Saç boyama hastalığı

Küçükken ve ergenliğin başında çok güzel saçlarım vardı, popoma kadar uzun, kaliteli ve dümdüzdü hep. Okulda hep saçlarımla meşhurdum. Lisede bir hevesle saçlarımı boyamaya başladım ve yaklaşık 10 sene boyadım, yeni bıraktım daha. Saçlarım çok kötü durumda. Eskiden saçlarımla meşhurdum, şimdi saçlarımı nasıl gizlerim derdindeyim. Epeydir öyle, yavaş yavaş bozuldu. Erken yaşta beyazlarım da başladı. Boyadan olduğunu düşünüyorum. Uzun da değil artık. Şimdiki aklım olsa hiç boyamazdım.

Boyadığım renk de çok farklı bir şey olsa; saçlarım normalde kumral ve beyaz tenliyim, kontrast yaratsın diye siyaha boyadım yıllarca. Renginin açıldığını gördükçe boyuyordum.

Selam hanımlar,
Konu başlığından da anlaşıldığı üzere saçlarımı boyamadan duramıyorum. Ömrümde bir tek siyaha boyamadım. Bi de bazı geçici renklere(mavi,yeşil). En son saçımı yakınca bi anda kısacık kestirdim. Doğal rengime yakın boyadım( Doğal rengimi herkes boya sanardı ama şu an doğal rengini bile unuttum sanki.) Ve bir daha uzun bir süre boyamayacağım diye önce kendime sonra eşime söz verdim( Eşim doğalıma dönmemi istiyor)

Gel gelelim bugün Kırmızı diye bir animasyon film izledim ve oradaki turunca saçlara vuruldum... içim bi hoş oldu. Filmi bile unuttum. Başladım boya kodu seçmeye. Film bitti. Eşime saçımı bakır yapmak istediğimi söyledim. Ve şiddetle karşı çıktı. Evlilik müessesine saygımdan söz verdiğim için yalvarsam da onun onayını alamadım. Resti çekip boya alıp boyamayı da dötüm yemedi. Ama tansiyonum oynadı üzüntüden. 3 saattir fenalardayım.
Saçlarım da çok yavaş uzuyor. Uzun süre aynı boy aynı renk beni mutsuz ediyor. En son 2 ay önce boyadım saçımı ama sanki 2 yıl gibi geldi. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım?

Bu arada kuaförde bir kez boyattım saçımı o da sarı yapmak için. Onun dışında hep ben boyarım.
Benden 4 yaş küçük iş arkadaşım Saçını boyamadığı renk kalmamış yeşil dışında şimdi sadece siyah kullanıyor ama saçları berbat durumda seyrelmiş dipleri görünüyor

Hani kel adamlar yatırır ya saçlarını yana keli kapansın diye ama alttan o deri görünür aynen o durumda

Benim saça göz dikti çok uzun kestir boya istersen boyarım beni de kendine benzetecek

Yapmayın saçlarınız deriniz zarar görür alın peruk kullanın ama o saçınıza bunu yapmayın

Son düzenleme:
Selam hanımlar,
Konu başlığından da anlaşıldığı üzere saçlarımı boyamadan duramıyorum. Ömrümde bir tek siyaha boyamadım. Bi de bazı geçici renklere(mavi,yeşil). En son saçımı yakınca bi anda kısacık kestirdim. Doğal rengime yakın boyadım( Doğal rengimi herkes boya sanardı ama şu an doğal rengini bile unuttum sanki.) Ve bir daha uzun bir süre boyamayacağım diye önce kendime sonra eşime söz verdim( Eşim doğalıma dönmemi istiyor)

Gel gelelim bugün Kırmızı diye bir animasyon film izledim ve oradaki turunca saçlara vuruldum... içim bi hoş oldu. Filmi bile unuttum. Başladım boya kodu seçmeye. Film bitti. Eşime saçımı bakır yapmak istediğimi söyledim. Ve şiddetle karşı çıktı. Evlilik müessesine saygımdan söz verdiğim için yalvarsam da onun onayını alamadım. Resti çekip boya alıp boyamayı da dötüm yemedi. Ama tansiyonum oynadı üzüntüden. 3 saattir fenalardayım.
Saçlarım da çok yavaş uzuyor. Uzun süre aynı boy aynı renk beni mutsuz ediyor. En son 2 ay önce boyadım saçımı ama sanki 2 yıl gibi geldi. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım?

