Saç boyama hastalığı

Kozmetik sektörü buna bir çare bulmalı artık ya🥹 37 yaşındayım, 10 senedir düzenli beyaz kapatmak içim boyatıyorum. 1,5 ayı tamamlayamıyorum. 20.günden itibaren saç maskarası vs onlarla idare etmeye çalışıyorum.
Bence bilerek çare bulmuyorlar. Kime satacaklar o boyaları sonra 😂

Ya zaten şu dunyada Allah aşkına kanser yapmayan zararı olmayan bı şey var mı
Yediğin şeylerin on tanesinin onuda kansorijen
Boşver battı balık yan gider hangi birini bırakacaksın ya da bırakabilecek misin
Elimde eti karam gurme var yemeyim mi ? İçinde palm yağı var diye

Dün Torku aldım içinde palm yağı var

Nolacak ?
Rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi:KK5:

Bence yapmayın.
1 sene saçlarımı boyadım
Bu sene martta yabancılara benzeyeceğim diye gittim kumral yaptım (çok saçma ama bazı şeyleri elde edemediğim zaman bunu direkt görünüşüme bağlıyorum hani yabancılara benzersem belki olur diye düşündüm 😒). Tabii ben esmer olduğum için saçlarıma maalesef açıcı değdi. Daha o saça açıcı değdiği anda kezzap dökülmüş gibi acı çektim. Felaket yandı. Haftalarca saç derimden kan geldi elime.
Sonraki ay bir hışımla gittim kuaförüme dedim ki çevirin kendi rengine.
6 aydır da boyamıyorum
Ama saçlarım çok yıprandı gerçekten.
Yine de düzelmiyor eskisi gibi olmuyor saçlarım.
Tabii yine sizin tercihiniz ama yapmayın derim
Benim saçım kumral yabancıya benzedigim yok
Kim diyor yabanci?

Fiyatlar ne durumda ? Martta 750 ye boyatmistum 🤦istediğim gibi olmadı bile .cilasi geçince oluyor sarı
Ben öyle mi istiyorum uff
Benim kestane saçlarım, doğal rengine boyatıyorum sadece.
200 lira dip boyası için verdim.
Işıltılar şunlar bunlar girince değişiyor fiyatlar tabi. Benim dümdük😂

Mavi, yeşil, turkuaz, kırmızı, kızıl, bakır, sarı, kestane gri ... Her rengi denedim. Son birkaç yıl bakırda kaldım. Hayatımı bakır saçla geçireceğim zannederdim ancak hamilelik sürecimde saçımı 9 ay sonrasında 6 ay boyamayınca alttan gelen saçlarımın ne kadar sağlıklı oludpunu nasıl güzel parladığını farkettim. Üstelik boyalı kısımlar daha inceydi. Saçlarımın dalgalarını bile değiştirmişti boya. Alttan çok güzel dalgalar geldi. Şimdi uğraştığım tek şey şampuanıma eklediğim vitaminlerle saçlarımı doğal halini daha güzel yapmak. Üstelik makyajsız bile solgun görünmeden dışarı çıkabiliyor olmak çok güzel. Şimdi diyorum:ben yıllardır kendimi aramışım meğer.

Kuaförüm saç doğru kesildiğinde küsmez hızlı uzar demişti. Omza gelmesi için bile 2 sene çok uzun bir süre. Kuaförünüzü mü değiştirseniz ki. Benim de aksine saçlarım nispeten hızlı uzar ama başka kuaföre kestirdiğimde kısacık kalıyor ama kendi kuaförüme kestirdiğimde normalden de hızlı uzuyor.
Kendim kesiyorum çoğunlukla🥲

Benim beyazlarım çok olmasa hayatta boyamam zaten bu halde bile senede iki, hadi taş çatlasın üç kere boyuyorum. Her ay boyasam sonrasında boyayacak saçım kalmazdı herhalde.

Millette ne saç var arkadaş, ben 1.5 sene önce ombre yaptırdım da hala çatır çatır kırık dolu elimde kalıyor saçım.
Galiba saç yapısıyla da alakalı veya saçın alışkanlıklarıyla, saçlarımı boyamaya başladığımda 30 yaşını geçmiştim, düzenli boyayan biri de değilim, kafama eserse canım isterse boyarım, ani renk değişiklikleri yapmam genelde direkt boyanarak elde edilen doğal saç rengime uygun tonları seçerim, 50 yaşındayım hayatımda bir kere saçlarıma açma işlemi uygulanıp boyandı bir daha tövbe ettim, saçlarım yanmadı ama boya akınca kötü kuru bir görüntü oldu artık asla saçlarımı açtırmıyorum, sizinde benim gibiyse saçlarınız rutinin dışına çıkıldığı için reaksiyon göstermiş olabilir, yaş sebebiyle beyazlar çıktığından evde doğal rengime yakın renklere boyuyorum, mevsim değişimlerinde saçlar dökülmeye daha meyilli olduğundan toparlanana kadar kendi haline bırakıyorum, en son Temmuzda boyamıştım sanırım😂 beyazlarım ve doğal saç rengim ortaya çıktı boyalı kısım uçlara doğru ilerliyor, yaz mevsiminin(deniz suyu, güneş vs) getirdiği yıpranmışlığını atmak için kışı kınayla geçirmeyi düşünüyorum.

Kendim kesiyorum çoğunlukla🥲
umarım saç kesme makasıyla kesiyorsunuzdur ,saç kesme makasları saç partikülünü kapalı tutarak keser normal makasla keserseniz ucu açık kalır ve her taramada yıkamada vs uctan ikiye ayrılarak köke doğru kırılır kopar ... saç kesme makasıyla doğru şekilde keserseniz ,tahlil yaptırıp eksik değerleriniz varsa doktor tavsiyesiyle takviye alırsanız, bir dermatologdan yardım alarak saçlarınızın güçlenmesi için tavsiye isterseniz ,hemen toparlayacaksınız ...eğer saçınıza zarar verirseniz toparlamanız çoook uzun yıllarınızı alacaktır yazık edersiniz .

Benim saçım kumral yabancıya benzedigim yok
Kim diyor yabanci?
Bazen Rusların Ukraynalıların kumral halleri var ya onlara özenirdim ben
Hani onlara benzersem mesela konuşmak istediğim insan konuşur sanıyordum
Neyse
Ama saçmaymış 6 aydır saçımı boyamıyorum bıraktım en güzeli ❤️ Bayağı kestirdim ama hala yıpranmış vaziyette

X