cok kotu bir insanim ne yapmaliyim

yieaws

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2021
3
1
23
merhaba bugunlerde basima gelen olaylardan birini anlatacagim. cok sinirliyim kucucuk bir seyde bagiriyorum su an tek annem ve ablamla yasiyorum babamdan tasinali cok olmadi bosandiklari icin yer degistiriyorum arada ama sabit burada kalmaya karar verdik ablamla cunku oradaki ortam hic bana gore degil cok zorbalik gordum orada okula giderken etrafimdakilerden cok etkilenirim biri sevdigim bir seye laf etsin 1-3 hafta o seye bakamam kendimi ezik hissederim yer degistirmeye karar verdik iste zaten ablamda evde yoruluyordu ne kadar babam ona yardim etse de her zaman ise gitmesi gerekiyor yogun bir isi var sinir sorunum cok fazla diger evde de boyleydim temizlik takintim asiri usengecligim derken cok sorunlu biri olmaya basladim disari 6-7 ay cikmadim belki de hatirlamiyorum 2 gunde bir tuvalete girerdim aksam yemegimden kahvaltima yatagimda yerdim orda cok iyi anilarim yok biraz onyargiliyim yani gormek istemiyorum hep bugunlerde aileme zorluk cikartiyorum isteklerim surekli var ve durumumuz kotu de degil babam surekli bana bir seyler almaya calisir icinde tutma der ama ablam hemen karisir aaaa cok oldu simardi bu falan diye cok uzuluyorum simardigim falan yok bir ped alsam cok oluyorum yani yeter artik bazen onlar haklimi duye dusunuyorum ama belki de haklilar bugun sinir krizi gecirdim cok ciddi sinir krizi komsular polisi aramislar evde bir sey mi oluyor diye ben o sirada banyodaydim ablam acikladi falan ben o an agliyorum simdi kim bilir ne olcak diye psikolojik siddet diye gecmeyin haksiz olabilirim ama ben o kadar kotuyum ki neyin kotu oldugunu bilmiyorum ama ne kadar elestirecekseniz elestirin kendi hatami anlayin ama yillardir ayni buyudum ablam kucucuk bir sey yapip babamdan azar yese kotu bir sekilde 5 yasinda bile degildim belki cok iyi hatirliyorum haketti derdi HAKETTI? SADECE 13 YASINDA TEMIZLIK YAPMAMISTI NE? aglamistim boyle oldugu icin ne oldugunu bile bilmiyordum o zaman ama annem kotu bir sey biri yapinca hakkimi helal etmiyorum derdi bende o gunu hatirlayip 8-9 yasinda hepsine ayni seyi soyledim bunlar kucuk seyler olsa da birikiyorum beni elestirmelerinden biktim haksiz duruma dusmekten biktim insan ailesinden zorbalik gorur mu cirkinsin tembelsin basarisizsin igrencsin ise yaramazsin azdin sen simardin ne yapayim sizce biktim gercekten

Bence psikolojik tedavi almalısınız, sinir krizi geçirdim eve polisler geldi diyorsunuz, bu gerçekten ciddi bir sorun. Kaç yaşındasınız?

Sanırım yaşınız küçük ve hassas bir dönemden geçiyorsunuz. Öfke ile sonucu kötü sonuçlar doğuracak davranışlardan uzak durmanızı öneririm. Baktınız işin içinden çıkamıyorsunuz psikolojik destek alın. Bazı durumları destek olmadan,tek başımıza atlatamıyoruz.

X