Bu arada kuaförde bir kez boyattım saçımı o da sarı yapmak için. Onun dışında hep ben boyarım.
Ben de böyleydim, sürekli kes ve boya halinde… ancak keşfettim ki ben kendimi ve kim olduğumu bulamadığımdan, bu eksikliği kapatmak adına yapıyorum bunları. Kim olduğumu, saçlarımla bağdaştırıp, kendimi değiştiremeyiniz saçlarımla bu değişiklikleri yapmaya çalışıyorum. Gerçekten de en kendiyle barışık tanıdıklarım saçlarımda stabil modellere giden insanlar, en çok kestiren ve boyatanlar da en içsel çatışması bol kişiler. Sonra uzun bir meditasyon süreci ve şimdinin gücü teknikleri ile kendimi stabil ve sakin bir hale soktum. Sonuç , uzun ve stabil hep kendime en yakın hissettiğim renge boyattığım saçlarım. Basks bir secenek, saçlarınız uzayınca dökülen saçları toplayıp banka yapıştırın. Bu saçları bağışlayacağım diyin. Ben bağışlayacağım saçlar artsın ve hayalimdeki çocuk sevinsin diye uzun süre saçıma dokunmamıştım ancak sonra kestim yine😅 bu da denenebilirrr

Meraktan yakınlarının saçına dokunurum boyalı saç kuru püskül gibi sağlıksız yani sürekli boyanan saçlar öyle boya kadar bakım da önemli saça bu bir takıntı gerek yok bir süre boyamayın toparlansin saç böyle sürekli durtulmus gibi boyatan arkadaşım kel kaldı gerçekten çok az saçı kaldı bakımlarls bile tam düzelmedi

Benden 4 yaş küçük iş arkadaşım Saçını boyamadığı renk kalmamış yeşil dışında şimdi sadece siyah kullanıyor ama saçları berbat durumda seyrelmiş dipleri görünüyor

Hani kel adamlar yatırır ya saçlarını yana keli kapansın diye ama alttan o deri görünür aynen o durumda

Benim saça göz dikti çok uzun kestir boya istersen boyarım beni de kendine benzetecek

Yapmayın saçlarınız deriniz zarar görür alın peruk kullanın ama o saçınıza bunu yapmayın
Aynen arkadaşım da öyle oldu bioksin serim vs biraz iyi geldi ona

20li yaşlardan beri beyazım var ve 15 güne çıkıyor 41 yaşındayım kanser olmadım ne alakası var yahu sampuanlar çok sağlıklı sanki hepsi kimyasal peki elimizdeki telefonlar
Öyle bir yazılmış ki sanki benden başka saçını boyatan yok😂 Olur da randevu almadan kuaföre gidersem yer bulamıyorum her yer ağzına kadar dolu.
Beyazım olmasa boyatmazdım o ayrı bir mesele ama keyfi boyatan da tonla insan var.

Cherry çok teşekkür ederim bu üründen başka bir markada bir sürü güzel yorum vardı 3 tane sipariş ettim ❤️ iş görecek bence. Bölgesel beyazım var ve bikac yer için sürekli boya yapmak istemiyordum burda boyayla ilgili olumsuz yorumlari görünce hemen harekete geçmek istedim 💕 tekrar teşekkür ederim tavsiyen için bu ürünü hiç görmemiştim.
Islanınca, yağmurda falan akıyor o maskaralar ya da bölgesel kullanılan spreyler. Dikkatli olun. Kıyafete bulaşırsa da çıkmıyor. Hatta kafanız terleyince de akıyor 😂

Öyle bir yazılmış ki sanki benden başka saçını boyatan yok😂 Olur da randevu almadan kuaföre gidersem yer bulamıyorum her yer ağzına kadar dolu.
Beyazım olmasa boyatmazdım o ayrı bir mesele ama keyfi boyatan da tonla insan var.
Ben çok uğraştım kimyasal boya kullanmadan beyazları kapatma yolu bulmak için. Hatta konumda var burda. Kafama sürmediğim bitki kalmadı 😂 2 sene sonunda pes edip boyaya geri döndüm.

