Çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım ?

Evet bende zaten bunu dedim kendisine ben sevdiğim insandan kocamdan korkmak istemiyorum yada bana zarar verir mi diye düşünmek istemiyorum dedim ama bir fayda sağlamıyor maalesef yani şöyle annesiyle böyle bir iletişimi var bağırış çağırış kavga etmeyi görmüş evdeki herşeyi kırmayı falan böyle kavga ediyorlar onlara normal geliyor yani birde kavgadan sonra hiçbir şey olmamış gibi yapıyorlar ilk zamanlar da yaptı bende böyle evliliğin sürmeyeceğini böyle olmayacağını anlattım sonra yapmadı bir daha şimdi çok uzun zaman sonra tekrarlanması beni şok etti

Adam dellenmiş bence adam gibi bir psikiyatra görünsün. Olmazsa çoluk çocuk yoksa kaçın böyle bir insanla yaşanmaz

Hanımefendi ciddi bir hastalık bu ağır atlattık insan sevdiği değer verdiği birini arayıp sorara nasıl oldun diye ben sürekli tek başıma oturacaksam niye evlendim ayrıca tabi ki kocamla olmak isteyeceğim bu ne saçma bir yorum
Her pazar gezmeye gitmiyorsa sıkıntı yok.

Annesiyle aynı ortama bile girmek istemiyorsunuz ama hastalanınca aramasını bekliyorsunuz. Bu ne yaman çelişki ?
Bence siz istemeden de olsa eşinize surat astınız. O da bundan dolayı delirdi. Yaptığı asla doğru değil ama bunun için de boşanacak gibi durmuyorsunuz.
Bari kararlı durun ve bir süre asla konuşmayın.
Aynı ortamda durmak istememek değil benim gidebileceğim bir ortam değildi o yüzden gidemedim anlatamadım galiba

Hiç saçma bir yorum değil. Kadınla aynı ortamda 1 gün durmaya tahammülünüz yok ama sizi aramadığı için bozuluyorsunuz. Bence siz ne istediğinizi bi bilin prenses hazretleri.
Okuduğunuzu anlamadan yorum yapmayın lütfen yine de teşekkürler

Şimdi olayların içindeyken insanlar objektif resme bakamazlar ve durum olduğundan daha karışık içinden çıkılmaz hale bürünür..Hiç çaresiz hissetmeyin...Uzaktan bakın biraz tabloya ...benim gördüğüm 2 seçenek var ..

ya annesini idare edeceksiniz arada birlikte faliyetlerde bulunacaksınız vs eş ile çatışmamak için görmezden duymazdan gelecekseniz bazı şeyleri...

ya da hiç göresiniz yok bu da hakkınız sonuçta seçiminiz tercihiniz görüşmeme yolunda o zaman eşinizin bazı tatıl gunlerinde onlarla özel vakit geçireceğini kabul edip sizde o zamanlarda ayrıca kendinize vakit ayıracaksınız vs..ama kesinlikle laf sokuşturma,surat asma vs olmayacak..çünkü bu 2. yol biraz riskli çünkü bunu çok medenice yönetemezseniz ilişkiniz çok yara alır gerek sözle gerek eylemle...

Evlilik çok zor gerçekten,flört zamanlarından çok farklı oluyor hepimizde şok etkisi yaratmıştır ilk zamanlar kesin.. iki ayrı ailenin kültürün aynı evde uyumlu yaşaması özellikle ilk 5 sene çok zor olsa da güzel ,akıllıca çok duygusallaşmadan yönetebilirsiniz herkes bir süre sonra alışıyor...
Zaten beraber etkinlikler hep yapıyoruz yurtdışından eşimin dayısı geldi 45 gün resmen hep birarada yaşadık herkes hep ilk 5 sene çok zor diyor daha çok yolumuz var demekkk

Ay bir pazar da annesi ile ilgileniversin. Kıskanclik krizine girmişiniz resmen. Cevabinızi da esiniz ulsaçma vermiş. Annesini sevmeseniz de belli etmeyin. Annene kirhinım ama o da yaşli kadın sonucta neler yasamiştır falan deyin. Kadin ile mesafeli olabilirsiniz. Ama ese denmez. Evliligin sirrı bu resmen. Kimse annesinin kotü oldugunu kabul etmez . İyi annen var dlsagolsun de geç.

