Çok şükür İlk ayda hamileyim, belirtilerim, neler yaptım ,nasıl anladım hepsini anlatıyorum

Benimkide 3 mart 26 gunde bir oluyorum 7 subatti regli hayirlisi beraber bekleyelim günlerimizi🥰insallah ikimizde hamisizdir
Ay insallah kzuum belimde 3 günden beri ağrı var kasıklarımda ama fazlada umitlenmek istemiyorum ama kendimde salmak istemiyorum kaldım iki aradda dua edelim hayırlısı neyse o olsun tatlım 🥰

Kızlar merhaba öğrenene kadar neler yaşadım nasıl anladım hepsini anlatıyorum umarım faydası olur.

Hamile kalmak için basvurdugum yöntemler?
#Buraya üye olmadan önce ovulasyon takibimi pek de yapmıyordum aslında, sadece uygulamadan görüyordum. Bebeğe karar verince ovulasyon testi aldım ilk defa ve adetim bittikten yaklasık 1 hafta sonra basladım (adet döngüm uzun oldugu için geç basladım. Sizin adetle yumurtlama yakınsa adet biter bitmez baslayın.)

20 ocaktan 27 ocaga kadar değerlendirdim. Her gün. 3 gün pik göründü 4.gün çatlama oldu. Çatlamadan bikaç gün öncesinden catlama sonrasına kadar değerlendirdim, riske atmadım 1 hafta boyunca.

Etkisi var mı bilmiyorum ama 2 hafta kadar incir havuç kaynatıp içtim. 2 haftadan sonra düzenli yapmamaya basladım, üşendim, bıraktım

İlişki sırasında belime yastık koydum yarım saat uzandım kalkmadan. Etkisi var mı bilmiyorum bence var. Çünkü önceki aylarda ben pek hazır degildim eşim boşalıyodu ama ben kalkıp yıkanıyodum. Kalkmasaydım belki önceki aylarda hamile kalırdım Tabi TAKDİRİ İLAHİ

Çatlamadan sonraki ağrılar sancılar belirti midir?

#Şöyle bişey var yumurta çatlarken ağrı yapıyo cogu kadında bazen çatlama günü baslayıp biter veya Bi iki gün sürüp biter. Kişiye göre değişir. Benim de basladı ama bitmedi. Araştırdım o günü değerlendiriyoruz diye oluyo dediler o da tamam. Ama o zaman baslayan yani bugün 11.g0nü olan agrılar 11 gün boyunca şiddetlenerek arttı. Bence bikaç günden fazla sürerse şüphelenin :) tabii diğer belirtiler de varsa

Hangi belirtileri gördüm/ hala görüyorum? Gün gün artan belirtilerim

#Çatlamadan sonra kasıkta sağlı sollu ağrılar daha da şiddetlendi ve kasıgı üst kısmı, yumurtalık kısımları aralıksız agrıdı agrırken üstüne sancı girip cıktı. Bu belirti hala var ama ilk Bi haftaya göre şu 4 gündür daha hafif.
Bel ve sırt agrısı inanılmaz agrım var. Ayakta iş yaparken ensemden belime belimden bacagıma vuran Bi ağrım var çalışırken cok agrıyodu. Şuan evdeyken iş yapmıyoken hafif agrıyor.
Karında şişkinlik çok vardı pantolon kapanmıyodu ama gaz yoktu cıkarmıyodum. Son iki gündür gaz cıkarmaya hıçkırmaya basladım karın şişim cok az indi gibi. Ayrıca kabızlık var o da geçiyo gibi son 2 gündür.
Bulantım son 3 4 gündür şiddetini arttırdı. Önceden hissetmemiştim sabahları mide yanması kusacak gibi his ama kusmama, vardı geceleri de oluyo bunlar gün ortasında cok nadir.
Çişe cok sık sık gidip geliyorum az az yapıyorum o basından beri aynı hala cok gidiyorum

Geceleri sıcak basıyor uyuyamıyorum gündüzleri ne sıcak ne soguk normalim. Su az içerim normalde gece uykudan kalkıp su wc ihtiyacımı karsılıyorum

Testi ne zaman yaptım? Erken mi yaptım?
Bu yazdıklarımı 11 gündür hissediyorum ve içimdeki ses de hamilesin diyordu. Ama korkuyordum adet gecikmesini beklemek istiyordum b ekleyemedim. Bu kadar belirtiye güvenip test yaptım. Erken gebelik testini. Adetime 4 gün kala. Ve pozitifi gördüm çok şükür, kan da vereceğim tabiki değerim yükselecek mi diye takip edeceğim. Herşeyin hayırlısı tsbi ama bunu görmek cok rahatlattı beni acaba değer yükselecek mi diye stres yapmıyorum yapmicam. Gebeliği gördüm ya cok sükür bütün stresim sorularım uçtu gitti.