Bence yapmayın.
1 sene saçlarımı boyadım
Bu sene martta yabancılara benzeyeceğim diye gittim kumral yaptım (çok saçma ama bazı şeyleri elde edemediğim zaman bunu direkt görünüşüme bağlıyorum hani yabancılara benzersem belki olur diye düşündüm 😒). Tabii ben esmer olduğum için saçlarıma maalesef açıcı değdi. Daha o saça açıcı değdiği anda kezzap dökülmüş gibi acı çektim. Felaket yandı. Haftalarca saç derimden kan geldi elime.
Sonraki ay bir hışımla gittim kuaförüme dedim ki çevirin kendi rengine.
6 aydır da boyamıyorum
Ama saçlarım çok yıprandı gerçekten.
Yine de düzelmiyor eskisi gibi olmuyor saçlarım.
Tabii yine sizin tercihiniz ama yapmayın derim

boyalarda formaldehit var ve kansere neden olduğu kanıtlanmış nörologunuzun sakıncası yok demesi şaka olmalı ... kadın doğum doktorum kesinlikle boya olmayacak demişti hamileyken ...
Bende bu rahatlıgı anlamıyorum, hiçbir zararı yok demenin dayanılmaz hafifliği :) asla hamileyken saç boyatmam, oje sürmem, makyaj bile zararlı (fondoten, kapatıcı vs). hamileliği geçtim normal zamanda da sürekli kimyasal kullanımı çok zararlı, hepsi cilt tarafından emilip çeşitli hastalıklara neden oluyor. sanatçılar yapıyor birşey olmuyor yorumunu burda çok okumaya başladım. nereden biliyoruz ileride adını anmak istemediğim hastalıga yakalanmayacaklarını. takip ettiğim bir doktor var, ben sayesinde birçok konuda aydınlanma yaşadım, bir gönderisini paylaşıyorum

Eklentiler

• Screenshot_20221024-103217_Instagram.jpg
    Screenshot_20221024-103217_Instagram.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20221024-103225_Instagram.jpg
    Screenshot_20221024-103225_Instagram.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20221024-103233_Instagram.jpg
    Screenshot_20221024-103233_Instagram.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 89
Saç rengi takıntısı olmayan sizi anlayamaz. Bu çok farklı bir şey.

Önceden ben de sizin gibiydim. Bir renkte fazla 3 ay kalırdım. Eğer o an yaptıramazsam hastalanırdım resmen. Sonra çocuklar olup da büyümeye başladıkları anda bıraktığımı farkettim.

Yıpranma olmasın diye Hindistan cevizi yağı sürerdim. Hala da dip boya yaparken sürerim.

Selam hanımlar,

Bişey diyim mi bende strese sıkıntıya girdikçe saçımı boyuyordum.. bazen ay dolmuyordu. Şuan okadar pişmanım ki çünkü kafamda saç kalmadı 😔😔😔

Ben çok uğraştım kimyasal boya kullanmadan beyazları kapatma yolu bulmak için. Hatta konumda var burda. Kafama sürmediğim bitki kalmadı 😂 2 sene sonunda pes edip boyaya geri döndüm.
Kozmetik sektörü buna bir çare bulmalı artık ya🥹 37 yaşındayım, 10 senedir düzenli beyaz kapatmak içim boyatıyorum. 1,5 ayı tamamlayamıyorum. 20.günden itibaren saç maskarası vs onlarla idare etmeye çalışıyorum.

15 günde dip boyam geliyor arkadaşlar bir durun kanseri falan nerden çıkarıyorsunuz ya🥲🥺
Ya zaten şu dunyada Allah aşkına kanser yapmayan zararı olmayan bı şey var mı
Yediğin şeylerin on tanesinin onuda kansorijen
Boşver battı balık yan gider hangi birini bırakacaksın ya da bırakabilecek misin
Elimde eti karam gurme var yemeyim mi ? İçinde palm yağı var diye

Dün Torku aldım içinde palm yağı var

Nolacak ?

X