir kere
O yatak odası kurulursa devamı gelir o işin. Herkes biliyor kimsenin uslu durmayacağını, o yüzden adam gazını almaya çalışmış konu sahibinin, sıkıntı çıkarması imkansız biri diye. Ama değil. Adama kız buldular ordan, everecekler basbaya. Fen kandırılıyor konu sahibi. Yarın bi şekilde Almanya 'ya giderse adamın çocuğu ile karşılaşabilir de.

daha bugüne kadar bir kisinin bile böyle bir seyi ispatlamak zorunda oldugunu duymadim. Ikametgah elbet ayni adresste olmali. Bu arada 5 yil degil 3 yil. 3 yil sonra ayrilirsa bazi sartlarda kendi icin oturum alma hakki oluyor. cocuk olursa tabiki bambaska

Babası alman vatandaşı olan biri sahte evlilik yapmaz saf olma

Adam planını kurmuş Alman kadınla evlenecek ona da ‘ Türkiye’de de eşim var bizde böyle islam da böyle diyecek’ ve Türkiye’ye gelince de seni düdükleyecek.

Adamın iki ülkede de karısı olacak misss

Kendini seviyorum adı altında kullandırdığınla kalacaksın.

P pink442635

Allah aşkına dini de kendilerine alet ediyorlar. Başkası ile resmi nikahlı olan kadın nasıl dini nikahla başkası ile oturur. Bunlarda müslümanım diye dolanıyor. İslamiyette nikah aleniyettir. Toplum nazarında o iki kişinin birbirinden maddi ve manevi olarak hak sahibi olması için yapılır . Soy bağı korunması için yapılır. Yani islamiyette nikahın amacı soy bağını koruyup, kadını ve çocuğu güvence altına almaktır. Bu nedenle dini nikah tek başına bu hakkı sağlamadığı için gerçek din adamları resmi nikah olmadan dini nikahı kıymaz. Hele hele başkası ile resmi evli gözüken birine dini nikah hiç kıymaz. Dini nikah varsa da düşer ve yenilenmesi gerekir.
Hadi bunları geçtim. Benim resmi karım olacak ama sen Almanya ya gel bana metreslik yap (adamın teklifinin tam içeriği bu) diyen bir adama hala baba yanlış yapmadı diyebiliyorsunuz.
En çok üzüldüğümde şu kafada bir adama hala umut besleyen bir kadının hukuk öğrenimi alıyor oluşu. 17 yıllık bir hukukçu olarak cidden üzüldüm. Türkiye'deki üniversite eğitim kalitesinin bu kadar düştüğünü görmek,başka kadınların haklarını savunmaya aday bir kadının kendini böyle aciz bir duruma sokmaya hevesli olması, açık açık istersen gel yanına metresim ol diyen adama bile hala tekmeyi basamaması çok sıkıntılı bir durum.

Eski konularına baktım da Ayrıl bence, Bu adam evlense öyle 1.5 senede boşanamaz belli bir süre evli kalması gerekiyor. Sahte evlilik olsa bile devlet sürekli kontrol ediyor bir kere, gerçek evlilik mi beraber yaşıyorlar mı? Birbirlerinin özeline ne kadar hakimler vs diye belirli aralıklarla soruşturuyor, eşleri yalnız mülakata alıp. Bir yakınım yaptı böyle evlilik, adamlar ayakkabı numarasından iç çamaşırı rengine kadar sormuşlar gerçek karı koca mı bunlar diye..
5 Sene sürse evliliği bu paranoyak halinle kafayı yersin sen . Zaten adama güvenmiyormuşsun kırk kere denemişsin fake hesap ıvır zıvır bi de yakalanmışsın ...
Evet ztn yapı olarak takıntılıyım. Bi de bu çıktı

