Saç boyama hastalığı

RagnarLodbrok

Ölürken gülüyorum
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
3.667
5.467
Selam hanımlar,
Konu başlığından da anlaşıldığı üzere saçlarımı boyamadan duramıyorum. Ömrümde bir tek siyaha boyamadım. Bi de bazı geçici renklere(mavi,yeşil). En son saçımı yakınca bi anda kısacık kestirdim. Doğal rengime yakın boyadım( Doğal rengimi herkes boya sanardı ama şu an doğal rengini bile unuttum sanki.) Ve bir daha uzun bir süre boyamayacağım diye önce kendime sonra eşime söz verdim( Eşim doğalıma dönmemi istiyor)

Gel gelelim bugün Kırmızı diye bir animasyon film izledim ve oradaki turunca saçlara vuruldum... içim bi hoş oldu. Filmi bile unuttum. Başladım boya kodu seçmeye. Film bitti. Eşime saçımı bakır yapmak istediğimi söyledim. Ve şiddetle karşı çıktı. Evlilik müessesine saygımdan söz verdiğim için yalvarsam da onun onayını alamadım. Resti çekip boya alıp boyamayı da dötüm yemedi. Ama tansiyonum oynadı üzüntüden. 3 saattir fenalardayım.
Saçlarım da çok yavaş uzuyor. Uzun süre aynı boy aynı renk beni mutsuz ediyor. En son 2 ay önce boyadım saçımı ama sanki 2 yıl gibi geldi. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım?

Bu arada kuaförde bir kez boyattım saçımı o da sarı yapmak için. Onun dışında hep ben boyarım.

Yarı kalıcı renklere bir şey diyemem ama benim de kendi saçım açık kumral ve yazın baya sararır. Küçükken beyaza yakınmış zaten. Yaklaşık beş sene boyunca game of thrones sevdasına bembeyaz saçla gezdim :d yarım santim dibe tahammülüm yoktu :d ki kendi rengim de göze batmıyordu.
Sonra aydınlanma yaşadım pixie yaptırıp bıraktım. Başlarda çok yavaş uzadı. İnanılmaz yavaş ama anlatamam. Kuaförüm dizide peruk takan kıza özendin ne olmasını bekliyordun bekle toparlar dedi :d birkaç yıl içinde kendine geldi saçlarım şimdi boya kalmadı.
Saçlarınızla istediğiniz kadar oynayın elbette saç sizin :) ama sonuçları başlamış bile. Bence gerçek saç peruğu alın (pahalı biliyorum) yarı kalıcı boyalarla boyayın ve öyle hevesinizi alın.

Hep diyorlar kanser riksi var diye
Bakıyorum mesela sanatçılar her dakka boyatiyor yada herkes bu kadar tehlike neden yasaklanmıyor
Acaba bu doğrumu bunu bilemedim
Cidden
Bende boyattım ben sarışınım ombre yaptırdım boya olunca daha acildi hayliyle
Ya ne bileyim millet yaptırıyor ve bayada pahalı

Son düzenleme:
Boyadaki amonyak sağlığa ciddi risk yalnız.
Saç derisindeki sorunlar da cabası.

Belli ki saçınızla oynamak hoşunuza gidiyor.
Peki neden postiş, geçici boya hatta peruk gibi çözümleri düşünmüyorsunuz?

Saçınız biraz uzun olsa klip kuyrukları önerecektim.

En güzeli siz saçı birazcık daha uzatın, o zaman aralara istediğiniz gibi pembeleri, morları, kırmızıları ekletirsiniz. Zaten saç modelleri de öyle yapıyor.

Yani konu sahibesi boya saçın sağlığına zarar, saçı aşırı kurutuyor. Şimdi gençsin ama ilerde saçların mısır püskülüne dönebilir, kurur, uzamaz, uçları kırılır kötü olur yani kötü görünür. Çok saç boyayan kimi tanısam saçları acaip, sağlıksız olduğu için kısa kesmek zorunda kalıyorlar.

Bence oyalanacak başka şeyler bul, misal makyaj yap onda da renkler var. Tonla palet, tekli far var Youtubeda videoları da var video izle farklı looklar yaratmayı öğren mesela. Ya da kıyafet al boyaya vereceğin parayla onları giy. Bana sorarsan en iyisi spor salonuna ver boya parasını, vücudun çalışır kafan da dağılır :KK50:

Siyah kına yak yada kırmızı kına ...siyah kına çok parlak güzel duruyor bayılıyorum

Bir tanidigim ablada sürekli saçlarıyla ugrasirdi kadının uzun dalgalı saçları vardı çok guzeldi hatta kendi rengide güzeldi ama çok sık saçlarını boyardi evde her görmem de farklı renk olurdu ama güzelim saçtan eser kalmadı şimdi şuan saçı kisacik kaldı kendiside söylüyor kendim yaptım bu hale getirdim diyor.

