Çok sıkıldığımı kırmadan nasıl söylerim?

Bahsettim eşime. Çok eski bir sorun bu aslında benim için. Eşim hep der ki mesafe koy. Dikkat et ne olursa olsun sonuçta erkek der. Bi ara bana kızıyordu sen istiyorsun ki hiç aramasınlar hiç gelmesinler. Artık ailesini ona şikayet etmeyi çoktan bıraktım çözüm bulmuyor çünkü. Mesafe koy diyor sadece idare et normal değiller diyor. Kötülüğü yok ta işte ölçüsü ayarı yok iletişimlerinin. Ben de bi yandan üzülüyorum ölüp gidecekler pişman olurum diye. Şaşırıyorum ne yapacağımı
Benden sonraki yorumlarınızı okudum da yani indik diye haber vermeyince kırılıyor demişsiniz. Bu kadarı normal değil bence. Eşinizin olaya karışmayıp çözüm bulmamasına ne demeli. Ben yerinizde olsam eşime onlarla konuşması için ikna ederdim.

Bahsettim eşime. Çok eski bir sorun bu aslında benim için. Eşim hep der ki mesafe koy. Dikkat et ne olursa olsun sonuçta erkek der. Bi ara bana kızıyordu sen istiyorsun ki hiç aramasınlar hiç gelmesinler. Artık ailesini ona şikayet etmeyi çoktan bıraktım çözüm bulmuyor çünkü. Mesafe koy diyor sadece idare et normal değiller diyor. Kötülüğü yok ta işte ölçüsü ayarı yok iletişimlerinin. Ben de bi yandan üzülüyorum ölüp gidecekler pişman olurum diye. Şaşırıyorum ne yapacağımı
Eşiniz bile dikkat et sonucta erkek demiş. Ben buna da şaşırdım. Mesajlarina da cevap vermeyin. Ben kendi anam babamla bu kadar konuşmam.( ki gun içinde cok sık ararim annem bazen yeter kendi isin gücün yok mu der)

Herkes iyi niyetli de ben mi fesatim anlamadım.
Kimse de kayınpeder sapik mi dememiş
Ben çok gerildim okurken açıkçası
Günahını almak istemem ama iyiye yoracak da nesi var ?
Benimde aklımdan geçti ama linç yememek için sustum. Dünyanin çivisi çıkmış. Görüyoruz neler neler oluyor. Rabbim hepimizi korusun inşallah. Umarım konu sahibinin kayınpederi de iyiliğinden saflığından yapıyordur bunu

Kötü niyet sezmediniz madem, bence sıkılıyorum diye belirtmenize gerek yok. Islerim var telefon elimde olamiyor hep demeye devam edin. 5 10 mesajdan aramadan birine cevap verirsiniz, boyle boyle daha da azalir diye dusunuyorum.
Yok kötü niyetli olsa şimdiye çoktan anlardım. Lisede 15 yaşımdayken babamın arkadaşının sözlü tacizine uğradım. O zaman çocuk aklımla bile bakışlarını anlıyordum ve hiç sevmiyordum çok rahatsız oluyordum, kaçıyordum o kişiden. Ama kayınpederim gerçekten baba sevgisiyle yaklaşıyor bana da, aşırı gidiyor farkında değil. Eşim şu an haftada bir eve geliyor, yalnızım, ondan da biraz artırdı yazmayı yani ben yalnızım diye acıyor merak ediyor da ben böyle çok iyiyim çok rahatım diyorum ama anlatamıyorum galiba onlara. Dediğiniz gibi cevap vermicem, inşallah azalır pek ümidim yok ama

Hanımlar kim bana ne gözle bakıyor çok iyi anlayabilen biriyim, aklınıza kötü bir şey gelmesin. Sürekli evde yalnızlar bir yere gitmiyorlar evlerine gittikleri bi komşu akraba kimseleri yok, birbirleriyle de hiç geçinemiyorlar ayrı odalarda ayrı hayatları yemekleri, her şeyleri, ondan bize takmış durumdalar, bir tek biz varız evlerine giden, bir de 2 bebeğim var sürekli onları da soruyorlar ama gelin bıkar mı diye akıllarına gelmiyor heralde