İyi günler arkadaşlar kafam çok karışık  işin içinden bir türlü çıkamıyorum daha önca iki konu açtım ve ikisinde de çok yardımcı oldunuz güzel noktalara değindiniz bu yüzden tekrardan buraya yazıp fikir almak istedim sevinirim. Konu şu ki sevgilimle 2.5 yıllık güzel giden ciddi bi ilişkim var ara sıra kavga etsek de bunlar en fazla 3 4 saat sürüyor genelde onun ılıman yaklaşımıyla olayı çözüyoruz. Kendisi mühendis ve Türkiye’deki şartlar kötü olduğu için ilişkimizin başından beri Almanyaya gitmek istiyordu ben de her ne kadar çok istemesem de bi şey diyemiyorum onun için orasının daha iyi olduğunu bildiğim için. Sonunda vizesi çıktı ve Almanya’ya gitti. Oturum izni nasıl olacak dediğim zaman babamın dükkanı ( babası 27 yıldır Almanya’da ve vatandaşlığı var) var üstüme yaparız inşallah falan diyordu ama sahte evlilik lafı en başından beri dönüyordu . Geçenlerde biraz üsteleyince evlilik ihtimalinin de olduğunu söyledi bu en son ihtimal ama sana söylemem gerekiyor her şey bittikten sonra öğrenirsen yüzüme bakmazdın dedi. Ben bunu duyunca ayrılmak istediğimi söyledim o da sahte evlilik yapsa bile gerçeğe dönme ihtimalinin imkanınız olduğunu beni gerçekten sevdiğini ve oturum aldıktan sonra bni de Almanyaya götürmek istediğini söylüyor. Ama ben tam olarak güvenemiyorum insan gerçekten sevdiği birine bunu yaşatır mı sizce? Bugüne kdr bana değer vermediğini hissetmedim hiç sürekli mesaj atar arar aklımda soru kalmasın aklıma bi şey takılmasın diye çabalar ama bu evlilik fikri bana çok abartı geldi. Bana yüz yüze buluşunca her şeyi anlatacağını ve sahte evlilik yapılsa Bile asla gerçeğe dönmeyecek biriyle olacağını buluşunca o kişiyle ilgili her şeyi bana anlatacağını gerekirse konuşturacağımı söyledi . Amcası da yıllardır orda acaba onun eşiyle mi yapacak diye düşündüm çünkü öyle bi ihtimal asla olamaz dedi . Neyse ben başta hayır desem de bi süre sonra geleceği günü beklemeye karar verdim bu sıra olaya annem ve kardeşim de dahil oldu erkek arkadaşımı aradılar ve birsürü hakaret ettiler. O da aileme saygısızlık yapmamak için sustu çok sinirlenmesine rağmen . Ben geleceği günü beklemeyi kabul ettim ama su aralar aklıma hep acaba evlendi öi acaba ne zmn evlenecek sorusu geliyor ilişkime bile odaklanamıyorum sürekli sorgu sualle geçiyor günlerim. Aklıma hep bu geliyor .Mesela dün işteyim çalışıyorum dedi ben de ona kahvaltı yapacam dedim kendisi de afiyet olsun ben de işteyim yazdı . Benim aklıma direkt sahte evlilik yaptığı geldi çünkü Bna ztn Ondsn önce çalışıyorum yazmıştı ben sormadan tekrar işteyim DİE belirtmesi saçma geldi ve yalan söylemeyi beceremiyorsun ddm sesli aradım o da ne yalanı dedi görüntülü aradı iş yerini gösterdi ve ben çok utandım  bu Arada otelde çalışıyor oturum alana kdr kardeşim aldatmıştır seni o yüzden sen sormadan işteyim yazmış tekrar dedi . Ailem sürekli ona karşı ön yargılı ve bı durum da beni olumsuz etkiliyor. Bir yandan ailemle uğraşıyorum bi yandan aldatır mı diyorum bi yandan ilişkimi düzenletmeye çalışıyorum gerçekten çok yoruldum artık . Erkek arkadaşım da bana yardımcı olmaya çalışıyor yarım saatte bir msj atıyor her gün görüntülü arıyor . Evlenip Almanya’ya gideceğimiz günün hayallerini kuruyor . Ne yapacağımı şaşırdım kısacası sizce napmam gerekiyor
Bu arada ben de üni öğrencisiyim istersen güvenmiyorsan seni de getiririm bi şekilde yanımda durursun aklında soru kalmaz dedi ama evlensek bile dini nikah kıyabiliirz öünkü resmî nikah sahte evlilik yapacağı kişiyle olmuş olur
Sahte evlilik yapan bir arkadaşım şu an eşiyle çocuğunu büyütüyor. Oturma izni vatandaşlık falan aldı ama o kadınla evli kalmayı tercih etti

Babasi Almanya'da isletme sahibi, vatandasligi var, 27 yildir orada ve sevgilinizin oturumu yok?

Babasi isletme sahibi ve vatandas iken, oturum almak icin sahte evlilik gerekiyor????

Lutfen bir gurbetci varsa aramizda su oturum kosullarini bi anlatsin.

Ayrica paragraf ve noktalama isaretleri ücretsizdir, kullaniniz.
Sahte evliliğe gerek yok iş bulması yeterli üstelik babası orda daha kolay olur çalışma izni için.

Arkadaşımın babası seneler.once inşaat işçisi olarak yurt dışına kaçak gitmis. Karısına da seninle bosanalim ,ben burada formalite evlilik yapayım ,oturum alayım demiş ( tüm akrabaları bu şekilde yapıyormuş) kadın izin vermemis. Madem öyle dön gel nikahını vermem demiş. Bundan 40 sene öncesi yaşayan ilkokul mezunu kadına bile saçma gelmiş bu fikir. Gerisini siz düşünün

X