çok kötü bir hayatım var ne yapmalıyım?

dilaraa1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
5
0
benim annem babam ayrı üvey babam ve annemle kalıyorum.üvey babam ve annem çok kavga ederler hatta üvey babamın annemi dövmüşlüğü bile var. annemde çekilmez birisi hepsi bana patlıyor sinirlerini benden çıkartıyorlar.bende dayanamayıp üvey babamla ağır kavga edip evden ayrıldım şu an yurtta kalıyorum ama buda benim için işkence çünkü çoooook utangaç birisiyim insanlarla konuşmaktan hatta yüzlerine bakmaktan bile çekinirim yalnız başıma yabancılarla konuşmak biri bana bakarken yürümek bile ölüm sanki herkes bana gülüyor . evdenken daha aza rahatsız oluyodum ama artık katlanamıyorum. tüm bu olaylardan sonra insanlar benle konuşmasın diye onlara çok kötü davranıp terslemeye başladım. intihar etmeyi bile düşündüm. ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum lütfen yardım edin.

benim annem babam ayrı üvey babam ve annemle kalıyorum.üvey babam ve annem çok kavga ederler hatta üvey babamın annemi dövmüşlüğü bile var. annemde çekilmez birisi hepsi bana patlıyor sinirlerini benden çıkartıyorlar.bende dayanamayıp üvey babamla ağır kavga edip evden ayrıldım şu an yurtta kalıyorum ama buda benim için işkence çünkü çoooook utangaç birisiyim insanlarla konuşmaktan hatta yüzlerine bakmaktan bile çekinirim yalnız başıma yabancılarla konuşmak biri bana bakarken yürümek bile ölüm sanki herkes bana gülüyor . evdenken daha aza rahatsız oluyodum ama artık katlanamıyorum. tüm bu olaylardan sonra insanlar benle konuşmasın diye onlara çok kötü davranıp terslemeye başladım. intihar etmeyi bile düşündüm. ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum lütfen yardım edin.

Bence, gencecik bir insana intihar kelimesi hiç yakışmıyor:KK20:
Bence, insanlarla konuşarak kafanı dağıtabilirsin seni kötü duruma iten olumsuz düşündüren de YALNIZLIK.
Hayat çok güzel yaşamasını bilirsen ,hemen umutsuzlanma lütfen
kimimizin derdi yok ki bel kide bzimkiler başkalarının derdinin yanın nokta kadardır. =(
Hep gül mutlu ol inşallah:KK16::KK16:

Canım kaç yaşındasın, okuyor musun veya çalışıyor musun?
İntihar hiç bişeye çözüm olmaz. İntihar eden insan katil sıfatındadır, kendi katili....

maalesef aile huzursuzlukları kişiliğe çok etki ediyor. ben de huzursuz bir ortamda büyüdüm çok çekingen konuşmaya utanan biriydim herkes bana bakıyormuş gibi geliyordu. Okuduktan sonra kırdım kabuğumu haa yine çok mu girişkenim değil ama daha iyi eskiye göre. demek istediğim bu senin gerçek kişiliğin değil yaşadıkların seni bu hale getirmiş ve bunu sadece sen değiştirebilirsin. kendine hobiler edin kitap oku mutlaka halk eğitimin kurslarına katıl değişimi sen de fark edeceksin ölümse herkes ölecek ama bırak Allah'ın takdiriyle olsun

canım dertler yaşarken çözülür. intihar çözüm değil :KK43:

Babanla aran nasıl görüşüyormusun eğer aran iyiyse onunla kalsan nasıl olur.

Özgüven sorununun nedeni ailevi sorunlar. Ama neden çekiniyorsun ki insanlardan? Böyle yaparak kendini sıkıntıya sokarsın
Halbuki iletişim kurmayı desen, bir çok arkadaş edinebilirsin.
Kendini kötü hissedecek ne var herkes senin gibi bir insan. Okuyor musun?

Son düzenleme:
canım intihar bir çözüm değil ki..hayat bazen hepimize çekilmez geliyor..babanla görüşmüyormusun? onda kalsan olmaz mı?

Okuyor musun calisiyor musun canim? Özgüvenini kendi iyiligin icin toparlaman gerek. Psikolojik destek alabilir misin? Devlet hastanelerinde de var psikiyatr ve psikologlar. Ilacin kendinde sakli aslında ama güçlü olman gerek.

