Çok mu bencil yada yanlış düşünüyorum acaba ?

Kendime kızar oldum bencilce düşünüyorum diye . Kp hastanede yatacak önemli bir şeyi yok kalsiyum yüklemesi yapılacak çok düşükmüş damardan veriyorlar kan alıp duruyorlar bu yuzden kv kaldı yanında dün gece kv öyle rahatsızlığı yok iyidir genel olarak sağlam yani . Eşim bu gece ben kalırım demiş tamam hoş sıkıntı yok kalsın babası da annesi yorulmasın diyedir de .. eşim çalışıyor ben evde yalnız kalacağım kızkardesi de var hemen eşim atlamış bi yandan seviniyorum eşim fedakar düşünceli merhametli ama bi yandan da ya adam bi kere de beni düşün hemen atlama her şeye hep önceliği başkalarına veriyor bize değil bu da beni bazen üzüyor.. Her şey de böyle biz gidelim biz yapalım eee neden diyorum biz neden yani bi kere de arka planda dursa vs . Öncelik hep başkalarında ya ailesinde ya çevresinde ama biz de hiç olmuyor biz dediğim kendisinde bende . Acaba çok mu yanlış düşünüyorum bencillik mi bu. Haziranda 1 yılımız olacak genel olarak iyiyiz evlilikte . Nasıl çözmeliyim acaba..

adamın babası ya.. ne sebeple olursa olsun sonuçta hastanede.. kendini öne atıyor diye hayıflanmak nedir allah aşkına?? herkes ben giderim dese bile eşiniz yine gitmek kalmak isteyebilir.. bakıma muhtaç değilsiniz sonuçta bi zahmet evde yalnız kalıverin bir yeriniz eksilmez.. gerçekten bencilsiniz..

Kaç yaşında kadınsınız bir akşam yalnız kalsanız ne olacak Allah aşkına?
Ben kendi adıma utanırım böyle bir cümle kurmaya.

Önemli ya da değil eşinizin hastane de olan babasının yanında bir gece kalmak istemesini çok göremezsiniz.

Ailese karşı olan yardımını ağzınıza bile almayın bence
Gerçekten çok ayıp
Söyleyecek şey bulamıyorum gerçekten
O kadar mantık dışı geliyor ki
Adam hastaysa hastaneye götüreceksiniz tabi ki
Götürmeyip ne yapacaksınız?
Bunun lafını etmeye utanır insan
Allah aşkına ya

Arkadaş konusunda örnek vermedikçe yorum yapamam
Ben koşturmaktan gocunmadım seve seve gittim babam netice de asla ben götürdüm diye lafını yapmadım..

Benim eşim vardiyalı çalışıyor günlerce yalnız kalıyorum. Ben ne yapayım şimdi?
Eşim mecburen çalışıyor yalnız kalıyorum, sizin eşiniz de babasının yanında kalmaya mecbur siz de kalacaksınız.
Diğer konuları bilemem ama hastalık konusunda bencillik bu yaptığınız.

Ben koşturmaktan gocunmadım seve seve gittim babam netice de asla ben götürdüm diye lafını yapmadım..
E yazdın işte biraz önce bana
Ailesine yardım anlamında mı diyorsunuz dedim
Akşama kadar hastanelerde uğraştık diye yazdın ya
Lafını etmedim diye dışından kocana demediğinden bahsediyorsun herhalde

Bu bi sorun değilse niye benimle paylaştın ki?

Bu zaten olması gereken diyorum
Bunu çom büyük lütufta bulunmuş gibi niye söyleme gereği duydun şimdi?
Biz bunu yaptık diye

Savas alanini yalnis secseniz haksiz cikarsiniz hep. Konuyu babanin hastanede yatmasindan degilde, mesela esinizin arkadaslarina size gösterdiginden daha fazla ilgi gösterdiginden girseydiniz farkli olurdu. Konu hastanede yatan baba olunca haksiz görünürsünüz tabi. Siz esinizin daha cok sizinle ilgilenmesini istiyorsaniz bu konuda muhatap olmak zorunda oldugunuz kisi esiniz

Tövbe estağfurullah ..tabii ki bencil düşünüyorsunuz.
Bir tarafta hastanede yanında refakatçi lazım olan babası
Bir tarafta zaten hastanede refakatçi kalmış olan, bir gün de evde dinlenmek isteyen yaşlı anası ..
Diğer tarafta kim var?
Ayy beni evde tek birakacaaaak
Pardon da akgezerler falan mı var evinde? Karafatmalar mi var? Tek başına bir iki gece geçirsen ne olabilir ki? Hayır, cocuk denemek için doktorun belirledigi günlerde olsan, hamileliğin son günlerinde olsan, hasta olsan, hepsini geç, özel bir gün olsa yine anlayacağım adamın gidişine tepkinizi. Ya da 'sen refakatçi kal' deseler, 'annem çok yoruldu bu gece ben hastaneye gideyim sen de anneme hizmet et' Dese falan..en azından bu ofkenizin iyi kötü bir temeli var diyeceğim ama bu haliyle kusura bakmayın tabii ki bencilsiniz