Ay bir pazar da annesi ile ilgileniversin. Kıskanclik krizine girmişiniz resmen. Cevabinızi da esiniz ulsaçma vermiş. Annesini sevmeseniz de belli etmeyin. Annene kirhinım ama o da yaşli kadın sonucta neler yasamiştır falan deyin. Kadin ile mesafeli olabilirsiniz. Ama ese denmez. Evliligin sirrı bu resmen. Kimse annesinin kotü oldugunu kabul etmez . İyi annen var dlsagolsun de geç.
Ay ne kolay insanların ne yaşadığını bilmeden yorum yapmak ne kolay söylüyorsunuz

Hanımlar merhaba geçen hafta pazar günü eşim annesini istediği bir tanıdığına gezmeye götürdü şehir dışı ama çok yakın bir saatlik bir yol sabah 10da gitti akşam 10da geldi ben tek başıma evde oturdum ve tek izin günü pazar günü sen neden gitmedin derseniz benim gidebileceğim bir yer değildi kv ile de sorunlarımız var genelde herkesin olduğu gibi covid olduk sadece oğlunu aradı beni arayıp nasılsın bile demedi bunlar en küçük şeyleri çok takılmak istemiyorum eşimle aramız çok iyiydi geldikten sonra saçma sapan birşeyden çok büyük kavga çıkardı resmen sinir krizine girdi arabada kaza yaptırıyordu bize çıldırdı ve beni çok korkuttu çok çok ağır şeyler söyledi seni gebertirim falan dedi bende sen öyle bişey yapmaya kalk bakalım seni boşamazsam dedim bunu diyince daha da alevlendi bizi komşulara bile rezil etti bağırış çağırış tüm gece ağladım gözlerim şişti gelip bakmadı bile bana verdiği değeri de görmüş oldum böylece birşeyin yoktu bir gün annenle kaldın böyle oldun diyince de sen kafayı annemle bozmuşsun benim annem şöyle sana ne yapıyor falan demeye başladı ama söylediği sözler yaptıkları çok ağrıma gitti hiç konuşmuyorum beraber yatmıyorum ama unutamıyorum bir yanım bosanmak istiyor ama insanların lafı sözü beni korkutuyor birde annemi babamı üzmek istemiyorum ama böyle şeylere katlanarakta kendime olan öz saygımı kaybetmiş ve çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım kimseye de anlatamıyorum üzülmesinler diye içime atmaktan hasta olacağım sizinle paylaşmak istedim
Bence eşinizin annesiyle ilgilenmesinden rahatsiz olmuşsunuz bence evde beklemek yerine siz de gidin birdaha siz eşinizle gezin kv de işini görsün. Eşiniz yorulmuş ve ondan böyle tepki veriyor da olabilir, kv doldurmuş da olabilir ama emin olun bunu çaktırmadan yaptığı için esiniz anlamaz ve size kizar. Birdaha kesinlikle bunu ona hissettirmeyin. Sakince bekleyin güzel davranın böylelikle kv nizi haksız çıkarmış olursunuz esiniz size daha bağlanır. Evliligin başında bunlar normal ama olayları fazla içsellestirirseniz işin içinden çıkamazsinz. Sizi aramasin işte ne güzel. Ogluyla takilsin. Arada konuşun siz de. Koca sizin annesi alamaz artık istediği kadar doldursun, vakit gecirsin, sevsin ilgilensin. Siz huzurunuzu bozarsaniz ekmegine yag sürersiniz. Ayrica gebertmek kelimesini kaldirin lütfen bunu net şekilde söyleyin çok çirkin. Yatak ayırmaya, ayrılmayı düşünmeye kalkmayin hemen olaylari abartmadan, soğukkanlilikla yaklaşın.

