Çok sıkıldığımı kırmadan nasıl söylerim?

İyi geceler hanımlar. Benim dünya iyisi bir kayınpederim var. Beni çok aşırı seviyor. Ne istersem alır, ne istersem yapar, hastalandığımda kıyamaz. Kızı yok ondan biraz fazla üstüme düşüyor diye düşündüm hep. Sürekli konuşur, mesajlaşırdık ama bugünlerde sabah akşam yazıyor mesaj atmadığı bir gün dahi yok,sık sık arıyor hemen hemen her gün. Kayınvalidem de sabah akşam arıyor. O apayrı da, kayınpederimin mesajlarına artık bir cevap veriyorsam bir vermemeye, aradığında açmamaya başladım. Çünkü artık aşırı derecede boğuldum bu telefon trafiğinden. Hayatımda hiç bir gelin - kayınpederin bu kadar telefonla iletişim kurduğunu görmedim. Bu akşam bana yazmış canım kızım sana çok mesaj atıyorum seni üzmüyorum değil mi diye. İşte şimdi tam yeri geldi söyliyim boğulduğumu diyorum. Ben bu kadar sürekli sürekli görüşmek istemiyorum. Kırmaya da hiç kıyamıyorum. Nasıl söyliyim ki üzülmesin?
Ayy su gundemde hele,kayınpeder kelimesi tüylerimi diken diken ediyor🙄
Herkes yerini bilsin,kayınpederse sadece o kadar,kendini ne sanıyor da sizinle abartılı iletişimde bulunmaya çalışıyor,úff😒

4 senedir evliyim sapıkça bir hareketini bakışını dahi görmedim. Saf iyi niyetli biri. Kızım olmadı diye kızım yerine koydum dedi. Gerçekten öyle davranıyor da işte çok sık mesaj atıyor nasılsın çocuklar nasıl diye sabah akşam bi yere gitsek gelsek filan bilmek istiyor bazı önemli şeyleri atıyorum izmir e anneme gittik evden çıkınca, oraya varınca filan haber etmemizi istiyor indik diye haber etmesek kırılıyor. Hep aklım sizde diyor
Yoldaysaniz haber bekler normal.
Biz de kendi kardeş ve anne babamla aşırı içiçe değiliz fakat yola cikandan mutlaka haber bekleriz.Abartili olan diğer hareketleri..

İyi niyetli bile olsa cok rahatsiz edici.ben hoslanmazdim. cok merak ediyorsa oglunu arasin sorsun gece gunduz geline mesaj atmak aramak nedir?
ben de temkinli olmanizi tavsiye ederim. hele gundemdeki son olaylarin ustune bu konuyu okuyunca irite oldum kusura bakmayin.

Of onu ben de düşündüm ama söylemek istemedim. Artık öyle pis bir zamandayız ki herkesten her şeyi bekliyoruz. Umarım sadece iyi niyetinden böyledir adam.
Umarım öyledir
Yani sekiz aylık bebeğe cinsel istismarda bulunan insanları görüyoruz
Gelinim fantazisi neden olmasın ?

Benimde aklımdan geçti ama linç yememek için sustum. Dünyanin çivisi çıkmış. Görüyoruz neler neler oluyor. Rabbim hepimizi korusun inşallah. Umarım konu sahibinin kayınpederi de iyiliğinden saflığından yapıyordur bunu
Umarim öyledir ama bilemiyorum bu zamanda öyle safcik temizcik kim kaldı diye aklım pek bi iyimser dusunemedi

emekli mi? canı sıkılıyor bence.
kp covid geçirdi, evde kaldığı sürede hepimize sardı hepimize, eşime bana, görümceme onun eşine... sürekli aradı, açmadığımızda "öldüğümüzden" şüphelenmiş olduğu için açınca fırçaladı:olamaz: emekli olup evde kalsa yandık dedik hatta :KK14: sıkıntıdan şaşırıyorlar bence. eşiniz bi hobi için destek atsın, siz de geç dönün, kısa yazın. tele bakamıyorum deyin. azalır, çoğalır umursamayn.bazen gün atlayın. zamanla rayına oturur.

Aynı büyükbabamla annem. Birbirlerine çok düşkünlerdi. Asla onları bir gün konusmadan gördüğümü bilmem. İkiside birbirlerine koşarlardı. Deger verirlerdi birbirlerine. Yemege oturduklarında sohbet muhabbet derken 4 saat geçiyordu nerdeyse.
Simdi ister istemez o el telefona gidiyor… annem hala numarasını silemedi.

Siz karakteriniz gereği belli ki sevmiyorsunuz ugrasmayı. Ama sıkıldıgınızı söylemeyin derim. Yaşlılar hemen üzülür ve etkilenir. Geç dönün aramalara mesajlara böyle böyle azaltabilir.