AAllah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ bu duayı kendime etmeye basladıgımdan beri herkese ediyorum, burda konuştuğum konuşmadığım herkes için 🙏🏻❤️ güzel haberler almanız dileğiyle...
Umarım bazılarının sorularına cevap olmuştur, çünkü ben de cok aradım araştırdım kendimle aynı şeyleri yasayanların yazılarını. Görüşmek üzere 🌸🙏🏻

Merhaba kızlar, bu konuyu açtıktan sonra haftasonu yasagından sonra gidip kan verdim
beta hcg 93,6 (8 şubat pzt adete 2 gün kala)

TTam bi hafta sonra
beta hcg 3150 (15 Şubat pzt adet 5 gün geciktiğinde)

Dün de ultrasona girdim keseyi de gördüm çok şükür şuan her şey yolunda 🙏🏻 5+6 haftalıgız

Allah isteyen herkese versin inşallah 🙏🏻 ❤️ çok güzel bi duygu..
Tatlim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏 benimde 5 Şubat' reglimin ilk günü 10 unda bitti 11 inden 15 ine kadar düzenli ilişki yaşadım sonra 17 ve 18 yumurtlma akıntısı var diye 22 sine kadar düzenli ilişki yaşadım şimdi bir gün arayla oluyor ama belimde şiddetli ağri kasıklarımda midem de sadce yanma var bulantı öyle fazla yok 1 Mart bat ama stres yaparsam bir iki gün geriye atıyor ağrı bacağıma kadar vuruyor bazen ama adet te olabilir diye kendimi yedim resmen stresten yarın 4 gün kalmış olcak erken test alsam cikarmi

Ay insallah kzuum belimde 3 günden beri ağrı var kasıklarımda ama fazlada umitlenmek istemiyorum ama kendimde salmak istemiyorum kaldım iki aradda dua edelim hayırlısı neyse o olsun tatlım 🥰
Amin canim benim rabbim haiyirlisini versin ikimizde erkekn gebelik testi alipmyapsan cikar belki ben belki cumartesi gunu yaparim testi insallah hamile olursan etiketle beni

Amin canim benim rabbim haiyirlisini versin ikimizde erkekn gebelik testi alipmyapsan cikar belki ben belki cumartesi gunu yaparim testi insallah hamile olursan etiketle beni
Ben aldım erken test ama yapsammi kararsız kaldım canım ya acaba hafta sonumu yapsak yarınmi yapsam bekleyemem belli ama dayansammi acaba canım 😂insallaj çıkarda ikimizde etiketler mutlulukla paylaşırız kuzum 🥰sende bel agriisi varmı peki tatlım benim belimde çok var ağrı 2 günden beri

Ben aldım erken test ama yapsammi kararsız kaldım canım ya acaba hafta sonumu yapsak yarınmi yapsam bekleyemem belli ama dayansammi acaba canım 😂insallaj çıkarda ikimizde etiketler mutlulukla paylaşırız kuzum 🥰sende bel agriisi varmı peki tatlım benim belimde çok var ağrı 2 günden beri
Cuma günü yap cnm mübarek gun ya😄🤭insallah cnm birlikte sevinclerimizi cnnm bugun avm gittim belim cok ağrıdi kasiklarim hafifledi biraz agri

Cuma günü yap cnm mübarek gun ya😄🤭insallah cnm birlikte sevinclerimizi cnnm bugun avm gittim belim cok ağrıdi kasiklarim hafifledi biraz agri
Valla bendeki bel ağrısı hiç hafiflemedi hala devam ediyor bide ara ara sızlıyor kasıklarım ama hiç heveslenmeyin gelmiyor 😔bencede cuma günü ne kadar sabredebilirsem ozman yaparım insallaj canım 🥰

Valla bendeki bel ağrısı hiç hafiflemedi hala devam ediyor bide ara ara sızlıyor kasıklarım ama hiç heveslenmeyin gelmiyor 😔bencede cuma günü ne kadar sabredebilirsem ozman yaparım insallaj canım 🥰
Bakalim bekleyip görelim hakkimizda hayirlisini versin canim rabbim😊😇

Kızlar selam
Bende cok şükür hamileymisim 😀😀
Merhaba kızlar, öncelikle hamis olan herkese Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah,bekleyenlere de hayırlısıyla yaşatsın bu duyguyu. Ben 1,5 yıllık evliyim ayın 22 yumurtlama günümdü öncesinde ve gününde bir de sonrasında ilişkiye girdik ve kalkmadan yattım hepsinde. Yumurtlama günümden beri sag kasigimda surekli olarak batma oluyor tatlı bi sancı girip cikti bugun hiç olmadı fakat belim sökülecek gibi ağrıyor,sırtımda aşırı agri var ve arada başıma ağrı girip çıkıyor. 8 Mart bat günüm. Sizce bir küçük surpriz olabilir mi acaba? Yaşayanlardan yorum alabilir miyim 🤗🥰

Sizde nasıl belirtileriniz vardı benm 18 i yumurtlama oldu o günden sonra mide bulantısı vardı ama şuan bel ağrısı var ve Kasık ağrısı ama adete 10 gün vae sanki adet olcakmis gibi belim ağrıyor ve hafif baş agrimda var ?
Bende yumurtlamadan beri kasık ağrısı ve bel ağrısı çektim son günlerde de beyaz yogun akıntı geldi hafif pembemsiyle karışık sol kasık agrim bacagıma vuruyordu hic olmazdı ordan suphelendim bende Allahima bin şükür hamileymisim rabbim isteyen herkese versin