İyi geceler hanımlar. Benim dünya iyisi bir kayınpederim var. Beni çok aşırı seviyor. Ne istersem alır, ne istersem yapar, hastalandığımda kıyamaz. Kızı yok ondan biraz fazla üstüme düşüyor diye düşündüm hep. Sürekli konuşur, mesajlaşırdık ama bugünlerde sabah akşam yazıyor mesaj atmadığı bir gün dahi yok,sık sık arıyor hemen hemen her gün. Kayınvalidem de sabah akşam arıyor. O apayrı da, kayınpederimin mesajlarına artık bir cevap veriyorsam bir vermemeye, aradığında açmamaya başladım. Çünkü artık aşırı derecede boğuldum bu telefon trafiğinden. Hayatımda hiç bir gelin - kayınpederin bu kadar telefonla iletişim kurduğunu görmedim. Bu akşam bana yazmış canım kızım sana çok mesaj atıyorum seni üzmüyorum değil mi diye. İşte şimdi tam yeri geldi söyliyim boğulduğumu diyorum. Ben bu kadar sürekli sürekli görüşmek istemiyorum. Kırmaya da hiç kıyamıyorum. Nasıl söyliyim ki üzülmesin?
Valla okurken ben de bi sevindim bi üzüldüm :KK70: Bi taraftan çok şanslısın bu babab kız ilişkisini hayatım da hiç yaşamadım ve az rastlanır değer vermesi çok güzel bir şey. Ama haklısın bu kayınpederin değil de kocan bile olsa bi süre sonra sıkılırsın ama boğuluyorum demek yerine yanlış anlama babacım her zaman cevap veremeyebilirim işim oluyor meşgul oluyorum diyebilirsin çalışıyor musun bilmiyorum iş olunca bi şey demeyebilir daha tatlı dille söylersen anlar bence ki değer veriyorsa seni tanıyor kötü niyetle söylemeyeceğini de biliyor demektir :)

Valla okurken ben de bi sevindim bi üzüldüm :KK70: Bi taraftan çok şanslısın bu babab kız ilişkisini hayatım da hiç yaşamadım ve az rastlanır değer vermesi çok güzel bir şey. Ama haklısın bu kayınpederin değil de kocan bile olsa bi süre sonra sıkılırsın ama boğuluyorum demek yerine yanlış anlama babacım her zaman cevap veremeyebilirim işim oluyor meşgul oluyorum diyebilirsin çalışıyor musun bilmiyorum iş olunca bi şey demeyebilir daha tatlı dille söylersen anlar bence ki değer veriyorsa seni tanıyor kötü niyetle söylemeyeceğini de biliyor demektir :)
Ben de şanslı hissediyorum bi yandan,kendi babamdan çok çektik hepimiz de, ama kayınpederim bana gerçek bir baba gibi oldu. Beni çok seviyor, diyorum ki demek ki arada kan bağı olmasına gerek yokmuş. Eşimden ayrılsam bile o benim ölene kadar babam diyorum. Ama işte her şeyin bi ölçüsü var, bu kadar çok mesaj artık bana fenalık geçirtiyor, bi yandan da bakıyorum tüm gün yalnız canı sıkılıyor aklı hep bizde, keşke ilgisini başka yere verse ne bileyim

Ya kıyamam tipik işsiz sıkılan bir yaşlı… Rahmetli babam da elinde telefon arayacak insan bulmaya çalışır, her gün bize sarardı. Kimseleri kalmıyor, arkadaşları ölmeye başlıyor, bir de teknoloji onlara heyecan veriyor, tuşlu telefonla konuşmak bile vay anasını ne teknoloji oluyor onlar için. Sıkıcı evet ama cevap vermeyin, kırmadan işim vardı babacım diyin…