Eşinize söyleyin bu durumu " benım soylememi yanlıs anlarlar kırmak istemiyorum ama gün içinde elimde telefon sürekli ilgi alaka beklıyorlar." dıye anlatın...Birgün eşiniz siz yokken yanlarındayken konusu acılırsa,söylesin "baba bak gecen gun bende denk geldım bu kadar gun ıcınde asker - komutan ilişkisi gibi olmaz...Onunda işi gücü var" falan desın 🤷🏻‍♀️ O telefonu kırardım herhalde bende onlarda kurtulurdu...Bu iyilik değil efendim bu düpedüz psikolojik şiddettir net...!!! Devam ederlerse de kendınız soyleyın....İyilik adı altında hesap sormadır bu özel hayata müdahaledir bence...

Ay vallah benim dayimda böyle, kırmak istemiyorum ama çok fena sıkıldım inşallah bir çözüm bulursunuz ,bu kadar aramak ve mesaj atmak düşüncesizlik ayıp bence kendini, bilen insan yapmaz ben artık telefonu anneme veriyorum sen aç diyorum , uyuduğumu yada banyoda olduğumu söyle diyorum hergun ,hergun insan dayısıyla ne konuşabilir ki açmayınca kızıyor birde 🤦

Kp garip, Esiniz de bir garip. Erkektir mesafe koy diyebiliyor kendi babası için bu dusuncede ama konusup da engellemiyor, sizden bekliyor. Adama da hiç yasli tonton Canı sikilan dede gozuyle bakamayacagim bence çok tuhaf bir durum. O kadar merak ediyorsa sizi oglunu arasin. Ne diye sürekli iki çocukla ugrasip gün içinde yoğun olduğunuzu soylemenize rağmen el kızına ısrarla yazıyor? Benin de kp ile aram iyidir, bir ortamda kalabalık da olsak benle konuşur hep saatlerce, muhabbeti bir sure sonra baysa da idare ederim ama bunu sürekli telden de devam ettirse orda bir dur derim. Eşiniz, olmadı siz bir dur demelisiniz. Normal degil yani. Sikiliyorsa okey, tavla oynasin telden Allah Allah..

Kayınpederiniz sizin de söylediğiniz gibi sizinle ilgilenmeyi,hoş tutmayı istiyor bunu da telefon yoluyla yaptığını düşünüyor.Büyük olasılıkla yalnızlık da boğuyor onları..sizin eşiniz ,diğer oğulları (varsa) biraz ilgilense..babalarını/annelerini arayıp telefonda kıldan tüyden de olsa biraz sohbet etseler bence bu kendini anlatma ve sizin hayatınızda olanları öğrenme istekleri en azından sizin dışınızda biri tarafından giderilir diye düşünüyorum ama bence eşiniz çok ince fikirli birmadam değil.

cevap vermeyin, sonra telefonda konuşurken (mesela gün aşırı mı konuşuyorsunuz, haftada 1 mi iki mi ), mesajlarınızı okudum, iyiyiz, yemek yapmışınız ellerinize sağlık vs diye toplu cevap verin, kısa kısa.

Herkes iyi niyetli de ben mi fesatim anlamadım.
Kimse de kayınpeder sapik mi dememiş
Ben çok gerildim okurken açıkçası
Günahını almak istemem ama iyiye yoracak da nesi var ?
Ay şu beğenmedime basanları anlamıyorum.
Hiç mi Müge Anlı falan izlemiyorsunuz.
Kedi aynını düşündüm. Bir adam neden gelini de olsa bir kadını sürekli mesaj ile taciz eder. Ben rahatsız olurdum ve cevapta vermezdim.

Ay şu beğenmedime basanları anlamıyorum.
Hiç mi Müge Anlı falan izlemiyorsunuz.
Kedi aynını düşündüm. Bir adam neden gelini de olsa bir kadını sürekli mesaj ile taciz eder. Ben rahatsız olurdum ve cevapta vermezdim.

🤷Günaydın şeker
Tabi ki begenmedim' e basacaklar
Onlar çok iyi insanlar çünkü, hiç akıllarına bile gelmez böyle şeyler, a a ne münasebet

Kayinpederin iyisi bile haddini bilmiyorsa,varın siz kotüsunü düşünun birde.Esinize soyleyin uygun bi dille uyarsin.Bos bos oturup size yaziyor heralde bana cok anormal geldi.

Mesajlarına geç cevap ver, kusura bakma bu aralar günlerim yoğun geçiyor falan diye meşgul olduğunu söyle öylelikle belki biraz uzaklaşır

ay kpyle en uzun yüzyüze konuşmam 2 cümle oluyor benim, birbirimizi sevsekte. bu kadar konuşmak çok gereksiz
ama niyeti iyi diyorsunuz, kötü bir konuşması da yok. istediğinde cevap ver, istemediğinde verme emoji filan gönder..

Ya belliki sizi çok seviyor .
Şey diyebilirsiniz baba gün içinde çok yoğun oluyorum ben sana hemen cevap vermesem olur mu asıl müsait olunca yazsam sen kırılmassın asıl dimi deyin bu vesile ile yazma sıklığı da azalır belki.

X