Sorduğunuz için bu cevabı verme haddini kendimde görüyorum, bence bencilsiniz.
Satır aralarında yazdıklarınız rahatsız edici "önemli bir şeyi yok aslında" nasıl yok adam hastanede yatacak? sonuçta hastane ortamında olmak bile yeter ve yanında kalacak birilerine ihtiyacı var, anne bi gece kalmış dönüşümlü kalınması en doğrusu. Eşiniz de kalır kızı da kalır gerekirse.. "Tamam annesidir babasıdır..." hele bu cümle. Tamam babasıdır diyorsunuz sonrasında 1 gece hastanede refakat etmesine içerliyorsunuz çelişkiler içinde bir durum. Beni 2. planda tutuyor diyorsunuz ama bu yazdığınız örnekte böyle bir durum yok. Kocaman yetişkin kadınsınız evinizde bir geceyi yalnız geçirebilirsiniz. Ne etsin ne desin bu erkekler bilmiyorum ki "aman da aman benim prenses karım evde yalnız kalmasın" diyip ailelerine hastanede refakat da mı etmesin. Evde yalnız kalmaktan çok mu korkuyorsunuz sorun bu ise anlarım çünkü istanbulda deprem olduğu dönem koala gibi eşime yapışık yaşadım bi dönem. Ama mecburi durumlarda panik atak ilacımı alıp evimde yalnız kaldım. Kapınızı kitleyin, mis gibi oturun film gecesi yapın böyle şeylerle iç huzurunuzu bozmayın.

Ay evladı falan değilsin. Öyle olsan eşinin bir gece babasının yanında kalacak olmasını mesele etmezsin kendine.
Evladı geçtim iyi niyetli bir insan bile rahatsız olmaz bu durumdan.

Eşinin başkalarını önde tuttuğu kısmını da abarttiğına eminim. Hadi öyle diyelim yine sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.

Ay evladı falan değilsin. Öyle olsan eşinin bir gece babasının yanında kalacak olmasını mesele etmezsin kendine.
Evladı geçtim iyi niyetli bir insan bile rahatsız olmaz bu durumdan.

Eşinin başkalarını önde tuttuğu kısmını da abarttiğına eminim. Öyle bile olsa sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.
Bak yine şunu düşündüm
Eşimin annesi ilk kalacağım dediği zaman asıl ben eşime derim yanında erkek olarak sen kal daha uygun olur diye

Bana gerçekten çok ilginç geliyor ya

E yazdın işte biraz önce bana
Ailesine yardım anlamında mı diyorsunuz dedim
Akşama kadar hastanelerde uğraştık diye yazdın ya
Lafını etmedim diye dışından kocana demediğinden bahsediyorsun herhalde

Bu bi sorun değilse niye benimle paylaştın ki?

Bu zaten olması gereken diyorum
Bunu çom büyük lütufta bulunmuş gibi niye söyleme gereği duydun şimdi?
Biz bunu yaptık diye
Lütufta bulunmadım sadece örnek verdim yapılıyor diye sorun teşkil etsem konunun içinde genel olarak yazardım. Tabi yapacaksanız dendiği için yapıyoruz zaten demek için cümle cümle kelime kelime seçmeyin lütfen anlayarak okuyun yada olumlu olumsuz yorumunuzu ona göre yapın .

Bak yine şunu düşündüm
Eşimin annesi ilk kalacağım dediği zaman asıl ben eşime derim yanında erkek olarak sen kal daha uygun olur diye

Bana gerçekten çok ilginç geliyor ya
Ama konu sahibi evde yalnız mı kalsın kadın başına ?

Oğlu yerine kızının kalması daha makbul olurdu. 🥴

Lütufta bulunmadım sadece örnek verdim yapılıyor diye sorun teşkil etsem konunun içinde genel olarak yazardım. Tabi yapacaksanız dendiği için yapıyoruz zaten demek için cümle cümle kelime kelime seçmeyin lütfen anlayarak okuyun yada olumlu olumsuz yorumunuzu ona göre yapın .
Ben anlayarak okuyorum merak etmeyin
Eşinin ailesine yaptığı yardım için mi diyorsun ön planda değilim şikayetlerinde demiştim
Siz de babası için tüm gün hastanede görümcemle uğraştık dediniz
Benim sorumun cevabı bu bile değil zaten
İsterseniz siz iyice anlayarak cevaplayın

Neyse sonuç olarak buz gibi bencilsiniz zaten
Tartışmaya bile açık değil

Haklısınız sanırım bi an geçti aklımdan ama dile getirmedim
Dile getirmedim diyorsunuz ama düşüncelerinizin bu yönde olması, kalbinizi karartmanız yani, sizi etkiler. Sizi doldurur.
Sonra istemsizce ona göre davranırsınız ve karşınızdaki insanlar da farklı davranır. Derken ipin ucu kaçar.
Boşuna böyle ufak tefek şeylerle zihninizi bulandırmayın.
Cidden bunda hiçbir şey yok.
Abartmışsınız ve haksızsınız.

X