Sevgilim sahte evlilik yapacam diyor

Arkadaşımın babası seneler.once inşaat işçisi olarak yurt dışına kaçak gitmis. Karısına da seninle bosanalim ,ben burada formalite evlilik yapayım ,oturum alayım demiş ( tüm akrabaları bu şekilde yapıyormuş) kadın izin vermemis. Madem öyle dön gel nikahını vermem demiş. Bundan 40 sene öncesi yaşayan ilkokul mezunu kadına bile saçma gelmiş bu fikir. Gerisini siz düşünün
Zamanında çok olmuş böyle şeyler, adamlar gidip 3-5 yıl sonra karıları ile geliyormuş ellerinde çocuklar ile. Filmlere bile konu oldu bu olaylar.

İyi günler arkadaşlar kafam çok karışık  işin içinden bir türlü çıkamıyorum daha önca iki konu açtım ve ikisinde de çok yardımcı oldunuz güzel noktalara değindiniz bu yüzden tekrardan buraya yazıp fikir almak istedim sevinirim. Konu şu ki sevgilimle 2.5 yıllık güzel giden ciddi bi ilişkim var ara sıra kavga etsek de bunlar en fazla 3 4 saat sürüyor genelde onun ılıman yaklaşımıyla olayı çözüyoruz. Kendisi mühendis ve Türkiye’deki şartlar kötü olduğu için ilişkimizin başından beri Almanyaya gitmek istiyordu ben de her ne kadar çok istemesem de bi şey diyemiyorum onun için orasının daha iyi olduğunu bildiğim için. Sonunda vizesi çıktı ve Almanya’ya gitti. Oturum izni nasıl olacak dediğim zaman babamın dükkanı ( babası 27 yıldır Almanya’da ve vatandaşlığı var) var üstüme yaparız inşallah falan diyordu ama sahte evlilik lafı en başından beri dönüyordu . Geçenlerde biraz üsteleyince evlilik ihtimalinin de olduğunu söyledi bu en son ihtimal ama sana söylemem gerekiyor her şey bittikten sonra öğrenirsen yüzüme bakmazdın dedi. Ben bunu duyunca ayrılmak istediğimi söyledim o da sahte evlilik yapsa bile gerçeğe dönme ihtimalinin imkanınız olduğunu beni gerçekten sevdiğini ve oturum aldıktan sonra bni de Almanyaya götürmek istediğini söylüyor. Ama ben tam olarak güvenemiyorum insan gerçekten sevdiği birine bunu yaşatır mı sizce? Bugüne kdr bana değer vermediğini hissetmedim hiç sürekli mesaj atar arar aklımda soru kalmasın aklıma bi şey takılmasın diye çabalar ama bu evlilik fikri bana çok abartı geldi. Bana yüz yüze buluşunca her şeyi anlatacağını ve sahte evlilik yapılsa Bile asla gerçeğe dönmeyecek biriyle olacağını buluşunca o kişiyle ilgili her şeyi bana anlatacağını gerekirse konuşturacağımı söyledi . Amcası da yıllardır orda acaba onun eşiyle mi yapacak diye düşündüm çünkü öyle bi ihtimal asla olamaz dedi . Neyse ben başta hayır desem de bi süre sonra geleceği günü beklemeye karar verdim bu sıra olaya annem ve kardeşim de dahil oldu erkek arkadaşımı aradılar ve birsürü hakaret ettiler. O da aileme saygısızlık yapmamak için sustu çok sinirlenmesine rağmen . Ben geleceği günü beklemeyi kabul ettim ama su aralar aklıma hep acaba evlendi öi acaba ne zmn evlenecek sorusu geliyor ilişkime bile odaklanamıyorum sürekli sorgu sualle geçiyor günlerim. Aklıma hep bu geliyor .Mesela dün işteyim çalışıyorum dedi ben de ona kahvaltı yapacam dedim kendisi de afiyet olsun ben de işteyim yazdı . Benim aklıma direkt sahte evlilik yaptığı geldi çünkü Bna ztn Ondsn önce çalışıyorum yazmıştı ben sormadan tekrar işteyim DİE belirtmesi saçma geldi ve yalan söylemeyi beceremiyorsun ddm sesli aradım o da ne yalanı dedi görüntülü aradı iş yerini gösterdi ve ben çok utandım  bu Arada otelde çalışıyor oturum alana kdr kardeşim aldatmıştır seni o yüzden sen sormadan işteyim yazmış tekrar dedi . Ailem sürekli ona karşı ön yargılı ve bı durum da beni olumsuz etkiliyor. Bir yandan ailemle uğraşıyorum bi yandan aldatır mı diyorum bi yandan ilişkimi düzenletmeye çalışıyorum gerçekten çok yoruldum artık . Erkek arkadaşım da bana yardımcı olmaya çalışıyor yarım saatte bir msj atıyor her gün görüntülü arıyor . Evlenip Almanya’ya gideceğimiz günün hayallerini kuruyor . Ne yapacağımı şaşırdım kısacası sizce napmam gerekiyor
Bu arada ben de üni öğrencisiyim istersen güvenmiyorsan seni de getiririm bi şekilde yanımda durursun aklında soru kalmaz dedi ama evlensek bile dini nikah kıyabiliirz öünkü resmî nikah sahte evlilik yapacağı kişiyle olmuş olur
Amann birakin onunla resmi nikahla evlensin siz de imam nikahiyla oturun iste. Zavalli adam muhendismis demek ki Almanya'ya baska turlu gidemiyor. Aileniz abartmis ne var yani sevgiliniz sizi metres konumuna koyup bir esin sahip olacagi tum hukuki haklardan mahrum birakiyorsa? Cok abartiyorsunuz.