Ben de şanslı hissediyorum bi yandan,kendi babamdan çok çektik hepimiz de, ama kayınpederim bana gerçek bir baba gibi oldu. Beni çok seviyor, diyorum ki demek ki arada kan bağı olmasına gerek yokmuş. Eşimden ayrılsam bile o benim ölene kadar babam diyorum. Ama işte her şeyin bi ölçüsü var, bu kadar çok mesaj artık bana fenalık geçirtiyor, bi yandan da bakıyorum tüm gün yalnız canı sıkılıyor aklı hep bizde, keşke ilgisini başka yere verse ne bileyim
Evet büyük ihtimalle dediğiniz gibi sıkıldığı için de o da ilgi istiyor gibi. Keşke öz babadan şanslı olsaydım da sıkılsaydım diyorum bazen :KK70: Ama ben tanımadım bile hiç ama bunu eşine söyledin mi hiç o bi şekilde şaka yoluyla falan söylese bana hiç böyle yazmıyorsun baba gibisinden

Ya kıyamam tipik işsiz sıkılan bir yaşlı… Rahmetli babam da elinde telefon arayacak insan bulmaya çalışır, her gün bize sarardı. Kimseleri kalmıyor, arkadaşları ölmeye başlıyor, bir de teknoloji onlara heyecan veriyor, tuşlu telefonla konuşmak bile vay anasını ne teknoloji oluyor onlar için. Sıkıcı evet ama cevap vermeyin, kırmadan işim vardı babacım diyin…
Ne güzel yazmışsınız duygulandım. Gerçekten öyle. Kalbi kırılacak bi insan değil ya tanısanız insan kıyamaz yani onu kırmaya. Ölüp gidince pişman olmak istemiyorum çok iyiliğini gördüm. Şimdi ona bi mesaj attım 10 da yazmış yeni cevap verdim dedim ki çocukları yedir doyur giydir uyut derken telefonu rahat elime alamıyorum bazen, telefondan da bunalabilirim aklına kötü bir şey getirme sen filan dedim bakalım yazıyor şimdi uyanmıştır büyük ihtimalle benim yüzümden çünkü çok erken yatar

İyi geceler hanımlar. Benim dünya iyisi bir kayınpederim var. Beni çok aşırı seviyor. Ne istersem alır, ne istersem yapar, hastalandığımda kıyamaz. Kızı yok ondan biraz fazla üstüme düşüyor diye düşündüm hep. Sürekli konuşur, mesajlaşırdık ama bugünlerde sabah akşam yazıyor mesaj atmadığı bir gün dahi yok,sık sık arıyor hemen hemen her gün. Kayınvalidem de sabah akşam arıyor. O apayrı da, kayınpederimin mesajlarına artık bir cevap veriyorsam bir vermemeye, aradığında açmamaya başladım. Çünkü artık aşırı derecede boğuldum bu telefon trafiğinden. Hayatımda hiç bir gelin - kayınpederin bu kadar telefonla iletişim kurduğunu görmedim. Bu akşam bana yazmış canım kızım sana çok mesaj atıyorum seni üzmüyorum değil mi diye. İşte şimdi tam yeri geldi söyliyim boğulduğumu diyorum. Ben bu kadar sürekli sürekli görüşmek istemiyorum. Kırmaya da hiç kıyamıyorum. Nasıl söyliyim ki üzülmesin?
En son eşinizden ayrı idiniz annenizin yanına gitmiş hatta annenizin aşırı iş takıntısı ve evinin çöplük olduğunu anlatmistiniz ? Hallettiniz mi ?