Hanımlar merhaba geçen hafta pazar günü eşim annesini istediği bir tanıdığına gezmeye götürdü şehir dışı ama çok yakın bir saatlik bir yol sabah 10da gitti akşam 10da geldi ben tek başıma evde oturdum ve tek izin günü pazar günü sen neden gitmedin derseniz benim gidebileceğim bir yer değildi kv ile de sorunlarımız var genelde herkesin olduğu gibi covid olduk sadece oğlunu aradı beni arayıp nasılsın bile demedi bunlar en küçük şeyleri çok takılmak istemiyorum eşimle aramız çok iyiydi geldikten sonra saçma sapan birşeyden çok büyük kavga çıkardı resmen sinir krizine girdi arabada kaza yaptırıyordu bize çıldırdı ve beni çok korkuttu çok çok ağır şeyler söyledi seni gebertirim falan dedi bende sen öyle bişey yapmaya kalk bakalım seni boşamazsam dedim bunu diyince daha da alevlendi bizi komşulara bile rezil etti bağırış çağırış tüm gece ağladım gözlerim şişti gelip bakmadı bile bana verdiği değeri de görmüş oldum böylece birşeyin yoktu bir gün annenle kaldın böyle oldun diyince de sen kafayı annemle bozmuşsun benim annem şöyle sana ne yapıyor falan demeye başladı ama söylediği sözler yaptıkları çok ağrıma gitti hiç konuşmuyorum beraber yatmıyorum ama unutamıyorum bir yanım bosanmak istiyor ama insanların lafı sözü beni korkutuyor birde annemi babamı üzmek istemiyorum ama böyle şeylere katlanarakta kendime olan öz saygımı kaybetmiş ve çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım kimseye de anlatamıyorum üzülmesinler diye içime atmaktan hasta olacağım sizinle paylaşmak istedim
Kayın ailesi senin ailen değil onun ailesi önce bunu idarak et asla onları umursama eşin çok kötü bir gün geçirmiş olabilir ,başkasına kızıp size varmış olabilir evlilikte iletişim önemli konuşmayı kesmek yerine size hissetirdiklerini uzun uzun anlatın bence tabi :)

yorumlarda yazılan şeylere katılıyorumda bişey dikkatimi çekti.bir yanım boşanmak istiyords annem-babamı üzmek istemiyorum diyosun..canım hayat senin..sen ne istiyon?evlilikler çok zor..ıkı yıllık yenı bide.yaşlarınızda genç sanırım.birde kaynana faktörü var!kolay değil?sen ne istiyorsun gerçekte??cidden boşanmak istiyonmu??ayrıca hiçbir ilişkide yani normal şartlarda birden kavga olmaz olsada şiddetlenmez.bir birikim vardır.içinde biriktirme..kaynana gerçeğinide kabul et ama🤷‍♀️

Kaga sebebinin bilmiyorum. Ama kavga edince hele büyük kavgalarda siz nasıl sinir ve öfke doluysaniz eşinizde öyle oluyor. O negatif lik ikinize de sirayet ediyor. Bu yüzden gelip size bakıp nasılsın demesini beklemeyin. Birde hemen annesine getirmeniz lafı kötü olmuş bunu asla yapmayın. Emin olsanız bile yapmayın. Boşa alevlendirmissiniz olayı. Zor bir gün olmuş biraz sakinleşince düşünün boşanma VS işini. Bende kavga edince öyle nefret ederim ki kesin boşanıcaz ya. Bu adamla nereye kadar derim. Oksurur falan beter ol derim içimden :) ama sinir geçince eguuuuu nasılda kocaymış aman da aman derim. Siniriniz geçsin öyle düşünün. Aynı yerlere takılı kalmayın. Aramadiysa aramasın anası sizi ya.. Ben çok çok sevdiğim insanlar bana böyle ilgisiz davranırsa üzülür alınırım. Kv aramış aramamis tın

Çocuğun var mı? Lütfen boşanmayı düşün. Daha 2 yıllık evlisin bugün kavgada seni gebertirim diyebilen bir insan sana neler yapmaz ileride. Düzelir dolduruşa geldi falan deme. Hiçbir insan bu eşin de baban da kim olursa olsun seni ölümle tehdit edemez. Yapma kendine bu eziyeti

X