Ablacim sen salak misin dalga mi geciyorsun? Aileni dinle senin aklin basinda degil. 2 3 yila da Almanya'da aldatildim yol param yok cocugumu alamiyorum diye aglarsin. Allah rizasi icin biraz gurur ya. Ulkede erkek mi kalmadi? Erkek adam sevdigi kadini boyle sacma duruma sokmaz. Adam gibi nikahi basar gerekirse ac kalir yine sevdigini bu konuma dusurmez.

Universite okuyan bir genc kiz bu kadar sacma dusunemez ya. Inanamiyorum kafam karisik diyor bir de.

Amann birakin onunla resmi nikahla evlensin siz de imam nikahiyla oturun iste. Zavalli adam muhendismis demek ki Almanya'ya baska turlu gidemiyor. Aileniz abartmis ne var yani sevgiliniz sizi metres konumuna koyup bir esin sahip olacagi tum hukuki haklardan mahrum birakiyorsa? Cok abartiyorsunuz.

Ablacim sen salak misin dalga mi geciyorsun? Aileni dinle senin aklin basinda degil. 2 3 yila da Almanya'da aldatildim yol param yok cocugumu alamiyorum diye aglarsin. Allah rizasi icin biraz gurur ya. Ulkede erkek mi kalmadi? Erkek adam sevdigi kadini boyle sacma duruma sokmaz. Adam gibi nikahi basar gerekirse ac kalir yine sevdigini bu konuma dusurmez.

Universite okuyan bir genc kiz bu kadar sacma dusunemez ya. Inanamiyorum kafam karisik diyor bir de.
Kızlar ayrıldım her yerden engelledim . Üzgünüm ama kendime geleceğim inşallah manipülasyonlarına izin vermeyeceğim artık.

Evliliğin sahtesi gerçeği olmaz.Evlendiği an hatta başkasıyla evliliği düşündüğü an ilişki biter,siz başkasıyla sözde sahte evlilik yapsanız o kabul eder miydi bunu ?

Kızlar ayrıldım her yerden engelledim . Üzgünüm ama kendime geleceğim inşallah manipülasyonlarına izin vermeyeceğim artık.
Tam konuya yorum yazacaktim, verdigin dogru karari okudum.

Oturum vize olaylarini bilen biri olarak tek diyecegim, korkunc bir yalanci ve bilmediginden seni saf bulup oynamis.

Kurtuldugun icin ne kadar sansli oldugunun farkina var.

Evet babasının döner dükkanı var ve muhtemelen vergi için az gösteriyordur kârını . Sizin ben söylemeden dükkana kadar bilmeniz bni çok şaşırttı . Gerçek hayatta tanımak isteyeceğim birisiniz
Unutun gitsin çok istiyorsa oturup dilini hallederdi. Burda mühendisliklere denklik direkt veriliyor. Ben 2 küçük çocuk gönüllü islerimle 1.5 Yolda C1e getirdim dilimi. Bekar biri bunu bir yilda çok rahat hallederdi .

Aferin akilli ol. Sana koca mi yok. Okulunu bitir eline ekmegini al. Nasibin gelir seni bulur. Evlenirken de sakin 'aman hicbir sey istemem' deme. Seni cok saf gordum, anne babandan akil al mutlaka. Asiri safsin lutfen uyanik ol ileride evlilik yapacaginda.

Aferin akilli ol. Sana koca mi yok. Okulunu bitir eline ekmegini al. Nasibin gelir seni bulur. Evlenirken de sakin 'aman hicbir sey istemem' deme. Seni cok saf gordum, anne babandan akil al mutlaka. Asiri safsin lutfen uyanik ol ileride evlilik yapacaginda.
Normalde mantıklıyım ama zor aşık oluyorum olunca da mala bağlıyorum

X