En son eşinizden ayrı idiniz annenizin yanına gitmiş hatta annenizin aşırı iş takıntısı ve evinin çöplük olduğunu anlatmistiniz ? Hallettiniz mi ?
Eşim annemin evine geldi. Konuştuk geri dön evimize gidelim filan dedi kaç sefer. Başta kabul etmedim gelesim yoktu ama gerçekten annemin tavırları da agresif olmuştu bana karşı. Yaptığım basit hatalar bile ona batıyordu. Evde de durmuyordu çocuklarla o perişan evde yalnızdık. Deneyelim dedim geldim evime. O kadar konforlu ki evim oraya göre. 2.5 ay yoktum çok özlemişim evimi, çocuklarım da ben de rahat ettik. Şimdilik bir sıkıntı yok 1 aydır burdayım herşey iyi. Eşimle de problem yok şimdilik hatta ben kaç kez sert uslupla üstüne gittim eskiyi açtım o hep alttan aldı, yapıcı konuştu beni yumuşattı. Şimdilik durumlar böyle, çocuklarım maddi manevi rahatladı,özellikle büyük olanın psikolojisi baya düzeldi burda oraya göre. Babasını görünce çok mutlu.

Eşim annemin evine geldi. Konuştuk geri dön evimize gidelim filan dedi kaç sefer. Başta kabul etmedim gelesim yoktu ama gerçekten annemin tavırları da agresif olmuştu bana karşı. Yaptığım basit hatalar bile ona batıyordu. Evde de durmuyordu çocuklarla o perişan evde yalnızdık. Deneyelim dedim geldim evime. O kadar konforlu ki evim oraya göre. 2.5 ay yoktum çok özlemişim evimi, çocuklarım da ben de rahat ettik. Şimdilik bir sıkıntı yok 1 aydır burdayım herşey iyi. Eşimle de problem yok şimdilik hatta ben kaç kez sert uslupla üstüne gittim eskiyi açtım o hep alttan aldı, yapıcı konuştu beni yumuşattı. Şimdilik durumlar böyle, çocuklarım maddi manevi rahatladı,özellikle büyük olanın psikolojisi baya düzeldi burda oraya göre. Babasını görünce çok mutlu.
Cok sevindim adınıza inşallah hiç değişmez durumunuz . Kayınpederinize gelince bu kadar sık konuşmak değil kpeder kayınvalide bile bana boğucu gelir bence her mesajına filan cevap yazmayın . Anlar yani

Cok sevindim adınıza inşallah hiç değişmez durumunuz . Kayınpederinize gelince bu kadar sık konuşmak değil kpeder kayınvalide bile bana boğucu gelir bence her mesajına filan cevap yazmayın . Anlar yani
O da çok boğuyor gerçekten ama onun telefonunu bazen günlerce açmıyorum. Diyelim 1 hafta her gün sabah akşam aradı hiç açmadım. Açtığımda niye cevap vermedin diyor, müsait değildim diyorum daha ötesini aramıyor. Annem mi onla konuşmuş eşim mi neden bilmiyorum ama artık eskisi gibi üstüme gelmiyor, benimle uğraşmıyor hiç. Böyle gider mi bilmiyorum hayret ediyorum. Orda eşyalarımın çoğunu bıraktım gelirsem annesiyle en ufak sorunda geri dönerim demiştim. 10 gün kadar durur dönerim diye geçmişti içimden. Evime bi geldim öyle rahat ettim ki yaza kadar gitmek istemiyorum 😊yazın da çok kısa durur dönerim heralde şimdiki gibi giderse

Gün içinde çocuklarının bir tane foto at altına da iyiyiz de hep aynı seyi yaparsan anlarlar bnce en azından soru sormazlar eskisi gibi

Hiç cvp vermezsende olmaz bence madem iyi bir insan ters bir hareketini gormedin en azından boyle cvp vereblrsn

Okadar kendi babamla görüşmüyorum ben
Benim kp de çok sever anlatmayı, konuşmayı ama böyle telefonda kimseyi taciz etmez
Ben olsam eşimin dediğini yapar mesafe koyardım
Devir bi tuhaf insan kp de şüphelenirmi, vallah okurken aklımdan geçmedi desem yalan olur. Temkinli olun, uzak durun.
Son zamanda duyduklarımdan artık herşeye şüpheli bakıyorum, midem bulanıyor artık
Kızının olup olmaması sizi bağlamaz
Dediğim gibi ben babamla bile bukadar görüşmüyorum

X