Okuyor musun calisiyor musun canim? Özgüvenini kendi iyiligin icin toparlaman gerek. Psikolojik destek alabilir misin? Devlet hastanelerinde de var psikiyatr ve psikologlar. Ilacin kendinde sakli aslında ama güçlü olman gerek.

okuyorum ama bu konuda kimseden yardım isteyemiyorum ne annem ne babam ne arkadaşlarım böyle bi sorunum olduğundan bi haberler. söylesem ciddiye almazlar zaten insanlardan bu denli kaçtığım utandığımı düşününce kendimden soğuyorum

Uzak akrabamın kızı annesi babası ayrıydı hatta annesi 9 kardeş doğurdu farklı farklı babalardan , üvey babası taciz etmiş kızcağızı .
Duyduk ki kız intihar etmiş ipte asılıyken indiriyorlar kızı , öyle böyle şöyle derken bu kız biriyle tanıştı evlendi ve bebeği oldu şimdi facete görüyorum yavrusuna şiirler yazıyor yüzünden gülücük eksik olmuyor :) Mutlu olmak için ille de evlenmek gerekmiyor ama bir sene önce kendi canına kıyacak kızcağız evladı için methiye düzüyor.
Canım hayat hep kötü gitmiyor şu an ergenlik dönemindesin bu dönemler hepimiz için sıkıntılıydı , bir iki sene sonra bu düşündüklerine güleceksin .

Son düzenleme:
ne diyim okuyorum derslerle pek alakam olmadığı halde notlarım fena değil asla konsantre olup çalışamıyorum öğretmenler desen okadar sessizimki adımı bile bilmezler

lisede mi yoksa üniversitede mi okuyorsun?

canım lisede okuyorsan her şeyi bir kenara bırak düşünme üniversite sınavlarına hazırlan.

üniversitede okuyorsan kesinlikle psikologa falan git, kendini her anlamda geliştirmeye çalış.

başka insanları düşünmemeye çalış.

önemli olan değerli olan sensin.

okuyorum ama bu konuda kimseden yardım isteyemiyorum ne annem ne babam ne arkadaşlarım böyle bi sorunum olduğundan bi haberler. söylesem ciddiye almazlar zaten insanlardan bu denli kaçtığım utandığımı düşününce kendimden soğuyorum

Kimseye bahsetmene gerek yok lisede mi okuyorsun üniversitede mi?

Anlıyorum seni benzer olmasa da benimde ailevi sorunlarım var aylarca ilaç kullandım terapiye gittim babamın hala haberi yok olmayacakta. Annem de ben söylemesem anlamazdı ilaç kullandığımı doktora gittiğimi falan. Sorunumu da hiç anlamadılar anlamayacaklarda ama kendimi kurtaramazsam bu durumdan hayatta başarısız olucam farkındaydım. Sende kendini düzeltmelisin bir an önce. Kendin için geleceğin için. Konuşmak istersen özelden yaz yardımcı olabileceğim bi konu olursa yada dertleşmek istersen elimden geleni yaparım.

Şunu da demeden geçemicem çocuklarını düşünmeyen ebeveynlerden nefret ediyorum.:KK47:

Kimseye bahsetmene gerek yok lisede mi okuyorsun üniversitede mi?

Anlıyorum seni benzer olmasa da benimde ailevi sorunlarım var aylarca ilaç kullandım terapiye gittim babamın hala haberi yok olmayacakta. Annem de ben söylemesem anlamazdı ilaç kullandığımı doktora gittiğimi falan. Sorunumu da hiç anlamadılar anlamayacaklarda ama kendimi kurtaramazsam bu durumdan hayatta başarısız olucam farkındaydım. Sende kendini düzeltmelisin bir an önce. Kendin için geleceğin için. Konuşmak istersen özelden yaz yardımcı olabileceğim bi konu olursa yada dertleşmek istersen elimden geleni yaparım.

Şunu da demeden geçemicem çocuklarını düşünmeyen ebeveynlerden nefret ediyorum.:KK47:
teşekkür ederim umarım bende kendim düzeltebilirim bu sorunu bunları bile söylemek burdan beni çok rahatlattı:KK16:

X