Bende yumurtlamadan beri kasık ağrısı ve bel ağrısı çektim son günlerde de beyaz yogun akıntı geldi hafif pembemsiyle karışık sol kasık agrim bacagıma vuruyordu hic olmazdı ordan suphelendim bende Allahima bin şükür hamileymisim rabbim isteyen herkese versin
Hayırlısı olsun canım bendede bel ve kasık ağrıları var ama alıntı yok bugün test yaptım tabi adetime 4 gün var ama maalesef negatif çıktı 😔

Dayanamadım bu sabah yaptım negatif çıktı canım 😔zaten ümitli degildim ama genede üzülüyor insan
Canim cok erken ama daha normalde yumurtlaminin ustunden 11.gun cikiyor birde cnm benim kizima hamile kaldigimda adet 1 hafta kalasi yaptim cikmadi adete 1 gun vardi yaptim çıkmadı adet günü yaptim çıkmıştı umut herzaman vardir cnm umudunu kaybetme insallah bebeisin vardir

Canim cok erken ama daha normalde yumurtlaminin ustunden 11.gun cikiyor birde cnm benim kizima hamile kaldigimda adet 1 hafta kalasi yaptim cikmadi adete 1 gun vardi yaptim çıkmadı adet günü yaptim çıkmıştı umut herzaman vardir cnm umudunu kaybetme insallah bebeisin vardir
İnşallah tatlım bencede eşimde öyle diyor ama işte bu bekleyişler insanı yipratiyor ama hayırlısı inşallah vardır pazartesi gününe kadar test almiycam çünkü dayanamıyorum yapıyorum busefer eşimde kızıyor bukadar takma olur diye stresten hiç olmaz yaparsan diye aldırmıyor adet günün gecerse yap dedi oda dua edin canım inşallah ikimizinde vardır 🙏

Daha 7 gün geçti birde benim yumurtlamasan bencede erken işte 🥺 birde bel ağrım kesildi sol kasikta bir ağrı oldu sabahtan beri hayırlısı canım artik

İnşallah tatlım bencede eşimde öyle diyor ama işte bu bekleyişler insanı yipratiyor ama hayırlısı inşallah vardır pazartesi gününe kadar test almiycam çünkü dayanamıyorum yapıyorum busefer eşimde kızıyor bukadar takma olur diye stresten hiç olmaz yaparsan diye aldırmıyor adet günün gecerse yap dedi oda dua edin canım inşallah ikimizinde vardır 🙏
Aynen cnm benim.hersey gonluce olsun dua ederim niye etmeyim cnm
Daha 7 gün geçti birde benim yumurtlamasan bencede erken işte 🥺 birde bel ağrım kesildi sol kasikta bir ağrı oldu sabahtan beri hayırlısı canım artik
Benimde 8.gun cnm bwnimde agrilarim.kesildi gibi hafif kasikta var bugun sanki göğüsüm agroyor gibi hayirlisi bakalim bekleyip görelim

Aynen cnm benim.hersey gonluce olsun dua ederim niye etmeyim cnm

Benimde 8.gun cnm bwnimde agrilarim.kesildi gibi hafif kasikta var bugun sanki göğüsüm agroyor gibi hayirlisi bakalim bekleyip görelim
Allah razı olsun canım 🥰 benjmde göğüslerim de ayrı başladı bilmiyorum bekleyelim hayırlısı tatlım bende dua ediyorum ikimiz içinde 🙏

Merhabalar benim de sizler gibi çok yakın adetim şu an 4 gün var adetime 2 mart bat acaba ne yaptınız test yaptınız mı ben de erken gebelik testi aldımm ama sonuç hayal kırıklığına uğratırsa diye cesaret edemedim

Merhabalar benim de sizler gibi çok yakın adetim şu an 4 gün var adetime 2 mart bat acaba ne yaptınız test yaptınız mı ben de erken gebelik testi aldımm ama sonuç hayal kırıklığına uğratırsa diye cesaret edemedim
Merrhaba iliskinin uzerinden 9 gun geçti test yapmadim daha sizin gibi cesaret edemedim.bende yarina yapsam mi diyorum korku oluyor bende

Merrhaba iliskinin uzerinden 9 gun geçti test yapmadim daha sizin gibi cesaret edemedim.bende yarina yapsam mi diyorum korku oluyor bende
Sizinle aynı zamanlar olmuş demek ki 🤭 benim de öyle pazar günü 12. Gün olcak acaba o zaman mı yapsam diye düşündüm ama bilemedim. 2 martı beklemekte istiyorum bir yandan Bir de ovülasyon testinde gebelik çıkarmış diye ondan deneedim hani sonuç ne olcak diye baya silik oldu bazı arkadaşların adete 4gün kala baya koyu çıktığını görmüştüm o yüzden gerçekten o kadar stres yaptım ki varsa da yok oldu bence🤦🏻‍♀️

X