Saç Rengi ve Saç Boyama Çok merak ediyorum olur mu?

Peripella

Hiç birşey sebepsiz değildir.
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2014
2.756
4.057
Hanımlar daha önce hiç saç boyamadım.
Boyatmadım da. Sıfır işlem saçım yani.
Siyah renk saçım aslında ama gün ışığında koyu kestane gibi. Yani tam siyahta değil.
Hep merak etmişimdir acaba şu marketlerde ki boyalardan sarı tonlarında alıp boyama yapsam saçım ne renk olur?
Mesela sarı renk alıp dipten değilde biraz daha aşağıdan boyasam. Aynı rengi mi kalır yoksa biraz açılma olur mu tonlarında.
Rengini biraz kırmak istiyorum ama kuaförde açıcı vs ile işlem istemiyorum.
Zaten emziriyorum dipten boyamam. Sadece uçlara farklı ışıltı olsun istiyorum.
Merak ettim sormak istedim ♥️

Siyah renk saçım aslında ama gün ışığında koyu kestane gibi. Yani tam siyahta değil.
Hep merak etmişimdir acaba şu marketlerde ki boyalardan sarı tonlarında alıp boyama yapsam saçım ne renk olur?
Mesela sarı renk alıp dipten değilde biraz daha aşağıdan boyasam. Aynı rengi mi kalır yoksa biraz açılma olur mu tonlarında.
Evde denenen sarilar genellikle turunculasma ve bakirlasma ile sonuclaniyor . Benimde cok bilgim yok ama kizil yapmistim evde 2 3 defa eskiden onlar guzel tutmustu ama benim sacimin dogal rengi koyu kestane filandir acik tonda yani cok koyu degil.
Internette de evdeki kutu boyalarla kendiniz boyayacaksaniz yavas yavas once daha koyu tonda bir boya ile mesela 6.1 sonra 7.1 gibi gide gide acilmasini oneriyorlardi diye aklimda kalmis . Daha iyi bilenler yazar canim ins. Sonu pismanlik olmaz guzel bir renk olur bende bu ara degisiklik istiyorum takipte kalaym konuyu ins.

Asla sarı renk alma, açmadan o resimlerde görünen renk gibi olması imkansız, benim dogal saç rengim de koyu kestane, eskiden 8.1 alıp 20 volume ile boyuyordum hafif küllü guzel bi tonu oluyordu, 30 volumle hangi boyayı alırsan al saçın turunculaşır, market boyalarında genelde 8 numara ve üstündeki renklerde yanındaki oksidanı 30 volum veriyorlar bu da turunculaşma yapıyor, saçın bi kaç ton turunculaşarak açılmış oluyor sadece.Uçlarına yapsan bile iyi duracağını sanmam.Saçına işlem yaptırmak, hırpalamak istemiyorsan tavsiyem papatya sprey açıcılar var hem dogal ton yapıyor hem de tonunu kırıyor öneririm :)

Renk açıcı jel/sprey ile birkaç ton açabilirsiniz ama siyah saça sarı renk boya sakın denemeyin sonu kuaförde bitebilir.

X