Saclarinizi biraz dinlenmeye bırakın uzatmak istiyorsanız kürler yapın varsın yavaş yavaş uzasın ama en azından sağlıklı saçlarınız olur.

Selam hanımlar,
Konu başlığından da anlaşıldığı üzere saçlarımı boyamadan duramıyorum. Ömrümde bir tek siyaha boyamadım. Bi de bazı geçici renklere(mavi,yeşil). En son saçımı yakınca bi anda kısacık kestirdim. Doğal rengime yakın boyadım( Doğal rengimi herkes boya sanardı ama şu an doğal rengini bile unuttum sanki.) Ve bir daha uzun bir süre boyamayacağım diye önce kendime sonra eşime söz verdim( Eşim doğalıma dönmemi istiyor)

Gel gelelim bugün Kırmızı diye bir animasyon film izledim ve oradaki turunca saçlara vuruldum... içim bi hoş oldu. Filmi bile unuttum. Başladım boya kodu seçmeye. Film bitti. Eşime saçımı bakır yapmak istediğimi söyledim. Ve şiddetle karşı çıktı. Evlilik müessesine saygımdan söz verdiğim için yalvarsam da onun onayını alamadım. Resti çekip boya alıp boyamayı da dötüm yemedi. Ama tansiyonum oynadı üzüntüden. 3 saattir fenalardayım.
Saçlarım da çok yavaş uzuyor. Uzun süre aynı boy aynı renk beni mutsuz ediyor. En son 2 ay önce boyadım saçımı ama sanki 2 yıl gibi geldi. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım?

Bu arada kuaförde bir kez boyattım saçımı o da sarı yapmak için. Onun dışında hep ben boyarım.
Bir süre sonra o uzatamayacağın boy da elinden giderse kalırsın kel gibi canım yapma

Evde kullanılan saç boya markalarını bilmiyorum da kuaför boyaları hep bakımlı ve pırıl pırıl yapmıyor mu?

Renkten renge geçişleri bilmiyorum tabii de…

Yani benim saçlarım hep ışıl ışıl parlar. Ayda bir boyatırdım bekarlığımda.

Şimdi ombre var, 3 ayda bir cila gibi yenileniyormuş, bu olayı daha yeni keşfediyorum, tam bilmiyorum.

Bu arada inşallah eşinizi ikna edersiniz ben de severim boyalı saç.

Hep diyorlar kanser riksi var diye
Bakıyorum mesela sanatçılar her dakka boyatiyor yada herkes bu kadar tehlike neden yasaklanmıyor
Acaba bu doğrumu bunu bilemedim
Cidden
Bende boyattım ben sarışınım ombre yaptırdım boya olunca daha acildi hayliyle
Ya ne bileyim millet yaptırıyor ve bayada pahalı

Sanatçılar gerçekten boyatmıyor yalnız.

Saçları bir yansa paparazzi peşlerini bırakmaz, çok çılgın renkler için mecburen peruk takılacak.

Sanatçılar gerçekten boyatmıyor yalnız.

Saçları bir yansa paparazzi peşlerini bırakmaz, çok çılgın renkler için mecburen peruk takılacak.
Peruk falan vardır elbette ama seda sayan müge anlı çağla sikel ne bileyim aklıma gelenler zahide yetiş baya baya boyalı saçları
Bende boyattim şuan boyalı ve böyle riksler varsa aman kalsın boya

Ben saçımın en yağlı olduğu gün saç diplerime vazelin sürüp öyle boyuyorum. Bilmiyorum işe yarar mı?

Saç derisini harika korur, dipten kopmasını engeller (boya giremiypr sonuçta) ancak vazelinin olmadığı her yerde hasar alır ne yazık ki. 😔

Saç boyasında saçın plakaları kimyasalla zorla açılıp içi boya ile dolduruluyor, bir sınırı var.

Peruk falan vardır elbette ama seda sayan müge anlı çağla sikel ne bileyim aklıma gelenler zahide yetiş baya baya boyalı saçları
Bende boyattim şuan boyalı ve böyle riksler varsa aman kalsın boya

Seda Sayan ve diğerleri hep doğal saç renklerini aynı aynı sarı renk ile açarak devam ediyor, konu sahibi rengi de değiştiriyor. O bakır renk bir saça girerse çıkması çok ama çok zor. Hele ki siyah rengin çıkması tam bir kabus.

Bir sanatçı bir gün platin, ertesi gün bakır üçüncü gün sarı ile dolaşırsa illa ki peruk takacak.

X